Отиди на
Форум "Наука"

СЗО призовава да се облагат с такси подсладените напитки


ISTORIK

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 59 минути, vorfax said:

ПП: Плодовете са достатъчен източник за затлъстяване и всички вреди, които можеш да откриеш. Достатъчно известни са примерите на жени с диета на плодове, които качват сланина. Просто поредния пример колко си заблуден.

Задавам ти конкретни въпроси и пак получавам само хленчене като отговор. А това цитираното са пълни глупости, посочи поне едно сериозно изследване, което да го доказва това. Злоупотребата, казваш, а какви са количествата ежедневен прием, количествата в продуктите от магазините и количествата, от които започва видима вреда? Изпълни си задачата, чакам:-)

Прочее, заражда се в главата ми идея за експеримент- ще те храним само със захар във вода за около две седмици, интересно какви ли ще са ефектите:-)

Ти наистина си дървен философ, както правилно те нарече Ник в една друга дискусия:-)

 

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, kall said:

... ще те храним само със захар във вода за около две седмици, интересно какви ли ще са ефектите:-)

Ефекта ще е много по-добър, отколкото ако приемаш само вода. Но изглежда това, с тези тъпи въпроси, е някакъв тролски номер да ме въвличаш в празнодумието си. Ти не можеш да докажеш, че захарта е вредна, отказваш да отговориш на въпросите ми, които изобличават колко глупаво е да се води битка срещу обикновена храна, а всичките ти псевдодоказателства са частни случаи или тъпкане до болест.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, vorfax said:

Ефекта ще е много по-добър, отколкото ако приемаш само вода. Но изглежда това, с тези тъпи въпроси, е някакъв тролски номер да ме въвличаш в празнодумието си. Ти не можеш да докажеш, че захарта е вредна, отказваш да отговориш на въпросите ми, които изобличават колко глупаво е да се води битка срещу обикновена храна, а всичките ти псевдодоказателства са частни случаи или тъпкане до болест.

Въпроси от твоя страна няма, така че няма на какво да се отговаря, е, имаш някакви криптолибертариански питанки(от типа "що трябва да се бърка в моя джоб"), но те не са по същество. Пиенето на вода със захар в продължение на месеци също е "тъпкане до болест", точно затова те предизвиквам да направиш експеримента със себе си( естествено няма да го направиш, за всеобщо съжаление). Сега, никой не отрича, че захарта не е световно зло( дори е полезна за мозъчната дейност), но не бива и да се пренебрегват страничните ефекти от свръхконсумацията и. Тази свръхконсумация се улеснява от изобилието на евтини подсладени продукти в търговската мрежа. Затова са въпросите ми, не случайно те питам имаш ли конкретни данни какви са количествата захар и подсладители( самият аз нямам тази информация в наличност и ще ми е интересно) в газираните напитки( примерно, нали от тях тръгна). Да не излезе, че с една чаша поемаш все едно пет големи бучки захар(примерно).  

Ето нещо сравнително обективно( специално за тебе на английски:-) за ефектите от захарта, впрочем, както казах, не е световно зло, но не е и редно човек да яде захар с килограми:

http://www.bofacets.com/sugarintake.pdf 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, fantom4e said:

захарта покрива всички аспекти на дефиницията за наркотик, т.е. е наркотик

Хайде малко по-сериозно. Кофеинът, алкохолът и никотинът са най-разпространените легални наркотици. Захарта НЕ Е наркотик! Разни холандци и льоловци може и да пускат сензации за това как е, но не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vorfax said:

Хайде малко по-сериозно. Кофеинът, алкохолът и никотинът са най-разпространените легални наркотици. Захарта НЕ Е наркотик! Разни холандци и льоловци може и да пускат сензации за това как е, но не е.

явно не ти се иска, но и захарта е заедно с изброените от теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, fantom4e said:

явно не ти се иска, но и захарта е заедно с изброените от теб.

Явно на теб ти се искат неща, които науката не признава. Остани си със заблудите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, vorfax said:

Явно на теб ти се искат неща, които науката не признава. Остани си със заблудите.

Аз лично не знам какво ти разбираш под наука, ще е добре да разясниш на нас, нищите люде:-)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...