Отиди на
Форум "Наука"

Моля за съвет


staf

Recommended Posts

  • Потребител
Здравейте.

Знам, че този форум е за програмиране но няма къде да постна другаде.

За добро или лошо тук ме познавате.

Искам съвет и дискусия.

От 2 дена от uroci.net преписват всичко от http://web-tourist.net .

Без да променят и една дума.

Всичко.

Най бруталното дойде днес.

Постнали са един урок в web-tourist.net .

След два часа в коментара се пише следното:

"Ей всичко са преписали от нас тези хора бе."

От uroci.net .

Може да го разгледате тук:

http://web-tourist.net/login/login/view.php?st=685

Възможен ли е такъв сценарии?

да препишат всичко и след това да обяват,че сме преписали от тях?

Вярно е, че има много уроци които не са авторски .

Някой от потребителите ги е преписал от друг сайт.

Но малко по-малко успях да ги накрам да слагат линкове към тези сайтове и забраних

да се преписва от БГ.

Само за 3 урока съм имал пререкание със други сайтове но съм отстъпвал в тяхна полза.

Тези от uroci.net обаче преписват  всичко наред.

Ама няма значение, че в урока е написано "автор: еди кой си сайт" или

"този урок е написан специално за web-tourist.net' .

Всичко до последната буква.

Вие поне знаете  web tourist.

Не е връх на програмирането но няма спор,че го писах сам.

Всички знаете колко кръпки е този сайт.

С предишния си грозен дизайн и всички бъгове.

Има ли начин да се боря с тези брутални хора или да се откажа?

Кажете.

Сега на мушка е web-tourist.net.

А вчера коя беше жертвата.

А утре кой ще е?

Сложете това в подписа си ->

Uroci.net е просто една голяма кражба

Днес бях атакуван аз.

Утре сте вие.

Нуждая се от помощ.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Мисля, че ще мога да оредя една инспекция от БГ Joomla за това, че са махнали Powered by Joomla! - Copyright © 2005-2006 - All Rights Reserved Joomla! Accessibility Statement

Най добрата защита е атаката ;):mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оплачи се на админите на сайта и ако не свалят това съдържание ги заплаши. Гуугъл индексира всичко, а и хостинг компаниите пазят логове. Няма да е трудно да се установи, че материалите първо са били качвани на твоя сайт, а после копирани.

Бтв за сайта ще е хубаво да се сложат малко уроци за технологии като .NET, MS SQL и други бОзи данни, различни от MySQL.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Оплачи се на админите на сайта и ако не свалят това съдържание ги заплаши. Гуугъл индексира всичко, а и хостинг компаниите пазят логове. Няма да е трудно да се установи, че материалите първо са били качвани на твоя сайт, а после копирани.

Бтв за сайта ще е хубаво да се сложат малко уроци за технологии като .NET, MS SQL и други бОзи данни, различни от MySQL.

Работата е по сериозна!

Става въпрос за сайт който краде не само от едно място, а от всякъде кадето набара и слага на едно място в този сайт. Всичко това е с цел печелене на пари. Тях не им пука за другите искат да имат посещения в сайта и да се рекламира при тях. На кратко това е…

А писането на администраторите...ами нали те го правят - "никой не вдига телефона"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имат контактна форма http://uroci.net/component/option,com_contact/Itemid,3/

Пишете им да престанат, иначе ще уведомите съответните органи за нарушаване на авторските права. Пък ако сайта ви е регистриран, направо можете да ги разпукате.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момчета, подкрепям напълно каузата ви и ще помогна с каквото мога. Интересното обаче е, че явно това е дело на хора, на които не им пука особено много за това какво ще кажат за тях, а просто си вършат работата. За съжаление не сте и първите, от които е откраднато, от SoftVisia.com (моят сайт) се краде ежедневно, дори и от доста големи портали, но това не прави впечатление на никого.

Открих това обаче - http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/2.htm

Мисля, че може да се направи нещо по въпроса, защото определено ще има и други потърпевши както вас, както мен, така и много други. Аз лично съм се заел със задачата, да открия как може да се защити информацията и авторското право в Интернет срещу нагли кражби като тази.

Искам само да ви споделя и нещо друго - внимавайте, защото така правите голяма реклама на прословутия сайт, дори и негативна, но все пак трупате уникални посещения, а подобни хора (като собствениците) само това ги интересува, защото после с тези уникални ще отидат при рекламодателите и ще вземат парички за реклама, а ние ще си останем назад и ще се ядосваме.

Иска ми се много да помогна и се надявам да има начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Договори за използване

    Чл. 36. (1) С договора за използване на произведението авторът отстъпва на ползвател изключителното или неизключителното право да използва създаденото от него произведение при определени условия и срещу възнаграждение.

Размер на възнаграждението

    Чл. 38. (1) Възнаграждението на автора може да бъде определено като част от приходите, получени от използването на произведението, еднократна сума или по друг начин.

    (2) Когато възнаграждението, определено като еднократна сума, се окаже явно несъразмерно на приходите, получени от използването на произведението, авторът може да иска увеличение на възнаграждението. Ако не се постигне съгласие между страните, спорът се решава от съда по справедливост.

Глава дванадесета

ГРАЖДАНСКОПРАВНА ЗАЩИТА

Иск за обезщетение

    Чл. 94. (1) (Предишен текст на чл. 94, изм., ДВ, бр. 28 от 2000 г.; изм., бр. 77 от 2002 г.) Който наруши авторско право, сродно на него право или право по чл. 93 в, дължи на носителя на правото или лицето, на което той е отстъпил изключително право за използване, обезщетение за причинените вреди.

    (2) (Нова, ДВ, бр. 28 от 2000 г.) Когато искът е установен по основание, но няма достатъчно данни за неговия размер, лицата по ал. 1 могат да искат вместо обезщетение:

    1. приходите, получени вследствие на нарушението, или

    2. (изм., ДВ, бр. 77 от 2002 г.) равностойността на предмета на нарушението по цени на дребно на правомерно възпроизведени екземпляри, или

    3. (изм., ДВ, бр. 77 от 2002 г.) от сто до петдесет хиляди лева, като конкретният размер се определя по преценка на съда.

    Чл. 94. (Изм., ДВ, бр. 99 от 2005 г. - в сила от 10.01.2006 г.)

    (1) Който наруши авторско право, сродно на него право или друго право по този закон, дължи обезщетение на носителя на правото или на лицето, на което той е отстъпил изключително право за използване.

    (2) Обезщетение се дължи за всички вреди, които са пряка и непосредствена последица от нарушението.

    (3) При определяне размера на обезщетението съдът взема предвид и всички обстоятелства, свързани с нарушението, пропуснатите ползи и неимуществените вреди, както и приходите, реализирани от нарушителя вследствие на нарушението.

    (4) Съдът определя справедливо обезщетение, което трябва да въздейства възпиращо и предупредително на нарушителя и на останалите членове на обществото

Задължение за съдействие

    Чл. 98б. (Нов, ДВ, бр. 99 от 2005 г. - в сила от 10.01.2006 г.) Лицата, при които се извършва проверката по чл. 98, ал. 1, са длъжни да:

    1. осигурят безпрепятствен достъп до проверяваните обекти;

    2. оказват съдействие на длъжностните лица по повод на извършваната проверка;

    3. предоставят исканите от длъжностното лице документи и доказателства.

Това е в общи линии което ни вълнува. Повече подробности на адрес http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/2.htm

Сега идва момента да се свържим със съответните органи и да се предриемат по сериозни действия. Може и до съд да се стигне. ;)

За предпочитане да се превлечат повече потърпевши сайтове за по голям ефект.

http://www.softvisia.com/forums/index.php?...8344entry8344

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...