Отиди на
Форум "Наука"

5 мита за забраната на крушката


Recommended Posts

  • Потребител

Мастилен принтер може да е много рентабилен, ако касетите се пълнят с мастило - неоргинално, разбира се. Така себестойността може да иде и на 2 ст., обаче става голямо надлъгване със софтуера на самия принтер.

Аз даже не използвам това:

6180_3.jpg

а карам с по-елементарните спринцовки:

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 56
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Доста пъти се пълнят, от моя опит - към година, което значи десетки пъти. Иначе тия системи за перманентно пълнене нямаше да съществуват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
бих повярвал, само ако имаш над 100 крушки, но пък не ползваш хладилник, фризер, пералня, бойлер, не готвиш и не се отопляваш на ток.

-бойлер - ТЕЦ

-печка - газ

- хладилник, пералня и фризер ракла

- компютър

- лед тв 42''

- 5 броя led лампи стандартен цокъл 11w =100w

-принтер и др. глезотии

От както реших проблема с осветлението рядко надвишавам 30лв. месечно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ако се пълнят - да, но не може да пълниш касета вечно. повечето стават за 3-4 пъти, а за някои и два пъти е много.

Има когато копувах на Лексмарк, но минах на тайвански 1/3 цена.

Тези на Лексмарк може 3-4 пъти да се пълнят и после умират. Тайванските поне 10 пъти. Но после и те дават конец.

Трябва нови да се купят. 10N 0217, 10N0016.

:grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Кво ги правите тези принтери бре, хора...

Днес навсякъде има къде да принтираш, дотолкова не ми е нужен, че забравям да ползвам принтер на работата даже. Във всяка кнжарница има.

Ако правя нещо за някой му го давам сифрово /PDF ако не искам да променя/


Особено пък ако правите карта или чертеж и ви трябва А1, А2 и А0...

Плотер ли ще си купите


Отношението като ефективност/цена засега не е по-добро от на КФЛ засега поне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кво ги правите тези принтери бре, хора...

Днес навсякъде има къде да принтираш, дотолкова не ми е нужен, че забравям да ползвам принтер на работата даже. Във всяка кнжарница има.

Ако правя нещо за някой му го давам сифрово /PDF ако не искам да променя/

Особено пък ако правите карта или чертеж и ви трябва А1, А2 и А0...

Плотер ли ще си купите

Отношението като ефективност/цена засега не е по-добро от на КФЛ засега поне.

Това си Ти. Но има места където подаването на разни работи и засега го искат на хартия А4.

Например. Педагог на спец деца.

Първо в началото на годината трябва да състави годишното разпределение на темите за всеки един час и предмет за цялата учебна година. Истина, че това електроно се праща в съответният отдел на министерството, но и в училището трябва да се принтира един екземпляр, за подпис и проверка/когато идат отгоре на час инспектори/. После полугодие, до всеки бележник трябва да се връчи на родителят оценка за развитието на ученикат. А към министерството Р-А-С 1 и/или Р-А-С 2 оценка на всеки един ученик в класът и полугодишен доклад за извъшената работа....И много от тези се повтарят на краят на учебната година...

И Ти знаеш, че много пъти на принтерът не излизат тези неща които виждаш на мониторът, и много пъти само на хартия можеш да откриеш разни други грешки.

Затова обикновено, човек си прави домашен екземпляр, за да види, корекира, поправи разни грешки.

И после спокойно да подаде в пендрайвера работата си, да я принтират на супер принтерът в училището....

Друг е въпросът ако човек е адвокат или нотариус...Но те пък бръснат доста добре клиента за да могат да си позволят най-доброкачествените техники....

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ясно е, че ако трябва печат и подпис, само на хартия, но такива хора обикновено не си пишат сами...

За грешките - PDF-а му е това идеята, иначе за няколко години се научих само от екран да ги виждам, може и на електронна книга. Черно-бял лазерен принтере компромисен вариант.


Но ясно де, съгласен...


Но това казвах, че един два и 10 листа мога да изпечатам навсякъде, от флашка. На първия етаж има офис, за лист няма да ми искат нищо

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно е, че ако трябва печат и подпис, само на хартия, но такива хора обикновено не си пишат сами...

За грешките - PDF-а му е това идеята, иначе за няколко години се научих само от екран да ги виждам, може и на електронна книга. Черно-бял лазерен принтере компромисен вариант.

Но ясно де, съгласен...

Но това казвах, че един два и 10 листа мога да изпечатам навсякъде, от флашка. На първия етаж има офис, за лист няма да ми искат нищо

Явно нямаш педагог в близоста си. Нямаше да Те дрънкам но.

Нов лазерен принтер е около 20-30 000 фт. Един калтридж около 10 000 фт. С-у това един стар, но работоспособен Лексмарк принтер/без пари/, нова глава 3-4 000 фт, мастило за пълнене Х10 пъти/100мл/ 2490 фт.

Тези отчети обикновено се пишат на хартишки, тефтери. Колегите/трудово, физкултура, пр./ дават своите преценки върху листчета /обикновено в последният момент преди да изтече срокът на подаване/, които се препесват в черновата по време на пътуване в метрото, трамвая, тролея....После тези чернови се преписват в компютерът и принтират/през ноща 1-2-3 часа/, се проверяват, корекция и крайният вариант се записва в пендрайва.

Така, че през ноща не ми се обуват гащи за да търся офис където да си принтирам чернови... :grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Дрънкай, бре, кво толко, не се обиждаме. Ако някой няычи нущо все е Файда.

Аз примерно вместо да печатам ползвам е-книга, ако искам в метрото...

Иначе мога да проверя без да печатам, а на работасам 3D няма

А и гледам за постоянната ми работа да не плавя нищо от вкъщи.

Майка ми

е педагог, но се оправя :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Тези отчети обикновено се пишат на хартишки, тефтери. Колегите/трудово, физкултура, пр./ дават своите преценки върху листчета /обикновено в последният момент преди да изтече срокът на подаване/, които се препесват в черновата по време на пътуване в метрото, трамвая, тролея....После тези чернови се преписват в компютерът и принтират/през ноща 1-2-3 часа/, се проверяват, корекция и крайният вариант се записва в пендрайва.

Така, че през ноща не ми се обуват гащи за да търся офис където да си принтирам чернови...

Без гащи шанса да ти принтират отчетите е много по-голям, според мен... :guitar2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно, учителите и под кожата си пари имат...С пари всичко може. Даже и офиси да отваряш посред нощ, с гащи или без е безразлично.... :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Малко по-по темата:

Лампа от "OSRAM" извинение за рекламата, имаше написани изрядно показатели.

Лумените са 600. 11W консумирана електрическа мощност.

Диодните 11W имат 800 лумена. Излиза че за еднаква консумирана мощност имаме 1,3 по-висок светлинен добив от LED или 1,3 пъти по-висока ефективност. А сега ако се видят цените..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цената спрямо живота също има значение за крайната сума, това е т.нар. амортизация. Струва ми се, че всичко, което минава за еко в крайна сметка е поне 2 пъти по-скъпо. :icon_rolleyes:

Не само учителите имат нужда от принтер. Аз за черно-бяло предпочитам лазерен, защото е по-лесен. В новите лазерни принтери също има броячи. Старият ми лазерен принтер наистина морално остаря след 10 години използване (и един ремонт за 1/2 от цената му) - няма достатъчно памет за по-сложни страници. Сега да видим този с брояча колко ще изкара.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Да, пропуснах и амортизацията, нямам наблюдени за LED и залагам 2 пъти по-дълъг живот /тук строго зависи - от LED до LED има... Самият диод трае, но зависи как е направен за 220V/, и пак си мисля, че засега не е в полза на диодите.


За принтера - все пак гледай да работиш с него, той безплатен няма да стане.


В службата ми изтарикатяха - принтерите вече са услуга /абонамент/, IT тата нищо не правят по тях (контролът в-ху контрактора не е малка работа), дават ни тонера който си сменяме и навсякъде има такива устройства дето не са наши - принтер /скенер / копир... Два три модела са, тези дето са на етаж са големички, тези дето са в офис се събират на работно бюро.. И сега като сканира има опция да си го взема на флашка или да си го пусна по мейла

Плотерите и скенерите за А0 предполагам, че са си наши... Скъпички са, затова

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бих повярвал, само ако имаш над 100 крушки, но пък не ползваш хладилник, фризер, пералня, бойлер, не готвиш и не се отопляваш на ток.

Топла вода - тец

Печка - газ

Проблема ми беше постоянно светеща ден и нощ 100ватова крушка плюс четири светещи вечер.

Замених ги със 5 LED Realux

Консумация - 9W

Излъчвана светлина - 100W (над 10 пъти икономия)

На ЧЕЗ плащам вече вместо 55 само 28/30лв.

http://realux.bg/highpower-led?product_id=155

e7d863809b68c4d38a54859a824c1bc3_871802-

Редактирано от Eньо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те тия сметки от енергото и прочие трудно можеш да ги разбереш защо са точно такива.

Да, пропуснах и амортизацията, нямам наблюдени за LED и залагам 2 пъти по-дълъг живот /тук строго зависи - от LED до LED има... Самият диод трае, но зависи как е направен за 220V/, и пак си мисля, че засега не е в полза на диодите.


За принтера - все пак гледай да работиш с него, той безплатен няма да стане.


В службата ми изтарикатяха - принтерите вече са услуга /абонамент/, IT тата нищо не правят по тях (контролът в-ху контрактора не е малка работа), дават ни тонера който си сменяме и навсякъде има такива устройства дето не са наши - принтер /скенер / копир... Два три модела са, тези дето са на етаж са големички, тези дето са в офис се събират на работно бюро.. И сега като сканира има опция да си го взема на флашка или да си го пусна по мейла

Плотерите и скенерите за А0 предполагам, че са си наши... Скъпички са, затова

Да, за всяко устройство е добре да се направи сметка доколко е рентабилно и въобще имаме ли нужда от него, не само в службата, но и в къщи. Навярно ще се окаже , че имаме доста ненужни вещи, придобити за това, че живеем в едно консуматорско общество, в което щастието се равнява на имането.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Примерно за 24 часа непрекъснато - 100W и без %тите зелена енергия, ако киловатчасът е 20 ст


Аз мисля, че не е толкова висока ефективността на ЛЕД лампите, така я дават.


http://www.evn.bg/SpecialPages/Info-Ceni-Proverka-Smetka.aspx

За EVN ми попадна най-напред. Ако сложим нощна - икономията в пари намаляна

За битови клиенти крайната цена за електроенергия е:
  • 0,17121 лв. без ДДС за киловатчас по дневна тарифа,
  • 0,11679 лв. без ДДС за киловатчас по нощна тарифа.


Да не абравя - 8 часа от денонощието ги сметни с 1.5 пъти по-малка икономия,

Така или иначе за година се изплащат, но ако направим сравнение ЛЕД и КФЛ, просто не си струва първото

post-7686-0-75261000-1390742275_thumb.pn

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Примерно за 24 часа непрекъснато - 100W и без %тите зелена енергия, ако киловатчасът е 20 ст

Аз мисля, че не е толкова висока ефективността на ЛЕД лампите, така я дават.

http://www.evn.bg/SpecialPages/Info-Ceni-Proverka-Smetka.aspx

За EVN ми попадна най-напред. Ако сложим нощна - икономията в пари намаляна

Може би не съм се изразил правилно:

Реална консумация - 9W

Излъчвана светлина като 100 ватова крушка с нажежаема жичка (10 пъти икономия)

http://realux.bg/highpower-led?product_id=155

Живот на LED realux. крушката - 4г. непрекъснато светене.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не знам що си помисли, че не съм те разбрал..

В сметките сравнявам твоята с нагреваема жичка 100 Вт. А, да - висока ефективност > мининална консумация - макс ефект - светлинен добив в случая. КПД = efficitency

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Примерно за 24 часа непрекъснато - 100W и без %тите зелена енергия, ако киловатчасът е 20 ст

Аз мисля, че не е толкова висока ефективността на ЛЕД лампите, така я дават.

http://www.evn.bg/SpecialPages/Info-Ceni-Proverka-Smetka.aspx

За EVN ми попадна най-напред. Ако сложим нощна - икономията в пари намаляна

Да не абравя - 8 часа от денонощието ги сметни с 1.5 пъти по-малка икономия,

Така или иначе за година се изплащат, но ако направим сравнение ЛЕД и КФЛ, просто не си струва първото

Така се обяснява сметката .

Може би не съм се изразил правилно:

Реална консумация - 9W

Излъчвана светлина като 100 ватова крушка с нажежаема жичка (10 пъти икономия)

http://realux.bg/highpower-led?product_id=155

Живот на LED realux. крушката - 4г. непрекъснато светене.

Не е 10 пъти. Сметките на Жоро, ако ги направим за крушки, които светят 2 часа в денонощието, получаваме за година:

- за първата крушка 14,60 +0,60 = 15,20 лв

- за втората крушка 1,30 + 20,00 = 21,30 лв

Разходите за закупуване на крушки счетоводно са разходи за материали, така че не можем да ги отчитаме за по-голям период от година.

Следващата година, ако ЛЕД крушката още работи, както е обещано, може да направим икономии, но гаранция няма.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така се обяснява сметката .

Не е 10 пъти. Сметките на Жоро, ако ги направим за крушки, които светят 2 часа в денонощието, получаваме за година:

- за първата крушка 14,60 +0,60 = 15,20 лв

- за втората крушка 1,30 + 20,00 = 21,30 лв

Разходите за закупуване на крушки счетоводно са разходи за материали, така че не можем да ги отчитаме за по-голям период от година.

Следващата година, ако ЛЕД крушката още работи, както е обещано, може да направим икономии, но гаранция няма.

Остави тези изчисления. Личен опит:

LED крушките нa realux се изплащат за десетина месеца средно, гарантират 4г. непрекъснато светене.Консумацията е 9 вата, по-малко от една миньонка в хладилника, а излъчва светлина като обикновена 100 ватова крушка с избор бяла или жълта светлина (означението завършва със W или WW). По коледа 2013 -та навършиха три години работа и нямам никакви забележки.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ти без сметки те можеш да кажеш дали са се изплатили.

Излъчват и в по-тесен ъгъл, забелязал се предполагам


Аз казвам, че към момента не са изпитани и не са оправдани в сравнение с UB>q не че са лоши. Най-добрата технология е, ако светещият полимер не ги изпревари.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...