Отиди на
Форум "Наука"

Откритието на Илия Вълков- Yoll Brown


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Да, Scubi :good::punk:

Между другото като си говорим за газове и горелки, забелязахте ли картинката на GOOGLE - днес е 200 годишнина от рождението на Робърт Бунзен...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това най-малкото означава перпетуум мобиле. Какво пречи получената като отпадък водна пара да си я кондензирам (още топлинна енергия ще получа даже) и пак да я паляслед като я прекарам през генератора?

Подобно нещо не се нарича "перпетуум мобиле", а безплатен двигател - това не е затворена система, че да е "перпетуум мобиле". Принципът на безплатния двигател е, че улавя външна енергия, която непрекъснато си я има. Ще дам конкретен пример. Всички знаем какво е трансформатор - две бобини, свързани с магнитопровод (който всъщност не е толкова необходим). Ако хипотетично се представим, че съществуваше до земята огромна бобина по която течеше променлив ток, захранвана например с ядрена централа, то тогава всяка обикновена бобина на Земята, насочена в подходяща посока щеше да индуцира електричество!!! Перпетуум мобиле ли щяхме да имаме - определено не??? Друг съвсем реален пример на вечен двигател измислен и приложен още от средновековието. Става дума за система, която акумулира енергията от смяната на атмосферното налягане и се използва за самонавиване на механизъм на часовникова кула.

Не ме разбирайте погрешно!!! Не твърдя че това изобретение е такова. Допускам някои неща да са верни, или дори всичко да е измислица. Просто искам да кажа, че тук хора, които хал хабер си нямат от физика (не че аз знам повече от това, което съм учил в училище, но поне не коментирам изобретението и не правя изводи)! Можете ли да си представите, че учените опитват да обяснят големият взрив, от който се е образувала вселената с някакъв начин от вида: "материята се е получила от вакума" - разбира се при някакви твърде специални условия.

Иначе да трябва да се знае, че хората не са толкова тъпи. Ако има наистина изобретение и то е реално, то тогава то със сигурност ще е твърде сложно като реализация (защото иначе много хора щяха да го изобретят) - няма да може всеки да си го направи в гаража. А и според прочетеното идеята за изобретението, описвана в статията, не е дошло на автора ей-така внезапно. Вероятно е правил много опити преди това...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Подобно нещо не се нарича "перпетуум мобиле", а безплатен двигател - това не е затворена система, че да е "перпетуум мобиле". Принципът на безплатния двигател е, че улавя външна енергия, която непрекъснато си я има. Ще дам конкретен пример.... ...в статията, не е дошло на автора ей-така внезапно. Вероятно е правил много опити преди това...

:punk:

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подобно нещо не се нарича "перпетуум мобиле", а безплатен двигател - това не е затворена система, че да е "перпетуум мобиле". Принципът на безплатния двигател е, че улавя външна енергия, която непрекъснато си я има. Ще дам конкретен пример. Всички знаем какво е трансформатор - две бобини, свързани с магнитопровод (който всъщност не е толкова необходим). Ако хипотетично се представим, че съществуваше до земята огромна бобина по която течеше променлив ток, захранвана например с ядрена централа, то тогава всяка обикновена бобина на Земята, насочена в подходяща посока щеше да индуцира електричество!!! Перпетуум мобиле ли щяхме да имаме - определено не??? Друг съвсем реален пример на вечен двигател измислен и приложен още от средновековието. Става дума за система, която акумулира енергията от смяната на атмосферното налягане и се използва за самонавиване на механизъм на часовникова кула.

Не ме разбирайте погрешно!!! Не твърдя че това изобретение е такова. Допускам някои неща да са верни, или дори всичко да е измислица. Просто искам да кажа, че тук хора, които хал хабер си нямат от физика (не че аз знам повече от това, което съм учил в училище, но поне не коментирам изобретението и не правя изводи)! Можете ли да си представите, че учените опитват да обяснят големият взрив, от който се е образувала вселената с някакъв начин от вида: "материята се е получила от вакума" - разбира се при някакви твърде специални условия.

Иначе да трябва да се знае, че хората не са толкова тъпи. Ако има наистина изобретение и то е реално, то тогава то със сигурност ще е твърде сложно като реализация (защото иначе много хора щяха да го изобретят) - няма да може всеки да си го направи в гаража. А и според прочетеното идеята за изобретението, описвана в статията, не е дошло на автора ей-така внезапно. Вероятно е правил много опити преди това...

Ами това което пишеш прилича много на идеята на Никола Тесла. Той имал идеята с помоща на специални намотки да излъчва енергия и който където иска със специални резонатори да си тегли толкова колкото си иска. Сякаш сега да вземеш нещо подобно като мобифона и да включиш на него токоснабдяването на апартамента. Няма кабели, трасформатори, загуби от лоши връзки, затопляне...Сега часовникът ти е с около 5% е настроен в (+ )за да покрият загубите които има системата от ТЕЦ-а до домът ти.

А на Тесла нямаше да има толкова големи загуби.

Ама това не се хареса на спонсорът му и така не стана нищо. Даже и това което до тогава беше направил бива унищожено без следи....

Но ако искаш да дигаш кръвното на скептиците, питай ги за експериментите на Тесла.....Ще ги вбесиш.

:laugh::w00t::tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като казахте за Никола Тесла, то се сетих за един филм - пълна фантастика, естествено, но развиваща се в началото на миналия век. Филмът се казваше K20. В основата му беше точно това откритие на Тесла. Това, което в последствие ме впечатли е, че такова животно, като вертикално движещ се (макар и надолу) въртолет няма (ама перката му не беше над него!!!), а във филма си имаше.

Без да коментирам, аз искам само да задам един въпрос: има ли научна литература, където изобретението е описано? Щом изобретението се ползва от толкова много фирми, то явно то не е толкова секретно...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

здравейте прочетох всичките ви мнения и искам да кажа само едно.един мои роднина преди десет години си нарави браунов генератор (горелка)и работи както е описано и с над 6000* температура наскоро ми потрябва по висока температура и се сетих за него,сега ще прави и на мен.за скиптиците такова (чудо) си го има в БГ.много отдавна но хората които се занимават с такива неща или изчезват или..... и за това става малко тайничко всичко.има форуми където е описано всичко. :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • 1 year later...
  • Модератор Инженерни науки

Извън глупостите за Илия Браунов

Горелка, а там си има и електролизер /в друга тема/ как да се направи

http://www.instructables.com/id/Assemble-a-HHO-Mini-Torch-from-plumbing-parts/



F7N5IM8HM8D0AML.LARGE.jpg

F7SI9GYHMKLN6RJ.LARGE.jpg

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...