Отиди на
Форум "Наука"

Какво става у нас ?


Recommended Posts

  • Мнения 82
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Естествено, че не!

"Боклук" са педерастите и лезбийките по отнашение на демографията. Правата на малцинствата са антидемократични по отношение на определението за демокрация, където правото е на мнозинството. Всъщност прецизно погледнато си е геноцид и върху двете страни, защото е отказ от правото на интеграция в дадено общество. В дългосрочен план генерира конфликт, обикновенно много кървав. Примерно, клането на косовари от сърби е геноцид по определение, защото първите са мнозинство. Обратно, клането на сърби от косовците е борба за освобождение. Феномена е обществено-културен. В последно време и политико-идеологичен. От чисто физична гледна точка и в двата случая си е най-обикновенно клане. При педерастите и лезбийките, ако те станат мнозинство, вследствие на системно толериране, демократично ще е да се забрани раждаемостта, примерно може да се наложи законодателство, раждалите да се скопяват, а децата да се убиват. Такова законодателство ще бъде демократично, защото е продукт на мнозинството. Примерно да разгледаме проблем генериран в Китай, вследствие опитите за регулиране на демографията. Понеже, от чисто фолклорно-психологическа гледна точка, там детето е човек само ако е момче, при долната класа, то след забраната те раждат тайно. Тези деца, обществено ги няма. Те нямат документи, не ходят на училище, не могат да работят законно и да обитават законно. Предвид тревогите на някои руснаци, за аспирации върху цяла Сиберия от Китай, тях ги е страх, че ако на тези хора им бъде даден един автомат и няколко патрона, всичко ще бъде решено без дори наличието на официален конфликт и намеса на китайската армия. А това неминуемо ще стане, във връзка с ресурсното обезпечаване на китайската икономика, ако разбира се кризата не я ликвидира по-рано. Никой не знае броят на тези парии, но е огромен! Въобще демокрацията, точно както и пазарът, могат да осъществят поднастройващи се системи с обратна връзка, до момента, докато някой не въведе регулации. След това става бъчва с лайна. С правата на малцинствата е същото.

по тази логика боклук са и нормалните двойи, които не могат да имат деца. значи и те са педераси. нещо ти куцат нещата. хомосексуалните никога няма да станат мнозинство, защото от зората на цивилизацията има винаги един стабилен процент такива хора - 5-10 %. Ни повече, ни по-малко.

ст

при демокрацията правата не са на мнозинството, а всички имат равни права.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е интересна таблица. На сайта на БНБ може да види как се променят тези цифри ежемесечно.

"Задължения към правителството и бюджетни организации" е всъщност т.н. фискален резерв. С други думи това е банковата сметка на правителството.

Ако рездилм 2.5млрд на 1 млн се плучава 2500. Т.Е. фискалния резерв към датата на горния баланс може да покрие 1 млн влога с не-повече от 2500 лв. Тук можем да променяме делителя и да получаваме друг резултат, разбира се...

Ще е чудесно някой ако може да разясни или по друг начин интерпретира това в контекста на правителствените 'гаранции' на влоговете на гражданите.

До колко всъщност са гарантирани и сигурни парите ми в банката? Повече или по-малко отколкото в буркани или в дюшека?

безумната идея за финансов инжинеринг с парите на сребърния фонд засега не се осъществи ...

правителството подходи по правилния начин и въпреки всичките му кусури успя да пласира най-успешната облигационна емисия в БГ история на най-ниски лихвени нива в източна и южна европа ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Демографската структура на България и най-вече демографските тенденции са най-близки до тези на лагерниците в Освиенцим.

средната продължителност на живот в лагерите на освиенцим е месеци, за качеството му да не говорим ...

в Африка хората живеят средно по 40-50г. масово са бедни и болни от спин и какво ли още не, живеят в колиби и се молят за дъжд ... но мрънкат доста по-малко от българите, които живеят по 75г., имат покрив над главата, нямат СПИН и паразитози и не се молят за дъжд ...

има нещо сгрешено в този народ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всеки иска малко повече - човещинка.biggrin.gif

Мрънкането сякаш идва от прекомерната показна несправедливост.

От явната липса на резултати в съдебната система. Оттам и надолу по пирамидата.

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Проблемите идват от прекомерната показна несправедливост и от явната липса на резултати в съдебната система.

Че в кой сектор на Системата нещо е наред?

Научната, образователната, здравната, пенсионната, социалната и така натаък - къде всичко е наред?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега Невски незнам дали си бил в Африка но аз съм.Там не мрънкат щот от тяхна гледна точка(на 90%)животът е прекрасен,ставаш сутрин в колибката после отиваш да се поперчиш из квартала после я лов я секс кво му трябва повече на живота.Дали ти е ясно че неграмотноста е масово явление и базата за сравнение просто я няма.Незнам къде си бил ама в повечето ,,села,,имаше пенсионери над 70 и то доста.Мислиш ли че точно тези хора знаят какво е СПИН,паразитозите са следствие от немрънкането ако ме разбираш.Нещо не ти разбирам примера,но сега ще ми кажеш че си разговарял с някой вожд или шаман.Айде със здраве

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всеки иска малко повече - човещинка.biggrin.gif

Мрънкането сякаш идва от прекомерната показна несправедливост.

От явната липса на резултати в съдебната система. Оттам и надолу по пирамидата.

съдебната система работи по същия начин като българите

тя няма причини да е по-различна от тях

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега Невски незнам дали си бил в Африка но аз съм.Там не мрънкат щот от тяхна гледна точка(на 90%)животът е прекрасен,ставаш сутрин в колибката после отиваш да се поперчиш из квартала после я лов я секс кво му трябва повече на живота.Дали ти е ясно че неграмотноста е масово явление и базата за сравнение просто я няма.Незнам къде си бил ама в повечето ,,села,,имаше пенсионери над 70 и то доста.Мислиш ли че точно тези хора знаят какво е СПИН,паразитозите са следствие от немрънкането ако ме разбираш.Нещо не ти разбирам примера,но сега ще ми кажеш че си разговарял с някой вожд или шаман.Айде със здраве

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy

не знам какво не ми разбираш на примера

обективно погледнато средностатистическия българин живее по-добре, по-дълго и по-здрав от средностатичстическия жител на Африка

субективно обаче той се чувства по-нещастен

логически погледнато значи проблемът е вътре в самия него

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нациите на култури със "себеподтискане" (self-restraint) са по-нещастни, от нациите с култури на "себеудовлетворяване" ("self-indulgence")

/Забележка: Измерението в модела Хостеде-Минков се нарича "indulgence versus self-restraint",

Минков му дава ново име в предпоследната си книга: "Industry (възможен превод "работливост") versus Indulgence"

http://books.google.bg/books?id=C_zLfq0q3j8C&pg=PA87&lpg=PA87&dq=Industry+versus+indulgence&source=bl&ots=d2PJMhBxyp&sig=ZEeg2HBgJbWOwUOKABXkp40rqvo&hl=bg&sa=X&ei=06nyT5nhI-ao4gTYxJWFCg&ved=0CFgQ6AEwAQ#v=onepage&q=Industry%20versus%20indulgence&f=false

Има корелация и разнопласти двупосочни причиноследствени връзки между това доколко нацията в културата се подтискат индивидуалните желанията и нуждите, колко са нещастни хората, и колко се работи (колко време се отделя за работа, в каква степен работата е по-важна от почивката)

Когато в културата е прието и се възпитава подтискането желанията и нуждите, а мързелуването не се толерира или допуска, хората се чувстват по-нещастни и по-раздразнителни (тревожни), отколкото ако тази особеност на културата не съшествуваше.

От друга страна: Когато човек е нещастен със семейството си, не цени себе си и личното си време и почивката: той работи т.е прекарва повече време на работота, отделя повече време за работата си./Край на забележката

Източноевропейците като принадлежащи култури със себеподтискане са най-нещастните хора са света (най-нещастни са балканците, русите и балтийците) ..

При балканците съществува допълнителен натиск за увеличаване на субективното чувство за нещастие, поради това че западният англосаксонски икономически модел, които беше внесен преди 20 години у нас, е напълно чужд за нашата култура, ценности и нагласи. Балканците без турците, вклчително кипърците и гърците сме с най-силно изразените етатични нагласи в света..

/Допълнение:В нашите култури почивката и мързелуването не се толерират и затова се работи повече..Въпреки че трудът се поставя на много ниско място, почивката, мързелуването съвсем не се толерират.. "залудо работи, залудо не стой"/

Африканските култури (изключваме арабите) са индулгентни култури..

/Пояснение: африканските култури също са външнопричинни и хората също смятат, че успехът им зависи от външни причини, но хората от тези култури, за разлика от източноевропейците и от хората в културите със себеподтискане, смятат че сами контролират живота си/

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Леле пак модели.Ми обективно погледнато дали смяташ че африканеца знае че има хора които живеят по дълго,по добре от него.Дали пък не приемат живота си такъв какъвто е защото не могат да си представят че може да има по различен начин,и точно защото не мрънкат са на това положение да им харесва съществуването.Защо започват да ,,мрънкат,,като цъфнат в Европа.И въобще какво означава ,,мрънкане,, и ,,нещастен,,щот един афро беше нещастен за кравата и ,,мрънкаше,, доста.Тук един познат ,,мрънкаще,, че му ,,дигат тока,, и така.Само моля без модели,стъкмистика и други религиозни учения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ми обективно погледнато дали смяташ че африканеца знае че има хора които живеят по дълго,по добре от него

Пълна глупост..

т.е. според теб африканците са безсловесни примати, а не хомосапиенс..

Щом вярваш на това, а банираш социлогията, атропологиягията,и съпоствителната културология , то няма какво да дискутираме..

ПС.

За протокола , факти: според изследванията на WVS и други изследвания нигерийците оценяват, че живеят зле, и че условията и качеството на живота им са лоши (всъщност са в дъното на класацията по оценка на качеството на живот, и по задоволството!), но пък се чувстват.. щастливи (те са най-щастливата нация според почти всички изследвания за щастие, ето едно http://imo.thejakartapost.com/hatefmokhtar/archives/416 )..

http://www.scotland.gov.uk/Resource/Doc/89281/0021350.pdf

Африканците имат най-ниско задоволство от живота (оценяват качеството му като ниско)

http://en.wikipedia.org/wiki/Satisfaction_with_Life_Index

Но иначе са щастливи..

http://imo.thejakartapost.com/hatefmokhtar/archives/416

Демек, няма корелации и връзки между качеството на живота и това как се оценява то от самите хора - от една странa, и субективното им чувство за щастие - от друга..

Това е едно изследване за Япония и Бутан:

http://www.bhutanstudies.org.bt/pubFiles/GNH-MaterialWelfare-part1.pdf

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Соло, бих искал да те помоля да разкажеш повече за африка, въз основа на това което си видял (сподели че си бил там), мисля на всички ще ни е интересно да видим разликите между нас и тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми нямам желание да дискутирам,Както казах новите религии не са ми по вкуса.Та Нигерийците казваш,ми ще ти отговоря точно за тях.Определено съзнават че ,,качеството,, на живот им е трагично и са щастливи казваш,ми щастливи са че при това качество още са живи понял.Животът ден за ден ако за теб и стъкмистиката е щастие съгласен съм.А между другото те и нашите римляни са шастливи осбено ако докопат някой капак на шахта,теб лично това би ли те направило щастлив.Та не ми пробутвай тези уикиглупости защото всичко е много относително.

Редактирано от solo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми нямам желание да дискутирам,Както казах новите религии не са ми по вкуса.Та Нигерийците казваш,ми ще ти отговоря точно за тях.Определено съзнават че ,,качеството,, на живот им е трагично и са щастливи казваш,ми щастливи са че при това качество още са живи понял.Животът ден за ден ако за теб и стъкмистиката е щастие съгласен съм.А между другото те и нашите римляни са шастливи осбено ако докопат някой капак на шахта,теб лично това би ли те направило щастлив.Та не ми пробутвай тези уикиглупости защото всичко е много относително.

Ти пък не ми пробутвай твоето менторство и акъл, защото като гледам дойде на моя"защото всичко е много относително"., нъл тъй..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

70% повече гръцки и 50% повече румънски фирми в България

1582 нови гръцки фирми и 129 румънски са започнали да развиват дейност в България през миналата година, съобщи Националната агенция по приходите.

По данни на агенцията през 2011 г. 3781 дружества с изцяло гръцки капитал са подали декларации за облагане с корпоративни данъци, а през предходната година това са били 2199, като това означава, че за една година фирмите с изцяло гръцки капитал, които развиват дейност в България, са се увеличили със 72%.

Близо половината от гръцките компании или 1535 са регистрирани в териториалната структура на НАП в Благоевград. В София се обслужват 1381 фирми със 100% гръцки капитал, а в Пловдив – 200.

С близо 50% пък са се увеличили дружествата с изцяло румънски капитал, които са подали декларации за облагане с корпоративни данъци тази година в сравнение с 2011 г. Според статистиката на НАП за облагане на печалбата си от 2011 данъчни декларации са подали 401 фирми със 100% румънско участие, докато за 2010 това са направили 272 дружества. Както може да се очаква, най-много регистрирани фирми с участие от северната ни съседка има в териториалните структури на НАП в Русе – 169, София – 121, и Варна - 21.

Според експерти от НАП засиленият интерес на фирмите от Гърция и Румъния, свързан с инвестициите в България, се дължи най-вече на по-ниската данъчно-осигурителна тежест у нас и стабилността на икономика на страната в последните няколко години.

Икономическото присъствие на гръцките компании у нас се изчислява на три милиарда евро досега и е осигурило 100 000 нови работни места.

http://www.economy.bg/

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пълна глупост..

т.е. според теб африканците са безсловесни примати, а не хомосапиенс..

Щом вярваш на това, а банираш социлогията, атропологиягията,и съпоствителната културология , то няма какво да дискутираме..

ПС.

За протокола , факти: според изследванията на WVS и други изследвания нигерийците оценяват, че живеят зле, и че условията и качеството на живота им са лоши (всъщност са в дъното на класацията по оценка на качеството на живот, и по задоволството!), но пък се чувстват.. щастливи (те са най-щастливата нация според почти всички изследвания за щастие, ето едно http://imo.thejakartapost.com/hatefmokhtar/archives/416 )..

Това ми напомня на приказките на едни чужденци през 18-19 в. за българите: "там има един народ, който живее в мизерия и това му харесва", цитирам по памет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Струва ми се, че преставените от ИСТОРИК цифри са едностранни и недостатъчни за да се оцени нетния финансов резултат от промените в присъствието на чуждестранните фирми, за които пише.

Собствеността на дадена компания не означава, че компанията е следствие на инвестицията в нея. Това е случая с огромно количество придобити фирми - било то производствени, медийни, финансови, телефонни или други.

Закупуването на една фирма от чуждестранни инвеститори НЕ означава, че фирмата е чуждестранна.

Придобиването на една фирма НЕ означава увеличение на работните места, НЕ означава нетен приход нито в хазната (от данъци), нито в иконимиката (като инвестиция). 'Икономическото присъствие' е оценка на общата стойност на компаниите в оценяваната кошница, а не на инвестираните в тях средства.

Мисля, че трябват повечко цифри, за да се види реалния резултат от формалното регистриране на чужди фирми у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Струва ми се, че преставените от ИСТОРИК цифри са едностранни и недостатъчни за да се оцени нетния финансов резултат от промените в присъствието на чуждестранните фирми, за които пише.

Собствеността на дадена компания не означава, че компанията е следствие на инвестицията в нея. Това е случая с огромно количество придобити фирми - било то производствени, медийни, финансови, телефонни или други.

Закупуването на една фирма от чуждестранни инвеститори НЕ означава, че фирмата е чуждестранна.

Придобиването на една фирма НЕ означава увеличение на работните места, НЕ означава нетен приход нито в хазната (от данъци), нито в иконимиката (като инвестиция). 'Икономическото присъствие' е оценка на общата стойност на компаниите в оценяваната кошница, а не на инвестираните в тях средства.

Мисля, че трябват повечко цифри, за да се види реалния резултат от формалното регистриране на чужди фирми у нас.

+

съгласен - има и друга страна, напоследък лъсна задника на не малко фирми фантоми, които вместо техния предмет на дейност да носи доб. стойност, се случва точно обратното.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

426 хиляди работни места в България са загубени от 2008 г. - досега заради рецесията, сочат данните на Националния статистически институт (НСИ).

Лицата извън работната сила (или извън трудовия пазар) на възраст между 25-64 години в момента са 1 100 000 д. или 15% от общото население на България.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, виж какъв е процентът на тези 1 100 000 от работоспособното население и ще получиш реалната безработица - грубо къв 25%

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

426 хиляди работни места в България са загубени от 2008 г. - досега заради рецесията, сочат данните на Националния статистически институт (НСИ).

Лицата извън работната сила (или извън трудовия пазар) на възраст между 25-64 години в момента са 1 100 000 д. или 15% от общото население на България.

Безработицата се изчислява спрямо лицата в трудпособна възраст. Със сигурност по-добър показател за изчисление на безработицата е заетостта на населението, отколкото стъкмистиките на Бюрото по труда и НСИ. В момента за България зеатостта е някъде около 65-70%. :doh:

П.П. Ако се появи ново нормално, при което младежите до 25 да са масово безработни като нищо ще бъде върната наборната служба. Така се забавя влизането им в редиците на работната сила, избягва се соц. напрежение и има стабилност на пазара на труда.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Безработицата се изчислява спрямо лицата в трудпособна възраст. Със сигурност по-добър показател за изчисление на безработицата е заетостта на населението, отколкото стъкмистиките на Бюрото по труда и НСИ. В момента за България зеатостта е някъде около 65-70%. :doh:

П.П. Ако се появи ново нормално, при което младежите до 25 да са масово безработни като нищо ще бъде върната наборната служба. Така се забавя влизането им в редиците на работната сила, избягва се соц. напрежение и има стабилност на пазара на труда.

цялата тая работа е малко спорна, защото много хора, които са на помощи си връткат частна работа на дребно за кеш из цяла европа, а не само в БГ ...

освен това една домакиня с 3 деца и мъж, който е с висок доход, трябва ли да се води безработна, като си е заета от сутрин до вечер и е на издръжка от мъжа си?

може да се спори също и един студент докато учи и е издържан от родителите си трябва да се води безработен ...

много сезонни гурбетчии също не са безработни, нищо че се водят за такива от статистиката ...

изобщо статистиката е сложно нещо, но е факт, че реалната безработица винаги е по-висока от обявената в статистиката ...

според мен с поне 5% ...

иначе официалната заетост е много по-ниска от реалната, като включително и много от пенсионерите си копат нещо по селските имоти, затварят буркани, гледат внуци, па дори и чужди деца за пари или пък работят някоя друга смяна охрана срещу кеш ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
П.П. Ако се появи ново нормално, при което младежите до 25 да са масово безработни като нищо ще бъде върната наборната служба. Така се забавя влизането им в редиците на работната сила, избягва се соц. напрежение и има стабилност на пазара на труда.

Ще има краткотраен ефект и то от страна на туширане на напрежението, но не е никакво решение на проблема. Само ще увеличи дела на разходите в бюджета за МО.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...