-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Проблема при изследванията и теориите за тая "батерия" ми се струва, че е именно в неистовото напъване да се докаже, че е батерия а не нещо друго Какво електричество ще успее да произведе тая джаджа, дори и да кажем че са знаели как да я задействат? Май имаше съвременен експеримент с реплика на батерията и доколкото помня не успя да възпроизведе и 1 волт електричество. И по-важния въпрос - дори и все пак да е използвано това електричество - за какво? Къде са крушките, кабелите и машините от древността? Костите на динозаврите отпреди 200 милиона години ги намерихме, ама електрическите джаджи отпреди 2 хиляди г. не успяхме с изключение на това единствено мистериозно гърненце разбира се.
-
Да съставим по-добър алтернативен план от Вейройтер?
-
На мене ми се струва, че Кутузов просто е намерил удобно оправдание с репликата "Не мога да споря с двама императори" така излиза, че каквото и да стане няма той да е виновния.
-
Ок махаме този компонент съставен от стандартна атомна бомба при която имаме ядрен разпад, тя играе ролята само на детонатор.
-
Той Кутузов почти е заспал по време на съвещанието, какво да успорва но и останалите генерали от щаба се отнасят съвсем равнодушно към плана, така че... руснаците никак не провят изключение от въпросната универсална демагогия
-
Е тя демагогията е ясна и при всички е една и съща: Когато сме победили - вечна слава! Когато сме загубили - всъщност сме победили, но неблагоприятното стечение на обстоятелствата и злата съдба са били изцяло срещу нас и по този начин са ни докарали една крайно епична и незаслужена загуба А колкото до Аустерлиц, с оглед на цитатите дето пуснах по-горе, мисля че всеки който е можел да надникне в руско-австрийския щаб в навечерието на битката е щяло да му стане ясно накъде отиват нещата.
-
Е сътрудничество има, но не и за секретните проекти, за които учените и да са искали да обменят консултации с тези от другата страна на завесата просто са нямали разрешение за това. А и неслучайно при влизането на съюзническите войски в Германия настава своеобразен "Лов на учени". Американците успяват да приберат по-голямата част от тях, поради причината че самите учени, които са имали възможност да избират са предпочели да не паднат в ръцете на болшевиките. По отношение на атомната и водородната бомба определено е нямало сътрудничество. Определено е имало надпревара. От 1945 до 1949 г. САЩ държат СССР в шах с бомбата. По-късно има очевидна надпревара в количеството ядрени бойни глави и тн. По отношение на космическата надпревара - също. Гагарин е изстрелян без още руснаците да са измислили как апарата ще направи меко кацане при завръщането, затова и той се приземява чрез катапултиране, а апарата се разбива. Целта е - бързане, американците изостават с две седмици само за да доизгладят и този въпрос. Ако беше сътрудничество - да бяха изстреляли руски и американски космонавт за ръчичка заедно в космоса сега като има МКС - ок, ама тогава като е имало Студена война на никой дори на ум не му е минала подобна идея. После американците определено изпреварват задъхващия се СССР с луноходите и совалките, до които руснаците така и не се добират до падането на СССР. п.п. Има и руски изследвания на Марс, както и американски - на Венера, не е чак разпределен космоса в онзи период. п.п.2 И още една поправка - при водородната бомба няма делене на ядрата на тежките елементи като при атомната, синтеза там се получава чрез съединяване на ядрата на леките.
-
При това поколение няма да стане никога. При децата на тия лумпени - също. При внуците им вече няма да има значение, защото тогава в Македония ще има само албанци, а в България - само цигани. "Комити"
-
Може тогава да са били етнически корейци от граничните части на Манджу Го такива взимат участие в битката. А може и да не е било по време на Халхин гол и да не са били точно пленници, а да са дезертирали от японската армия и да са се предали доброволно на руснаците. Въпроса трябва да се проучи.
-
Немско зенитно 8.8 мм оръдие върху шаси от руски Т-34
-
Ей с тоя не се хващайте да играете на вързано: http://vbox7.com/play:87ba193f2b
- 9 мнения
-
- 3
-
-
Ами защо не при Халхин гол, 5 години преди Нормандия е, а Корея е японска колония и съответно и там са извършвани мобилизации.
-
Пак разбиха плочата на Мара Бунева, само няколко часа след като беше поставена наново. Нема оправия за тия тиквеници - освен да оставим шиптарите да ги оправят не виждам какво друго може да се направи.
-
Те тези отношения се раждат именно през ВСВ покрай сътрудничеството срещу Оста, допреди това СССР е затворен и изолиран. В началото на 20-те е имало опити да се създадат някакви нормални м/ународни взаимоотношения с Европейските страни, но след като Сталин хваща властта се занимават предимно с износ на революция И единствения им партньор реално е Германия. След Версай над нея тегнат много забрани, за които страните от Антантата следят стриктно, но в Съветския съюз не е така - съгласяват се да снабдяват Германия със суровини, да и помагат в авиостроенето, дори да обучават офицерите и пилотите им. Но колелото на историята рязко се обръща.
-
Най-вероятно става въпрос за фотошоп ама аре Междувременно сред делфините е настъпила хипи мода - http://petel.bg/-Vizhte-kak-delfini-se-opiyanyavat-ot-narkotichnoto-vazdeystvie-na-toksin-ot-riba-balon__60356
-
Тачи Ива в мъгли Зимна печал, нас - измръзналите скали бавно обгръща
-
Да отворим малко лаф моабет по темата Започвам с един списък от интересни парадокси свързани с войната. Макар че още от т.1 почва да куца, войната тогава още не е започнала. Едно бързо предположение какъв им е случая на тези количества изчезнали и неоткрити никога скъпоценности. След Нюрнберг всеки от победителите е тръгнал да си оправя липсите натрупани в суматохата, най-вероятно от местни далавераджии и на кой да ги пишеме - аре всичките на Германия, така и така сме почнале Интересно е и дали някой от тия корейци е писал мемоари, историята плаче за филмиране
-
Оф.. чакай че и аз ги обърках, горния коментар беше за "Reign" и Мери Шотландската. Но общо взето критиките са горе-долу същите, английската школа за медиевал филми е сравнително еднообразна напоследък. Уайт Куийн обаче е една идея по-добре всякаш. Магическите им способности са по-скоро загатнати - те си правят заклинанията там, дори сами почват да се учудват, че им се получава един вид не пречи да е съвпадение. Войните повърхностно показани, интригите в двора - подробно.. струва ми се обаче, че ще има продължение.
-
Масовото заселване на бели във Флорида започва чак в началото на 19 в., допреди това има само няколко форта по крайбрежието, останалото са избягали негри-роби и местни индианци. Но да кажем, че и днес във Флорида живеят бели преки потомци на първите заселници там отпреди 300-400 г. и те не са се променили за това време. Вярно е че още са нямали климатици и офиси, но и не са били изложени на същите условия, на които са били изложени първобитните хора еволюирали с различни цветове на кожата. В смисъл - имали са си ферми, т.е. голяма част от времето си са прекарвали в къщи, или поне обедните жеги и съответно излагането на силна слънчева светлина. Съответно ако не са си в къщи, са носели наметала и шапки с широки периферии, които да ги предпазват от слънцето и тн. Докато местните индианци са полуголи и постоянно изложени на слънчевата светлина за последните 14 000 г. И въпреки това при индианците както казах вариациите са доста по-малки - един индианец от Канада и един от Амазония не са чак толкова далечни - единия е със светло кафяв тен, другия с тъмно. Но разликата между Европейците и Африканците е доста по-голяма, там е имало повече време на изолация едни от други и еволюция.
-
За Румъния - да, границата е точно фиксирана от ВС преди войната. Всичко останало обаче виси. Факт е че турците преминават и старата граница и опожаряват селата в Ямболско, спират единствено защото ВС им скръцват със зъби.
-
Не бих казал, че случайността ни спасява или пък че спасението ни е "жест" на Великите сили. Единственото им съобръжение всъщност е същото с което и на нас не ни позволяват да станем твърде силни - не искат и съседите ни да станат такива. Румънците настояват първоначално да вземат Добруджа не до линията Балчик-Тутракан, а поне до Варна-Русе, но Великите им казват, че трябва да забравят за тия мечти. Това че все пак не влизат в София спестява доста поразии, а и можеше да опитат да поставят и нас и Великите сили пред свършен факт като издиктуват мира "на барабан" в София. Това че ги спряхме при Калиманци и Кресна е безценно, това ни спаси! Великите сили пак нямаше да им позволят напълно да ни заличат, но можеха и да дадат Кюстендил на сърбите и Благоевград на гърците, може би и Ямбол на Турците... все кофти сценарии.
-
То съществуването на гигантски сепии не е тайна. Но понеже са дълбоководни обитатели - от този пояс където слънчевата светлина вече не стига и затова и не ги гледаме по Енимъл планет и Дискавъри, та обществото си мисли че ги няма Мисля че първоначално беше косвено доказано съществуването им (и размерите им) след изследването на рани по кит, който очевидно е имал схватка в дълбините с гигантска сепия. Всички обаче бързат с радиационните конспирации
-
Зависи какво разбирате под "озорване" ако бяхте там в окопите зор щехте да видите със сигурност. Иначе така от погледнато от безопасно разстояние сигурно не изглежда голяма работа. Обаче при почти всички щурмове е имало по няколко стотин жертви и от двете страни, което в сравнение ъс Сома и Вердюн не е нищо особено, зависи от гледната точка. Но никъде не е било само между българи и руснаци, защото и двете руски бригади навсякъде са действали като част от други съюзнически съединения и под съюзническо командване. Натежали са малко, но не и решително за изтласкването ни при Лерин и при Битоля, но от Червената стена вече не успяват да ни помръднат.
-
Нема такъв златен шанс И не е вярно, че съседите ни са били слаби, ресурсите им са били напълно съизмерими с нашите. Всичко - енергийни, технологически, човешки ресурси, всичко е горе-долу на едно ниво при България, Сърбия, Румъния и Гърция. Единствено нашата войска има по-голяма мотивация през 1912 да се бие, но не и след това. Пълен абсурд е една държава да бие едновременно други 4 от нейния калибър, това не е хонконгски кунг-фу екшън. Нямахме и потенциала да "изтребим до крак" комшийските населения. Въобще доста несериозна става така темата. Ако искате дискусията да продължи давайте за обсъждане рационални и поне що годе възможни алтернативи.
