Отиди на
Форум "Наука"

Tesla bobina


Tesla

Recommended Posts

  • Потребител

здравейте............

отдавна ме интересува бобината на тесла.. .... и много ми се иска да си направя но нз как

дали някой може да ми помогне със схема или нещо такова

Благодаря!

post-12572-0-53776900-1357733423.png

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
  • Модератор Инженерни науки

Виж и темата "Електростатични генератори" - макар и не уместно съм ги споменал там

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

В темата Електростатично електричество дадох нещо дето си го правих като малък, но с бобина от кола.. Можеш да му ползваш схемата за управление.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Супер :)

Звукът идва от самите светкавици.. Мислех че съм прилагал подобно нещо някъде :)

А това дори имам чувството, така че ако се повтарям сори. И така, надписът в началото ако все пак има някой на който не му е твърде лесно с английския:

1- изречение - "Това е твърдотелна Тесла бобина" - ще рече, че комутаторът /пркъсвачът/, който накъсва постоянният ток на импулси е полупроводников прибор (най-често МОSFET, но стават още мощни IGBT, CSR, биполярен транзистор и разновидностите им, всички изброени в темата "Транзистор"), а не лампа триод или електромеханичен прекъдвач.

Нататък - "Още малко обяснения - да, искрите от високото напрежение правят звука, всяка. Всяка звукова вълна е експлозия от искра генерирана при 41 kHz (с такава честота включва и изключва тока полепроводниковия прекъсвач), предизвикана от (аз лично смятам че е по-конкретно да се каже модулирана или дори управлявана) от цифрова схема на края на дълъг оптичен кабел. По оптика може да се предаде сигнал без всякаква електричеса връка. Това е за да пази управляващата цифрова електроника, вероятно и оператора.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...