Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос за катинар


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Нямам ключ за катинара на долната ми маза и се чудя какво да правя. Случайно в интернет видях обява за шперц пистолет, но не зная доколко е истина това което пише в самата обява. В описанието се казва че е направен да отключва всякакви катинари и патрони, има 4 накрайника и някакъв регулатор. Ако го взема дали ще успее да отключи въпросния катинар или направо да вземам един кози крак да си свърша работата набързо.

 

snap.png

snap 222.png

Link to comment
Share on other sites

Това законни ли е?

Какъв е смисъла да копуваш нещо доста по скъпо от катинар?, не е за катинара или ?

<забравени> катинари <отключвам> с батериен малък ъглошлайф или с  акумулатор и алтернатор и зъботехниески мотор със сепаратор, сетне интелигентно я с клеши, я с малко лостче за да извие, ако се наложи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен самия пистолет е законен след като го има на българския пазар. Може и в dark web да се продават подобни. До колко върши работа нямам представа тъй като имам съмнения че може да се окаже китайски боклук.

20 - 30 лева нищо не са. Поне за толкова се продава този шперц пистолет. А и може да ми потрябва за други цели

 

Действа на принципа на удряне на топка на билярд. Традиционният избор на заключване използва методи за пробни и грешки, за да намери правилното подравняване на заключващите щифтове. Пистолетът за щракване използва първичен закон на физиката , прехвърлянето на енергия , за да избута за момент всички щифтове на водача от блокиращия цилиндър, без да изпраща долните щифтове в него

1024px-TOOOL_animation_of_pick_gun_usage.gif

Редактирано от StikNet
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...