Отиди на
Форум "Наука"

Идеи за нови раздели в списание "Българска наука", а - и за форума


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Предлагам да създадем нови раздели в списание "Българска наука". Разбира се, не е възможно да присъстват във всеки брой, но би било добре понякога да добавяме и по някои от тях.

Предложенията ми са следните:

- Световна наука

- Българска наука

- Образование в България

- Образование в чужбина

- Международно научно сътрудничество

- Международно образователно сътрудничество

- Български учени в чужбина

- Общество на знанието

- Научни изследвания

- История на науката

- Трибуна на младите учени

- Актуална информация

- Годишнини

- Комуникационна среда

- Наука и етика

- Позиция на учения

- Размисли на учения

- Проблеми на основното образование

- Проблеми на средното образование

- Проблеми на висшето образование

- Икономика на знанието

- Наука и общество

- Заслужено признание

- Научни изяви в БАН

- Научни изяви в СУБ

- Псевдонаука

- Студентски живот

- Методиката, дидактиката и доцимологията в образованието

- Информационните и комуникациооните технологии (ИКТ) в образованието

- Проектно-базирано обучение

- Добри учебни практики

- Науката отвътре

- Научна кариера

- Попитайте експерта!

- Мениджмънт на науката и образованието

- ...

Списъкът не претендира за изчерпателност и е отворен за нови предложения.

Разбира се, ако прецените за уместно, някои от тези тематични раздели биха могли да намерят място и във форума.

---

Освен това, в края на всеки брой на списанието бихме могли да добавим и следния текст:

"Научната продукция е важен показател за оценка на учените и на преподавателите, както - и за класацията на университетите. Авторите носят лична отговорност за своите материали. Мненията, изразени от тях, понякога може да не съвпадат с мненията на редакционната колегия на списанието. При препечатване на материали от сп. "Българска наука" е задължително да се цитират списанието и авторът на материала."

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Някои от предложенията са наистина много добри, но както всички знаете материалите които публикуваме в списанието не са поръчани, а доброволно изпратени от авторите. Все още нямаме ресурс да поръчаме преводи, статии, интервюта и т.н. :)

Много бих искал във всеки брой да има по нещо от българската наука и образование, но.......

:))

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Електроника / електротехника, приложни науки / инженерство / инженеринг... Последното малко реферира към технологиите но не баш... Зелени технологи /зелена енергия/алтернативни енергийни източници...

метеорология...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Нов съм във форума, но бих идскал да дам няколко предложения за нови раздели специално във форума и тъй като не открих друга подобна тема за предложения реших да пиша тук.

Предложенията ми нямат общо с тематиката на форума която е изцяло научна и вероятно тук наистина се пишат и коментират само научни теми, но аз бих се радвал ако има и някои раздели, които са предназначени за забавление като например Форумни игри и Off Topic (Флууд) където всички ние потребителите да пишем за обикновените неща в живота ни, да споделяме проблеми и да се забавляваме във форумните игри. Идеята далеч не е в трупането на мнения и излишния спам, а просто в забавлението и тъй като съм виждал подобни теми в много други форуми бих се радвал да развиете тази идея и тук. Сигурен съм че и много други потребители ще бъдат доволни ако се въведе нещо свежо във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За такава тема ли става дума? http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=10840&st=0

Имаме подобен раздел - Общи неща

http://nauka.bg/forum/index.php?showforum=20

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, не. Идеята е съвсем друга. Примерно в този раздел, който е "Общи" може да се преименува на Off Topic и да съдържа съвсем обикновени теми, за които да се обсъждат. Не знам кой пример да ви дам, за да разберете идеята ми.

А за раздела Форумни игри идеята е да се отварят теми от рода на "Познай коя зодия е следващия" и прочие. Теми в които потребителите да могат да разпускат без да се дискутират някакви важни теми колкото и това да не отговаря на същноста и тематиката на форума.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...