Отиди на
Форум "Наука"

Ваши снимки на непознати


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, Rebecca said:

Форума не. Но автора на снимките -като едното  нищо. Не става въпрос за мнителност и подозрителност.Нито за безпринципно заяждане на каквото избива твоя пост. Все можеш да научиш нещо  така ,че няма нужда да подскачаш. Става въпрос за неща,които гарантират определени права на хората. Дали ще се възползват от тях или не, е въпрос на лично виждане.В големите фотографски форуми е забранено публикуването и продаването на авторски снимки ,които показват лица на хора без да има декларация за съгласие от тяхна страна. Лицата ,които аз снимам и публикувам са дали разрешението си за тези снимки. 

 

(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

 

Спорът е абсолютно безсмислен. Цитираният текст на Конституцията е съвсем недостатъчен за водене на дело срещу автора на снимките. Има достатъчно съдебна практика, касаеща публичните личности и обхвата на посочената разпоредба. Дори да приемем, нищожната хипотетична възможност двамата водещи да заведат дело, то следва да докажат и действително претърпени от тях вреди, които да бъдат обезщетени.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, самотния вълк said:

Спорът е абсолютно безсмислен. Цитираният текст на Конституцията е съвсем недостатъчен за водене на дело срещу автора на снимките. Има достатъчно съдебна практика, касаеща публичните личности и обхвата на посочената разпоредба. Дори да приемем, нищожната хипотетична възможност двамата водещи да заведат дело, то следва да докажат и действително претърпени от тях вреди, които да бъдат обезщетени.

ключова дума: публични! имам сериозни съмнения горните личности да са такива. т.е. вашия цитат е нонсенс. и ако мога да си разреша едно лично мнение: ако някой ме изтипоса на толкова лоша снимка ще намеря достатъчно доводи да го осъдя :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Captain Nemo said:

ключова дума: публични! имам сериозни съмнения горните личности да са такива. т.е. вашия цитат е нонсенс. и ако мога да си разреша едно лично мнение: ако някой ме изтипоса на толкова лоша снимка ще намеря достатъчно доводи да го осъдя :)

Публични личности е доста разтегливо понятие, но двама известни телевизионни водещи попадат в тази категория. Убеден съм, че ще намерите достатъчно поводи да съдите някой, заради качеството на снимката, но силно се съмнявам, че ще успеете да го осъдите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, самотния вълк said:

Публични личности е доста разтегливо понятие, но двама известни телевизионни водещи попадат в тази категория. Убеден съм, че ще намерите достатъчно поводи да съдите някой, заради качеството на снимката, но силно се съмнявам, че ще успеете да го осъдите.

е, всеки е в правото си да има собствено виждане (за законодателната система)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами ако ще е разни фестивали, от фолклорния

130822_181654.jpg

арабите,

130822_183412.jpg

турците

150820_185834.jpg

и грузинците;

 

HPIM0898.JPG

ако пък ще е Ути готви сред непознати, и такова има.

Ако пък ще е гърбове на непознати - абе нямане няма:

HPIM0902.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 39 минути, Captain Nemo said:

е, всеки е в правото си да има собствено виждане (за законодателната система)

Не е така. Наказателния кодекс трябва да се уважава както казва Остап Бендер.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, самотния вълк said:

Спорът е абсолютно безсмислен. Цитираният текст на Конституцията е съвсем недостатъчен за водене на дело срещу автора на снимките. Има достатъчно съдебна практика, касаеща публичните личности и обхвата на посочената разпоредба. Дори да приемем, нищожната хипотетична възможност двамата водещи да заведат дело, то следва да докажат и действително претърпени от тях вреди, които да бъдат обезщетени.

Когато имам нужда от правни съвети се обръщам към адвокатите на семейството или бизнеса ми, а не към някой в някакъв форум. В този смисъл не ми давайте съвет или мнение ,които не съм ви поискала. Следващия път вместо излишен спам участвайте по същество в темата. 

 

28959215635_f7a6f9fcf6_c.jpg

Редактирано от Rebecca
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Rebecca said:

Когато имам нужда от правни съвети се обръщам към адвокатите на семейството или бизнеса ми, а не към някой в някакъв форум. В този смисъл не ми давайте съвет или мнение ,които не съм ви поискала. Следващия път вместо излишен спам участвайте по същество в темата. 

 

28959215635_f7a6f9fcf6_b.jpg

Ако беше съвет, щеше да е придружен с квитанция за хонорар. Това е просто мнение във форум

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, самотния вълк said:

 Това е просто мнение във форум

 

Преди 11 минути, Rebecca said:

Когато имам нужда от правни съвети се обръщам към адвокатите на семейството или бизнеса ми, а не към някой в някакъв форум. В този смисъл не ми давайте съвет или мнение ,които не съм ви поискала. Следващия път вместо излишен спам участвайте по същество в темата. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Rebecca said:

 

 

Моите извинения,уважаема.Не съм забелязал,че във форумните правила  има промяна,задължаваща ме да давам мнение, само, когато ми го поискате.

Link to comment
Share on other sites

Преди 52 минути, Frujin Assen said:

Не е така. Наказателния кодекс трябва да се уважава както казва Остап Бендер.

хм, уважение е едно, спазване е второ, правилно прилагане е трето. и законите по други краища са доста по-строги, особено що се отнася до изображения на хора

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Captain Nemo said:

Rosenmontag в Дюселдорф

 

ааа  ,този празник:biggrin:

 

Малко от нашия Пурим. Децата са най-радостни ,защото се маскират и рисуват лицата им.

13262021783_32630e405d_c.jpg

13262195724_7dd183eed4_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

                               13262033123_88aa512c7b_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

                                          28525679871_3181d248cf_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...