Отиди на
Форум "Наука"

Нещо ново в българското крими-литературно пространство


Recommended Posts

  • Потребител

Скоро попаднах на един роман публикуван като блог и останах твърде впечатлен. Мнението ми за българските автори пишещи криминална литература се промени изцяло. Когато започнах да чета книгата очаквах да е нещо подобно на вулгарните словоблудства на Х. Калчев (Бог да го прости!), но останах приятно изненадан.

Романа се казва "Брутални възмездия", а автор е Георги Деведжиев.

Когато погледнах в нета за този автор, разбрах, че книгата му е била номинирана за наградата "Роман на годината? през 2007г.

Някой знае ли, дали има нещо друго от същия автор и дали може да се намери по книжарниците?

Това е линк към блога с романа:

http://brutailnivazmezdia.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не съм чел нищо негово, явно е от по-новите. Макар, че вулгарните романчета на Христо Калчев ми бяха забавни на времето, отдавна не чета такава литература.

Провери в книжарница Хеликон, тя е най-голямата за която се сещам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Някои си струват ;) Дано този да е вдигнал нивото на българските. Последното читаво българско криминале, което съм чел, е на покойният Валентгин Пламенов.

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&a...57&aid=8638

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...