Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Учен и директор в MIT е застрелян и убит в дома си


Препръчано мнение

  • Администратор
Публикувано

🔴❓ 47-годишният награждаван учен и директор на центъра за плазмена наука и термоядрен синтез в Масачузетския технологичен институт (MIT), Нуно Лурейро, е бил убит в дома си в Бруклин в понеделник вечерта. Той е прострелян няколко пъти.

В изявлението на окръжната прокуратура в Норфолк се казва, че разследването на убийството на Лурейро продължава. Властите обаче не разкриват подробности за евентуален заподозрян или мотив за убийството, което привлече широко внимание в академичните среди, САЩ и в родната на Лурейро Португалия.

🇵🇹 Португалският министър на външните работи обяви смъртта на Лурейро на публично изслушване. 

Лурейро има бакалавърска и магистърска степен по физика в Instituto Superior Técnico в Лисабон и Imperial College в Лондон. Завършва постдокторска работа в лабораторията по плазмена физика на Принстънския университет в Ню Джърси и в Culham Centre for Fusion Energy, която е националната лаборатория на Обединеното кралство за такива изследвания. След това Лурейро се завръща в Португалия, за да работи като главен изследовател в Института за плазма и ядрен синтез на Instituto Superior Técnico, преди да се присъедини към факултета на MIT през 2016 г. През 2022 г. MIT го назначава за заместник-директор на центъра за плазмена наука и синтез, където е директор на лабораторията от май 2024 г.

https://t.me/drmjournal/15082

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.