Отиди на
Форум "Наука"

Ремонта на Су-25 буксува


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Ето една интересна статия какво се случва с програмата за ремонт на Су-25.

http://www.aeropress-bg.com/articles/6230-договорът-за-су-25-забуксува

Както разбираме от статията, ЕС е наложил военно ембарго на Беларус, което създава проблеми пред ремонта и модернизацията на тези самолети там.

Ако това не бъде преодоляно, то най вероятно ще трябва да се сбогуваме със Су-25.

Напомням, че крайно десните в България са твърдо против всякакво наливане на пари в стара съветска техника. Теоретически те са прави, не може да се кара вечно със стари машини. Проблема е, че пари за нови няма. Да напомня, че в момента българската бойна авиация разполага с 15 изтребителя МиГ-29, 14 щурмовика Су-25К и 6 щурмови вертолети Ми-24В. Вече митичната сделка за нови изтребители е за 8 съвременни F-16 V, които се спори дали ще заменят или допълнят МиГ-29. Като се има предвид, че това са доста скъпи за поддръжка машини, а с МиГ-29 отдавна има проблеми, то най вероятно ще ги заменят. Ако действията на крайно десните се окажат успешни, то България практически ще се лиши от бойна авиация, тъй като 8 изтребителя ще бъдат достатъчни само за еър полисинг и частично обучение. Да напомня, че военните държат на 8+8 машини, тъй като считат, че това е санитарния минимум за поддържане на нормално обучение.

http://www.aeropress-bg.com/articles/5857-бъдещето-на-българските-су-25

Какво се предвижда да се пипне по нашите Су-25 в Беларус.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

С някои важни уточния

Оръжейното ембарго наложено от ЕС на Беларус  е от 2011 година, През 2019  е продължено с една година до февруари 2020 година

https://www.consilium.europa.eu/bg/press/press-releases/2019/02/25/belarus-eu-prolongs-arms-embargo-and-sanctions-against-4-individuals-for-one-year/

Цитирай

Оръжейното ембарго беше въведено през 2011 г. На 15 февруари 2016 г. Съветът реши да отмени ограничителните мерки срещу 170 лица и четири дружества, като запази оръжейното ембарго и санкциите срещу четирите лица.

 

 

Не знам точно какви възпрепятства  това ембраго - дали в Беларус не могат да закупят необходимите компоменти, материали или оборудване от Запад. (а преди това, защо и как са прели поръчката като има ембарго).... Или просто си измиват ръцете , затова че не могат да изпълнят договора..

 

 

Не знам да има  ембарго върху вноса на беларуска техника в ЕС, или на такава ремонтирана в Беларус . Кой какво е казал, какво пишат аеропресчетата?..Те с политиката  карат едно към гьотири (забелявам  го). Нали могат да проверят самите те, дали и какво ембраго има (то се проверява за минути), защото аджеба  преразказват кой  какво е казал, или чул?

Еййй ще ме карате да търся докумемта от 2011, аз  ли съм най-умния  в тоя форум?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В статията си го пише бе Ники, да я беше прочел барем.

По европейските закони доставката на Су-25 в Беларус, макар и само временно (докато трае ремонта) се води сякаш сме им продали оръжие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То пише и това нали?

http://www.aeropress-bg.com/articles/6230-договорът-за-су-25-забуксува

Цитирай

АЕРО научи, че още на 1 април 2019 г. от МО са се опитали да задействат процедурата за издаване на въпросното удостоверение за износ, но много бързо са ударили на камък, тъй като компетентните органи от Министерство на икономиката, издаващи въпросния документ, са съобщили, че спрямо страната има наложено оръжейно ембарго от ЕС, което де юре, не дава възможност да бъде издадено удостоверение.

 

Защо не кажеш че от МО са  неадеакватни   (или че свинята -агент от ДС, която търка седалките на парламента от десетки години -  за никакъв  чеп не става)   - Подписва договор  със беларуската „558 АРЗ“ ,и след това сеща или разбира,  че има ембарго срвещу Беларусия, и  че трябва  да иска удостроверение от ..колегите си от МИ. Тъпаците също е трябвало  предупредят свинята, ако са знаели

И това:

Цитирай

От МО заявиха за АЕРО, че към 29 май такъв документ не е издаден и че що се касае до МО, с писмо до директора на дирекция „Международно контролирана търговия и сигурност“ в Министерство на икономиката, са били представени необходимите документи за издаване на Удостоверение за износ на оборудване, съгласно чл. 19 от „Правилника за прилагане на Закона за експортния контрол на продукти, свързани с отбраната, и изделия и технологии с двойна употреба” (ППЗЕКПСОИТДУ) за самолети Су-25.

 

Десните са виновни пак? Дето от тях умрял човек няма в Парламента или Правителството?

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

След като има консесус в Парламента че Су-25 ще се ремонтират,  за какво намесваш десните?

Те може да искат да купят чешки машини- тяхна си работа, като и ако дойдат на власт тогава ги коментирай!

 

 

Варианти за ремонта на Су-25 има - срещу РФ няма ембарго..Там има ремонтни заводи компании -  бол..

Може  да се пробва и в Китаи дори,  или в Авионамс в България..

След като като има консенсус в Парламента  че Су-25 ще се ремонтират -проблем няма. (освен този че управляващите са некадърници , и не могат един договор за ремонт да  направяттака че да е читав!!)

Могат да си пуснат нов търг, да си променят условията и всичко друго!

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Цитирай

Тоталното отрицание на влагането на средства в Су-25, не изненадващо, дойде от кръговете около бившите служебни военни министри Тодор Тагарев и Велизар Шаламанов (който междувременно, през пролетта на 2019 г. отново се оказа на държавна заплата в МО и беше изпратен на пост в НАТО), които в последните години се опитват да играят коректив на действията на настоящия военен министър Красимир Каракачанов, под претекста за защита на про-атлантическа (да се чете, най-вече про-американска) позиция.

Из статията... Това са крайнодесни във властта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, Frujin Assen said:

Из статията... Това са крайнодесни във властта.

Да, и направиха така че министрите и екипите им от МО и МИ,  и народните представители да се осерат.. пак??
Изпиха им мозъците със сламка, викаш?

Както се осраха със сделката с Ф-16? 
Уж ще купуваме 8 изтребителя, ама няма да отпуснем 2 милиарда - 2 милиарда и 100 милиона лева безз ДДС, колкото им излиза цената според словашката сделка , а само 1 милиард и 800 милиона лева

On 3.02.2019 г. at 17:31, nik1 said:

 

Управляващите и управлението за нищо не стават, ама нещо не ти отърва тази констатация?

Нито армия и въоръжение, нито военна стратегия (+ Спартани и Кугъри без части и подръжка, Кугарите ще ставали на линейки моля ви се,.. и падащи Пантери) , Нито реформи...;

 

Тъпчене на едно място,.... Само перчене с магистрали, строени със субсидиите от инфраструктурните фондове,...и "откриване" на цехове и заводи за чарколи

 

"Так-так-так" и "Циркове на всеки километър"  - плакат от привърженици на ББ

https://www.dnevnik.bg/video/2019/05/17/3907396_video_borisov_ot_sutrin_do_vecher/?fbclid=IwAR32lO1Ctn3fViLUhYoNkHBqScXZhwwptWa5CWd-n5cDCwRi5-TvmDiKLKU

 

Това си заслужаватемизерия и циганизация, а и вие май си обичате мизерията и нещастието (как иначе ще плачете и ще говорите "кой ми сра в гащите")

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пак грешиш Ники и не четеш, нито гледаш клипчетата които пускам. Държавата е отпуснала 1,5 милиарда, а не 1,8 както твърдиш. Твърди се, че според словашката сделка се искат към 1,8-1,9 милиарда. Проблема е, че шведите подобриха офертата си и за 1,43 милиарда вече дават 10 самолета. Ако бате Бойко купи ф-16 при тези условия ще бъде разкъсан.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

мълния в бг наука !!!

http://www.aeropress-bg.com/news/bulgaria/6238-конгресът-бе-уведомен-за-потенциална-сделка-за-осем-f-16-за-българия-за-приблизително-2,91-млрд-лева

Ох котьоооо, американците искат не 2,1 милиарда, а 3 (три) милиарда !!!

Цитирай

Най-интересната и най-стряскащата част от уведомлението до Конгреса на САЩ е посочената очаквана цена на сделката от $1,673 млрд. или 2,925 млрд. лева по курс на долара към лева от 3 юни 2019 г., фиксиран от БНБ. И всичко това, при първоначално определен от Народното събрание финансов таван от 1,5 млрд. лева.

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, Frujin Assen said:

Държавата е отпуснала 1,5 милиарда, а не 1,8 както твърдиш.

Знам какво твърдя:

Първоначално бяха "заделени" 1,8 милиарда с ДДС, (или 1,5 милиарда лева чисти) но при последното гласуване ДДС-то отпадна и  станаха  1,8 милиарда без ДДС, чисти

 

 

 

Преди 13 минути, Frujin Assen said:

Твърди се, че според словашката сделка се искат към 1,8-1,9 милиарда.

 

Кой Кой, Кой малоумник го твърди???

Това не са  конфиденциални или секретни документи   - бях ги цитирал в темата за Ф-16,

Без гриф са което значи, че са достъпни  а "Капитал" ги е намерил и публикувал

Вижте датите на самите документи

Цитирай

Словашката сделка за 14 изтребителя Ф-16 заедно с въоръженията и комлектите е за 2,91 милиарда US долара,

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 минути, Frujin Assen said:

 

https://www.capital.bg/getatt.php?filename=o_3377137.pdf

https://www.capital.bg/getatt.php?filename=o_3377136.pdf

 

Словашката сделка за 14 изтребителя Ф-16 заедно с въоръженията и комлектите е за 2,91 милиарда US долара,  или 5,07 милиарда BG лева

Или - за нас цената е същата като на Словакия

Което бяха казали  от ръководството на компанията

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ПС

18.01.2019

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/01/18/3376953_shte_poluchim_f-16_na_cena_kato_slovakiia_i_bahrein/

 

 

Цитирай

 

ncl_daily-en.gif 2 18 яну 2019, 13:58, 8564 прочитания

Ще получим F-16 на цена като Словакия и Бахрейн

 

 
 
 
Уточнението на Джеймс Робинсън за цената на F-16V, която би трябвало да е подобна на тарифата за Словакия и Бахрейн е важно, тъй като дава възможност да се пресметне приблизителна неофициална стойност на българската сделка

Уточнението на Джеймс Робинсън за цената на F-16V, която би трябвало да е подобна на тарифата за Словакия и Бахрейн е важно, тъй като дава възможност да се пресметне приблизителна неофициална стойност на българската сделка

Reuters
 

"Има много дезинформация по отношение на цената на самолета ни, предлагани за всяка отделна държава. Мога да ви кажа, че цената на F-16V за България е много подобна на цената за Словакия и Бахрейн."

Това заяви днес мениджърът по международно бизнес-развитие на корпорацията
Lockheed Martin Джеймс Робинсън. Екип на отбранителния гигант посети страната ни веднага след гласуването на парламентарното решение за новите изтребители в компанията на бившия главнокомандващ на НАТО ген. Филип Брийдлав. Той е бивш пилот на F-16 с над 2500 летателни аса, екс-ръководител на тренировъчната програма за пилоти на ВВС на САЩ и настоящ консултант в сферата на отбраната.


 

 

 

Условията за продажбите на F-16V за Бахрей и за Словакия са тези, който цитирах в темата за Ф-16, и по-горе в тази тема

 

Преди 1 час, nik1 said:

https://www.capital.bg/getatt.php?filename=o_3377137.pdf

https://www.capital.bg/getatt.php?filename=o_3377136.pdf

 

Словашката сделка за 14 изтребителя Ф-16 заедно с въоръженията и комлектите е за 2,91 милиарда US долара,  или 5,07 милиарда BG лева

Или - за нас цената е същата като на Словакия

Което бяха казали  от ръководството на компанията

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, nik1 said:

 

 

Кой Кой, Кой малоумник го твърди???

 

 

 

 

Красимир Грозев от Аеро.

 

Ама като не се запознаваш с материалите така е, после питаш...

2111483023.jpg

Ето ти го и на картинка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Frujin Assen said:

Красимир Грозев от Аеро.

Казах ли ти че са гола вода в много случаи?

За какво да им да чета писанията, та нали мога да си направя собствени проучвания. Аз не съм от Зелениково

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 9 минути, nik1 said:

Казах ли ти че са гола вода в много случаи?

За какво да им да чета писанията, та нали мога да си направя собствени проучвания. Аз не съм от Зелениково

 

Само с четене на крайнодясна преса не става, твърде е едностранчива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 13 минути, Frujin Assen said:

Само с четене на крайнодясна преса не става, твърде е едностранчива.

Проучвам и проверявам фактите, селски

За разлика от теб съм инженер с  над 25 годишен опит в частната сфера, и години наред съм в първата тройка на най-добритее служители в компанията в която работих 20 години,  И в която, благодариние на спосбностите си, достигнах до средно менаджерско ниво.

Отделно от това съм одитор по системи за управелние на качеството с направени десетки одити (аз самият съм одитирам 5-10 пъти повече)

 

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, nik1 said:

Акои искаш да четеш професинален анализ на виско  ниво и доказан в дискисуията ето ти:

http://www.fenixforum.net/viewtopic.php?t=724

Съгласен съм. Но специално този форум не го вземам съвсем насериозно, тъй като не са обективни. Прекалено са едностранчиви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Толкова едностранчиви, че точно пък по тази тема освен консенсус как МиГ-29 са за смяна друго няма :D

 

Преди 4 часа, nik1 said:

Словашката сделка за 14 изтребителя Ф-16 заедно с въоръженията и комлектите е за 2,91 милиарда US долара,  или 5,07 милиарда BG лева

Това е уведомлението до конгреса в САЩ, а не сделката. Тя в крайна сметка беше за 1,6 млрд евро, което е 1,8 милиарда долара (128,5 милиона долара бройката). Та от програма максимум (208 милиона долара бройката) паднаха на програма минимум (128,5 милиона долара бройката).

В нашия случай максимума е идентичен - 208 милиона долара бройката. Как ще изглежда нашата програма минимум и изобщо договор ще има ли обаче не се знае и цирка предстои. Ако процедираме по идентичен начин като Словакия за 8 самолета трябва да се получат 1,8 млрд лева, но това би било твърде орязано най-вероятно. Бюджет от 2 до 2,2 млрд е по-логичен, за да си спестим ядове на по-късен етап.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...