Отиди на
Форум "Наука"

Как ще се отразят санкциите на Русия и как на останалия свят?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 часа, Konche said:

Това звучи доста апокалиптично, но в България това е моментното положение с бедността.

Въпросът донякъде е субективен и зависи от определяне на прага на бедност, а той е различен за различните страни, така, че от бедни до "бедни" има разлика.

"През 2013 г. 16,6 % от населението на EС-28 е било оценявано като изложено нариск от изпадане в бедност след социалните плащания (вж. фигура 1). Този дял, изчислен като среднопретеглена стойност на националните резултати, не разкрива значителните разлики, които съществуват между отделните държави. В пет държави членки , а именно Гърция (23,1 %), Румъния (22,4 %), България (21,0 %), Литва (20,6 %) и Испания (20,4 %), една пета или повече от населението е било оценено като изложено на риск от изпадане в бедност. Такъв е бил случаят и в Сърбия (24,5 %) и бившата югославска република Македония (24,2 %). Най-ниските проценти на лицата, изложени на риск от изпадане в бедност, са били наблюдавани в Нидерландия (10,4 %) и Чешката република (8,6 %). Норвегия (10,9 %) и Исландия (9,3 %) също са отчели относително ниски дялове от населението, изложено на риск от изпадане в бедност.

Прагът на риска от изпадане в бедност (също показан на фигура 1) е определен на 60 % от националния медианен приравнен разполагаем доход. Често той се изразява в стандарти на покупателната способност (СПС), за да се вземат предвид разликите в издръжката на живота между различните държави. През 2013 г. този праг е варирал значително в различните държави — членки на ЕС: от 2 361 СПС в Румъния, 3 540 СПС в България и 3 868 СПС в Латвия, през равнище между 11 507 СПС и 12 542 СПС във Финландия, Франция, Нидерландия, Дания, Германия, Белгия, Швеция и Австрия, до най-високата му стойност над този диапазон в Люксембург — 16 818 СПС. "

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Archive:Income_poverty_statistics/bg&oldid=286480

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Зам.-председателят на Бундестага поиска незабавното пускане на „Северен поток 2“

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/europe/zam-predsedateljat-na-bundestaga-poiska-nezabavnoto-puskane-na-severen-potok-2-news_1799599.html © Actualno.com

 

Германия трябва да разреши на блокирания газопровод "Северен поток 2" да започне да изпомпва руски природен газ, за да "не се налага хората да мръзнат през зимата и за да не пострада сериозно промишлеността ни. Това заяви зам.-председателят на германския парламент Волфганг Кубицки. Коментарите му предизвикаха остра реакция от страна на Киев, където външният министър Дмитрий Кулеба заяви, че "пристрастяването към руския газ убива".

Газопроводът е завършен, но в края на февруари Берлин отказа да разреши пускането му в експлоатация в отговор на руската инвазия в Украйна. Кубицки, член на Свободните демократи (СвДП) на финансовия министър Кристиан Линднер, призова за активиране на газопровода "възможно най-скоро", за да се напълнят газовите хранилища преди зимата. Той заяви, че "няма разумна причина да не се отвори "Северен поток 2", тъй като Германия вече получава газ по по-стария газопровод "Северен поток" от Русия към Германия. Получаването на "газ от "Северен поток 2" не е по-неморално, отколкото от "Северен поток 1". Това е просто различна тръба", казва той. Вносът през "Северен поток" наскоро спадна до едва 20% от капацитета - спад, за който руският "Газпром" обвинява забавеното връщане на газова турбина, но според германски и европейски служители е политически мотивиран.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, laplandeca said:

Зам.-председателят на Бундестага поиска незабавното пускане на „Северен поток 2“

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/europe/zam-predsedateljat-na-bundestaga-poiska-nezabavnoto-puskane-na-severen-potok-2-news_1799599.html © Actualno.com

 

Германия трябва да разреши на блокирания газопровод "Северен поток 2" да започне да изпомпва руски природен газ, за да "не се налага хората да мръзнат през зимата и за да не пострада сериозно промишлеността ни. Това заяви зам.-председателят на германския парламент Волфганг Кубицки. Коментарите му предизвикаха остра реакция от страна на Киев, където външният министър Дмитрий Кулеба заяви, че "пристрастяването към руския газ убива".

Газопроводът е завършен, но в края на февруари Берлин отказа да разреши пускането му в експлоатация в отговор на руската инвазия в Украйна. Кубицки, член на Свободните демократи (СвДП) на финансовия министър Кристиан Линднер, призова за активиране на газопровода "възможно най-скоро", за да се напълнят газовите хранилища преди зимата. Той заяви, че "няма разумна причина да не се отвори "Северен поток 2", тъй като Германия вече получава газ по по-стария газопровод "Северен поток" от Русия към Германия. Получаването на "газ от "Северен поток 2" не е по-неморално, отколкото от "Северен поток 1". Това е просто различна тръба", казва той. Вносът през "Северен поток" наскоро спадна до едва 20% от капацитета - спад, за който руският "Газпром" обвинява забавеното връщане на газова турбина, но според германски и европейски служители е политически мотивиран.

 

Чакай. Ще извадя отпуска за да ги съжелявам....🤣😂🤡

Link to comment
Share on other sites

Всички, които искат да пишат в клуба се съгласяват, че има само една гледна точка и това е гледната точка на фактите, а не на личните мнения.

 

Това не го разбрах. Фактът е нещо, което е станало, т.е. завършено действие или бездействие. Нямам как едно изказано предположение да е факт. За да  се отговори на въпрос като се използват факти, той трябва задължително да е в минало време, т.е. правилния въпрос трябва да бъде:

Как са се отразили санкциите на Русия и на останалия свят?

или

Как според вас ще се отразят санкциите на Русия и останалия свят и с какво ще аргументирате отговора?

Така ще имаме очаквани, хипотетични събития в бъдещето, чието прогнозиране ще се основава на факти, но свързването на фактите и предполагаемия резултат ще е изцяло по личното мнение на отговарящия.

Как са се отразили фактите от въвеждането на санкции ние виждаме. На едни много лошо, на други лошо, на трети добре, много добре, а някой са "ни кяр, ни зян". Бих казал, че за сега най-тежко засегнати са САЩ и големите производители от ЕС, други са по-малко засегнати, а конкретно България е на як кяр от санкциите, както и Румъния, и в по-малка степен останалите балкански държави и техните колеги от Скандинавия. Сега нещата в ЕС се пренареждат и имаме възможност да търкаме в брадата, докато международното положение клати Германия и компания.

Защото начело е сложена Русия ще кажа фактите и за нея. Предвид поразиите които направи тя е сравнително добре на сегашен етап. При нея нещата биха се влошавали в перспектива, но тя е далеч по-добре от САЩ и либералите в ЕС, защото политическите и държавническите й устои не са застрашени, там исторически правилото е било: "Колкото е по-зле е по-ясно, че само самодържец с желязна ръка ще ни спаси". Т.е. когато си гладувал 1000 години няма как де стреснат още 10-20 години глад. Между другото руснак ми е казвал: "Критикувате Путин, но не осъзнавате, че само при него руският народ не е гладувал".

Не така обаче седят нещата със САЩ и ЕС. Те действаха без да мислят и застрашиха политическите си системи, най-вече либералния модел на управление и т.нар. "зелен преход" в икономиката. Тези последните бяха вредни за обществото и за устоите на държавите и от една страна е добре, че ще отидат в историята, но това ще е малка екстра в общите загуби на авторитет и политически модел за следване, който много добре се отплащаше икономически.

За Китай не знам, говорят, че са на печалба, но нещата не опират само до икономика. Какво ще стане там ще покаже времето.

Редактирано от Петър_Пейчев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Петър_Пейчев said:

"Критикувате Путин, но не осъзнавате, че само при него руският народ не е гладувал".

Е, и това може да се промени - сега може и да погладува и при него.

Преди 13 часа, Петър_Пейчев said:

Фактът е нещо, което е станало, т.е. завършено действие или бездействие.

Вероятно се има предвид конкретни събития и  икономически показатели, а не просто празни приказки.

Преди 13 часа, Петър_Пейчев said:

Така ще имаме очаквани, хипотетични събития в бъдещето, чието прогнозиране ще се основава на факти, но свързването на фактите и предполагаемия резултат ще е изцяло по личното мнение на отговарящия.

Да, ще имаме. Което не пречи темата да бъде продължена в бъдеще. Повечето експерти смятат, че Русия може да закрепи добро икономическо положение до края на годината, прогнозите за следващата 2023 година са по-лоши.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, Пандора said:

Да, ще имаме. Което не пречи темата да бъде продължена в бъдеще. Повечето експерти смятат, че Русия може да закрепи добро икономическо положение до края на годината, прогнозите за следващата 2023 година са по-лоши.

Ставаше дума да се уточни въпроса, защото не съм чел нищо от постовете, но съм сигурен, че никъде не се говори за факти, а за това как искат да бъде двете страни, да ги наречем условно, русофили и русофоби, не укрофили и укрофоби, защото тук не става дума за Украйна. Русофилията и русофобията в България даже не са за и срещу Русия, а за да се обоснове идеологически омразата на едни българи към други, което важи особено за русофобията. 

Не знам как е с повечето експерти, на базата на дълъг опит ще кажа, че експерти в прогнозирането на бъдещи събития няма, защото бъдещето се определя от случайни събития, които могат да се възприемат всякак и всякак да променят нещата. В случая има плюс - разсъждава се в големи мащаби, а колкото са по-големи мащабите толкова по-малко се влияят от случайността, но така или иначе случайни събития ще определят влиянието на санкциите, защото сега те не дадоха това, което се очакваше от тях. Болката на човечеството, прогресивно и най-вече либерално, е как, докато си ближем раните, да се успокоим колко зле ще стане в Русия? Русия винаги ще е зле, докато там живеят руснаци. Аз даже не знам какво означава зле за тях, а и едва ли някой, особено русофоб, знае. Аз много добре познавам Русия и руския народ, но не знам, вие знаете ли?

Преди време в този див и забравен от Бога край отишъл Наполеон, общо взето добър човек, освобождавал крепостни, раздавал закони, заради което гилдията на диктаторите, наричани тогава кралски особи,  го имали за душманин. Хората в цялост го посрещали добре и му се радвали, но в Русия не било така. Армията и царя хукнали да бягат, основна съпротива оказали местните партизани, които не били комунистически, нито латино, а крепостните. Като изгонили реформатора те се прибрали вкъщи и заварили същото. Местните чорбаджии били закъсали от войната и за да закърпят положението с френските вина и камчатските раци продали едни жените на партизаните, друг целите им села, трети разменил децата им за чифт коне с татарите. Какво направили руснаците, кой без крак, друг без ръка? Прославили императора и цял живот се гордеели как са воювали за славата му.

Та в този смисъл как си представяте на руснака да му стане лошо и в какво ще е това лошо?

Колкото по-зле става те толкова повече ще се сплотяват около самодържеца и можем само да се молим вместо това изкукало старче да не дойде някой луд гидия.

Редактирано от Петър_Пейчев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Петър_Пейчев said:

Ставаше дума да се уточни въпроса ...

Мунчо, нека да уточня някои общи положения, че вие русоробите явно не ги разбирате.

Когато един бабаит в училищния двор тръгне да бие някой по-слаб от него, нормалните
хора са на страната на по-слабия. Това е така, защото не е редно по-силният да се налага
на по-слабия със сила и бруталност. Затова побоят е подсъдимо деяние във всяко едно
общество.

При същата училищна случка, обаче, винаги ще се намерят и садисти-психопати, които да
застанат (твърдо) на страната на бабаита ... и със садистично удоволствие да се наслаждават
на това как той се налага на по-слабия от него.

Ако не се досещаш (знае ли човек), училищната случка е метафора за войната в Украйна.
Имаме бабаит - Русия - която е тръгнала да се налага със силаи бруталност на по-малка
съседска страна.

Естествено и в тази случка са се намерили психопати-русороби, които със садистично
нетърпение чакат да видят как Русия ще се наложи над Украйна.

Тъй като садистите-русороби от дума не разбират, е напълно безсмислено да ги убеждаваш,
че Русия върши  нещо нередно. Затова с тях ще говорим на други езици когато му дойде
времето. Бясната мастия голямата лопата я чака. Няма да има милост.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, gmladenov said:

Ако не се досещаш (знае ли човек), училищната случка е метафора за войната в Украйна.
Имаме бабаит - Русия - която е тръгнала да се налага със силаи бруталност на по-малка
съседска страна.

Това какво отношение има към резултатите от санкциите?

Вероятно трябва да се отвори тема в която да се обсъди въпроса кой носи вина за събитията в Украйна и как точно ще ги наричаме,  дали военен конфликт, както е по международно право и документи на ООН, или война и агресия, както е неофициален, разговорен език.

Тук обаче говорим за неща много далеч и несвързани със събитията в Украйна, а изцяло следствие на суверенни решения на правителствата на отделни държави и ЕС, като колективен орган.

Както вече казах, България е печеливша страна от санкциите, затова трябва да ги подкрепяме и особено руските, защото от тях печелим най-много. Благодарение на санкциите българската икономика живна, индустрията и особено оръжейната дипли пачки, цените на основните ни селскостопански стоки се вдигнаха и въобще, както е казал и вождът и учителят на народите и най-близък приятел и сътрудник на англосаксите: "Жить стало лучше, товарищи. Жить стало веселее. А когда весело живется, работа спорится…"! Пропуснах, приятел и на поляци и французи.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Петър_Пейчев said:

защото не съм чел нищо от постовете, но съм сигурен, че никъде не се говори за факти, а за това как искат да бъде двете страни, да ги наречем условно, русофили и русофоби

Много е удобно да се дават оценки без да се чете, макар че според мен това е невъзможно . Съвет: първо чети, после давай оценки. Може да коментираш и да посочиш свои източници / поне аз нямам против/ . Горният ми пост цитира руски експерт, не особено добре оценен от Новорегистрирания, но все пак съм го цитирала. 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Това какво отношение има към резултатите от санкциите?

Отношението е такова, че ти не разбираш защо трябва да се налагат санкции на Русия.
Според теб за какво са тези санкции, след като те и без това не работят.

Това, което твоят психопатски мозък не разбира, че ако на някой му пука за това дали
бабаитът Русия бие Украйна, този някой прави нещо по въпроса. На Китай и Индия не им
пука, но на ЕС и САЩ им пука.

Тъй като ЕС и САЩ не искат да влизат в пряка военна конфронтация с Русия, най-малкото
което те могат да направят, е да наложат санцкии. Санкциите не са толкова ефективни,
колкото би се желало, но са задължителен инструмент за оказаване на натиск върху Русия.
Целта е да не се остави Русия на спокойствие да пребива Украйна, а да се направи нещо
по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Пандора said:

Много е удобно да се дават оценки без да се чете, макар че според мен това е невъзможно . Съвет: първо чети, после давай оценки. Може да коментираш и да посочиш свои източници / поне аз нямам против/ . Горният ми пост цитира руски експерт, не особено добре оценен от Новорегистрирания, но все пак съм го цитирала. 

 

Добре, а това какво означава? Кога ще настъпи?

Говори се за икономически спад, но руският бюджет се пълни от ресурси, на кого му пука дали автомобилостроетето е внесло за година постъпления колкото нефта за 12 или 24 часа? Второ, и даже тези постъпления да паднат 2 пъти, какво от това? Това не е Европа или САЩ та да има протести или властта да падне на избори, просто всички ще се ограничат. Скоро един европейски политик каза, внимавайте с руснаците, те ядоха плъхове и котки, но не се предадоха. Тези ще издържат ли на плъхове с ориз:

Кметът на Лондон: Милиони британци няма да могат да си позволят отопление или храна тази зима

Автор: Труд онлайн  Европа 13:33  20.08.2022

Следствие на енергийния колапс в Европа, резултат не на войната, а на зелената политика и въведените санкции от двете страни, Русия може да се издържа само от газ и петрол. На нея друго не й трябва, а тя го има, пшеница, редки метали, цветни метали, земя, води. Парадокса е в това, че преди запада се приемаше като силната икономика, а Русия като военна сила, а се оказа, че нито едното, нито другото е вярно и ако Русия надделее това няма да е защото ще победи на бойното поле, а защото икономиката на запада ще стане неконкурентна на останалия свят. Най-важното обаче е, че руснаците са готови да се жертват, Европа не. Аз всеки ден кореспондирам с руснаци и тяхното недоволство от Путин е, не че е започнал войната, макар вероятно от 1/3 до половината руснаци да са против започването й, а за това, че все още не е обявена мобилизация и те трябва да гледат цирка в Украйна. Нещо повече, народът все повече се настройва за нахлуване и в Прибалтика и Полша, а ако се наложи и ядрена война. При нас е обратно, с всеки изминал ден мераклиите за приключения намаляват.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

Скоро един европейски политик каза, внимавайте с руснаците, те ядоха плъхове и котки, но не се предадоха.

Ами точно. Нека руснаците да почнат да ядат плъхове и котки (да им приседне дано), пък тогава ще
бистрим дали санкциите работят или не.

Нещо друго: за разлика от Русия, където фараонът Путин си прави какво иска без да пита народа,
политиците на Запад ги избира народът. Затова на тях им е много важно какво мисли този народ.

Изказвания от от рода на кмета на Лондон, което си цитирал горе, е "опипване на почвата" за това
какво мисли народът по отношение на санцкиите. Западът хубаво е наложил санкции, ама ако народът
скочи, че парното му е скъпо, тогава политиците ще трябва да направят нещо.

Това е парадоксът на демокрацията: имаш принципи и не искаш бабаитска Русия да пердаши Украйна,
но също така не искаш скъпо парно. И в един момент парното може да надделле над твоите принципи
за свобода, равенство и братство.

Това е положенетое, за жалост ... а садисти като теб се хилят като пачи на сеира и чакат кога бабаитска
Русия ще натупа Украйна. Гадни копеленца сте вие садистите. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, gmladenov said:

ако на някой му пука за това дали
бабаитът Русия бие Украйна, този някой прави нещо по въпроса.

То на никой не му пука, санкциите не са за да се защити Украйна, а защото Запада мислеше, че така ще унищожи Русия. Аз загрижени за Украйна не съм видял, даже напоследък западните лидери избягват да говорят за ставащото там, а от 2-3 месеца и дума не се обелва за военни помощи от Европа, само нордистанците си дадоха и трите танка да ни отстрамят. Днес се пишат бойки стаии как САЩ дали военна помощ, ама се пишат по света, украинците попържат, че това било отбиване на номера и нямало нищо общо с обещаното.

Санкциите са въведени, аз не обсъждам станали неща, без значение какви са причините те са станали и можем да говорим за резултатите от тях. Не може да се каже, че санкциите не действат, те рушат всеки ден западните икономики, а днес прочетох някакъв западен политик, който казваше, че спирането на руският петрол ще означава колапс за европейската икономика. За Русия също действат, докато си наливат гориво за 1 лев литъра и по 30-40 лв. на месец комуналка се мъчат с китайски телефони, а не с айфони, но не си го слагат много на сърце.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

Ами точно. Нека руснаците да почнат да ядат плъхове и котки (да им приседне дано), пък тогава ще
бистрим дали санкциите работят или не.

Нещо друго: за разлика от Русия, където фараонът Путин си прави какво иска без да пита народа,
политиците на Запад ги избира народът. Затова на тях им е много важно какво мисли този народ.

Изказвания от от рода на кмета на Лондон, което си цитирал горе, е "опипване на почвата" за това
какво мисли народът по отношение на санцкиите. Западът хубаво е наложил санкции, ама ако народът
скочи, че парното му е скъпо, тогава политиците ще трябва да направят нещо.

Това е парадоксът на демокрацията: имаш принципи и не искаш бабаитска Русия да пердаши Украйна,
но също така не искаш скъпо парно. И в един момент парното може да надделле над твоите принципи
за свобода, равенство и братство.

Това е положенетое, за жалост ... а садисти като теб се хилят като пачи на сеира и чакат кога бабаитска
Русия ще натупа Украйна. Гадни копеленца сте вие садистите. 🙄

Като по отворена книга е написано, все едно аз съм го казал!

Между другото често се задава въпроса: "А какво трябваше да направи Украйна, да се предаде ли"?

Бих казал, че първо трябваше да си изпълнява договорите и нямаше да се стигне до война, но това не стана и няма защо да го обсъждаме. А след като войната започна най-правилния ход на Украйна беше да се седне на масата на преговори и да приеме отделянето на Донбас и Луганск.  Това беше най-силния и печеливш ход, който щеше да направи Украйна победител. Сега тя е обречена, унищожи я не Путин, а нейните националисти и запада. Ако се напънете малко да помислите на основата на фактите, а не на емоциите, ще разберете, че е така.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

Аз загрижени за Украйна не съм видял ...

Мунчо, ти не явно не си слънце и не огравяш навсякъде.  🤣

Точно вчера САЩ одобриха нов пакет от помощи за Украйна на стойност 775млрд долара:
https://www.reuters.com/world/latest-us-aid-package-ukraine-includes-surveillance-drones-official-2022-08-19/

Това брои ли се за загриженост ... или ти очакваш лидерите на Г-20 заедно да ронят сълзи от Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Сега тя е обречена, унищожи я не Путин, а нейните националисти и запада.

Мунчо, войната я почна Путин. По негова заповед руски танкове навлязаха в Украйна
и пак по негова заповед руски оръдия стрелят по украинкси жилищни блокове.

Стига с тази евтина помия, че войната е вина на Украйна. Показва единствено, че си
помияр.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

Точно вчера САЩ одобриха нов пакет от помощи за Украйна на стойност 775млрд долара:
https://www.reuters.com/world/latest-us-aid-package-ukraine-includes-surveillance-drones-official-2022-08-19/

Аз преди малко четох любимия си украински сайт и там украинците се сърдеха, че тази помощ била отбиване на номера, обещанието било за много по-голяма. Ето тук може да си го намерите, не ми се търси сега коя точно статия беше:

https://hvylya.net/

Това, че даваш оръжие на някой не означава, че ти пука за него. Все едно някой да бяга от полицията, да отиде при адвокат и той да му даде пищов да стреля по полицаите.

Аз не очаквам някой да рони сълзи за Украйна, а да спре да я лъже, по точно да спре да лъже ръководството й как ще му даде стотици милиарди да си ги харчи. На никой не му пука за Украйна, ако беше така тя отдавна щеше да е в ЕС. По време ва войната в Грузия четях един руски сайт, който излизаше от Израел, не мога на си спомня името. Там беше публикуван докад на Станфорд, тайното ЦРУ му викали по кръчмите, та там пишеше, че НАТО няма да си мръдне пръста нито за Грузия, нито в следващата война в Украйна (писано е преди 14 години) нито ще воява за Балтийските републики, които тогава бяха в НАТО. Дотук хората са уцелили, та внимателно с данайците.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, gmladenov said:

Мунчо, войната я почна Путин. По негова заповед руски танкове навлязаха в Украйна
и пак по негова заповед руски оръдия стрелят по украинкси жилищни блокове.

Стига с тази евтина помия, че войната е вина на Украйна. Показва единствено, че си
помияр.

Трябва да се научите да анализирате текста. Аз не говоря кой е започнал войната, а че при сега сложената украинска и западна политика Украйна е обречена на унищожение. Посъветвах ви и да помислите защо, но вие не сте го направили, като сте наблегнали на писането, нежели на мисленето, защото силно подценявате Украйна и се отнасяте презрително към възможностите й.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Това, че даваш оръжие на някой не означава, че ти пука за него.

Оня ден те попитах и ще попитам пак: каква е целта на твоите (русоробски) постинги?
Да ни покажеш, че е безсмилено да се помага на Украйна ... и че фараонът Путин е
прав да я напдне?

Това ли целиш или нещо. Кажи в пряк текст каква теза защитаваш, защото освен
русоробска помия от теб друго не сме видяли и не рабирам накъде биеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Петър_Пейчев said:

Аз не говоря кой е започнал войната, а че при сега сложената украинска и западна политика Украйна е обречена на унищожение.

Човек се бори с нашествениците до последен дъх. Каузата си струва и не всички са дупедавци като теб.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, gmladenov said:

Оня ден те попитах и ще попитам пак: каква е целта на твоите (русоробски) постинги?
Да ни покажеш, че е безсмилено да се помага на Украйна ... и че фараонът Путин е
прав да я напдне?

Това ли целиш или нещо. Кажи в пряк текст каква теза защитаваш, защото освен
русоробска помия от теб друго не сме видяли и не рабирам накъде биеш.

Нали говорихме за анализа? Никъде не съм казвал, че Путин е имал право да нападне Украйна. Най-доброто за Украйна беше да води преговори и тя наистина ги започна, но кокор башии, местни и чужди и попречиха.

Аз не внасям емоции в работата си нито в анализите си, ще умра от глад ако го правя. Русоробско даже не го разбирам, докато т.нар. пишман русофоби плещят само глупости лишени от всякакъв разум, аз мога да говоря с дни срещу Русия и то само въз основа на факти. Вие за това нямате и никога не сте имали поддръжка сред българите, говорите такива глупости, че даже аз се срамувам, че съм срещу Русия и може да ме объркат с български русофоб.

Има прости факти. Украйна е малкото, Русия голямото, колкото е по-дълга войната толкова по-зле за малкото. Дори руските жертви да са три пъти повече, тя ще артиса, а Украйна не. Говорим в друга тема за украинска нация, е тези дето я правиха, бивши агитки, градски хулигани и лумпени, оформени като полкове и батальони в по-голямата си част отидоха в по-добрия свят, а другите нямат особен мерак нито да правят нация, нито да воюват повече, но не това е проблема на Украйна. Нейният основен проблем, който ще доведе до пълното й унищожение като държава в тази или следващата война е именно желанието й да се бори докрай и душманите й на запад.

Вие с укроробовладелските ви глави (на ръкава на един от батальоните има знак с надпис "робовладелец" на украински), не схващате ли, че за Русия тази война вече не е война Донбас и Луганск или за Украйна, а война за съществуване? Даже Путин и неговият щаб не са чак толкова тъпи, а те са много тъпи, че да не разберат простия факт - ако от Украйна остане и едно парче там запада ще налее толкова оръжие и така ще обучи армията, че след 5-10 години тя ще нападне Русия и няма да е сама. Заради празноглавието на Путин и компания Русия се показа слаба, а тя не е заобиколена от Канада и Мексико, а от многобройни и диви народи, които ще се нахвърлят като чакали на мърша ако усетят, че ще победят. В тази война части от Украйна може да оцелеят защото Путин е един шут с власт, но в следващата ще изчезнат много държави и не само местни, а и от нашите, защото когато азиатските орди стигнат Москва тя няма да жали ракетите.

Нямате елементарна представа от случващото се, а се опиянявате да пишете нелепици.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Петър_Пейчев said:

... ако от Украйна остане и едно парче там запада ще налее толкова оръжие и така ще обучи армията, че след 5-10 години тя ще нападне Русия ...

Боже мили! Гаварит Масква. :rofl::smeh:

Виж сега, ти трябва да си много наясно със следното: хора с твоите възгледи са дълбоко
мразени и в подходящ момент тази омраза ще намери материално изражение в злостно
насилие.

Това ни най-малко не е заплаха, а трезва оценка на реалността, за която ти явно не си
даваш сметка. Приеми думите ми като приятелско подсказване да се осъзнаеш.

Link to comment
Share on other sites

Преди 39 минути, gmladenov said:

Боже мили! Гаварит Масква. :rofl::smeh:

Говорит и Carter Edwards, Policy professional in Cambridge, concerned about the quality of Western political leadership and strategy-making. 

https://strategicpolicy.substack.com/p/what-if-putin-is-not-looking-to-end?s=r

https://hvylya.net/analytics/250380-chto-esli-putin-ne-stremitsya-zakonchit-etu-voynu

"Трето, Русия явно се надяваше на изпълнението на споразуменията Минск-II. Това споразумение за прекратяване на огъня от 2015 г. включваше обещание за автономия на „бунтовническите“ територии на Донбас, като същевременно те остават част от Украйна, което на практика дава право на вето на Русия върху влизането на Киев в НАТО. Украйна подписа споразумението под дулото на пистолета през 2015 г., но споразумението беше подписано също от Франция и Германия и одобрено от резолюция на Съвета за сигурност на ООН: до сравнително скоро това беше най-добрият залог на Путин за постигане на стратегическите му цели политически. Но Зеленски, който беше избран през 2019 г., с подкрепата на Запада, зае твърда позиция по Минск II,   и за всички стана ясно, че този процес няма да продължи напред".

Хайде сега да поговорим и да се посмеем.

Пояснения:

1. В минските споразумения няма и намек за автономия. Жителите на републиките могат да си избират сами управление на градско ниво, руският е втори държавен език и се дава амнистия на опълченците, като републиките си остават със същия статут в Украйна, каквито са били преди 2014 г. Споразумението беше толкова неизгодно за опълченците, че се наложи Кремъл за избие всичките им по-известни командири за да спре съпротивата срещу него;

2. "Под дулото на пистолета през 2015 г". означава, че тогава украинския башибозук, тогава нямаше армия, беше поголовно разбит от опълченците и ако Путин не ги беше спрял те щяха да превземат Киев.

3. Опълченците дори не бяха допуснати до договорите и затова Споразуменията бяха подписани от Русия, Украйна, Германия и Франция и одобрени със специална резолюция на ООН.

4. Срещу изпълнението на тези международни споразумения, резюлирани от ООН, застават защитниците на демокрацията и международното право Зеленски и запада, въпреки надеждите на агресора Русия, че те ще се изпълняват. Всъщност какъв негодник трябва да си, за да мислиш, че международните договори и резолюции на ООН имат сила?

Виждате ли колко беше просто - спазваш Минските съглашения, даваш амнистия, оставяш хората да си избират кметове и градски съвет, руския втори държавен език в двете губернии или както им викат и си правиш държавата като европейска.

Украйна знаеше какви ще са последиците от неизпълнението, тя ги очакваше и се готвеше за тях, сега да оставим хората да си воюват без да ги обвиняваме или оправдаваме. И за двете страни се отнася, който търси - намира.

Сега какво ще правим, ще се смеем, ще говори или ще търсим виновни?

 

 

 

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Петър_Пейчев said:

Украйна знаеше какви ще са последиците от неизпълнението, тя ги очакваше и се готвеше за тях ...

Когато съседът ти е арогантен главорез, който не те брои за народ и държава, тогава много добре
знаеш какво да очакваш от него ... и точно това се случи, за голямо съжаление.

Също така много добре знаеш какво да очакваш и от русороби: освен да ти повтарят официалната 
пропаганда на "гаварит Масква", те друго не могат. За това с тях говориш само тоягата. 🤣

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, gmladenov said:

"гаварит Масква",

Аз съм посочил кой го говори това, а то е преведено и публикувано и в официалния сайт на украинския национализъм. Това е толкова известен факт, че Украйна не го и отрича.

 

А ето и нещо от същия автор и статия свързано с темата:

Що се отнася до геополитическата и геоикономическата перспектива за Русия, Путин би могъл да анализира текущата цялостна ситуация и да открие – от негова гледна точка – много по-смесена картина, отколкото предполага доминиращият западен наратив. Въпреки че загуби повече от половината от международните валутни резерви на Русия в резултат на западните санкции, първоначалните финансови буфери, които Путин изгради, бяха достатъчно големи, че стотици милиарди все още са на разположение за стабилизиране на икономиката. Пълната степен на зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси стана очевидна, а покачването на цените поради войната означаваше, че в хазната на Путин започнаха да постъпват повече западни пари.

Редактирано от Петър_Пейчев
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...