Отиди на
Форум "Наука"

Циганите


Recommended Posts

  • Потребител

Я кажете тях какво ще ги правим? В моя край (Благоевградско) не са особен проблем, но впечатленията ми са, че в последно време в доста градове правят яко мизерии. Само не ми разправяйте, че ЕС ще ги оправи или някоя от ония програми ще разреши проблемите свързани с тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ето малко История на циганите.

Ами при нас са многожат и всяка събота по две сватби дигат...ако ние не се оправим с тях никой няма да може. Дадохме им такава свобода, че те вече страх от никой нямат.

Но въпроса е как ще се справим с този етнос?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

- Циганите

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B8%...%B0%D0%BD%D0%B8

- Интеграцията на циганите в България

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%...%80%D0%B8%D1%8F

- Отново за интеграцията на ромите в България - необходими реформи и икономически ефекти от тяхната интеграция

http://www.osf.bg/pdf/OSI_Cost_of_Roma_Inclusion_Report.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Можем да се справим с тях само ако им се отнемат привилегиите.Не плащат ток и вода и никой не ги закача,крадат на воля,не работят,раждат деца,за да взимат помощи,а после ги карат да просят...Не съм съгласна,че на малцинствата трябва да се дават повече права,отколкото на нас,защото ако продължава така,скоро ще станат мнозинство :annoyed:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен трябва да се вземат някои по-сурови мерки. Да им се забрани да раждат по повече от едно дете, да бъдат заставени да се образоват, да бъдат изритани от незаконните им гета. Социалните помощи - спрени. В западните държави, когато човек се регистрира в борсата, получава пари само 6 месеца и ако до 6 месеца не си намери работа, те му режат социалните. А не като в България цял живот на социални помощи. Трябва да им се спре безплатния ток и вода - ама ще викат и протестриат и ще реват. Нека да викат и да протестират. Има един израз "...сиренето си е с пари". Според мен проблема е в политиците ни. Истината е, че политиците не скат да се вземат по-сурови мерки поради две причини:

1. Мангалите в България са ~800 000. Сметнете 600 000 пълноправни гласоподаватели. Партиите не искат да губят циганските гласове! Примерно в Благоевград циганите избират кмета. На предните регионални избори гласуваха ~20 000 души от 75 000 население. Дори в Петрич имаше повече гласували, дето е къде къде по-малък град. След победата на кмета (Лазар Причкапов) циганите празнуваха на центъра :doh:

2. В България управляващите не си вършат работата - истината е, че хората от социалното, а и от другите министерства ги е мързи да седнат и да измислят една реална и стабилна стратегия за тъй нареченото "интегриране на ромите".

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Наско това няма да стане поради ред причини...някой ти изброй сам.

Политиците са прекалено заинтересовани да няма конфликти, а други да има. Ако се направи това което казваш, то ще избухне направо бунт...тез квит са малоумни ще започнат да правят много поразии, а ние нищо няма да направим и пак ще им върнем правата. Така, че трябва по деликатно да се действа с тях както казваш за първо време да започнат да има намират работа и да ги преместят от гетата им и така малко по малко ще видят света в който живеят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам, знаете кой е най-големия град с най-много цигани с най-много права - ПЛОВДИВ.

Не мога да ви опиша какво е положението в двете гета - Столипиново и Захарна фабрика. Там българите (доколкото ги има) са малцинство, при това с никакви права. Поради големите задължения на циганите към Електроразпределение, в тези квартали има режим на тока. А редовните платци (разбирай - българите и то предимно пенсионерите) са направо дискриминирани. А знаете ли, че в Захарна фабрика изградиха т. нар. еднофамилни къщи, в които да настаняват цигани, които няма къде да живеят. Къщички като слънце - китни, спретнати - всеки би се съгласил да живее в тях. Представете си какво стана - настаниха цигански семейства срещу символичен (ама наистина символичен - 100 кв. м. апартамент за 50 лв.) наем, а тези гадове дори и това не плащат, а пък съсипаха хубавите къщи. Сега всичко е отново по старому - грозно, мръсно, страшно дори.

Естествено, всички сте чули и за епидемията от хепатит в града, която отново се дължи на нашите "братя" циганите. Отпуснало правителството незнам си колко хиляди левове за безплатни ваксини за хепатит. Като че ли само от тях има болни или застрашени от разболяване.

Незнам какви мерки трябва да се вземат, но мисля, че положението от година на година се влошава, а никой нищо не прави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Отпуснало правителството незнам си колко хиляди левове за безплатни ваксини за хепатит.

Не е хубаво да се говори така, но се надявам във ваксините за хепатит да са сложили вируси на ХИВ СПИН.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Нещото което най-много ме вбесява е, че много български момичета започват да ходят с тез мангали и след 2 месеца ти вече не можеш да кажеш, че това е българка.

Един подобен индивид влиза в дискотеката и започва да приказва някакви простотии на децата и те започват да му вярват и така след 2-3 вечери приказки и черпене те вече са на улицата и чакат първия си клиент. Е това вече не мога да го преглътна…

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе не знам дали са 800 000, но така както е търганло, ако не се промени политиката, проблемите само ще се задълбочават.

Нещото което най-много ме вбесява е, че много български момичета започват да ходят с тез мангали и след 2 месеца ти вече не можеш да кажеш, че това е българка.

Един подобен индивид влиза в дискотеката и започва да приказва някакви простотии на децата и те започват да му вярват и така след 2-3 вечери приказки и черпене те вече са на улицата и чакат първия си клиент. Е това вече не мога да го преглътна…

Еми това е - чалга, тъпи вестници, мизерия и деградацията е налице. Това обаче далеч не става с всички.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...