Отиди на
Форум "Наука"

Американските концентрационни лагери от 1838 до 2018 година


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

трогателни пледоарийки спретнахте, но стига спамили в темата.

Във форума не се толерират идеологии за непълноценни етноси или раси.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎4‎/‎7‎/‎2018 at 5:28, Южняк said:

Разбира се, винаги можеш да кажеш, че планът не е бил изпълнен и е подменен с плана маршал.

И няма ли да съм прав? В твоят линк ясно е цитиран Рузвелт, който заявява, че планът за пасторална Германия, без военна индустрия е идиотщина. А на фона на онези жестоки времена и след две световни войни, съществуването на такива настроения - частично да се деинструализира Германия не изглеждат неочаквани(но съм съгласен, че са идиотски). Ако съдбата на Германия 45-та се решаваше от Франция, Великобритания и СССР...ами не знам. Ти какво мислиш?

Цитирай

Подменен е с маршал поради бягствата на западногерманците в...източна германия, където по това време разкладката е по-висока -мисля, около 1500 калории.

Това как се връзва с въздушният мост, който правят американците, за да не измрат от глад източноберличани?

Въобще, американците са били расистки и реваншистки настроени към японците, а не към германците. Ако искаха да съсипват някоя държава, просто щото са кофти пичове, щяха да започнат от Япония.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология
Преди 8 часа, Amazonski said:

съществуването на такива настроения - частично да се деинструализира Германия не изглеждат неочаквани(но съм съгласен, че са идиотски).

Не си си дал труда дори да се запознаеш с хиперлинка към уикипедия, а той е толкова минималистичен. Би било интересен разговор и  предлагам да го направим по някое време; сега не мога, въпреки че темата ме интересува. Много накратко - дажбата в зап. германия е 1080 калории на ден; според самите американци - недостатъчна да се поддържа съществуване; тъй като в руската зона е 1500, германците се разбягват от западната. Това с берлинските въздушни мостове е от други времена.

Както и да е, смисълът на тези 1000 калории ставя ясен след като се прочетат консултациите между окупационните власти - вече не са секретни, но трябва малко ровене -което не винаги си струва труда -за да стане ясно, че англичани и американци настояват за 40%-на редукция на германската популация - ако трябва - и чрез уморяване с глад. Концепцията им е, че зад двете войни стои германската пренаселеност и че - освен деиндустриализирана, германия, за да бъде безопасна, трябва да бъде държана малка демографски.

Това, че съюзниците са бесни на германците, които са водили война на анхилация, особено на изток и са откровени за геноцидните си стремежи, които никак не се ограничават до евреите (маса народи са обявени за унтерменши и с тях не се церемонят, вкл. поляци, украинци и руси) докато са в силата си, е ясно. Но темата е - американските концентрационни лагери.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

От друга страна си признавам, че се питам има ли изобщо полза да се рови в тези неща. Може и да няма.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...