Отиди на
Форум "Наука"

Желе?


surikat

Recommended Posts

  • Потребител

От самото начало казвам, че не съм химик. Но ми е любопитно с участието на какви вещества и електричество се получава зловонно желе? Обяснете, моля! Ако може, на по-достъпен език.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

вода плюс желиращ агент, прави 'желе'. Вече ако искаш да смърди за световно ръгаш малко путресцин. :laugh:

http://en.wikipedia.org/wiki/Putrescine

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

вода плюс желиращ агент, прави 'желе'. Вече ако искаш да смърди за световно ръгаш малко путресцин. :laugh:

http://en.wikipedia....wiki/Putrescine

от уикито..

Putrescine

... .living and dead organisms ...

смрадливо желе! от това може да се направи гаден номер на някой, който не харесваш.. :tooth:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От самото начало казвам, че не съм химик. Но ми е любопитно с участието на какви вещества и електричество се получава зловонно желе? Обяснете, моля! Ако може, на по-достъпен език.

Ти хубаво не си химик, но ако направиш беля с това нещо, т.е. нанесеш на някого щети, ще си отговоряш по всички законови положения. Шегите са си шеги, но не бива да се незряли.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

от уикито..

Putrescine

смрадливо желе! от това може да се направи гаден номер на някой, който не харесваш.. :tooth:

човек, една ампула от това в балкона на някой съсед и няма посмъртно да изветрее смрадта. Тествано и проверено.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А бой де! А като го донесе от съседа вятъра, заедно с някоя призовчица за хулиганство!

Умната, всички дето питате за такива рецепти, ей!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

човек, една ампула от това в балкона на някой съсед и няма посмъртно да изветрее смрадта. Тествано и проверено.

Продават ли се свободно тези ампули? :tooth:

. . .

Имам идея, кой заслужа да му се счупи една на балкона! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Продават ли се свободно тези ампули? :tooth:

Едва ли, обаче се продават какви ли не други щуротии. Преди много време (когато още бях студент) с няколко колеги закупихме от някакъв магазин един спрей с миризма на умрели плъхове :puke:.

Голям майтап падна в студентските общежития - няколко дни отне докато ни разкрият.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Продават ли се свободно тези ампули? :tooth:

. . .

Имам идея, кой заслужа да му се счупи една на балкона! :w00t:

мнем, намират се с връзки по разни физикохимични лаборатории.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оказва се, че химиците са весел народ. Изчетох ви мненията и още нямам отговор. Но пояснявам за какво желе става дума. Аз съм филолог. Изучавам паранормалните явления - бавно и внимателно. Искам да си изградя свое обяснение. Попаднах на материал, в който се казва следното: "От небето падат желета и "пачи", като при такива "валежи" очевидци са наблюдавали и "странно светене на атмосферата". През 1652 г. в Италия валяла лепкава маса съпроводена от "светещ метеорит". През 1718 г. на остров Лети (Индия) долетяла "пача" заедно с огнено кълбо. На 11 ноември 1846 г. ярък обект с диаметър повече от метър се превърнал в зловонна "пача" и се разпилял близо до Лоувил, щат Ню Йорк. Англичаните Дж. Мичъл и Р. Рикърд събрали мното случаи за валеж от смърдящи ледени парчета във време, когато хората не са познавали промишленото замърсяване на околната среда... Зная, че във форума има отделение "Паранормални явления". Обаче аз реших да потърся гледната точка на химиците. Общото в описаните случаи е: вода + воня + желе, лепкава маса или вещество, напомнящо пача. И тези явления са придружени от светещи кълба, светене, електричество.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...