Отиди на
Форум "Наука"

ХСВ, обогатена с нови представи


Сфера на Влияние като светоносна среда  

19 потребители са гласували

  1. 1. Намирате ли че Сферите на Влияние (СВ) са светоносна среда?

    • ДА!.. Представата изглежда вярна
    • НЕ!..Представата за Сфери на Влияние като светоносна среда е погрешна
    • Нямам мнение


Recommended Posts

  • Потребител

...

Нещо повече, наличието на понятието координата на ниво вакрешетка води до понятието дистанция, и до понятието дължина, още на ниво вакрешетка. Може да се говори за разстояние между центровете на вашите вакчастици, за протяжност и какво ли не без значение дали вакрешетката ви е неподвижна или не (после ще стигнем и до проблемите на това със СТО).

Както виждате, вакрешетката ви може да се разглежда като отправна система, при това абсолютна! Опитите ви да се отречете от това необходимо свойство (без него понятията ви който ползвате са с неясен смисъл) досега пропадат.

Общо взето: декларации, без разбиране на същноста! (Говорим за хипотеза, а не - за знанията по учебникова физика и невъзможността на тяхното приложение за обясняване на Света)

Здрасти, Ниагара!

Мислех си, че ще се замислш, че ще внимаваш, а ... ти - избързваш с отрицателните си изказвания, без аргументи. Кого заблуждаваш - себе си или ... някой друг. :biggrin:

Ако ти е приятно ... ами бъди си заблудена. От това не се пострадва, особено. :laugh:

Щото питам, веднага: в коя физика?! според теб, са дефинирани понятията ... и дали на физична основа са дефинирани. Щото, математическата основа на сегашната я виждаме и .... именно тя я е вкарала в задънка.

Не ми говорете за математическа осниова на каквото и да било, след като не разбирате математика. Нима мислите че може да се изказвате компетентно за математиката с тези си познания? Избягвайте. Дори аз знам какво е граница в математиката, и че при нея не се дели на нула. Проблемите с математиката сам ще си ги решавате.

В математиката - и аз знам какво е граница (определението). Говоря ти за употребата й във физиката ... Споменах ти и за диференциалните уравнения ... Е, виждаш, че новата гледна точка за тълкуване (хипотезата), опровергава тоталното ползване на матмоделите - всичко в детайли се движи на тласъци (ускорителни движения), следователно, само заради бавния ни наглед имат успехи някои от приложенията (лабораторни дейности). Задълбаеш ли в подробности - не важат тия разсъждения, изсмукани от "заоблена" представа за движение. Виждаме само "средни" стойности на промени. До там!

От там нататък, други ще са представите, с друга математика и въобще - друго мислене. Понеже, поне досега, не показваш, че ти е силна страна мисленето, спокойно можеш да си стоиш на стари представи.

Добре е че сте се поинтересували какво е това отправна система, сега е нужно да разберете че именно тя показва наяве противоречията в хипотезата ви

"Поинтересуването" ми не е от сега, (а от преди 30г)... и не ми е дала ясна представа за отправна система сегашната физика. Това, което се твърди в нея за абсолютна ОС (старо твърдение - Нютон) и заменено с относителна (по принуда) - при мен е ясно! - написах ти го в подробности, защото ти се колебаеш; Аз нямам основания да си хващам КС към абсолютната, пък и показвам - че никой не може, природно не е в състояние, да го направи - това вече е силен анонс. Къде в сегашната физична (и философска) интерпретация видя таково?! Да ти припомням ли, че "изгониха" етера - умниците физици... За пръв път имаш възможност да се докоснеш до друга гл. точка и ... както правят всички зомбирани с наука без да я разбират - чисто зазубряне му се казва - давайте да оплюем!

Къде видя противоречия? Аргументи моля, не безаргументно отрицание... Подробно ти показах, че не си се запознала с хипотезата, ама бързаш с критика и ... от каква гл. точка?! ... от стара, разбира се. Дето си мисли, че знае! :biggrin: Пък, че известните факти имат друго тълкуване - майната му, важно е да се присмиваме. По-весело е! :biggrin:

Неподвижността не е свойство на обекта. Изследовател го приема, договаря (хипотеза е във всяка физика). В природата - не съществува.

(Не случайно на няколко пъти обяснявах какво е "неподвижност" при физвакуума - вакчастиците НЕ СМЕНЯТ МЕСТАТА СИ, една спрямо друга. Но си имат моментен център на пулсация, който е и център (възел) на пространствена вакрешетка. Тя "диша" съм споменал - криви се, в зависимост от моментните центри на пулсации на вакчастиците. Кривина на пространството. Протяжността на телата и на цялото пространство е ВЪРХУ тази неподвижна вакрешетка. Частици и полета "следват" тази кривина, действията се развиват ВЪРХУ нея)

Прочети го пак. Има какво да научиш. :biggrin: Щото -същото ( с което започва) си ми отговорила, макар и със "свои" думички - че е хипотеза, договор - в природата го няма: "Панта рей!" са казали древните. До днес - не е опровергано.

(Правило на Клипщайн: "Всички херметични съединения - текат!" - от Принципът на Питър)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 303
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Здравей Малоум 2,

Неподвижността не е свойство на обекта. Изследовател го приема, договаря (хипотеза е във всяка физика). В природата - не съществува.

.............................................

Ръкопляскам ти!.. Движението не е свойство на обекта , то е свойство на системата.. Само ускорението е свойство на обекта.. Но ускорението е друг зеленчук и то не е относително .. то е абсолютен зеленчук !..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Малоум 2,

Ръкопляскам ти!.. Движението не е свойство на обекта , то е свойство на системата.. Само ускорението е свойство на обекта.. Но ускорението е друг зеленчук и то не е относително .. то е абсолютен зеленчук !..

Здрасти, Петков!

Благодаря и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

Бъди весел и здрав!

пп Удари една гразданка и за общо здраве!.. С мезенце, непременно... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Здравей приятелю,

Здрасти, Петков!

Благодаря и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

Бъди весел и здрав!

пп Удари една гразданка и за общо здраве!.. С мезенце, непременно... :biggrin:

Благодаря ти за пожеланията!..С грозданката ще се справим без проблем!.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...