Отиди на
Форум "Наука"

Национална гордост и патриотизъм


Recommended Posts

  • Потребител

Въпросът е: Доволни ли сте от живота - доволен1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 недоволен срещу всяка цифричка има процент. Това е затворен въпрос.

Не ми се изчислява пак какви бяха процентите, но повечето бяха от 5-10. Нима искаш да кажеш, че нигерийците са доволни от живота, така ли? Е това е абсурдно.

Сега, методики за фирма е едно. методика за анкетно проучване, е друго. White може да си пише каквото ще, WVS е огромен проект с учени от целия свят. Той мери щастие и задоволство отделно. Връзка между двете няма.

Дори се оказа, че Япония е доволна от живота, но и най-нещастна в Азия.

Виж сега, не спори за неща, които си научил едва скоро. Прочети повече, има доста книги свързани с резултатите на WVS.

сега да цитирам: "Противно на онова, което повечето хора в България смятат, щастието няма нищо общо с богатството. Задоволство от живота - което не е съвсем същото - има, но само донякъде. Танзания е на едно от първите места в света по щастие, и на последно по задоволство от живота. Значи възможна е следната постановка - животът ми не е никак добре подреден, но аз съм щастлив. Задоволството расте успоредно със забогатяването, но само до един момент. Когато една страна стигне до 10 000 долара годишен доход, по-натаъчното забогатяване няма особено отношение към задоволството"

Минков, България върху културната карта на света" стр. 132, Класика и стил, 2008

Този човек е написал три книги, базирани само на изследванията на WVS. Ако можеш обори го, ако имаш съмнения питай го. Само недей да спориш за неща, които не разбираш и си чул съвсем наскоро.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 184
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Въпросът е: Доволни ли сте от живота - доволен1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 недоволен срещу всяка цифричка има процент. Това е затворен въпрос.

Не ми се изчислява пак какви бяха процентите, но повечето бяха от 5-10. Нима искаш да кажеш, че нигерийците са доволни от живота, така ли? Е това е абсурдно.

Значи си излъгал. Точно това казвам през цялото време - базирайки се на White, на дефиниците за щастие (които са формулирани от учени, изследователи на феномена "щастие", и ерудити), и на каквото и да е адекватно представяне на аргументи против това мнение!!

Сега, методики за фирма е едно. методика за анкетно проучване, е друго. White може да си пише каквото ще, WVS е огромен проект с учени от целия свят. Той мери щастие и задоволство отделно. Връзка между двете няма.

Дай да видим данните и класациите за фактора "задоволство" на WVS, а не ми казвай какво има и какво няма!!

Методиките са си методики, някои от тях вклюват и проучвания!

Виж сега, не спори за неща, които си научил едва скоро. Прочети повече, има доста книги свързани с резултатите на WVS.

Споря за обикновени неща, които се учат в трети клас! Ти ако не го разбираш - значи си по зле отколко мислих!

"Танзания е на едно от първите места в света по щастие, и на последно по задоволство от живота. Значи възможна е следната постановка - животът ми не е никак добре подреден, но аз съм щастлив."

Не съм склонен да вярвам безрезервно че написаното от Минков обективно представя феномемът - с оглед на написаното от White, които е автор и изследовател по международен проект!! Има коренни разминавания и противоречия в идеологията на пропонираното от двамата - така че имам право на съмнения и уточнения!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дефиниции за щастие, и за култура има милиони, и те все на учени. както казах, отиди на сайта на WVS и виж данните за задоволство, има над 100 държави. Интересно е как защитаваш идеите на един автор, който намери съвсем случайно днес в нета. Мислу че цялата тази тематика ти е чужда, недей спори още преди да си прочел повече.

щастие и задоволство от живота са различни неща. Както казах - Танзания и Нигерия са първи по щастие, но последни по задоволство от живота. Япония, португалия и Гърция са последни по щастие, но доста по напред в класацията по задоволство от живота.

Разбира се, зависи какво разбираме под щастие и задоволство от живота. Но двете зависят от различни фактори.

Какво според теб предизвиква задоволството от живота?

А от какво зависи щастието?

Не те изпитвам, това е дискусия. Кажи твоето мнение

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дефиницията че щастието е проява на радост и задоволство, изразени чрез поведението на човека - е най-близка до това което показват клиничните изследания на щастието и щастливите хора...Ако имаш друга дефиниция дай да я коментираме, но не казвай моля че не струва - само защото не ти е удобна, иначе ще изпаднеш в положението да опонираш на нещо - за което си нямаш някаква представа или идея..

Няма защо да ми казваш какво да правя. Аз не ти казвам какво да правиш (и съм достатъчно толерантен да не те пращам там или на друго място - когато не си ми "удобен",) освен това - не мисля не си защитил позицията си. И дааа - не намерих нищо по този въпроса за задоволството от сайта на WVS. Протоколите им /рапортите им/ трябва да се заплащат.. Ти защо не вземеш да ги намериш - след като казваш че ти се налага да работиш с WVS /говоря за протоколите, те са в ПДФ формат/? Ще имаме нещо за обсъждане..

"Както казах - Танзания и Нигерия са първи по щастие, но последни по задоволство от живота. Япония, португалия и Гърция са последни по щастие, но доста по напред в класацията по задоволство от живота."

Според Минков само. Писал е книги, но какво от това?

"Разбира се, зависи какво разбираме под щастие и задоволство от живота. Но двете зависят от различни фактори.

Какво според теб предизвиква задоволството от живота?

А от какво зависи щастието?

Не те изпитвам, това е дискусия. Кажи твоето мнение"

С удоволствие - но ще трябва да почета, да помисля и тогава да "формулирам" някакво защитимо мнение, идея, разбиране..

Весели празници! Налага ми се да се прибирам (на работа съм още)..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нее, нищо не се плаща. Свалят се в zip формат и после се отварят в SPSS.

Данните не са спорен Минков, а според World values survey. Всеки учен ползва сериозни данни.

Редактирано от П. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Сега, обяснявам за последно: Имаме ясно определение /дефиниция/ получени чрез и от позитивната психология, което изклюва възможността за същестуване на недоводолни и на същвревремнно щастливи хора, защото щастието е пряко свързано със заводолството, т.е за да съществува щастие- трябва да има задоволство /поне, най-малко , но задъжително!!/; или - което следва: недоволния човек не може да е щастлив! Така че Минков, Пинков или другите грешат в изводите си за същствуване на същевремeнно недоволните и щастливите нигерийци, танзанийци.., и изобщо правят "нелека" методологична и фактическа грешка - като не се съобразяват със лемите в "щастиелогията" , или пък ти /И Минков/ не си разбрал какво всъщност публикува организацията.. Грешката ви е такава /на теб или на Минков/, че приемате че нигерийците са щастливи - защото приемате отговорите им "да" на въпросът "щасливи ли сте" - за вярни /обективно отразяващи състоянието им/ - вместо да изследвате защо в Тяхната култура недоволните и следователно (По ДЕФИНИЦИЯ) - нещастливи хора, казват че са щастливи!

Adrian G. White, обаче като психолог (социален психолог) не прави тази грешка - и той ясно показва че Нигерийците са толкова назад по щастие, колкото и по задоволство!... Анализите на Adrian G. White, както се вижда, се публикуват от ЮНЕСКО и други организации, с което ти отговарям на забележката че той е "някакъв си" Adrian G. White..

Смятам че отговорих на въпросите ти.

http://www.le.ac.uk/users/aw57/world/sample.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да те измъкна от тази забъркана ситуация с никому ненужни дефиниции и още по-никому ненужни спорове, в които сам е набута, нека кажа - доволен или не, зависи от какво си доволен или не. Ако си щастлив, навярно си доволен от живота, семейството, приятелите. Но в смисъла, който влага WVS, задоволство от живота се разбира като задоволство от икономическото състояние - т.е пари, заплата, доход, здравно осигуряване, социално и тн. Предполагам, сега разбираш как може хем да си щастлив, хем недоволен от пари и правителство. Еми ето това има предвид WVS - че парите не те правят щастлив, затова има много бедни, които са и едноврменно щастливи. Но с увеличаване на доходите щастието не винаги расте, расте задоволството от икономическия аспект на живота. Затова - Нигерия и Танзания са на първо място по щастие, но на последно по задоволство от живота - разбирай от парите, дохода и тн. Португалия и Гърция са последни от щастие, но доста по-напред по задоволство от материалното си състояние. Мисля, че сега стана по-ясно. Просто щастие и материална осигуреност са различни неща.

Сега един съвет - не приказвай какво са имали предвид нигерийците и какво не, защото смятам, че представа си нямаш от междукултурни изследвания. И от WVS. Първо се чете, после се изказват мнения. Преди да почна да пиша във форума, трябваше да прочета всичките книги на Хофстеде и трите на Минков.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
http://www.youtube.com/watch?v=4VhLML9t54k

/ОТ: Нарочно пускам и с хвалбите към Хитлер и Мусолини, няма какво да си крием главата в пясъка но и няма в какво много да упрекнем българските политици в това отношение - ако бяхме приели Соболевото предложение те щяха да са за Сталин, ако бяхме съюзници на англичаните - за Чърчил и Рузвелт. Е, сервилничат малко повече, но от друга страна.../.

И странно - където има патриотизъм, има и повече морал...

Като продължение на темата - още два клипа от българската кинохроника от 1941-1942 г. Пропагандата си е пропаганда – но именно тя култивира патриотизма, това й е работата. Логично е да се отдаде почит към Фюрера и Дуче, също както след 09.09 се отдаваше почит към Сталин. Между другото вижте коментарите към клиповете в youtube.com. - темата е политизирана и винаги ще бъде такава.

http://www.youtube.com/watch?v=aXDRoLXAyCQ...feature=related

Българските войски влизат в Охрид през 1941г.

http://www.youtube.com/watch?v=eeDCJZ3kCHI...feature=related

Скопие. Април 1942. Площад "Цар Борис III"

Парад на българската армия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

То тая тема като я гледах въобще не ми хареса. Алвасирео, разбери че човекът е социално същество и винаги търси упора сред себеподобните си. Това е като концентрични кръгове, най мои са децата и жената, после роднините, после съгражданите, след това българите, след това всички живеещи в България, и накрая европейците. Затова и новините са пълни с вести от България, има нещо за европа и сащ, а за африка нищо, защото африканците са дотолкова чужди че не ни дреме какво става там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
За да те измъкна от тази забъркана ситуация с никому ненужни дефиниции и още по-никому ненужни спорове, в които сам е набута, нека кажа - доволен или не, зависи от какво си доволен или не. Ако си щастлив, навярно си доволен от живота, семейството, приятелите. Но в смисъла, който влага WVS, задоволство от живота се разбира като задоволство от икономическото състояние - т.е пари, заплата, доход, здравно осигуряване, социално и тн. Предполагам, сега разбираш как може хем да си щастлив, хем недоволен от пари и правителство. Еми ето това има предвид WVS - че парите не те правят щастлив, затова има много бедни, които са и едноврменно щастливи. Но с увеличаване на доходите щастието не винаги расте, расте задоволството от икономическия аспект на живота. Затова - Нигерия и Танзания са на първо място по щастие, но на последно по задоволство от живота - разбирай от парите, дохода и тн. Португалия и Гърция са последни от щастие, но доста по-напред по задоволство от материалното си състояние. Мисля, че сега стана по-ясно. Просто щастие и материална осигуреност са различни неща.

Сега един съвет - не приказвай какво са имали предвид нигерийците и какво не, защото смятам, че представа си нямаш от междукултурни изследвания. И от WVS. Първо се чете, после се изказват мнения. Преди да почна да пиша във форума, трябваше да прочета всичките книги на Хофстеде и трите на Минков.

Стига с тази просташка и нискоинтелигентна демагогия, че нямам понятие от културология.. Няма защо да повтаряш като папагал колко си чел Минкоев, Пинков или друго (смешно и жалко даже защото досега те хванах в андрешковщина и несъответствие (или неразбиране на написаното) , защото трябваше да ти обяснявам в цели две съобщения - аджеба какво значи и какво включва една конктретна проста формула!!!) , Не ми опонираш каквото и да е било по горното ми съобщение и аргументи- освен с приказките - "не разбираш", "чети", "съветвам те"; и от този род!

Сегаедин съвет от мен: Ако не разбираш изобщо тезите на опонентите и не можеш да ги опровергаеш с аргументи или контраргументи - то съветът ми към теб е: Намери си друго занимание, различно от писането и публикуването във форума! .. Явно е че не си разбрал за какво ти опонирам и какво аргументирам, защото повтаряш моята теза, и въобще не се замисляш за това: "Ако си щастлив, навярно си доволен от живота,.. ".. Я прочети какво точно пишеш тук, какво пиша аз, и в какво искаш да ме убедиш!?

Сега - обяснявам (пак): Има определени дефиниции, които са получени при изследване на причинно-следствени връзки.. Разбира се - възможно е корифеите на прогресивната психология да грешат, и в частност - цитираният от мен социален психолог, и неговите изследвания, анализи и заключения, по тази причина, да лежат да грешна постовка! Това обаче- трябва да е се докаже, а фактът че си чел Минков, или че Минков приема обратното (това са само твои думи, но да приемем че са верни), или че аз не съм го чел - не е доказателство и аргумент за това че корифеите в прогресивната психолохия грешат! Разбра ли какво пропонирам с последното?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...