Отиди на
Форум "Наука"

80-ти брой на сп. Българска Наука - помогнете!


Recommended Posts

  • Администратор

Здравейте,

както всички виждате стигнахме до 80-ти брой на нашето списание.

Както знаете всичко при нас се случва на доброволни начела и се опитваме да направим сайта, форума и списанието все по-добро за вас читателите :) Тъй като тези 80 статии са колосално количество текст, се обръщаме към вас за помощ.

За този юбилеен брой сме подготвили 80 статии от всички броеве до момента, но за целта искаме да се прегледат отново преди да бъдат публикувани. Трябват ни доброволци, които знаят добре български език и имат желанието да ни помогнат в това начинание.

Нека всеки желаещ да пише в темата, да напише колко статии би могъл да прегледа. Може да пише и на имейл admin@nauka.bg където му е удобно. Материалите ги изпращаме в doc формат и след това очакваме по същия начин да се върнат. Без промяна в съдържанието на текста, а само коректорска работа. Всички пълни, кратки членове, запетая, точка и там каквото има да се оправя в правописа.

Благодарим Ви много за подкрепата!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Имам възможност да помогна за юбилейния брой на списанието, само че не използвам програми за правописна корекция, което отнема повече време.
BTW
Още учебни платформи,
които допълват 40-те
от 79-ти брой:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нямам против да прегледам целия исторически и изобщо хуманитарен раздел за коригиране на правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Нека пробваме с първо с 4, пуснете ми някакви. След като става въпрос за технически грешки, мисля, че ще се справя и извън интересните ми области. Иначе предпочитанията ми са в технологиите и естествените науки, ако пък получа таакива, още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Я дайте някакъв списък на заглавията на статиите, които смятате да включите в 80-ти брой!

Имам предложения за няколко (мои) статии, които да бъдат включени в броя. Извинявам се, ако звучи нескромно.

Ако искаш, може да пратиш всичките текстове само на мен. Е, и на Манол може да пуснеш няколко текста - да не се сърди. :-)

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Може да дадете предложения за статии, които смятате, че трябва да влязат, ние ще ги разгледаме и решим :)

Няма да дадем списък, за да бъде изненада за всички :)))

Изпращам на всички желаещи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

прати, каквото прецениш.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Колко време имам ако реша да пусна статия? До кога трябва да я изпратя?

То да има време, може и друг брой...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Говорим за статии, които вече са били публикувани в списанието. А всички нови статии остават за следващите броеве. Не се притеснявайте да изпращате статии!

До началото на другата седмица ми трябват готови всички статии, които ще разпределя сред желаещите да редактират.

Днес ще изпратя на всички по няколко статии, като ги имате готови ми ги върнете, аз ще ви изпратя още :))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Утре, поради ремонтни работи в нашия комплекс, ще сме без електроенергия през целия ден. Но аз разполагам със смартфон и лаптоп, които ще ми вършат чудесна работа няколко часа.
Иначе коректура на книга от около 80 страници ми отне 4 часа преди време. В сп. "БГ Наука" статиите са грамотно написани, така че за мен ще бъде удоволствие да ги прегледам.
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Благодаря на всички, които се включиха, ще помоля тези, които още не са :)

Имам още около 30 материала за редакция, ако всеки хване по един много бързо ще стане ;)

До понеделник ми трябват всички материали редактирани.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм на разположение днес и утре. Мисля, че поне още 20-ина ще мога да прегледам, в зависимост от обема. Ако са до 10 стр. статиите, времето ще стигне и за останалите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само статии от списанието ли ще се включват? А статии от сайта (които не са били в списанието) ще се включват ли? И там има множество интересни неща... Например... Няма да казвам сега, за да бъде изненада...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Чудесна е. Само черният цвят на буквите трябва да е още по-тъмен, за да изпъкват те по-добре.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...