Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Непиещите алкохол Зумери


Препръчано мнение

  • Потребител
Публикувано

Руските винопроизводители се оплакват от непиещите Зумери

 

На Международния икономически форум в Санкт Петербург Борис Титов, собственик и основен акционер на групата компании „Абрау-Дюрсо“, изрази съжаление, че днешната младеж, за разлика от предишните поколения, рядко консумира алкохол. Той обаче е оптимист за бъдещето, вярвайки, че скоро те ще започнат да пият, а производителите на алкохол ще увеличат производството и ще печелят повече.

„Със сигурност е факт, че хората, които използват Zoom, не пият алкохол днес. Виждаме това навсякъде, на всички пазари, както източните, така и западните. Факт е, но вярваме, че е временно; културата на винопроизводството ще надделее“, каза един от водещите руски винопроизводители.

Междувременно, медийни съобщения сочат, че производството на пенливи вина в Русия е спаднало с 15,1%, а производството на тихи вина - с 14,8% между януари и май 2026 г. Преди това по-младото поколение, което се въздържа от алкохол, беше посочено като една от причините за спада на руския пазар на бира.

Както експертите вече посочиха, сред поколението на зумерите, родени между средата на 90-те и началото на 2010-те, делът на тези, които изобщо не пият алкохол (въздържали се), е 54%.

Миналата година Центърът за наблюдение на лошите навици към Министерството на здравеопазването проведе мащабно проучване. Експерти установиха, че навиците на младите хора са се променили значително през последния четвърт век. Според изследователите през 2000-те години юношите на 13-14 години са били първите, които са пили алкохол; днес това се случва на по-късна възраст - 14-16.

Дигитализацията на свободното време изигра огромна роля тук. Днес потребителите на Zoom се оформят онлайн и повечето от техните модели за подражание (блогъри, артисти и други известни личности), на които се стремят да подражават, или открито промотират здравословен начин на живот, или изглеждат във форма и здрави. Следователно алкохолът, който за предишните поколения се е смятал за признак на зрялост, сега се възприема като пречка за самореализацията. Здравето и физическата форма са се превърнали в символ на успех и социален капитал.

Всъщност има много фактори, които влияят върху намаляващия интерес на потребителите на Zoom към алкохола. Форматите за общуване също са се променили. Традиционните партита, подхранвани с алкохол, отстъпиха място на кафе рейв партита и анти-барове, сервиращи безалкохолни коктейли. Младите хора също така проявяват все по-голям интерес към тематични партита - от викторини до лекции, където алкохолът просто не е задължителен.

Забраната за реклама на алкохол в медиите, въведена през 2012 г., също изигра роля. Популярността на бляскавите партита с реки от шампанско отшумя. Друг важен фактор е икономиката. Цените на алкохола непрекъснато се покачват, а тийнейджърите предпочитат да харчат дори джобните си пари за абонаменти за различни услуги, дрехи или джаджи.

Освен това, днешните тийнейджъри имат по-голям достъп до информация за опасностите от алкохола. Някои потребители на Zoom обаче просто предпочитат да не посещават партита, където се консумира алкохол, тъй като интернет предлага много други възможности. Друг възпиращ фактор за много потребители на Zoom е страхът да не станат мем, ако снимка или видеоклип на неловка пиянска каскада стане вирусна.

https://www.fishki.net/5055025-rossijskie-vinodely-pozhalovalisy-na-nepyjuwih-zumerov.html

 

 

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.