Отиди на
Форум "Наука"

Бунтът на боилите


Recommended Posts

  • Потребител
Именно затова, изкуственият стремеж непременно да има подобно разграничаване (политическо - религиозно) в случая с болярите на Борис Михаил е нонсенс.

Хърс, защо използваш чужди думи, които даже не са навлезли в българския език? Освен всичко друго звучи и грозно и не на мястото си.

Тов ми напомня на един случай, в който Герджиков казал на някое от събранията на Парламента: "Моля, говорете много точно и игзактли." :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хърс, защо използваш чужди думи, които даже не са навлезли в българския език? Освен всичко друго звучи и грозно и не на мястото си.

Тов ми напомня на един случай, в който Герджиков казал на някое от събранията на Парламента: "Моля, говорете много точно и игзактли." :head_hurts_kr:

Приемам забележката на Алобоготур. Използвах думата "нонсенс", защото ми се стори по-малко експресивна от нейните синоними в българския език. В случая целях не толкова оценъчност, колкото изразяване на рационално виждане по темата.

Въпросът на г-н Щърбов е интересен и аз бих се радвал да го обсъдим в една нова тема (ако той има желание).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Въпросът на г-н Щърбов е интересен и аз бих се радвал да го обсъдим в една нова тема, ако той има желание, разбира се...

Хърс, ти кой точно въпрос на Пламен имаш предвид?

Толкова много питания е отправил, че вече се обърках.

Де да бяха и моите ученици толкова любопитни като (мен и като) него...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хърс, ти кой точно въпрос на Пламен имаш предвид?

Толкова много питания е отправил, че вече се обърках.

Де да бяха и моите ученици толкова любопитни като (мен и като) него...

Имах предвид въпроса му за имената на българските аристократи от втората половина на 9 век. Бъдещата тема би могла да звучи като: "Българската аристокрация през 9 век - политическа роля и етнолингвистични процеси в контекста на формирането на съвременната българска нация (народ)".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Имах предвид въпроса му за имената на българските аристократи от втората половина на 9 век.

Бъдещата тема би могла да звучи така:

"Българската аристокрация през 9 век - политическа роля и етнолингвистични процеси в контекста на формирането на българската народност".

Интересна формулировка... Пусни темата, да видим как ще се развие...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...