Отиди на
Форум "Наука"

Видео карта


Mr.Shades

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Много ми се иска да подкарам Medieval 2 total war, но видео картата ми не става иска ми pixel shader 1.1.

Моля ви препоръчайте ми някаква видео карта около 128-256 мб и да има pixel shader 1.1 или по-висок, ако може това да е на разумна цена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

Много ми се иска да подкарам Medieval 2 total war, но видео картата ми не става иска ми pixel shader 1.1.

Моля ви препоръчайте ми някаква видео карта около 128-256 мб и да има pixel shader 1.1 или по-висок, ако може това да е на разумна цена.

А каква е разумната цена?

За 50-60лв можеш да си купиш видеокарта на която Medieval2 (а и не само тя) ще лети.

За да ти кажем точно определена видеокарта би било добре да кажеш каква ти е дънната платка.

Между другото, Medieval2 съм я пускал и на вградена видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разгледай този сайт - избери от менюто VideoCard и BGN за валута. Гледай цените в колона 2.

http://www.mostbg1.c.../PriceList.aspx

На първо гледане ето няколко карти, които са около 50 лв.

http://www.mostbg1.c...px?itemid=45339

http://www.mostbg1.c...px?itemid=42112

http://www.mostbg1.c...px?itemid=44043

Не съм сигурен дали от Мост можеш директно да си купиш видеокартата, но ако отидеш в някое от магазинчетата за компютърни части - със сигурност ще ти намерят такава видеокарта на почти същата цена.

ВАЖНО: Тези видеокарти са PCI Express. Преди да си купиш такава трябва да си 100% процента сигурен, че дънната ти платка има PCI Express слот (ако е сравнително нова - 2-3 години почти сигурно има такъв слот). Също така, за да работи PC-то ти стабилно с тези видео-карти е необходимо да имаш достатъчно голямо захранване.

Редактирано от kravolok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-лесно е ако знаеш точно модела на дънната платка - тогава проверяваш в интернет какви слотове има на нея. Модела го пише на стартъп екрана на PC-to (черния екран при стартиране на компютъра).

А иначе - погледни дънната платка и виж дали има слот който да прилича на този от прикачените изображения (PCI Express x16).

post-6929-031953200 1323951071_thumb.jpg

post-6929-005553300 1323951080_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема е, че аз въобще не знам къде да погледна за да видя дънната платка. :biggrin:

:) Помоли някой приятел, който малко поне разбира от тези неща да погледне вместо теб... То след като не знаеш къде е дънната платка едва ли сам ще се оправиш с подмяната на видеокартата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам да попитам колко ще струва слагането на една видео карта? Имам в предвид колко се плаща за работата.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбрах какво ми е дъното, а също така и видео картата която имам.

Дъното е: P5V-VM ULTRA

Видео картата ми е: VIA/S3G Unichrome Pro Integrated 64MB и е 32 бита май.

Надявам се сега да ми препоръчате хубава видео карта в диапазона 60-70 лева.

П.С Искам да попитам, ако си взема една карта с 512 МБ и е 64 битова дали ще тръгне играта, 70 лева е видео картата.

И питам за да знам, да не си хвърля напразно парите.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според спецификациите на дъното имаш един 1 x PCI-E x 16 слот, така че спокойно можеш да закупиш свястна видеокарта на която Medieval ще работи без проблем. Ако ще носиш направо целия компютър в магазина, от който ще купуваш видеокартата предполагам, че там ще ти кажат дали тази видеокарта може да стане на твоето дъно.

Виж линковете от моя пост по-горе - всяка една от тези които съм дал трябва да работи с твоето дъно.

А ти каква карта си хареса за 70 лв?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление не си спомням модела, но като ида отново ще попитам.

П.С

Аз питам защото този който работи в магазина имам чувството, че се опитва да ми пробута по-скъпа карта която ще ми върши същата работа като тази която съм харесал, различава се само по това, че е 1 ГБ.

И за разлика от онази която съм харесал тази е 109 лева.

GF-430 1GB INN03d 64 bit.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...