Отиди на
Форум "Наука"

Теория за машина на времето


Recommended Posts

  • Потребител

ТЕОРИЯ ЗА ВРЕМЕТО И МАШИНАТА НА ВРЕМЕТО

на Костадин Иванов Вълков

Машина на времето е възможна само във можъчната активност на човешкото съзнание. Времето е състояние на съзнанието, като самопредстава за време. Тоест за мен като вътрешно самоусещане една минута не е равна с едната минута на другият до мен.

За мен тя може на протича в съзнанието ми като две минути и дори като 10 минути и тн., а за другият до мен едната минута протича например в съзнанието му като секунда или час.

Тоест всеки човешки индивид има самосъзнание за време.

Животните нямат представа за време а знаят чисто физически кога са уморени и е време за сън.

Стимулирайки това времево самоусещане човек може да пътува във времето, но във времето на (времевосъзнанието си). Това може да се постигне само чрез подходяща хипноза. Която да кара човешкият мозък да пътува във времето на своето съзнание. Пътуване в море от спомени или мечти. Според мен Костадин Вълков машина на времето е възможна , но само като мозъчна активност на съзнанието. Тоест чрез оспешна хипноза човек ще пътува във всоето време на времевосъзнанието си.

Времето е променлива не само чисто физически а дори и психически. Времето влияе на психическата активност на човека като цяло, живот, бит и тн. Времето е гъвкаво и еластично, и оказва сперед мен, огледално влияние и върху мозъчната активност на човешкото съзнание. Тоест сега когато пиша тази моя теория си мисля и имам съзнанието че съм живял 25 години и съм на толкова, а и чисто математически съм на толкова, а можеби аз дори незнам на колко години съм. Затова аз мисля че времето не може да бъде изчислявано или измервано, а това времево измерване днес 21 век е напълно погрешно. Но то ни служи като един малък компас за някаква представа за време. Тоест ние сме определили време във времето за самоорентир, като средство.

Времето за мен си има собствено време със собствено време и така до безкрай.

За това човек никога няма да може да има точна предства за време, което ,не е във време във времето и тн. За да се намери точното време трябва да се преоткрие или открие нов дял от матиматиката или нова математика способна да изчисли и свери във точно време. 19.09.11г. 22:30ч. по съвременните грешни дата и време ..........

post-10814-023574800 1316461425_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Времето за мен си има собствено време със собствено време и така до безкрай."

да времето може би е едно безкрайно множество от крайни времена , както и пространството може да се приеме като безкрайно множество от крайни пространства включващи се едно в друго. Въпросът е дали времепространството е субективно понятие или е обективно независещо от нашето съзнание ? И ако то е обективно дали може да се въздейства върху него ? Теории като относителността на Айнщайн допускат това. :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ТЕОРИЯ ЗА ВРЕМЕТО И МАШИНАТА НА ВРЕМЕТО

на Костадин Иванов Вълков

Машина на времето е възможна само във можъчната активност на човешкото съзнание. Времето е състояние на съзнанието, като самопредстава за време. Тоест за мен като вътрешно самоусещане една минута не е равна с едната минута на другият до мен.

За мен тя може на протича в съзнанието ми като две минути и дори като 10 минути и тн., а за другият до мен едната минута протича например в съзнанието му като секунда или час.

Тоест всеки човешки индивид има самосъзнание за време.

****

Темата е преместена от раздел Физика в раздел Теоретична физика.

Причината за тези действия се дължат на това, че статията не отговаря напълно на критериите за публикуване на теми свързани с физиката.

Надявам се, че мненията ще отговорят на правилата за писане в раздел Теоретична физика.

С пожелания за успех, модератор физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Според мен Костадин Вълков машина на времето е възможна , но само като мозъчна активност на съзнанието. Тоест чрез оспешна хипноза човек ще пътува във всоето време на времевосъзнанието си.

* * *

Г-н Вълков, как ще коментирате, че някои решения на частните диференциални уравнения на Айнщайн*, допускат връщане назад във времето?

Например: При въртяща се Вселена.

Разбира се, на този етап няма наблюдения доказващи, че Вселената, която обитаваме се върти, но това не доказва, че подобна възможност е недопустима.

Знаете ли, че теоретичните физици имат проблем - трябва да докажат, че връщане назад във времето е невъзможно, а не обратното.

---------------------------------

* уравнения на Айнщайн. За математиката може да бъде прието твърдението, че това е един безпристрастен описателен език на физичните явления, напълно независим от субективни фактори.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Б. Богданов, езика на математиката - да. Но изреченията (уравненията) на математиката са доста субективни и според субективните дефиниции.

Не само в миналото, но и в бъдещето. Зависи какво се разбира под "минало" и "бъдеще". Ето някои идеи в тази насока:

Според мен природата на времето е свързана с тази на Съзнанието ни и Мисълта ни. Всеки може да пътува във времето на спомените си (чрез автохипноза = медитация). Това пътуване обаче няма материално (усет за пространствено, а оттам и времево) изражение. В зависимост от тези процеси свързани с Мисълта (най-общо казано) имаме локално време и над-Време (идентично пък с хиперпространство).

Много грубо и образно илюстрирано може да си ги представяте като зъбчати предавки с голям коефициент. Не знам защо е тази разлика обаче.

Най-точно казано (описано по-скоро де):

· реално пътуване се счита такова, в което мозъка е във фаза на работа "будно" влокалното време на материята - повечето го знаят като материална реалност, съответно е в материалното тяло и то е преместено в друг локален отпечатък на времето в материално полежение - пространство

· в противен случай, това "пътуване" е Мисловно - могат да се виждат отделните фази на локалните времена в материята - но не могат да се пипат предмети, накратко казано

· когато обаче материално си пренесъл тялото си от едно време в друго (с помощта на трансформация и изолиране на материята чрез такава с най-провидима за енергията на Духа материална структура: метали и кристали), то тогава чисто технологически изпадаш в "медитация на материята" = трансформация по затворен контур (метало-кристален кафез)

· така, като се върнеш (материализираш) в едно "минало" локално време, ти го променяш малко или много, без значение дали ще убиеш дядо си, преди да са се родили баща ти или майка ти

· парадоксът дали ще изчезнеш в момента, в който убиеш дядо си (виж преднходното), е несъстоятелен, защото двете времена нямат нищо общо освен... спомена!

И като заговорихме за спомена, той също действа според човека. Ако човек познава достатъчно добре свойствата на Енергия на Духа, той ще може така да концентрира мисълта си, че да се пренесе отново в минал момент, като запази спомена си за настоящето му, което вече ще е станало бъдеще. Такова нещо е възможно. Просто трябва една малко по-творческа представа за времето, а не, че то е стрелки на часовник.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Според мен природата на времето е свързана с тази на Съзнанието ни и Мисълта ни.

* * *

Бел. мод.

Уважаеми потребители, Kostadin Valkov и adXok,

Ако темата се развие в посока различна от установените стандарти на науката Физика, ще бъде принуден да я преместя в раздел Паранауки.

. . .

В подобни случаи давам срок от две седмици за изчистване на темата от алогизми и паранаучни твърдения. Също така, моля да представите и опишете опити потвърждаващи вашите твърденията. Все още физиката е експериментална наука и ако желаете темата да принадлежи към тази наука ще трябва да се съобразявате с нейните закони.

Поздрави, модератор физика Б.Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Б. Богданов, езика на математиката - да. Но изреченията (уравненията) на математиката са доста субективни и според субективните дефиниции.

Мога да се съглася, че изборът на подход към решаване на даден проблем е субективно решение, но толкоз. Резултатът трябва да бъде верен и независещ от избрания метод.

***

Не само в миналото, но и в бъдещето. Зависи какво се разбира под "минало" и "бъдеще". Ето някои идеи в тази насока:

Често пъти, наблюдаваните събития случили се от минало към настояще и от настояще към минало са неразличими.

Във физиката се използува едно просто, но ефективно решение - поставят се времеви маркери. С тяхна помощ се знае кое събитие след кое се случило.

С една уговорка. При КМ този механизъм не работи.

Квантовият детерминизъм си има своите особености, които го правят да изглежда различен от класическия детерминизъм.

Например: Пол Дирак никога не си позволявал лукса да говори за КМ /дори в частни разговори/ търсейки аналогии или давайки примери свързани с ежедневния човешки опит.

* * *

Ето някои идеи в тази насока:

Според мен природата на времето е свързана с тази на Съзнанието ни и Мисълта ни. Всеки може да пътува във времето на спомените си (чрез автохипноза = медитация). Това пътуване обаче няма материално (усет за пространствено, а оттам и времево) изражение. В зависимост от тези процеси свързани с Мисълта (най-общо казано) имаме локално време и над-Време (идентично пък с хиперпространство).

Много грубо и образно илюстрирано може да си ги представяте като зъбчати предавки с голям коефициент. Не знам защо е тази разлика обаче.

Най-точно казано (описано по-скоро де):

· реално пътуване се счита такова, в което мозъка е във фаза на работа "будно" влокалното време на материята - повечето го знаят като материална реалност, съответно е в материалното тяло и то е преместено в друг локален отпечатък на времето в материално полежение - пространство

· в противен случай, това "пътуване" е Мисловно - могат да се виждат отделните фази на локалните времена в материята - но не могат да се пипат предмети, накратко казано

· когато обаче материално си пренесъл тялото си от едно време в друго (с помощта на трансформация и изолиране на материята чрез такава с най-провидима за енергията на Духа материална структура: метали и кристали), то тогава чисто технологически изпадаш в "медитация на материята" = трансформация по затворен контур (метало-кристален кафез)

· така, като се върнеш (материализираш) в едно "минало" локално време, ти го променяш малко или много, без значение дали ще убиеш дядо си, преди да са се родили баща ти или майка ти

· парадоксът дали ще изчезнеш в момента, в който убиеш дядо си (виж преднходното), е несъстоятелен, защото двете времена нямат нищо общо освен... спомена!

И като заговорихме за спомена, той също действа според човека. Ако човек познава достатъчно добре свойствата на Енергия на Духа, той ще може така да концентрира мисълта си, че да се пренесе отново в минал момент, като запази спомена си за настоящето му, което вече ще е станало бъдеще. Такова нещо е възможно. Просто трябва една малко по-творческа представа за времето, а не, че то е стрелки на часовник.

От гледна точка на науката Физика - енергията на Духа нищо не означава! Също така, твърденията, че материята е кристализирал Дух и т.н и т.н.

В раздел Физика, като под Физика се има предвид конвенционалната наука Физика, имат ли място подобни понятия?

Много държа да получа отговор на този въпрос!:hmmm:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да уважаеми дами и господа прочетох внимателно вашите коментари отностно машината на времето теория върху която съм работил.

Но да направим един експеримент който доказва истенноста на моята теория:

1. вземете един диктофон.

2. раздайте три лизчета с написана върху тях произволна дума с не помалко от 5 синвола.

думата трябва да е еднаква за всички участници.

3. накарайте участниците да си прочетат думите един по един на глас, като същевременно ги записвате с диктофона.

4. кажете им да прочетат колкото се може по бързо думата (правилно и в убратен ред)

5. качете записаните прочети на компютър и с програма за аудио обработка засичете скоростта на прочет на всики един от участницицте.

6 сравнете скоростта на прочит с възрастта на участника и , като имате в предвид че участниците трябва да са трима и на възраст от 10г. , 25г. , 45г. ; като така засягате всички възрастови граници.

С този опит ще докажете протичането на мисълта и нейната скорост във всички възрастови граници, като ще разберете какво време им е необходимо да предизвикат умствената си активност в устно-говорима=реч.

Това доказва цитата от теориятат ми:

"Машина на времето е възможна само във можъчната активност на човешкото съзнание. Времето е състояние на съзнанието, като самопредстава за време. Тоест за мен като вътрешно самоусещане една минута не е равна с едната минута на другият до мен.

За мен тя може на протича в съзнанието ми като две минути и дори като 10 минути и тн., а за другият до мен едната минута протича например в съзнанието му като секунда или час. "

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

костенурката е по бавна от заека;

мисълта пътува във различни времена;

времето на мисъл или мисълта на време във време и времепространство е различна като времево време във различни времена.

А>Б

Б<А

А=Б

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Това доказва цитата от теориятат ми:

"Машина на времето е възможна само във можъчната активност на човешкото съзнание. Времето е състояние на съзнанието, като самопредстава за време. Тоест за мен като вътрешно самоусещане една минута не е равна с едната минута на другият до мен.

За мен тя може на протича в съзнанието ми като две минути и дори като 10 минути и тн., а за другият до мен едната минута протича например в съзнанието му като секунда или час. "

Срещал съм в един роман на руски автор, хипотезата, че мисълта е значително по-бърза от скоростта на светлината във вакум, но за съжаление не се сещам името името на автора.. . .:Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Слъгласете се с мен че и на мисълта и трябва време за протичане, което пък време си има собствено времево пространство в собствен моликулярен свят.

Молекулите имат скорост и движение следователно и те са зависими от време и времево пространство.

Опит: двама души опъват ластик заставайки на еднакво разтояния един от друг, например всеки прави по две еднакви крачки назад опъвайки ластика

едновременно, след това по сигнал едновременно пускат ластика; ластика си сибира двата края но с различна скорост и време. Това е визуално доказателство за различно време по едно и също време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако времето се описваше с музика то ще звучи така:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Времето е определено от движението на хауса, всеобщият хаус на вселената, определено от свиването и разширяването и.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взет цитат от неизвестен автор:

''Времето е в нас и ние сме във времето''

Времето е всичко. Времето е силата, която гради и руши. Времето дава, но и взема. Бавно, но сигурно. Понякога бързо. И пак сигурно. Времето е едно от най-истинските неща в живота. Защото искаш или не, то успява да ти поднесе, а после да изтръгне всичко, от което някога си имал нужда. Всичко, на което си държал. Всичко, което си обичал.

Ти си част от времето. То е в теб и ти си в него. Но ти си нищо, изправен пред времето. Безпомощен герой в играта му. Безименна, малка, направо нищожна пешка в шахматната дъска на отминаващото време, на всепоглъщащата вечност. Ти обаче продължаваш да бързаш, да чакаш и да подраняваш. Обичаш времето, защото то е част от теб, защото си човек. А хората са принудени да обичат това, което наричат свое.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Взет цитат от неизвестен автор:

''Времето е в нас и ние сме във времето''

Времето е всичко. Времето е силата, която гради и руши. Времето дава, но и взема. Бавно, но сигурно. Понякога бързо. И пак сигурно. Времето е едно от най-истинските неща в живота. Защото искаш или не, то успява да ти поднесе, а после да изтръгне всичко, от което някога си имал нужда. Всичко, на което си държал. Всичко, което си обичал.

Ти си част от времето. То е в теб и ти си в него. Но ти си нищо, изправен пред времето. Безпомощен герой в играта му. Безименна, малка, направо нищожна пешка в шахматната дъска на отминаващото време, на всепоглъщащата вечност. Ти обаче продължаваш да бързаш, да чакаш и да подраняваш. Обичаш времето, защото то е част от теб, защото си човек. А хората са принудени да обичат това, което наричат свое.

Не е "хаус", а хаос... и Айнщайн го е казал със...

"Знаете ли защо, много хора обичат да цепят дърва?..

Защото резултатът се вижда веднага!" :biggrin:

Именно хаосът определя "стрелата" на времето - тече в една посока, от минало към бъдеще.

А времето тече в една посока, щото ние наблюдаваме събития - явления, от които до нас достига информация със светлинни вълни, например или механични (звукови) вълни. Те се движат с крайна, ограничена скорост в средата си. Излъчени от случилото се взаимодействие им трябва ВРЕМЕ (и др. неща се случват през това време около наблюдател, той сравнява неявно с околното)- та през тези интервали на повтаряне на дадено събитие - отчита време. Това е физическо време. Базира се на случване на взаимодействия. А част от информацията след взаимодействия "отлита" от мястото на събитията и не може самоволно да се върне там - не може сам процесът да се обърне. Отлетялото увеличава хаоса на околното на събитието. Общо - ентропията расте, както е и по втория закон на термодинамиката.

За нас, като наблюдатели - времето е интервал за повтаряне на две еднакви събития. Значи: трябва да са разграничими тези събития. Да, обаче сме природно ограничени от бързодействието на повтаряне на събития от микросвета, например и тогава - на помощ идват вероятностите, т.е. квантовата теория.

Искаш без да знаеш тия неща, да рецитираш времето - хубаво, ама ... бързо не става (вж Айнщайн, по-горе)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти не бъди сигурен какво знам и незнам аз, просто ти май не разбираш същноста и смисъла на теорията.

Теориата разисква времето в човешката същност , собствено аз и биологичното време в мозъчната активност.

А не времето като термин, теория, определени и тн. (става въпрос за пътуване във времето на собственото си Аз)

Човешките спомени също се повтарят и предават те се движат пътуват и тн. Спомените имат свое време и пространство

със собствено време. Ако човек може да ги контролира то той ще може да пътува във времето си.

Спомени юма и в обширната вселена те са ДНК на заобекалящият ни космос като цяло.

Човек несъзнателно може да предава свои спомени на друг, или да приема.

Въпросът е разчитането на това космическо ДНК, и как то се запазва оставяйли вечен отпечатък.

Редактирано от Kostadin Valkov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мисленето е функция на битието , естественно е че и мисловният процес е във времето. Манипулация във времето е възможна само на манипулатор който е извън времето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мисленето е функция на битието :)

Ха, това е верно но според мен - манипулация става и във време на времето не е задължително да е извън времето

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мисленето е функция на битието :)

Ха, това е верно но според мен - манипулация става и във време на времето не е задължително да е извън времето

:)

Тука ще поспоря малко с теб , времевият поток е необратим , не говоря за представата изградена в нашите мозъчни клетки за време , а за обективното време вън и независещо от нашето съзнание. Когато се връщаме в спомените си ние не обръщаме стрелата на времето ние обръщаме само нашата субективно представена ни от съзнанието стрела на времето , която си има свой вътрешен субективен ритъм , тоест тя е илюзиорна а не същинска. Обръщането на времето би означавало и нарушение в причинноследствената връзка , което е възможно в един хаотичен свят свят без физични химични биологични социални и всякакви закони. Може би този свят наистина съществува , отвъд квантовата неопределеност и същноста на вселената и битието е хаосът , подреден в някаква субективна реалност вън и независеща от нашето съзнание наречена бог.

Бог рече да бъде светлина , и тя стана , бог рече да бъде земята , и тя стана . Досещаш се за какво ми е мисълта :bigwink:

Всъщност аз не съм твърдо религиозен , но допускам бог като обяснение на битието.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти не бъди сигурен какво знам и незнам аз, просто ти май не разбираш същноста и смисъла на теорията.

Поздравявам ви за теорията ви.

И един съвет, да повторите основното си образование, за да пишите с по малко правописни грешки.

Почти всеки пиши с грешки, каде волни каде неволни, ама вашето писане е .... .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може да пиша с правописни грашки но теорията се е теория :lightbulb::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може да пиша с правописни грашки но теорията се е теория :lightbulb::crazy_pilot:

Господин Вълков, защо решихте, че теорията Ви е за раздел Физика?

Дотук, твърденията Ви са свързани с по-скоро с психология. Във форума има създаден раздел Психология.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Психо биологичните прецеси са чисто физичести а ВРЕМЕТО като термин е част от физиката

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...