Отиди на
Форум "Наука"

Немските тежки танкове


Recommended Posts

  • Потребител

До колкото знам със стоманата и въглищата проблеми нямат. Също така и със алуминия и медта, макар че последната в края става дефицитна и я заменят със мека стомана за производството на гилзи и облечени куршуми. Проблеми имат със лигиращите елементи и с петрола, където вноса е почти 100%.

Е, нормално е да нямат, няма кой да им ги създаде проблемите особено 41-ва

Стоманата се внася от Швеция, през Нарвик по море. Като дори през 1945 немците спокойно возят руда, въпреки могъщите съюзнически флот и авиация опитващи се да ги спрат.

Пак казвам, това мислене е направило големи поразий в СССР.

Там (в СССР) мислят баш като теб Аби, Германия има толкова население, толкова приятелско население в окупирана европа, значи може да вдигне толкова дивизии. Германците имат такава индустрия, значи могат да произведат толкова танкове и самолети. Германското обучение е развито, значи могат да обучат толкова танкисти и пилоти.

Това мислене се оказва ЧУДОВИЩНА ГРЕШКА. Защо? Ами елементарно. Когато ги лъжат, че немците вече произвеждат 90 тонни танкове през 1940 те вярват-това е по силите на немската промишленост! Когато Сталин слуша басни за 10 000 танка той го вярва! Защото Германия може да произведе 10 000 танка, и като му казват, че са толкова той вярва!„

Когато на 21 юни 1941 на границата има 2 000 танка (числото си го изсмуках от пръсните) и му пращат съобщения за възможно нападение той не вярва. А как да повярва? Та Германия има 10 000 танка, част от които 60-70-90 тонни чудовища-и на границата има 2 000? Смях! С какъв акъл Хитлер ще напада с 2000 танка, като има 10 000!

Говорим за различни времена и какво е ставало през 45 не е от значение.

Мисленето е правилно, това че го изкарват "чудовищна грешка" си е трик. Много са ми интересни хора които пламенно ми обясняват какъв наивник е бил Сталин. Как всичките му подчинени го лъжат и той им вярва. Хайде да не се съглася. Сталин е невероятен ръководител, не че не е правил стратегически грешки. Аз отказвам да приема притчата на Широкорад и подобни че виждате ли Сталин е наивник, генералите му са глупаци, армията е разхайтена сбирщина от малоумници без никаква идея за планиране. Не е възможно да се разбие една пропагандна кула изградена в името да се докаже Ръководната роля на партията и партийните функционери в победата над фашизма. Та затова не ми се ще да вярвам на ЕПК(един писател ми каза)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...