Отиди на
Форум "Наука"

озон- колко окислител


feliche

Recommended Posts

  • Потребител

Озон- колко мощен окислител?

Здравейте, някой има ли инфо какво количество озон, колко сероводород окислява във вода. Какви ли не графики обърнах :post-20645-1121105496:

Благодаря предварително! :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Озон- колко мощен окислител?

Здравейте, някой има ли инфо какво количество озон, колко сероводород окислява във вода. Какви ли не графики обърнах :post-20645-1121105496:

Благодаря предварително! :good:

Ами незнам точно колко но озона се получава при 3000 градуса !!!!! ТАзи енаргия се получава от грамотевиците при бури и т.н...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз съм осигурила получаването на озона с генератор :bigwink:

Може но тогава начина по който се получава е друг :). Аз казвам стандартния начин - в природата как се получава.

Ти за какъв генератор точно говориш ?

Може би нещо от типа на йонните генератори............?

Редактирано от ROCK
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Пак се получава при високо ел. поле, става въпрос за промишлена инсталация за озониране :bigwink:

Ами да, тия озонатори точно на такъв принцип работят. Само дето там озон се получава чрез йонообмен и не е 100%. Приридния озон е отровен за човека и полезан за планетата :).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...