-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Е автохтониите не са баш бюрмизъм става въпрос за времена отпреди 1000+ години, откогато липсват документи, а не отпреди 50 дето още има живи свидетели на събитията. Незнам и аз какъв е тоя комплексарски зор всеки да се изкарва еди какъв си, всякаш това по някакъв начин ще подобри положението му. Странни птици са хората.
-
Точно щях да дам сравнение с Йо. Теорията с нагряване и триене или удар от комета ми се струва, че скоро ще отпаднат. Йо, Европа и Ганимед са едни от най-близко отстоящите от повърхността на Юпитер спътници и съответно са перманентно изложени на гигантската сила на гравитацията му. В периодите когато орбитата на Йо го доближава по-близо до юпитер планетата заема елипсовидна форма, която с отдалечаването отново заема постепенно сферична - затова и изригванията на сярна лава на повърхността й могат да се видят дори от космоса (имаше такива снимки). Подобно според мен е и при Европа, там може би стълбовете да са по-ниски, но тя е и по-отдалечена от юпитер спрямо Йо, пък и не става въпрос за лава, а за водни пари.
- 1 мнение
-
- 1
-
-
Разбира се, че е интересно. Всяко сведение (особено пък обективно такова) което идва от другата страна на бариерата е ценно Тези около 1000 - 3000 души, които са екзекутирани по време на българската окупация/освобождаване, до колкото помня в другата тема спомена, че повечето били албанци. За какво точно са били екзекутирани, знае ли се? Нямам предвид това, което пише в учебниците ви естествено Може да споделиш и още подробности за активността на четите на ВМРО на сръбска територия - какво точно са правили там.
-
Те и без тая субсидия не могат да се откъснат от Русия. Газа, петрола и електричеството от там идат, а само на Донбасски въглища вече не може да се кара. И банките са здраво вързани за руските капитали... ЕС ако иска да направи наистина нещо ефикасно за Украйна и Беларус просто наистина трябва да инвестира там въпреки, че са "рискови зони".
-
Либерастията в Европа не пропуска и спорта.
-
Класиката на класиките единствения по-добър за който се сещам може би е "Портата на буриите"
-
Че са по-важни, по-важни са. Но с тази корекция в плана се срива концепцията на блицкрига, губи се инерцията му, войските се пръсват, снабдителните линии се разтягат и оттук нататък победата става все по блед-мираж.
-
Хаха направо да ги излъжем, че са Т-90 за тройна цена Аз мисля, че отиват за Близкия изток - в Сахарска Африка предпочитат БМП-та и джипове, в Субсахарска незнам дали имат кадри, може би в Конго и Ангола само покрай гражданските войни.
-
Сериозно го е закъсало българското образование напоследък Действително стрелките на изток от Москва и тази до Сталинград не трябва да са в един цвят, защото настъплението до сталинград е осъществено, а това от Москва нататък - не е. Иначе отговорите трябва да са така: А) Картата изобразява германската офанзива от 1941г. Б) : - Черните стрелки може да се каже, че са осъществената част от плана "Барбароса" до към септември 1941 г. - до тогава вече вермахта е достигнал Киев, Москва и Ленинград - Белите стрелки показват какво трябва да бъде по-нататъшното развитие на офанзивния план. Маршрутът до Сталинград е достигнат, този от Москва на Изток - не е. В) Трябва да се подчертае Сталинград, защото се смята че битката за този град е повратният момент във войната. Макар че и за това може да се поспори, немците са спряни пред Москва преди Сталинград, а всеобщото отстъпление на групите армии "Център" и "Юг", започва чак след боевете на Курската "огнена" дъга.
- 8 мнения
-
- 2
-
-
Хм, дали тогава не са ги поръчали някъде за Сахарска Африка или Близкия Изток?
-
Хаха, нямам това предвид. Самосъзнанието е солидно измито вече както казахме. Виж обаче тази карта - чудят се и се маят брачата србе що така:
-
Абе струва ми се, че все още има осезаема разлика между нишкия и белградския диалект. В Нишко по навик избягват да използват падежите, както го изисква сръбската норма, както и по твърдо се изразяват - често това "J" отпада от думите, та дори и по надписите и табелите на града
-
Ами ето ви едно определение за границата - ако при кръстосване на два индивида се получи нефригидно поколение значи са представители на един и същи вид все още макар че при бозайниците има и изключения в някои случаи, но тук като става въпрос за влечуги ми се струва че може да мине за точна граница. Не съм сигурен, че Стара планина е непреодолима преграда за влечугите, има мисля поне 9 прохода през които може да мигрира и фауната от низинния ареал. По-скоро магистрала Тракия се явява преграда днес за фауната. Наскоро някъде ми обясняваха, че миграцията на мечките от Стара планина към Родопите изцяло е спряла от 10-тина г. насам поради непрекъснатото денонощно движение по магистралата. След един доволен период от време може и да станат два отделни вида поради тази изолация едни от други.
-
Наистина е ненужен тоя харч, дори и с презумпцията, че е "веднъж в живота" аз обаче накярих от тази презумпция, защото с парите които ми се полагаха за дрехи, куверти, пиене и ядене на този ден съвсем спокойно ги зае*ах тука крещящите костюмарчета и заминах на 5 дневна екскурзия за Средиземноморието пък дотогава (2002) не ми се беше отдавало да видя малко чужбината, а не се и очертаваше в скоро време покрай все още неотшумялата криза и задаващата се нова.
-
По преки наблюдения - обикновените хора в Сърбия днес не таят абсолютно никаква омраза към българите, до колкото я има тя е насочена най-вече към шиптарите или хърватите (в по-малка степен). Но отношението на нормалните хора към чужденците си е нормално. И там е пълно с пишман-националисти и ултраси разбира се, които мразят всичко и всички, пълно е и у нас и на много други места.
-
Е за журналята - ясно. Но Лудогорец просто си бяха хегемони на терена, а да не забравяме, че ПСВ все пак са холандски гранд, били са и европейски шампиони и бяха тук за победа. Но въпреки това имаха само едно чисто положение и дори и да го бяха вкарали и това нямаше да ги спаси. За Лудогорец трябва да се отбележи, че лесно стигаха до положения, но и с лекота ги проиграваха повечето - така че има още върху какво да се работи. Обаче направиха мазало в Лига Европа, само Тотнъм и Залцбург имат повече точки от тях в групите мач преди края. Така че 1/16 финалите според мен Лудогорец ще ги прескочат без проблеми, има един куп балъшки отборчета сред вторите. Така като гледам най-кофти варянта ще е да се нахакаме на Динамо Киев или на Лацио.
-
Ц, ц, ц скъсаха се да го снимат тва. Преди 3-4 г. излезе пак един "1066" дето беше правен изцяло от възстановчици - не лош - без излишни драматургии, но и без никаква актьорска игра практически. Ся тръгна нов медийвъл за шотландската Мери - "Reign - the rise of Mary queen of Scots". Гледах 1 еп., малко блудкава история, но ако не друго мацката поне е готина та ще му дам още малко шанс
-
Кво става Митак - ПСВ-то пак ли беха с резервите? От Дарик вчера:
-
Точно такива не съм виждал, а по-скоро със симетрично вълнообразни остриета. Функцията би трябвало пак да е била за по-удобно отбиване и отклоняване на удари с пики и алебарди, защото така или иначе цвайхендерите за това са били конструирани.
-
Ацтекските е доста пресилено да се нарекат мечове. Те са просто дървени бухалки/боздугани с втъкнати в тях обсидианови нишки. Обсидиана действително е много остър, но и много лесно чуплив, което не позволява изработката на устойчиво дълго острие. Ножа вече също е специализиран инструмент - за обработка или за бой конкретно срещу хора. Първи са копията и в последствие брадвите, когато оръдията на труда и лова са се зараждали (преди медната епоха). Така че и ножа е еволюирал от тях и в последствие меча от него. Просто няма как иначе да е станало.
-
Фиксерс, не само западните - и украинските медии окачествиха Лудогорец за "сензация и феномен". Може би донякъде и за да оправдаят своята загуба там, но и лютите псувни на феновете на Партизан насред Београду към собствените им идоли пак срещу Лудогорец говореха достатъчно Наистина се надявам да не тръгнат по типично българския път - като засилиш в началото да си повярваш че вече си със стоманени криле и може да си летиш нататък по инерция без повече да си даваш зор. Националния така направи на тия квалификации и видяхме колко отчайващо жалък и логичен беше отново резултатът. За Лудогорец обаче има шанс, така кат гледам от титулярния само двама са българи (единия от които вратаря), дали това е причината, че психиката и борбеността му е друга?
-
Мхм, виж Локо Сф например как винаги успяват да опропастяват солидния си бюджет. Левски и ЦСКА напоследък - също.
