Отиди на
Форум "Наука"

Трябва ли Холивуд да се откаже от възрастните екшън актьори


makebulgar

Recommended Posts

  • Потребители
On 30.12.2020 г. at 7:44, Б. Киров said:

Сега разбирам, ако не ми беше обърнал внимание, никога нямаше да предположа - играят като професионалисти. Което, според мен, е и заслуга на режисьора Истууд.

И аз нямаше са разбера, но имам навика да преглежам информацията, (не точно отзивите) за филмите които гледам, (преди или след гледането)

В филма, сцената на награждането беше действителна  (стига зрителите  да познават сградата и интерипра на Президентството  на Франция и  лицето на Френския Президент):

в 1:26:50 във филма Френския Президент Франсоа Холанд се снима с тях (след поставяневто на медалите, на финала на церемонията); в анфас,

15-20 секунди  преди това им ръкопляска (анфас), момчетата са около него са до него.

При самото закачване на медалите той е  сниман  в гръб, и това може да заблуди непознващите  фигурата му че това се прави от артист, но всъщност това е истинския Франсиа Холанд

Разбира се в игралния филм има и монтажи и добавки в тази сцена

Ето част от действителното  награждаване: 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.12.2020 г. at 22:54, Б. Киров said:

Е да де, ама ти сам посочи Истууд, Де Ниро и Ал Пачино. Истууд и Дениро си играят перфектно екшън герои и на стари години, а Ал Пачино никога не е бил екшън герой, посочи ми една екшън роля на Пачино. Както и да е, разбрах те.

Е тея кандидат класици минават за майстори дето се справят със всякаква роля. Но еталон за екшън герой са Слай примерно в Рамбо и Кобра, Арни като Командо и Терминатор.  Класика от 80 те

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Conan said:

А най голяма мъка ми е че Харисън Форд отново ще е д-р Джоунс. Любим герой, филм еталон, но времето не прощава...

"Инди и кралството на кристалния череп" е изненадващо сполучлив, въпреки че тогава Харисън Форд е бил на 65-66 години. Сега обаче той е на около 78. Не знам дали ще намеря сили да гледам новия филм. Много тъжно ще ми бъде да виждам този герой като старец и същевременно да си спомням страхотния му чар...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.12.2020 г. at 21:35, nik1 said:

За "Холивид" има само един въпрос: 

Budget @ Box office: $$ 

Абсолютно! И май все по-лошо ще става. Вече няма пари за истинско кино. Съответно - няма сценарии, роли и т.н. Какво да играе един Де Ниро например като няма роля като Макс от Нос Страх? Отмъстител от комикс? Особено с локдауните покрай Ковид и налагането на разните нет-платформи бозите ще стават все повече. Гледам някои премиери направо в Netflix и НВО ще ги пускат 2021 г.

Редактирано от boyko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да направя вметка, че Клинт от 90-те се преориентира към друг тип филми. Давам за пример "Мостовете на Медисън" - прекрасен романтичен филм, без да е сълзлив, но достатъчно мъжествен. Или с "Момиче за милион долара" направо скри шапката на Слай с неговия "Роки"... Че дори с "Трафикантът" все още държи ниво. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Mazzini said:

Само да направя вметка, че Клинт от 90-те се преориентира към друг тип филми. Давам за пример "Мостовете на Медисън" - прекрасен романтичен филм, без да е сълзлив, но достатъчно мъжествен. Или с "Момиче за милион долара" направо скри шапката на Слай с неговия "Роки"... Че дори с "Трафикантът" все още държи ниво. 

Клинт се снима в драми мнооого преди "Мостовете на Медисън".  

Примерно The Beguiled   

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...