Отиди на
Форум "Наука"

Грабливата птица от Вознесенка - предположения


Южняк

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Въпроса с шиповете на задната част наистина всякаш остава доста в страни, дори не съм чувал и теории за това.

И още един въпрос, който също е странно, че е незадаван. Змията в краката му - не е уловена от орела, което би било нормалното, а по-скоро тя го е "уловила" увито около двата крака.

Така че ми се чини всичко това + човешкото изражение и очи на орела + шиповете и + специфичното положение на змията да са някаква определена митологична композиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Орелът и змията:

Мозайка от императорските дворци в Константинопол /6 век/:

6817637019_f6f4258999_n.jpg

Даже го има и в герба на Мексико:

Mexico-flag2.gif

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето още такива изображения:

post-471-0-43398400-1358671141_thumb.jpg

post-471-0-79895100-1358671154_thumb.jpg

post-471-0-97498900-1358671168.jpg

post-471-0-03752000-1358671190_thumb.gif

post-471-0-42221400-1358671208_thumb.jpg

post-471-0-45085900-1358671223_thumb.jpg

post-471-0-20241100-1358671242_thumb.jpg

post-471-0-65552800-1358671261_thumb.jpg

post-471-0-25777800-1358671272_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И още един въпрос, който също е странно, че е незадаван. Змията в краката му - не е уловена от орела, което би било нормалното, а по-скоро тя го е "уловила" увито около двата крака.

На снимката, към която сложих линк на предната страница, мисля е точно така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Орел - Символ на лекуване, творене, проясняване. Символ на безкрайната сила и власт.....и тнт.

Змия - Възраждане, подновяване, мъдрост, всезнание символизира, Също преходът между смърт и раждане. и тнт,

Значи който избере тези две животни за символ изка да изрази, да съчетае силата на орела със силата на змията.

:gossip:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Има все пак резултат: орелът от статуетката, намерена край Вознесенка, не може да бъде оприличен на конкретен реално съществуващ вид.

Сигурен съм, че Госхаук и Фиксър са на друго мнение. Аз също. Всъщност те си го казаха, но като умни хора, знаят предварително, че няма да бъдат чути и са умерени. А в случая е важно какво те мислят, не ние, които нямаме отношение към орнитологията.

Понякога си мисля, че всъщност не искаме въпросът с произхода на прабългарите да бъде разрешен. Предпочитаме да си остане загадка и отворен в-с.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурен съм, че Госхаук и Фиксър са на друго мнение. Аз също. Всъщност те си го казаха, но като умни хора, знаят предварително, че няма да бъдат чути и са умерени. А в случая е важно какво те мислят, не ние, които нямаме отношение към орнитологията.

Понякога си мисля, че всъщност не искаме въпросът с произхода на прабългарите да бъде разрешен. Предпочитаме да си остане загадка и отворен в-с.

Не, не е така. Но виж трябва да осъзнаеш, че наред с гърците, римляните, византийците официалната история не се занимава с кой-знае кави други държави. Идват турчулята и настава тъмното средновекове, след което всичко прогресивно иде от запъд, а източна европа пропада окончателно в раздорите на примитивноста....

:frusty2:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...