Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

КГ125

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    28604
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    118

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125

  1. Може ли нагледени материали и съответно продължение?
  2. А, това е доста важен въпрос.
  3. "Рим, Пекин и Токио" !!!
  4. Такива не се прескачаха под път и над път - ако чака 15 г. за нещо, за колко ще го продаде, като пак няма право да има? А и по едно време свободната продажба на коли беше забранена.
  5. Забележете, най-малка носталгия имат в страните, където бързо и ефикасно проведоха реформи.
  6. Бъркаш - възможностите са били точно към края на 19-ти век - българите набират все повече сила, империята се клати все повече.
  7. Знаех си! Рим идва, пак съмва!
  8. Точно!!!!! Въртяха ми се такива, чисто лаически, разбира се, догадки за неспособност за противопоставяне на по-адаптивните. Какви ли хора са били това? Погребвали са си мъртвите с цветя, а са били неадаптивни, свръхконсервативни и донякъде "загубени", може би?
  9. Но го нямаше много такива желаещи, а по едно време ограничиха и продажбите. И наистина, за колко можеш да продадеш нещо, което ще купиш пак чак след 15 години или никога? В 20-ти век, втората половина. Да караш хората. Да чакат 15 г. За лека кола!!! Само затова трябва да има втори Нюрнберг.
  10. Вие така и Империята ще върнете, ей! Клуб, клуб, пък то - легион!
  11. През ПСВ е късно - тогава вече империята е в пълен ход към превръщането си във национална държава, високоефективна и доста брутална. Щеше да има бясно клане, особено ако Турция беше застанала на страната на победителите...
  12. Защо е избран такъв термин? Много е неблагозвучно - "електронен семинар" е достатъчно добро.
  13. Вярно е, че тогава се навъдиха много кредитни милионери.
  14. Това не го знаех! Значи дъртата немска лисица е разигравал нещата... Интересно, обаче, защо на Берлинския конгрес не се върнаха към разрешението от Цариградската конференция за България?
  15. Не, не е, зашото освен, че е излишно съдържа и елемент на профанизация. А "елка" си е навлязла в езика дума - остава да стане и литературна. (И да, идва от първите ЕЛектронни КАлкулатури в България. Знаете ли как се появиха за пръв път? Раздадоха ги на делегатите на 10-тия конгрес на БКП )
  16. И в тези два братски езика има главни букви и правила за ползването им. ПП ОТ: "Бан" с английски произход ли беше? end OT
  17. С "кибрит". Бай Иван Богоров е бил хубав човек, ама офертите му в тая част - никак.
  18. Награда, отличие - с какво да се сменят?? А и кой знае дали в руския не са от старобългарския??
  19. Ако се налага замяна на дума с друга, езикът ще го направи. Ей на, заменихме политическа икономика с икономикс, а реноме или авторитет с имидж. Русизмите са си естествена част от българския език, както много други - изми, тъй че замяната е невъзможна по изкуствен път.
  20. Айде, народе!!! Оказва се, че в Белгия (дето от известно време май съществува само номинално като държава) и в Испания народът въвежда паралелни общински валути! http://www.vokrugsveta.ru/blogs/sartemov/870.php RES - така се казват ценните книги, които 1 испанска и някои френски общини са въвели. Равни са на еврото, но 10% от платеното се връща в същата валута на платилият го от общината. Приемат се в някои търговски обекти в съответните общини, като целта е да се симулира местната търговия...
  21. Или на Игнатиев, знае ли човек) Това не е време на организирани разузнавателни служби, но и последните не са липсвали... Мидхат може да е в дъното на това, а той е във връзка с кого ли не, може и със самият Дявол)) Впрочем дали после заради това султанът не го очиства после... уж за убийството на Абдул Азис, ама казва ли ти някой.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.