Отиди на
Форум "Наука"

Господ да ни е на помощ!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ся като искаме да изразим уважение, как ще се обръщаме към хората?!?! С Ваше превъзходителство ли???

Ами 99.99% от хората, които, кой знае защо, проявяват нечуван консерватизъм и държат да ги приемат именно като мъже и жени, към тях с какво ще се обръщаме?!

Направо да въведат наново термидор и жерминал и да се знае най-накрая за какво става дума!!!

`Начи, глейте ся, за в бъдАще ще трябва да се казва така:

Уважаема Иванова и Уважаеми Иванов

!!!!!!

Да, ама ЕС не е видел, дека на словенските язици от самото име си личи кой е мъж и кой жена. Шо ке праима сада во овой случай?!?!

Западната цивилизация наистина изпитва проблеми, Last Roman, прав ще излезеш...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ЕС определи за „политически некоректни" и „сексистки" обръщенията „господин" и „госпожа", пише в електронното си издание „Daily Mail". Забраната засяга и „госпожица", тъй като указвала не само пола, но и семейното положение.

Отпадат и съответно обръщенията от различни европейски езици като "мадам", "синьор" и подобни.

Така обръщението към жените вече ще бъде по фамилно име.

Вече няма да има разлика и при названията на различни професии по полов признак, като например „лекар/ка"

Ограниченията ще важат за сградите, където се помещават структури на Европейския съюз.

Забраната ще важи за езиците на всички страни-членки на ЕС. В бъдеще ще се използват неутрални обръщения.

Така започва всяка диктатура.

Така наречения ЕС (разширен) е само механизъм за обезличаване и претопяване на слабуте приети само проформа източноевропейски държавици

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Най-тъпо ми е, че мен никой не ме е питал искам ли да влизам в този ЕС, за да ми казват какво да правя разни корумпирани безделници в Брюксел. Но да благодарим за това на Костов-Кобургготски-Станишев-Паси-Надка Преводачката и прочее и прочее титани на мисълта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Най-тъпо ми е, че мен никой не ме е питал искам ли да влизам в този ЕС, за да ми казват какво да правя разни корумпирани безделници в Брюксел. Но да благодарим за това на Костов-Кобургготски-Станишев-Паси-Надка Преводачката и прочее и прочее титани на мисълта.

ЕС в този си вид няма да просъществува дълго.

Част от новоприетите ще бъдат лишени от възможност да се развиват и ще изостанат дори от нечленуващистрани в ЕС ,дори и от държави от третия свят.

А за България още със стартиране на прехода е отредена участта - да стане донор на разшираваща се до Дунав Турция съгласно плана за реставрация на Османската идея на Балканите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ЕС в този си вид няма да просъществува дълго.

Част от новоприетите ще бъдат лишени от възможност да се развиват и ще изостанат дори от нечленуващистрани в ЕС ,дори и от държави от третия свят.

А за България още със стартиране на прехода е отредена участта - да стане донор на разшираваща се до Дунав Турция съгласно плана за реставрация на Османската идея на Балканите.

Дано не просъществува. Искрено се надявам. А и дойче марката никак не беше лоша валута :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЕС в този си вид няма да просъществува дълго.

Част от новоприетите ще бъдат лишени от възможност да се развиват и ще изостанат дори от нечленуващистрани в ЕС ,дори и от държави от третия свят.

А за България още със стартиране на прехода е отредена участта - да стане донор на разшираваща се до Дунав Турция съгласно плана за реставрация на Османската идея на Балканите.

Е тук ме шашардиса! На кого е този план? Има ли живи представители на славния османов род? Щото ако няма трудно ще стане тая работа. Турция е национална държава и едвали има мерак да става империя, но ако имаш данни даи да четем.

Дано не просъществува. Искрено се надявам. А и дойче марката никак не беше лоша валута :)

Кво му е на ойрото? Да не си забравил да обмениш марките едно време? :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кво му е на ойрото? Да не си забравил да обмениш марките едно време? :bigwink:

А не, обърнах ги, обърнах ги. Както сега си обърнах левчетата в еуро, че реално курсът е еуро за 6 лева и нищо чудно след 1-2 години официално БНБ да го обяви. Та ако ти имаш левчета, направи като мен. Пък като се разпадне ЕС, ще си обърнем пък еурото в дойче марки. Или за по сигур - в юани :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Е тук ме шашардиса! На кого е този план? Има ли живи представители на славния османов род? Щото ако няма трудно ще стане тая работа. Турция е национална държава и едвали има мерак да става империя, но ако имаш данни даи да четем.

Не става въпрос за империя, а за реставриране на едни граници в идеална част.

Турция ще стане членка на ЕС именно заради тази плячка - беззащитната територия на бившата суверенна държава България - сега лишена от всички права полагащи се на една държава.

Всеки член на Мин. съвети през последните 20 г. го знае.

Костов едва след като вече не беше управляващ се осмели да каже с половин уста -

Ахмед Доган е проклятие за България

Всеки член на Министерски съвет знае какво бъдеще е отредено на България, но не смее да каже истината на народа си, защото е жестока.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Всеки член на Министерски съвет знае какво бъдеще е отредено на България, но не смее да каже истината на народа си, защото е жестока.

Тогава се появява въпросът - след като всеки член на всички наши правителства знае, че ни е отредено да станем вилает на Турция след като и нея я приемат в ЕС, защо въпреки всичко ни вкараха в ЕС????

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Тогава се появява въпросът - след като всеки член на всички наши правителства знае, че ни е отредено да станем вилает на Турция след като и нея я приемат в ЕС, защо въпреки всичко ни вкараха в ЕС????

Защо? Отговора се нарича глпбална политика на новия ред.

Ако управляващата и щафетно сменяща се през четири години марионетна клика от Дондуков покаже на клетия български народ директивите които изпълнява - получени още преди изборите (ако си забелязал един месец преди провеждане на парл. избори първите три полит. сили изпращат емисари във Вашингтин, Лондон и Брюксел, които се завръщат с едни дебели папки ... в тях е написано всичко, кое как да се прави през четирите години на мандата ден по ден) то ще настъпи голямо обезсърчаване на електората, и лъжата, че уж трябва да чакаме някаква демокрация и просперитет ще се обезмисли...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аспарух, какви са тия планове, какви са тия Турции, какви са тия 6 лева за евро, като не са!!!

Тук става дума за нещо много просто - ЛЕВИЧАРСТВОТО и псевдолижерализма на днешните евробюрократи!

Европейската интеграция беше нещо много нужно, и продължава да е такова. Но не с такива идиоти начело и не управлявана по такъв начин.

Това е. Всичко друго са глупсти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аспарух, какви са тия планове, какви са тия Турции

Тук става дума за нещо много просто - ЛЕВИЧАРСТВОТО Това е.

Дано да си прав, но ние вярваме само на фактите.

Няма вече населено място без стройна структура на турската партия ДПС.

Училишните настоятелства, читалишните настоятелства, председатели на ловни деужинки, управители на болници и т..н и т.н. поетапно са вече членове на Движението.

Църковните имоти вече също се контролират от тях и са в схемите за заменки.

Важи за цялата географска територия на днешна България.

Всички лостове, чрез които може да се финансира Движението са под контрола им, директен или чрез сателитни организации с българкозвучащи имена за заблуда.

Народе!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това движение няма нищо общо със съседните държави. Но темата не е за него и е бая политическа.

И ето я поредната новина. ЕК ще праща служителите си..... на БРИГАДИ ВЪВ ФЕРМИТЕ!!!! Да не изпадали в бюрократизъм а да видели реалните проблеми...

Това чудо и МАО ДЗЕ ДУН не го е правил.

Link to comment
Share on other sites

Накрая май се оказа, че нашите медии са големи (де)информатори. Ето един коментар от днес.бг :

"забраняват се думите госпожа и госпожица, а не господин и госпожа. това важи само при обръщения в писмени документи адресирани към жени, които са членки на европейският парламент, а не към жените изобщо.

за господин и изобщо не става дума."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Накрая май се оказа, че нашите медии са големи (де)информатори. Ето един коментар от днес.бг :

"забраняват се думите госпожа и госпожица, а не господин и госпожа. това важи само при обръщения в писмени документи адресирани към жени, които са членки на европейският парламент, а не към жените изобщо.

за господин и изобщо не става дума."

Тъкмо това щях да коментирам и аз. Въпреки, че и това е прекалено. В Англия вече е прието неутралното Madam. Не, че виждам кой знае какво конфузия в това да объркаш семейното положение на една жена. В някои стрени обаче подобни уж антирасистки и антидискриминационни решения са изведени до абсурдни крайности. На времето имаше един мармалад, произвеждан от компания, чието лого бяха танцуващи негърчета - нещо като лютеницата "Хорце". Е, на фирмата по съдебен път й наредиха да спре да използва марката, под която хората я знаеха в продължение на няколко поколения. Логото било расистко...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребител

Мармалад ли ? Аз помня имаше едни бисквитки кат престиж (едни такива покрити със шоколад) и се казваха 10 малки негърчета :biggrin: Мисля си че беше много сладко, един вид че малките негрота са толкова сладки че да ги изядеш :baby:

А инъче Вели ми напрай забележка , че викам на една наша приятелка Мадам, щото мадам значело държателка на бардак :Oo: А аз си я наричах така , защото дълго време я наричах по nickname , който беше MadamX

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

А, кога "вече" в Англия приеха неутралното "Madam", по-точно Мем???

Или вие разсъждавате като момчето от Видин - за гларусите - от вашия life span!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...