Отиди на
Форум "Наука"

Търся понятието виртуален квант


Recommended Posts

  • Потребители

Здравейте, :Flowers1:

Моля за помощ!

Търся статии на английски, руски и български посветени на понятието "виртуален квант" или "виртуална частица" като единственото условие е да са НАУЧНИ. НЕ мога да се оттърва от информационния шум в Интернет и непрекъснато попадам на ъъ прекалено жълти и фантасмагорични публикации.

:head_hurts_kr:

Ако някой може да ми помогне с линкове или заглавия, които да търся ще бъда много щастлива и благодарна! :please:

Редактирано от Bathory
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей,

Виртуалните (квантовите) частици са порции енергия, които разглеждаме като частици, за да ни бъде по-лесно да си представим фундаменталните взаимодействия. Най-добре погледни http://en.wikipedia.org/wiki/Gauge_bosons

Най-долу на страницата можеш да видиш:

Gauge bosons: Photon | W and Z bosons | Gluons

Not yet observed: Higgs boson | Graviton | Other hypothetical particles

Това са частиците, които търсиш. Оставям те самa да се потопиш в света на физиката на елементарните частици :smokeing:

Редактирано от Spirit
Склонение в мъжки род - мислех, че си мъж
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Здравей,

Знам какво са виртуалните частици..

Трябват ми публикации по проблема -най-вече при ядрените взаимодействия, както и някакви публикации върху самата виртуалност - възникване на понятието и пр. във физиката, проблемите при употребата, парадоксите и прочие противоречия със закона за запазване на енергията, история на въвеждането и откриването на "виртуалните частици"...колкото за порцията енергия това е твърде просто определение и не достатъчно за моето изследване. Благодаря за насоките.. Принципно статиите, които са ми необходими обикновено са в бази данни с платен достъп, но все пак ако някой има под ръка поне списък с автори и заглавия ...

Истината е че провеждам изследване на езика на квантовата механика и ме интересуват употребите на понятия, необходимостта от въвеждането на величини, тяхното назоваване и история и прочие...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че на тези въпроси може да се отговори с по едно изречение :) Термините са били измисляни според същността на явленията. Били са въведени, защото все някак е трябвало да наричат новите открития. Необходимостта от въвеждане на величини е в следствие на природните закони и формулите, които ги описват. Ако няма величини, физиката е мъртва. За такива неща статии ли се пишат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Термините са били измисляни според същността на явленията.
Не е толкова просто, когато става дума за микроявления отчетени от маркоуреди същността на явлението си остава ненаблюдаема, има цяла поредица от статии по въпроса при спора на Айнщайн с Копенхагенци..

Пък и не ми се вярва да са пропуснали да размишляват върху това тези модели и прочие проблеми - кквантовата механика е много нагорещен проблем, т.е. непрекъснато се пръкват нови въпроси, нови явления, нови експерименти.

То за всичко се пишат статии. Но принципно статиите които открих бяха в много налудничава парапсихологична сфера и не стават за източник... Интересува ме просто обяснение на понятието - не предполагаем а виртуален - с вероятностен х-р, ту я има ту я няма.., тунелния ефект и прочие такива феномени. Т..е. по дълбоко задълбаване в обяснението а не просто определения на видовете частици... Явно наистина не се пишат статии за това :mf_surrender: Все пак не съм физик..и числата и прочие с които се сблъквам още повече ме подлудяват, защото пък съм много слаба в математиката.. Аз как да пиша за виртуалните кванти наизуст...- ще напиша предполагаеми и тва е... :titanic: Търсех някакъв по-дълбок смисъл в понятието но очевидно такъв няма...

:head_hurts_kr: факт е че съвсем се обърквам!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освен Wikipedia и това, няма какво друго да ти предложа. Е, можеш и тук да питаш, но съм сигурен, че ще стане мазало, когато всеки тръгне да настоява, че само той има "истинното знание" и "най-вярното определение".

Link to comment
Share on other sites

Анахрония, а пробвала ли си да добавяш journal към ключовите думи, когато търсиш?

Не знам дали нещо такова би ти свършило работа: http://www.springerlink.com/content/p56n86821855427t/

На такива статии може би е достатъчно да ползваш и само резюмето, дори да не можеш да видиш цялата статия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Благодаря и на двама ви! Намерих няколко абстракта, които говорят че може би трябва да издиря статиите, Серена - благодаря ти.

Спирит - това е най-хубавия сайт посветен на Елегантната Вселена и струнната теория, който виждам. Все не се престрашавам да прочета книгата..поне ще изгледам филмчетата.

Благодаря ВИ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Доколкото знам, протона например не е виртуална частица. Вероятно това ще рече, че всичките Gauge bosons не са. :)

На мен лично ми свърши добра работа "Нещото наречено нищо" от Роман Подолни, София, Техника, 1988 год.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Доколкото знам, протона например не е виртуална частица. Вероятно това ще рече, че всичките Gauge bosons не са. :)

На мен лично ми свърши добра работа "Нещото наречено нищо" от Роман Подолни, София, Техника, 1988 год.

Е то мина отдавна периода на търсенето :bigwink: :bigwink: :bigwink: Вече който иска мога да му дам дълго разяснение хехе!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Има една нова теория АСТРОБИОНИКА, която съм написала. Именно в тази теория пиша за кванта. Той е виртуален! Видим става когато пренася светлината. Но думата "виртуален" едва ли създава ясна представа , какво всъщност е виртуалния образ! Аз съм го начертала и ви го изпращам. Аз по-точно ще го нарека холограмен образ. Защото се образува от движенията на енергиините частици, които отварят информационния заряд, или ген. Всяка една материя- образ каквато и да е тя има първо холограмен, виртуален образ който се изпълва със съдържанието, чрез енергиините частици. Те пренасят и натрупват материята в холограмния образ. А кванта е всъщност единица носител на модулярното покритие. Той има структури наподобяващи снежинката. защото и снежинката се образува чрез движенията на енергиините частици И СЕ ФОРМИРАТ КАТО ЩАМПА. И кванта има същия виртуален образ. По-точно се вижда на моя чертеж. А той е виртуалния образ на МАТРИЦАТА. ВСИЧКО НАПОДОБЯВА МАТРЬОШКИТЕ. И по думите на Левски " Ние сме във времето и то е в нас". Представи си Вселената като енергиина система от паралели и меридиани в четирите посоки от микро до макро. Всяко пресичане образува кванотово ниво. Съединенията се сливат и пренасят чрез енергини вливания /сублативен поток/ наподобяващ Х отваря информацията и я пренася, съответно съдържанията. Самото пренасяне е процес на раждане, произвеждане на образът. И именно виртуалния квант го ражда и пренася освободената информация. Така както всеки плод носи в себе си семе за нов плод. Всичко във Вселената се базира на тази единтичност на възникване и развитие, но в различен материен аспект и време на развитие.

post-6240-1261324056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител
Е то мина отдавна периода на търсенето :bigwink: :bigwink: :bigwink: Вече който иска мога да му дам дълго разяснение хехе!!

На мен ,ако може,само да не е много дълго,само в основни линии.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...