Отиди на
Форум "Наука"

Честит ви празник!


Recommended Posts

  • Потребители

Предивни и великославни святителие отци Методие и Кириле ,молите Бога о православному славяноболгарскому народу!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

НА ВСИЧКИ МНОГАЯ И БЛАГАЯ ЛЕТА!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребители

Студентския празник не е само пиене, но и спомени. Аз имах честа да прекарам един незабравим 8-ми декември. Затова ще го споделя с вас.

В Търново имаше една традиция. Всяка година в старата столица се провеждаше факелно шествие. Това шествие започваше от хълма Царевец и свършваше при паметника Конниците. Търновчани и тези, които са учили или ходили на екскурзия там го знаят.

Бях в трети курс, когато с една приятелка отидохме на шествието. Наши колеги историци последен курс се бяха пременили като средновековни владетели и тяхната свита. Имаше и един ритуал. Всички първокурсници се заклеваха. Понеже ние бяхме пропуснали не по наша вина този ритуал се наложи да се кълнем в трети курс. Тогава за пръв път пих кисело мляко с ракия ( разбирайте кумис ).

Единственото нещо за което съжалявам, че тогава нямах никаква снимачна техника. Но пък останаха спомените.

Пожелавам на всички настоящи и бъдещи студенти да прекарат чудесно студентския празник и хубави спомени!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...