Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Warlord

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    11933
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    285

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord

  1. Единственото, може би, което не харесвам в Япония е кухнята им, най-вече защото е почти изцяло от морски ястия, а те никак не ми понасят.
  2. "Аз мисля че бог е садист, но най-вероятно не го знае." Щайнер, "Cross of Iron" -------------------------------------------------------------------------- "Нет, я французский не шпрехаю." оперь Скрябин, "Ментовские войны"
  3. Или по-скоро обръщаха на бъзик безнадеждното положение, за да не изглежда чак такъв резил Т-90-ката тежи почти 50 тона, така че е нормално да заседне в кочината. Трябва или да изгребат калта или да го изтеглят с нещо.
  4. Ако Ейбръмс или Меркава се набият там немаше да може и да мръднат
  5. Забързано и то прекалено, няма я тук романтиката на БДЖ, където бъдещето и настоящето не се усещат, но пък миналото - определено, можеш и да спиш (ако си намериш седящо място в блъсканицата), можеш и да се храниш, всъщност ако решиш да се храниш някъде на софийската централна гара, значи живота трябва вече много да ти е омръзнал
  6. Ами чакаме справката тогава,но иначе и аз съм скептичен. След като движението на атомите спре няма как да се падне по-надолу. Дори и времето практически спира за средата където би настъпила абсолютната нула, защото просто няма да има събития, чрез които то да се отмерва. И всъщност до колкото помня май е невъзможно да се падне до абсолютната нула, максимум до минус 273 и нещо и до там. ама вие ше кажете
  7. Алвата, как па така тираниите ги докара до естествен процес в развиването на демокрацията? Аз за тия които се сещам не са в резултат на процес а на бунтове, преврати и борби за власт. Пизистрат например узурпира властта и никак не смята да продължава линията поета от Солон. В другия случай с 30-те тирани, отново не е естествен процес - натресени са им отвън и не се задържат дълго. Въобще типично демократичното атинско общество не е можело да ги търпи тия работи.
  8. Аз говоря в съвременен аспект, с изкуственото възкръсване на "звездата" но да - и това вАжи. Алвата - ти верно ли имаш нерви да четеш такива книги?
  9. Това ако не се лъжа е от Индия, края на 40-те, нач. на 50-те, правят опити да създадат биобатареи във войните срещу британските колонизатори.
  10. "Най-светлата звезда на българското бъдеще" ех, никога не знаеш какво ще ти изсипе бъдещето...
  11. http://acidcow.com/pics/41935-how-japanese-kids-learn-to-multiply-in-primary.html
  12. Графологични анализи са правени. Заключенията им са общо взето такива - текста е писан от ляво надясно, липсва пунктуация, като самите символи са изписвани бързо и със замах, т.е. автора явно не си е драскал безсмислици, а е знаел какво пише и вече е имал тренинг в писането на тези символи. Използваните символи са до 30 (колкото в повечето фонетични азбуки) и повтаряемостта на думи и символи, интервалите и тн. са близки статистически до индоевропейските езици. И още в този дух. Но сравнение с евентуални заподозрени фалшификатори вкл. и Войнич мисля, че не е правено, а не би било трудно да се направи.
  13. Те гръцките евреи дори не са можели да говорят на български, тех па от какъв зор е трябвало ние да ги спасяваме? А защо въпроса не се постави така - Гърция и Югославия са виновни за смъртта на македонските и беломорските евреи защото допуснаха вермахта да им окупира териториите и да сложи ръка върху въпросното население. Ние къде сме в цялата тая работа? Да - съдействаме за депортацията, защото изпълняваме заповедите на немците като техен подчинен съюзник, на който току що му е било поднесено националното обединение на тепсия. Немците все пак са завладяли тези земи и имат право на кондоминиум над тях макар и не точно така формулирано официално. Другия варянт е бил да проявим свръхнаглост и вместо "благодаря" в замяна на националното ни обединение да им изтърсим, "абе няма да ви ги дадеме тия евреи дето току що ги окупирахте!" и най-вероятно на Хитлер да му падне пердето, щото достатъчно сме го офлянквали и за евреите в старите предели, и да заповяда на вермахта да ни прегази! Това ли е трябвало да направим, да изгубим държавата си и да дадем хиляди жертви заради югославските и гръцките евреи??? Не мога да разбера защо въобще този достатъчно ясен въпрос въобще се коментира в български форуми. Самите евреи (от Израел) ни признават за спасители и никой от тях не ни обвинява за въпросната депортация. Обвиняват ни единствено гръко-македонски спекулации, на които задръстеняците от Дискавъри примерно са се вързали. С тях вече е въпрос на дипломация да се разберем докога ще ни замерят с кал и сажди без да понесат някаква отговорност за това.
  14. А как тия микрочастици ще бъдат накарани да минават през фазите на развитие на еритроцитите? Те сами няма да могат. Което означава, че ще трябва да се инжектират нови на всеки половин час или там колкото е. Това звучи по-зле и от каквито и да било други изкуствени системи за поддържане на живота, за които се сещам в момента.
  15. И кво излезе сега Южняк, самите ние искаме да останем тъпи (с ИК под 100 така да се каже) за да не се самоунищожим. Едно време тези теории се приписваха на тайни общества и задкулисни правителства, а в момента свободно се изразяват в публични форуми от хора от народа А тая статия си е пълен ташак, едно че тоя просто си рекламира книгата, второ че като прочета "Харвард" и спирам до там, в случая по изключение прочетох до края изречението и не видях никакво известие или обяснение откъде аджеба са я докопали тая неандерталска днк, открили я и точка. Е аре не мерси такива статии.
  16. Въпроса с шиповете на задната част наистина всякаш остава доста в страни, дори не съм чувал и теории за това. И още един въпрос, който също е странно, че е незадаван. Змията в краката му - не е уловена от орела, което би било нормалното, а по-скоро тя го е "уловила" увито около двата крака. Така че ми се чини всичко това + човешкото изражение и очи на орела + шиповете и + специфичното положение на змията да са някаква определена митологична композиция.
  17. А сега рязко се изстрелваме на хиляди километри и хиляди години от Кносос и попадаме в Корея, ХХ век! И там какво? http://zenkatsuo.livejournal.com/203368.html
  18. Плочестите ризници от ранното средновековие най-накрая влезнаха на въоръжение и в свръхмодерната Кенедерейска армия!
  19. Тая теория е чук! Ше почна да я пласирам по села и паланки!
  20. Да прехвърля малко от съседната тема. Ако действително "Р"-то се окаже драскотина нанесена с времето, то надписът май започва да прилича на "ETYOПIOV" - Етиопий
  21. Дискусията дали не е леко безсмислена в случая, разликите между скалния и степния орел и особено между двете разновидности на степния може ли да бъде установена от неучен? На мене ми се чини че въпросният ранносредновековен скулптор е направил просто универсален орел така да се каже В тоя ред на мисли - я и от мене един въпрос - според вас това планински или саванен лъв е?
  22. Степен орел е и най-вероятно от тази гледна точка, че самия артефакт е намерен в степта (т.е. в ареала на тази птица) и определено принадлежи на степна култура
  23. "При русите винаги трябва да се действа с принуда" Петър І Велики
  24. Айде , бе?! Пич, хОди силегай!!!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.