Отиди на
Форум "Наука"

Странна монета


Recommended Posts

  • Потребител
Докато брах картофи в село(едно село Садииско Поле <-незнам как се пише :oops: област Сливен) намерих странна монета

от сребро с странни натписи

ако знаете от коя година е от коя страна и нешто за нея казваите

ето снимки :arrow:

монетата е турска сечена е в края на 18 век на лицевата страна туграта на султана,а на реврса цитат от корана.Сплавта е билон,тоест среброто е под 500/1000

знам само че е турска ;)

1js5.jpg

2hu5.jpg

3ry8.jpg

4bk8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ако знаете от коя година е от коя страна и нешто за нея казваите

Ето ти ги отговорите на твоите въпроси:

монетата е турска сечена е в края на 18 век на лицевата страна туграта на султана,а на реврса цитат от корана.Сплавта е билон,тоест среброто е под 500/1000

знам само че е турска ;)

И за твое сведение не знам са две думи, а не една. Когато думата започва със "с" или "з", се пише СЪС, както в сЪС странни. И според българския правопис думите са наДписи, а не наТписи, както и неЩо, на неШТо. :closedeyes::doh::dry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Здравейте.Някой може ли да ми даде информация за тази монета.Знам че е турска и е сребърна.Монетата е около 1 гр. и е малка

Интересува ме от кога до кога датира.Рядка ли е и каква и е цената.

Или ако може да ми дадете някакъв сайт да проверя цената и.

Благодаря!!!

Чест и почитание на всички участници в настоящият форум. За каква монета става дума а прочетох толкова интересни неща. Поздрави!

NUMIZMA.COM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Бърз отговор и за двете:

За първата: Със сигурност Гро6 или не6то над него. Монетен двор на Константинопол. В момента нз султана, но е 18 век.

За втората. Да на Мурад 5-ти е . Също мон двор Константинопол. Година първа. Да оправлявал 5 години, но са ценни 3-4-5 година в зависимост от мон двор. За Константинопол 4-5 година. Акче. Намират се с купища. Съжалявам но не е невероятно ценна

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...