Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Преди 8 минъти, Б. Киров said:

Момчета, виждам че сте добре напасван отбор и ви оставям да си тренирате, апропо, повикайте и централния нападател срещу Левски - Гербов.

Факти и извори това е в истината.

Преди 10 минъти, Staski said:

Факти и извори това е в истината.

Извинявам се, прекъсна ми връзката за момент. Напълно съм съгласен - факти и извори. Но сега в тези бързи словесни престрелки, не съм Худини, да ви ги цитирам веднага и точно и да ги вадя от всеки ръкав начаса. Ще го направя, когато напиша нещо по-сериозно и аргументирано, а не така от прима виста. Между другото, Стаски, пишете извънредно смислено и компетентно понякога, а нарочно ли разменяте словореда и допускате груби грешки, за стилистичен контраст ли - интересен похват или за заблуда на опонента? Бъдете здрав, това е в кръга на шегата.:)

Стаски, баш това ти казвам, Левски е трябвало да прати някой друг да прибере архива точно защото е опасно и има голям шанс да се прецака работата.

Преди 3 минъти, Frujin Assen said:

Стаски, баш това ти казвам, Левски е трябвало да прати някой друг да прибере архива точно защото е опасно и има голям шанс да се прецака работата.

Кой да е този,Фружине? ?

Преди 22 минъти, Б. Киров said:

Извинявам се, прекъсна ми връзката за момент. Напълно съм съгласен - факти и извори. Но сега в тези бързи словесни престрелки, не съм Худини, да ви ги цитирам веднага и точно и да ги вадя от всеки ръкав начаса. Ще го направя, когато напиша нещо по-сериозно и аргументирано, а не така от прима виста. Между другото, Стаски, пишете извънредно смислено и компетентно понякога, а нарочно ли разменяте словореда и допускате груби грешки, за стилистичен контраст ли - интересен похват или за заблуда на опонента? Бъдете здрав, това е в кръга на шегата.:)

За заблуда,Киров! ??

Между другото, Сун Дзъ е написал "Войната е Изкуството на заблудата". Той е един от любимите ми автори, изучават го във всички сериозни военни академии и има защо. И вместо да си губим взаимно времето в дребнави спорове, искате ли да отворим една такава тема - Сун Дзъ и Изкуството на Войната?

Преди 3 минъти, Staski said:

"Впрочем смятам, че Картаген трябва да бъде разрушен"

Carthago delenda est - ех, добрият стар Катон; трудно им е било на римляните, но все пак, в края на краищата са го постигнали. И какво от това? В крайна сметка и тяхната Империя се превърна в пустиня, в нея очевидно е имало неизлечим дефект. А китайците все още са си тук, и просперират. Учете китайски, Стаски, не ми цитирайте максими от един вече мъртъв език. А връзката ми с нета днес е отвратително лоша, и ще взема да си сменя кабеларката. Но сте интересен събеседник.

Преди 3 минъти, Б. Киров said:

Carthago delenda est - ех, добрият стар Катон; трудно им е било на римляните, но все пак, в края на краищата са го постигнали. И какво от това? В крайна сметка и тяхната Империя се превърна в пустиня, в нея очевидно е имало неизлечим дефект. А китайците все още са си тук, и просперират. Учете китайски, Стаски, не ми цитирайте максими от един вече мъртъв език. А връзката ми с нета днес е отвратително лоша, и ще взема да си сменя кабеларката. Но сте интересен събеседник.

Нали знаеш Катон кога го е казвал това?

Мисля,че не трябва да завършваме темата с "Изкуството на войната", защото Кой предаде Левски, не е ясно....

Преди 1 минута, Staski said:

Нали знаеш Катон кога го е казвал това?

Мисля,че не трябва да завършваме темата с "Изкуството на войната", защото Кой предаде Левски, не е ясно....

Казвал го е по всеки повод и винаги. Днес го разбираме по друг начин.

Не съм фанатик и фундаменталист на тема Левски. За себе си съм напълно наясно с цялостната картина, но няма да спекулирам с това. Бъдете спокойни, приемате твърде сериозно нещата. Общо взето клатим въздуха и се разпитваме за картите, но едва ли ще ги разиграваме. Спираме дотук.

Само за да сложа точка, ще ти кажа, че за мен няма никакво значение "кой предаде Левски", а ЗАЩО бе провален Левски. Знам, но си остава за моя употреба.

Стаски, много се радвам, че се появи отново в темите за Левски, но пак пишеш с недоизказване :).

Тезата, че Левски не бил предаден, ами се е провалил защото бил лош конспиратор се поде от кръга, защитаващ поп Кръстьо. Наистина книгата "Предателите на Левски" е един отговор на творчеството на този кръг и според мен на същото белетристично ниво. Тук , във форума тази теза е развита от Гербов, кой друг ;). Основен негов аргумент е един спомен на Д.Пъшков  за  срещата на Левски с Али Чауш по Великден, когато Левски заявява, че е свищовски търговец. Същият Д.Пъшков обаче упорито твърди по-нататък в мемоарите си, че предателят е поп Кръстьо.

Редактирано от Doris

Преди 15 минъти, Doris said:

Стаски, много се радвам, че се появи отново в темите за Левски, но пак пишеш с недоизказване :).

Тезата, че Левски не бил предаден, ами се е провалил защото бил лош конспиратор се поде от кръга, защитаващ поп Кръстьо. Наистина книгата "Предателите на Левски" е един отговор на творчеството на този кръг и според мен на същото белетристично ниво. Тук , във форума тази теза е развита от Гербов, кой друг ;). Основен негов аргумент е един спомен на Д.Пъшков  за  срещата на Левски с Али Чауш по Великден, когато Левски заявява, че е свищовски търговец. Същият Д.Пъшков обаче упорито твърди по-нататък в мемоарите си, че предателят е поп Кръстьо.

Здравей, Дорис! Така е, но ако заговорим за Димитър Пъшков неминуемо трябва да го прибавим към възможните заподозрени. " Не е никакъв революционер, където и да отидем само за търговиика си мисли", същевременно казва се и друго за него "Отказал се е от работата" и то след злополучното убийство на ратая на Денчо ХАлача. В книжкатс си Кацев-Бурски обръща сериозно внимание на Д.Пъшков и на сина му особнно след разговора си с свещеника (че му забравих името, Жълтешкия войвода), който не успява да му открие това което знае, поради неочаквана смърт .

1 hour ago, Б. Киров said:

Казвал го е по всеки повод и винаги. Днес го разбираме по друг начин.

Не съм фанатик и фундаменталист на тема Левски. За себе си съм напълно наясно с цялостната картина, но няма да спекулирам с това. Бъдете спокойни, приемате твърде сериозно нещата. Общо взето клатим въздуха и се разпитваме за картите, но едва ли ще ги разиграваме. Спираме дотук.

Само за да сложа точка, ще ти кажа, че за мен няма никакво значение "кой предаде Левски", а ЗАЩО бе провален Левски. Знам, но си остава за моя употреба.

Каква точка и "моя употреба"? Според мен, който каже А, трябва да каже и Б, иначе играта не е интересна.;)

Казвам Б към Стаски, защото той ми зададе един неочакван и извън темата въпрос и се възползвам от правото си да се реванширам.

И така, Стаски, един куан (куан е метод в дзен будизма, целящ на Ученика да се зададе логически нерешим въпрос от сорта на "какъв е звука от плясването с една длан", за да може този ученик да постигне Просветление) с три възможни отговора:

Въпросът ми, Стаски, е:

Какво е Дзепала?

Отговори:

А. Японски воин от 14 век, станал легендарен с това, че сече лястовички в полет?

Б. Име, познато за кашиците в НРБ?

В. Сицилиански мафиот, въвел за пръв път иновационната практика да извършва Вендета не само срещу опонентите си в своя клан, но и върху техните родственици?

И така, Стаски, един от тези отговори е верният, кой е той?

Преди 51 минъти, Doris said:

Каква точка и "моя употреба"? Според мен, който каже А, трябва да каже и Б, иначе играта не е интересна.;)

Дорис, това не е игра, поне за мен не е.:)

Преди 39 минъти, Б. Киров said:

Казвам Б към Стаски, защото той ми зададе един неочакван и извън темата въпрос и се възползвам от правото си да се реванширам.

И така, Стаски, един куан (куан е метод в дзен будизма, целящ на Ученика да се зададе логически нерешим въпрос от сорта на "какъв е звука от плясването с една длан", за да може този ученик да постигне Просветление) с три възможни отговора:

Въпросът ми, Стаски, е:

Какво е Дзепала?

Отговори:

А. Японски воин от 14 век, станал легендарен с това, че сече лястовички в полет?

В. Сицилиански мафиот, въвел за пръв път иновационната практика да извършва Вендета не само срещу опонентите си в своя клан, но и върху техните родственици?

Отговор А

Преди 4 часа, Б. Киров said:

Въпросът ми, Стаски, е:

Какво е Дзепала?

Отговори:

Отговор А

Питай каменната костенурка!

Не беше, аз не съм дзен будист, твърде несъвършен съм, за да си мисля, че мога да задавам коани (или куани, както предпочиташ) на който и да е.

On 22.01.2016 г. at 18:32, Staski said:

На въпроса кой е? Подсказвам 1.Марин поп Луканов 2.Величка Хашнова,3.Никола Сирков 4.Никола Цвятков 5.Христо Цонев 6.Добре Механджията. 7Пано Бонжора. 8Христо Иванов - Големия (дори и той) може да се каже са заподозрени.

Първия и осмия абсурд.Даже не знаят къде ще нощува Левски.Вместо наистина сложния въпрос кой предаде Левски да почнем с по елементарния въпрос : кой е знаел /или би могъл да знае/ че Левски ще нощува във фаталната вечер в Къкринското ханче.Уверявам ви списъка ще кратичък.Но един от него е предател.

Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Това отиване на Левски е било внимателно премислено.Той се движи около Ловеч още от началото на декември и внимателно следи ситуацията.Има и един емисар Никола Ръженков който ходи на няколко пъти до града да събира сведения които Левски му поръчва.Но той е напълно непознато лице за комитетските среди в града и на него няма кой да му даде архивата.А и Левски обича да си върши работата сам.Факт е че при всички мерки на властите той влиза и излиза успешно от града.Само дето или той или Никола Цветков се изпускат пред някой къде смятат да нощуват.Вероятно Цветков защото Левски е бил много предпазлив.А в онази епоха ханове между Ловеч и Севлиево е имало повече от достатъчно.Но е било обискирано само Къкринското ханче.

Редактирано от resavsky

Преди 36 минъти, resavsky said:

Само дето или той или Никола Цветков се изпускат пред някой къде смятат да нощуват.

От чисто любопитство - не допускаш ли възможност в цялата работа да има роля някаква любовна връзка или триъгълна такава - търсете Жената?

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...