Отиди на
Форум "Наука"

Да убиеш човек?


Recommended Posts

  • Мнения 104
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Не винаги ситуацията позволява решението да стигне до разсъдъка...

Някой с по слаби нерви може импулсивно да направи нещо, за което може цял живот да съжалява..., а самата психика да възприеме нещата по съвсем различен начин.

Милиони са умрели в името Божие...

П.С.

Мисля, че в Психология и Логика е по подходящо да е темата...

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Както каза Bathory зависи от психиката и нервите на човек. Имам един съученик, който е много зле с нервите и много бързо се пали и нерви и нищо чудно съдейки по сегашните му действия да убие някой заради слабата си психика ;). Но лично аз много се съмнявам да се стигне до там има много по други начини да се оправиш.

Както се казва в една книга "Има по лошо от смърта" :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Моите нагласи и разбирания ми го позволяват при някои положения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен за да убие един човек друг трябва две неща - мотив и импулс да го направи. Най-страшното е, че без да осъзнаваме можем да станме потенциални убиици. Говоря не за тези, които се занимават с това - намен убиец(има такива), а за човек, който се занимава с каквато и да е друга дейност.

Според мен най-склонен е не този, който демонстрира сила и агресия, а тихия, който не може да реши нещата с физическа сила и е отчаян. Да вземаме еда ситуация за един унижаван полицейски дозантел, плах и учтив, който е непрекъснато унижаван от клегите си... докато в един момент не му хрумва, че те са провалили живота и не си струва да живее, затова решава в един удобен момент да извади неизплзвания от него цял живот, личен пистолет "Глог" и да ги разстреля. После дълъг процес и самопризнания, оправдания, присъда, разкаяние и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Duke, разгледа един фактор формиращ психиката, освен психика убийството може да се извърши със кристална мисъл и прекрасно осъзнаване на последиците. Говоря за амбиции, идеали, цели. Човек нагажда своята психика според тях и тя му позволява да върши всякакви неща в тяхно име. Мисля, че факторите, които формират психиката са по- интересни за разглеждане, защото така може да се определят що годе основни групи, склонни към убийство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се, че е така. Това за убийството със ясна цел - амбиции, идеали, цели можем да видим и на бойните полета. Както и разбира се за днешния тероризъм, които се отнася с различни идеали, но бива часто заклеимяван като средство на болни хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да се съдят убииствата по време на война е все едно да се дават глоби на рали състезание....

Не всички който убиват или извършат убииство са болни...животните убиват по много причини....дървесния паяк убива майка си когато се роди, а много други братята си за да яде и така нататък, но ние не сме животни така, че това не е точно за нас, но винаги има нещо животинско у всеки...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Разбира се, че е така. Това за убийството със ясна цел -  амбиции, идеали, цели можем да видим и на бойните полета. Както и разбира се за днешния тероризъм, които се отнася с различни идеали, но бива часто заклеимяван като средство на болни хора.

В ислямския тероризъм умни хора използват психологическите настроения на по- слабите и уязвими, тук става дума за умела манипулация, а не за причини формиани от бита, каквито описа в поста си с дознателя. Едното е приложна наука, а чрез изследването на второто се формират идеите на науката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да се съдят убииствата по време на война е все едно да се дават глоби на рали състезание....

Не всички който убиват или извършат убииство са болни...животните убиват по много причини....дървесния паяк убива майка си когато се роди, а много други братята си за да яде и така нататък, но ние не сме животни така, че това не е точно за нас, но винаги има нещо животинско у всеки...

Да, но ние хората сме по-подли от повечето животни. Когато две животни се борят и едното победи, оставяйки на земята другото не се връща да го довърши, а човекът да, защото се страхува от последствията. Човекът мсили за убийството като решение на проблем, а животното като оцеляване. Човекът измисля все нови и нови начини за мъчения и убийство, това вече е много жестоко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Моите нагласи и разбирания ми го позволяват при някои положения.

Според мен това важи най- вече предимно за хората женени и най-вече такива, които имат деца, макар че ти не си такъв :) В крайна сметка замислете се, дали ако сте баща и някой убие детето ви, няма да тръгнете да направите същото с него. Ще искате да го направите и ще го направите, нали!?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Каква е тази невидима граница която седи между човека който е извършил това престъпление и този който не е....? Каква е разликата?

Всички казват "...веднъж прекрачиш ли линията няма връщане на зат...? От извършения грях сигорно, но психически се овреждаш ли...?

По време на война това е неща наложащо и никой не те съди освен собствената ти съвест, но това е друга тема във философията.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

"Има живи, които заслужават смърт и мъртви, които заслужават живот..."

Никой от нас няма право на този избор кой да живее и кой да умре.

Казвал съм го и пак ще го повторя. Аз съм голям противник на физическото насилие по голямо влияние има психическия тормоз. Но винаги има хора, който трябва да пострадат за да разберат някой неща.

По принцип съм привърженик на метода на Ханибал ;) не винаги одобрявам хората, които убива, но някой не разбират от дума.

Най лошото е когато наранят някой близък и тогава просто няма граница на заслужел-не заслужел :Oo::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има хора, които са вредни за обществото, или вече са навредили твърде много на него или на отделни хора и просто трябва да бъдат отстранени. Това е съвсем нормален подход.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Каква е тази невидима граница която седи между човека който е извършил това престъпление и този който не е....? Каква е разликата?

Всички казват "...веднъж прекрачиш ли линията няма връщане на зат...? От извършения грях сигорно, но психически се овреждаш ли...?

По време на война това е неща наложащо и никой не те съди освен собствената ти съвест, но това е друга тема във философията.

Ако искаш да разбереш как се чувства човек след убииство прочети "Престъпление и наказание". Със сигурност ще ти даде някакви отговори.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Има хора, които са вредни за обществото, или вече са навредили твърде много на него или на отделни хора и просто трябва да бъдат отстранени. Това е съвсем нормален подход.

И аз съм на същото мнение!

Има прекалено много хуманност в този свят на насилие....

Ако искаш да разбереш как се чувства човек след убииство прочети "Престъпление и наказание". Със сигурност ще ти даде някакви отговори.

Тя гледа само от страната на това, че не всеки може да се пребори със собствената си съвест....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тя гледа само от страната на това, че не всеки може да се пребори със собствената си съвест....

Не съм съгласен. Книгата е широко спектърна Тя обхаваща не само вътрешната борбата в главния герой, но и във всички около него. От инспектора до семейството му. Цялата работа е във преодоляването на миналото и неспособността на човека да се пребори над правдата и природата си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има хора, които са вредни за обществото, или вече са навредили твърде много на него или на отделни хора и просто трябва да бъдат отстранени. Това е съвсем нормален подход.

чудесно изказване,но кой преценява до каква степен определен човек е 'навредил' другиму?

...'да хвърли камъка този,който няма грехове',а?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами там е въпроса - за това има съд, който ги преценява тези неща. А дали го прави както трябва - това е отделно.

Това, което искам да кажа най-вече, е че смъртното наказание трябва да го има, защото има и хора, които го заслужават и то трябва да се прилага без колебание.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^теоретично погледнато,да,но предвид колко много нелепи грешки е имало,как са екзекутирали хора,за които в последствие се оказва ,че са били невинни...твърде крайна мярка е,просто поредната добра идея,която накуцва откъм реализация

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много повече са случаите, в които педофили, убийци и прочие изроди лежат кратки присъди и после ги пускат на свобода да продължават дейността си.

много нелепи грешки е имало,как са екзекутирали хора,за които в последствие се оказва ,че са били невинни...

За да не стават такива грешки просто трябва да има много силна съдебна и изпълнителна власт.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бе не ми се ще да споря,но се сещам за конкретни случаи,при които колкото и прецизно властите да са си свършили работата,пак са оплескали нещата...но си прав,че е пълно с изверзи,които не излежават заслуженото...да има перфектно функционираща съдебна и изпълнителна власт е невъзможно."НЯМА СПРАВЕДЛИВОСТ,СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ

"-Смърт

Edit-нах го,как можах да забравя тази важна подробност?!!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...