Отиди на
Форум "Наука"

Дишане при животни със смесена кръв


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

именно и накрая като си понаучил доста работи, стигаш до прочутия извод: аз знам, че нищо не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

именно и накрая като си понаучил доста работи, стигаш до прочутия извод: аз знам, че нищо не знам.

Щом даден индивид е стигнал до разбирането на тази мисъл, значи вече е пристъпил и в мъдростта на интелигентността... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Хайде, стига с оффтопика и философия на науките!

Младежа си откри грешката, извини се.

Времето да бъде заключена темата наближава.

Имате право на финални реплики!

Темата няма да бъде скрита или изтритата, а ще си стои с пояснението как не трябва да изглеждат дискусиите!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ето къде ме прати википедията:

http://www.microbiologytext.com/index.php?module=Book&func=displayarticlesinchapter&chap_id=35

нищо не пише за активния транспорт и избирателната пропускливост на мембраната на бактериите, а моята микробиология съм я забутал нейде, даже не е у дома...

===

Интересно, че като чукнах "активен транспорт бактерии" и ми излизат статии от 1975 година!? Хаха. Значи днес не се казва така. Тогава не са били открити рецепторите, говорело се е за "активен транспорт", но учените само са предполагали, че има структури по мембраната, които са отговорни за транспорта на вещества от едната страна към другата страна.

И са подозирали за екзо- и ендоцитозата, без да могат да си обяснят как става така, че мехурчето се слива с мембраната.

Толкова.

Погледнах, щото ми стана любопитно, а и имам един голям технически проблем, който не се оправя с половин-човеко-трудо-ден.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...