Отиди на
Форум "Наука"

Колко са били Аспаруховите българи?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 часа, sir said:

Визирам това, което е описано например в дебелата книга на Рашев с достатъчно ясното заглавие "Българската езическа култура". Която теб обаче не те интересува, тъй като не се вписва в предпоставените ти тези.

А иначе никой не те спира да се оглеждаш, където ти душа поиска. :)

Че съм я чел, чел съм я. Отдавна, но да. Сега взех да си я припомня по диагонал и още на 28 страница имаме завоалирано споменаване за приемственост от ипотещи-къндещи и ядрото на ранното ПБЦ - Добруджа. Завоалирано в смисъл на вероятно не, защото не пасва на стереотипа за българи от VII век. Затова е просто споменато като случайност. 😀 Нали при Аспарух славяните са пратени на ..... далече да правят охрана и отбрана на проходите? Как така имаме селища в Добруджа? или тези славяни не са май точно като онези другите изгонените по периферията.

Брех Тея слочаености...на където и да погледнеш, се слочаености излизат.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 732
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Отново прегледах видеото и мога да кажа,че е стриктно направено по официалната българска тюркска теория за произхода. 

Имаме тюрки прабългари (във видеото са прекалили с картинките на някакви япончести но се преглъща), 10к на брой, барабар с домочадието и добитъка. Тоест елита за следващите 200 години. Логично елита изчезва и остават славяните, които авторите на видеото натъртват, че нямат общо с прабългарите, освен че приемат техния политоним. Няколко пъти преповтарят тази теза за да не се обърка някой да приравнява прабългарите тюрки със славяните българи. И аз мисля че така е коректно. След като и официалната българска теория е такава, не виждам нищо нередно. Просто гилдията си е мислела че и вълка ще бъде сит и агнето цяло и не е помислила как ще свърже в едно изчезнали прабългари тюрки с новоизлюпени славяни българи :)))))

Нещо като авари и лъже авари! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Залитат по разказа за Булгариус с неговите 10 000 скити, които нарекли българи на него. Които заселили без да вдигнат никаква войска. Иначе 10 000 с домочадието спокойно изваждат 1000 човека войска. А брадатия взел, че събрал цялата войска за тях. Смешно, но няма как.

А преди това 100 000 хуни си ги заселват спокойно в Романия без да се притеснят и да събират войска за тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, miroki said:

Залитат по разказа за Булгариус с неговите 10 000 скити, които нарекли българи на него. Които заселили без да вдигнат никаква войска. Иначе 10 000 с домочадието спокойно изваждат 1000 човека войска. А брадатия взел, че събрал цялата войска за тях. Смешно, но няма как.

А преди това 100 000 хуни си ги заселват спокойно в Романия без да се притеснят и да събират войска за тях.

Смешничко, нали!? :)

Сегашните българи имат право да припознаят историята на техните господари, управлявали ги до края на 9 век - тюрките "прабългари", но само заради унаследеното име. Туй то! :)

При това положение аз не разбирам защо не се изучава със същия плам както историята за прабългарите, така и историят на османските султани, от малко по близко време? Прабългари, османци, византийци, все в някакъв отрязък от времето, те са били господари на българите....Османците имат по-големи постижения дори. Ето Сюлейман се е разхождал редовно до Виена, докато Крум едвам е стигнал до Тиса например. :))))

 

 

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаме си и славна история. Не случайно са писали,  че света е създаден за нас.

412284912_.jpg.541611d6f7eb54873e157efcc20b2660.jpg

Магнус Енодий Феликс,  писано около 515 година, починал 521 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, miroki said:

Имаме си и славна история. Не случайно са писали,  че света е създаден за нас.

412284912_.jpg.541611d6f7eb54873e157efcc20b2660.jpg

Магнус Енодий Феликс,  писано около 515 година, починал 521 г.

Кои ние? Енодий е писал за огурите прабългари, не за славяните българи ако следваме националната линия. 

Аз не знам, но някой ако знае да сподели дали студентите в историческите факултети задават неудобни въпроси, упражняват ли критично мислене или се носят по течението изпит да дойде-друг да мине. ,:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, БатеВаньо said:

Кои ние? Енодий е писал за огурите прабългари, не за славяните българи ако следваме националната линия. 

Аз не знам, но някой ако знае да сподели дали студентите в историческите факултети задават неудобни въпроси, упражняват ли критично мислене или се носят по течението изпит да дойде-друг да мине. ,:)

 

Щом пише, че са пиели кобилешко мляко, едва ли са склави. Тъй-като не смея да спекулирам не знам дали са и оногури, оногундури, кутригури. Може да е само българи. Или както той е писал Vulgarum.

Но не знаем, кога са се смесили  със склавите, за да ги бъркаме.

Официално смесване е станало, след като Аспарух е завладял склавите южно от Дунав. Но всички забравят и за другото смесване в Панония или оттатък Дунав.

В случая, проблема е от отъждествяването на склавите с православните християни. Соловени или Славяни. И последното смесване до не различимост, кой кой е.

Но основното, имаме си поводи да се гордеем. Никой не е казал какви са били и че са били тюрки. Ако бяха малочислени, нямаше да завладеят склавите. В тази връзка не са господарите на склавите, а сме ние. Някои склави, други татари, трети бивши ромеи. Всякакви сме, защо да си търсим чужд господар. Имаме си славата на нас си.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...