Отиди на
Форум "Наука"

ZARIA - човек със странни потребности за радиация


Recommended Posts

  • Потребител

http://lovingenergies.spruz.com/blog.htm?search=ziria&B5=GO То го имало и в Тубата

Има много връзки в интернет към тази двойка руснаци със напълно необичайни потребности от радиация.

Според тях, радиацията не само не им вреди, но и се хранят с нея. Всички човешки осезания при тях се отнасят и за радиацията.

Говорят още за съзнание, интуиция и пр.

Дълго видео интервю с тях. Това за мен е много важно, вижда се човека. И се разбира дали блъфира, играе игрички или е искрен и знае за какво говори.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей че ранобудници. До тук се изявявате повече като началници от колкото като учени.

Я по-добре дайте обяснения АКО е така, то КАК, Защо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега се зачетох пак в темата "Марс едно" за колонизация на Марс.

Ако тези двамцата не са нещо чалнати, и наистина могат да държат в ръце смъртоносни парчета уран, да виждат, усещат, вкусват и чуват видовете лъчения и особено да дишат Радон (инертен, радиоактивен газ, пореден номер 86), ... дали няма да са "златна мина" за подобни колонизиращи проекти. Могат да ги изследват доста подробно и да открият разни неща. Още повече, че както твърдят, могат и да комуникират дистанционно и да въздействат върху апаратура дистанционно.

Какви ли неща не съм чел, но не бях срещал за случаи човешко тяло да издържа на нечовешки дози радиация, минимална употреба на кислород за сметка на инертни газове и Радон.

А тези хора може да са опасни за системата (държавата; която и да е) заради способностите си. Защото решат ли да правят сечено, трудно биха ги спрели.

Още са млади и системата може да ги толерира, но понататък? По нататък или ще се покрият някъде и ще забравят да тръбят за способностите си, или ще се случи "инцидент" с тях. И най-малката вероятност, да бъдат изследвани "на светло" в научни институти. Щото може и да ги вземат за изследване "тихомълком"... в някои секретни институти. И всичко да отиде в графата измишльотини.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ей че ранобудници. До тук се изявявате повече като началници от колкото като учени.

Я по-добре дайте обяснения АКО е така, то КАК, Защо?

Не го вярвам просто

Може пък да са весли самоубийци

Сега се зачетох пак в темата "Марс едно" за колонизация на Марс.

Ако тези двамцата не са нещо чалнати, и наистина могат да държат в ръце смъртоносни парчета уран, да виждат, усещат, вкусват и чуват видовете лъчения и особено да дишат Радон (не знам това какво е и не ми се рови, но май е радиоактивен газ), ... дали няма да са "златна мина" за подобни колонизиращи проекти. Могат да ги изследват доста подробно и да открият разни неща. Още повече, че както твърдят, могат и да комуникират дистанционно и да въздействат върху апаратура дистанционно.

Какви ли неща не съм чел, но не бях срещал за случаи човешко тяло да издържа на нечовешки дози радиация, минимална употреба на кислород за сметка на инертни газове и Радон (доколкото разбрах и запомних).

А тези хора може да са опасни за системата (държавата; която и да е) заради способностите си. Защото решат ли да правят сечено, трудно биха ги спрели.

Още са млади и системата може да ги толерира, но понататък? По нататък или ще се покрият някъде и ще забравят да тръбят за способностите си, или ще се случи "инцидент" с тях. И най-малката вероятност, да бъдат изследвани "на светло" в научни институти. Щото може и да ги вземат за изследване "тихомълком"... в някои секретни институти. И всичко да отиде в графата измишльотини.

Говориш за тях като да за безсмъртни

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Не го вярвам просто

2. Може пък да са весли самоубийци

3. Говориш за тях като да за безсмъртни

1. Това си пролича и в предния ти пост. Но това не е прагматичен научен подход. В крайна сметка не е чак толкова трудно да се провери, особено ако имаме и тяхното съгласие. Тук има известни морално-етични "отговорности", но не са непреодолими.

2. Може. Но може и това да е начин да избегнем истината. Ти кое избираш?

3. Това си е твоя интерпретация.

________________

За да не избягваме истината, нещата се приемат "отворено" и се изследват. Иначе просто си заобикаляме нещо, което което може и да е истина и много рядко явление. Най-лесния начин да не накърним това което знаем.

Сещам се за един стар опашат виц:

- Докторе, симуланта от 5-та стая умря!

- Ееее, тоя вече се уля!

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление не могат да дойдат в БГНаука за да ги изследваме. Всякакви 'демонстрации' и 'док-ва' базирани на видеокамера не се приемат. Разбира се ще се задоволим и с някакво обяснение от квалифицирани руски учени, които могат да се заемат с проблема. Ако няма такива, това в същност ще бъде док-во, че тези 'мистификации' са си съшити не с бели конци, а с бели конопени въжета. Влиянието на радиацията върху човекия и въобще живите организми е известно, общо взето спомням си, че лъчението нкъсва двойната спирала на ДНК, което води до необратими промени при възпроизводството на живи клетки, както и до невъзможност за възпроизводство. Знаем, че човешките клетки (и въобще живите) с изключение на нервните се 'заменят' на определени интервали от време. Когато това възпроизводство е затруднено, видоизменено или спре настъпва смърт. Интересно ми е и как 'дишат' радон. Дишането също е известен процес. Кислорода от въздуха, вдишан от живия организъм се свързва с хемоглобина в кръвта и т.н. Радона просто не може да замени кислорода, по никаккъв начин. Храненето също е известен процес и каквато и да е радиация не може да го замени. Ако идеята е, че тези хора притежават някакъв качествено нова (за човека) 'част' от тялото в която става тази преработка на ядрените лъчения и по този начин организма се захранва, то тази идея е слабо казано не погрешна, а невъзможна. Радиацията не е нито течност нито газ и не може да бъде канализирана в човекото тяло, така че да бъде насочена към този нов 'орган'. Което значи, че всяка клетка от техните организми си има някакво 'органче', което 'неутрлизира', 'вредността' на радияцията и я 'преработва' в храна. Ако е така 'дишането' на радон е съвсем излишно. Абе общо взето поредната 'сензация' тип мижи да те лажем ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

бозе, бозе /колко мъка има по този свят/. Що ли не се учудвам, че подобни глупости се раждат в братска Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно Митак. Знаем едно, а ни казват друго. Остава проверката. Предполагам не е толкова сложно да се види как им се отразява радиацията на кръвта и изобщо на органите.

Ако аз съм навътре в медицината и искам да узнам точно за какво става дума, лично бих изследвал хайванчетата.

Има изключения в медицината. Предполагам има и документирани необяснени "изключения". Аз лично съм изчел доста.

Но има ред институционално-правно-етични пречки за изследването и не знам коя институция би се ангажирала с тези изследвания. Щото явно не е за домашна работа. И ако тези хайвани се будалкат и вземат да се гътнат, някой трябва да влезе на топло. Не съм на вътре с правото, но има едно нещо отговорност и трябва да се види какво ще се прави с него.

За мен това си остава вероятност, възможност, докато не се установи категорично как е. Щото без проверка, обяснението е с тежест на хипотеза.

И си заслужава изследването. Ако баламосват - науката нищо не губи, най-много те да се спекат малко. Но ако не баламосват... става интересно. Много интересно за науката. Пък и бая парички биха се усвоили.

Видеото е сравнително прясно, в края хайваните дават начин на свръзка, който иска и може - да провери.

___________

в този пост изразявам моя индивидуално-научен подход към заобикалящите ме явления (или не). Често индивидуалния подход не може да влезе в рамките на институционализираната наука и правна рамка. Без да изразявам отношение към това. То Е така и толкоз.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да зная за твоите теории тип 'око да види, ръка да пипне' (останалото е вяра ;)), но аз бих се доверил и на компетентните лица и институции. Оставили викаш начини на връзка (признавам си не съм гледал видеото, не смятам и да го правя). Предполагам, които желаят да проверят тези неща трябва яко да 'кихнат' нещо, а и също така предполагам, че ако се съгласят на някакви изследвания те ще бъдат доста ограничени. Също така предполагам, че никой сериозен учен и/или институция няма да се юрне да установява контакт с тях, носейки си собствени парчета уран (а и то тоя уран се намира под път и над път) и контейнери с радон (то и той се среща кажи речи толкоз ;)), щото не е ясно какво са държали и дишали тези 'хайванчета'. Верно обикновен гайгеров брояч също може да свърши работа, ама те едно нещо могат да дадат за изследване, а съвсем друго да ползват. Всъщност такъв тип хора с такъв тип 'сензации' точно на това разчитат. Сериоззните учени си гледат сериозно работата, а и от тях кинти не мож' измъкна. А виж разни други може и да се вържат, но по-вероятно си търсят нещо като спонсори да ги мъкнат по мегдани (пЪрдон медии) за да искарат някоя рубла (долар или евро) ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам предвид че ако това е вярно се отварят нови хоризонти за изследване. Със съответните проекти, финансиране и пр. Не че самите учени ще плащат, не ми го слагай това в устата :)

Явно е че имаме различия в някои отношения. И това е полезно, особено ако има подобна толерантност, защото четящите след нас ще се срещнат с две различни мнения и ще им се наложи да мислят за да преценят кое как е. Пък и това не е спор кое как е, просто различен подход към едно и също нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма начин това да е вярно. Не, нищо не ти слагам в устата, просто смятам, че целта на занятието на тези двамцата е кинти, а не чи ти си писал за това. Всъщност всеки има право сам да избира в какво да вярва и съответно (понякога) да бъде излъган ;)ии сам да се лъже. Това е неоспоримо право на всеки индивид.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От коя посока да влезе в ректора?

Горната или долната?

:grin::grin::grin:

За глада пречки няма! :))

Ей че ранобудници. До тук се изявявате повече като началници от колкото като учени.

Я по-добре дайте обяснения АКО е така, то КАК, Защо?

Това, че някакви твърдят, че нещо е така, още нищо не значи. Като докажат нАучно, че е така, тогава учЕните ще да и коментират. ;)

Щото аз знам едни, дето не ядат, ами от слънцето земват енергия...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

даже веднъж бях уцелил такъв таксиджия фотосинтезатор. Много забавен човек се оказа. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

привет, Сириус, за съжаление, не е възможно. Да ти кажа какво имам предвид. Ох, особеностите ни се дефинират от гени. някои от тях имат физическа изява, други поведенческа. Общото между гените ни е, че са фино настроени към обкръжаващата среда, като тази настройка е продължила милиарди години. Примерно за да се превърне една фоторецепторна клетка, или протто клетка, чъвствителна на светлина, до око, е отнело един милиард години. Голяма промяна, чудесен уред (окото) - но - виж колко време е отнело. Един милиард години микроскопични промени. Просто така работи еволюцията, не създав от нищо-нещо. Работи с каквото има, в примера ми, с някаква чувствителна на светлина клетак. Само че не може да я превърне в око още на следващия ден, най много да я направи малко по-чувствителна. Такова нещо, като това да се храним с радиация трябва да лежи на нещо, както окото лежи на фотоактивната клетка на някогашния предшественик. Еволюцията върви с микростъпки. Зад някой който се храни с радиация трябва да лежат всъщност милиони човешки генерации от хора, реагиращи положително на радиация и усвояващи нещо от нея. А такива естествено няма. На всичкото отгоре радиационния фон на земята - естествения - е относително постоянен, поради което и отсъства възможност за хранене с радиация, да го кажем така. Атомните елетростанции са от сравнително неотдавна, както и уранът и т.н. На тия какво са яли предшествениците им ? Криптонит :)

Не е възможно, освен ако не съществуват чудеса - т.е. драстични нарушения на причинно следствените вериги, но тогава пък всичко е възможно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Обаче трябва да се уточни, че има хора ,които са в състояние да понесат десетки пъти повече от другите и смъртоносната норма, според опита от Чернобил, варира от човек до човек в необикновено широк диапазон, в цели порядъци.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дааа

Аз просто хипотетично влизам в защита на тези двамцата. Не знам как Е.

Но има много примери когато природата ни е изненадвала в нашето знание. Дълго време се е твърдяло, че черни лебеди е нямало. Но се оказало, че има.

Еволюцията аз не мога да я смятам за доказана. Тя просто не е доказана. Има сериозна хипотеза, обяснение, но не е доказана. Кой ще каже дали еволюцията е единствения начин нещата да стават. Дали е единствен?

Това е странен случай и би бил интересен ако хайваните не лъжат. Най-лесно е да се каже, че такова нещо до сега е нямало и не може да има.

Елементарно е да се провери. Ако някоя институция се наеме. Щото ако е така нещата придобиват съвсем друг характер. Или това науката не я интересува?

Спомням си едно филмче за един биолог. Тъкмо намерил някакъв изключително рядък рапан - навит наобратно; и някакъв туземец го замерил с камък и взел че уцелил рапана.

Както и да е. Нещата с разбирането и в частност науката, винаги са били производна на това, което искаме да видим.

Толкова много примери на неща категорично отричани от текущата наука, които дефакто си работят. Но трябва някой като братя Райт, да направи пробива.

Изключенията са интересни с това, че разкриват нови хоризонти в науката. Щото това което си го знаем ... си го знаем. Можем само да го доусъвършенстваме. Качествен скок предлагат изключенията. Мен ми е много по-интересно да разглеждам изключенията. Щото предлагат нещо ново.

Или не предлагат щото са плод на крив мозък. Но определено си заслужава да се провери. Щото, какво правим ако се окаже истина? Най-отговорно ще го обявим за неистина, щото "не може да бъде"? Това не ми звучи като прагматичен, непреднамерен, критичен подход към явленията около нас.

Мен ми е чудно, как можете да допускате размножаване на вселена, а не допускате нещо съвсем по-малко като мащаб?

Но ми е интересно да наблюдавам как всеки си върви по своята пътечка. А сме поставени в сравнително еднаква среда. Не е ли странно, че имаме толкова различни възгледи, подходи и пр. Добре че все пак можем да седнем на маса и да пием по бира :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обаче трябва да се уточни, че има хора ,които са в състояние да понесат десетки пъти повече от другите и смъртоносната норма, според опита от Чернобил, варира от човек до човек в необикновено широк диапазон, в цели порядъци.

Което , ако се замислим не би трябвало да е така.

На адаптация към какво е отговор гореподчертаното.

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

На липса на нужда от адаптация.

Т,е, нямаме радиационна калибровка като вид. Иначе приспособеността към радициация щеше да е калибрирана (от няккое събитие). А тя не е.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...