Отиди на
Форум "Наука"

Християните в Сирия и терорът над тях


Recommended Posts

  • Потребител

http://youtu.be/_gqC_Cmhuek
Ето ви едно документално филмче от вайс.
Правителствените войски обстрелват болници с деца заради тактическото преимущество което дава смъртта на лекарите в контролираните от бунтовници територии.
Има кадри с кръв и насилие така, че който му е слабо сърцето да не отваря.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някой даже не е разбрал какво съм искал да кажа, ама е рекъл да се изкаже, нали си му е адет... :smokeing: Ма да вземе поне да помисли що англичаните 300 години не щат да върнат Гибралтар на испанците и що още си пазят трите военни бази в Кипър.

scarecrow ти е отговорил. Няма да го повтарям, мнението ми съвпада напълно с неговото.

Чакай, че направо се стреснах! Де са самолетоносачите на брадърите англета? Само на Малта Кипър и Гибралтар ли разчитат? Някакво корито нямат ли или и те като ромеите изпитват остър дефицит от към моряци?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В сегашния сирийски конфликт няма положителни герои. Бунтавниците са фундита, правителството пък е лицемерно и не по-малко жестоко. Страда, разбира се, цялото цивилно население.

И наистина християните са най-заплашени, при това из много страни, а не само в Сирия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Англичаните нямат вече самолетоносачи, имат само един вертолетоносач.

Глишев, не съм съгласен с теб. По добре диктаторско правителство, което не разделя хората по религиозен принцип, защото човек може да приеме думите на Вожда и Учителя, или най малко да не им се съпротивлява. Например при нас в България до 1989 фашистите бяха лошите, но всеки можеше да стане член на БКП или най малко да не се бърка в политиката. Тоест, от всеки един лично зависеше дали ще го репресират като защитава позицията си, или ще приеме диктатурата.

При ислямистите няма такъв филм, те просто казват, всеки който не е ислямист като нас следва да умре. Тук няма избор, приемаш исляма и ти тикват калашника в ръце да убиваш неверници, или теб те убиват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фружине отдавна знам, че си ислямист по душичка ;). Какво ти пука, като не желаеш да се бъркаш в политиката. Не се бъркай и сега. Така яростно го защитаваш това време преди '89-та, че чак ти се чудя! А не си живял тогава.

Не знаеш какво е да не отидеш да гласуваш, а в къщи да се изсипе парт отговорника на входа, че му разваляш бройката. Майка ти да ти дига скандал за това, като много добре знае, че не е права.

Не можеше да се остане настрани! Трябва да си с 'нас' иначи си против!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е за друга тема, но не, няма приемлива диктатура... освен ако целта й не е временна.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирия не е в европа. Саудитска Арабия също. Моето лично мнение е, че в ред арабски страни съществува режим, който макар да се счита демократичен, на практика е много по страшен от сталинистка Русия или хитлеристка Германия. Режима на Асад е диктаторски, но е цвете в сравнение с това което идва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чакай, че направо се стреснах! Де са самолетоносачите на брадърите англета? Само на Малта Кипър и Гибралтар ли разчитат? Някакво корито нямат ли или и те като ромеите изпитват остър дефицит от към моряци?

Дискутирането с тебе е безсмислено. С трол не се спори по принцип.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съществува в Саудитска Арабия, Катар, Кувейт... и идва в Сирия, Египет, не дай Боже в Европа. Ако тия брадатите победят в Сирия, на ред е Турция, където правителството е ислямистко, и им трябва още малко, за да победят брадатите и там. А после наред сме ние българите. Проблема е там, че брадатите не питат, те първо колят, после питат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що ми се струва че скоро откриха огромни залежи от нефт и газ някъде в морето между Сирия и Кипър - пък туй Асад такъв, режима му онакъв- бошлаф работа.Туй зарин, зуман - аман, заман, все ще се намери причина . Нещо да си спомняте за Ирак , Либия, - и причини намериха и на тръбата се наредиха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нерде Ямбол, нерде Стамбул. Сега пък и Либия я намесихте. И там ли са 'играли' хамериканците? Да не пишем за стожера на американците на границата между Африка и близкия Изток - Египет. Че к'во спечелиха американците от това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....... Че к'во спечелиха американците от това?

Сериозно ли питаш ? За разлика от нас САЩ винаги печели, дори и когато губи /във Виетнам например/

А ето и малко четиво за размисъл кой какъв е и защо такъв е http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2278366

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Англичаните нямат вече самолетоносачи, имат само един вертолетоносач.

Глишев, не съм съгласен с теб. По добре диктаторско правителство, което не разделя хората по религиозен принцип, защото човек може да приеме думите на Вожда и Учителя, или най малко да не им се съпротивлява. Например при нас в България до 1989 фашистите бяха лошите, но всеки можеше да стане член на БКП или най малко да не се бърка в политиката. Тоест, от всеки един лично зависеше дали ще го репресират като защитава позицията си, или ще приеме диктатурата.

При ислямистите няма такъв филм, те просто казват, всеки който не е ислямист като нас следва да умре. Тук няма избор, приемаш исляма и ти тикват калашника в ръце да убиваш неверници, или теб те убиват.

"Който заменя свободата за сигурност, накрая губи и двете!"

- Бенджамин Франклин

Изглежда, че твоето семейство не е било репресирано от режима. НИКОЙ режим който използва репресии и насилие над хората не може и не бива да съществува, няма оправдания.

Едит: А тия работи са ги казвали преди мене вече.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Mr. Shades, и ти, и Митака говорите за имагинерни понятия, дето и на йота общо нямат с реализма на ситуацията. Джим Бийна добре го е отразил по-горе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека да са имагинерни, ма си вярвам на това дето е написал бай ти Франклин ;). Изчетох всичкото дето е постнал Бърбана, барбар с препратките. Е и!

Зарежи ме мен, вече почти 50 години съм на този свят, видял съм, а и съм участвал в много неща. Шейдс, обаче е друго нещо, заради такива хора си струва да се развяваме по форумите. Живота не е само нефт и газ! Както и химия и биология. Сложно е, но не чак толкоз ;).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...