Отиди на
Форум "Наука"

Национална гордост и патриотизъм


Recommended Posts

  • Потребител
За третия свят - ОК. Макар, че и той включва много различни общности. Но не може след като в третия свят е така, това да се отнася към първия или втория свят, или пък към общи характеристики на самото явление. Защото, както "човек бидува човек, ама бидува и говедо", така патриотизмът бива примитивен и по-издигнат и осъзнат.

Третия свят - значи бедни страни. България също е бедна страна. Затова това ни касае пряко. За да имаме развитие, или по-точно - развитието си, го дължим на ниския патриотизъм, традиционна чарта. От статистиката се вадят общи закономерности и зависимости, много по-достоверни от свободните съчинения по антична и древна история, които съм чел, особено в частта за прабългарите.

Механизмът за икономически разцвет на богатите старни като САЩ, които са доста горди, обаче е различен. Защото има два механизма - единият обяснява как стоят нещата при бедните страни, и други - при богатите.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 184
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Аналогията ти е произволна и изпуска множество фактори. Бедността на България не е генерирана по начина, по който тя е в африка. Въобще, развитието на двете общества е толкова различно, че все едно сравняваш китаец с ядрен физик. И двамата имат ръце и глави, но дотам.

Така че, бедни/богати е само частен случай, защото всичко има историческа конкретика. И културологията, за да не греши, наистина би следвало да се съобрази с това. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аналогията ти е произволна и изпуска множество фактори. Бедността на България не е генерирана по начина, по който тя е в африка. Въобще, развитието на двете общества е толкова различно, че все едно сравняваш китаец с ядрен физик. И двамата имат ръце и глави, но дотам.

Така че, бедни/богати е само частен случай, защото всичко има историческа конкретика. И културологията, за да не греши, наистина би следвало да се съобрази с това. :)

Бедността е еднаква навсякъде. но има малка разлика - горда Африка, понеже е горда, ще си остане бедна, а скромна България ще се развива. Изобщо бедност и икономическо развитие се подчиняват на едни и същи културни фактори по целия свят. Затова развитие ще има в корея, но не и в Танзания. Просто културите са различни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:) Но ще се развива, ако комплексите, особено националните, не й пречат. Защото ако нещата избият в нихилизъм и от друга страна див национализъм, т.е. шовинизъм, тогава простотията ще надделее и развитие ще има на куково лято.

Не е проблема в гордост/скромност, а както винаги в простития и интелигентност, в дезинтеграция и интеграция. А засега светът не познава друг по-ефективен интеграционен фактор от исторически оформилите си нации. Но - цивилизоваността и ясното съзнание за неизключителност са задължителни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
:) Но ще се развива, ако комплексите, особено националните, не й пречат. Защото ако нещата избият в нихилизъм и от друга страна див национализъм, т.е. шовинизъм, тогава простотията ще надделее и развитие ще има на куково лято.

Не е проблема в гордост/скромност, а както винаги в простития и интелигентност, в дезинтеграция и интеграция. А засега светът не познава друг по-ефективен интеграционен фактор от исторически оформилите си нации. Но - цивилизоваността и ясното съзнание за неизключителност са задължителни.

Проблемът е именно в гордост и скромност, и това е доказано статистически от учени. За други постановки, ако има данни и доказателства, са добре дошли. Ако няма - са хубави изрази и нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Нищо не е доказано, това в изследванията са само емпирични данни.

Емпирични, които се използват за правене на практически предположения, с висока или задоволителна степен на доказуемост. това е чиста наука, много повече наука от някои други неща. Статистиката е необорима, а анкетите са най-достоверният начин за установяване на нагласи, мнения, и за изследване на културите по света. Не само че е доказано, но е доказано и от БАН. Ако не вярваш, твоя воля. Науката си е наука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Науката си е наука, но тези анкети не доказват тезата ти от първия пост.

Напротив, тезите ми от първия пост са резюме на заключенията от анализите. Не са мои тези, а теци на учените от WVS и от БАН. Аз все пак не съм толкова умен, че да формулирам сам всико това, което изписах. Въпросът е, че дори поднесено на тепсия, пак има хора, дето не им се вярва. Изписах 1000 реда, за да докажа тезата. И сега - не доказва нищо. АМи напиши какво не доказва според теб, няма само аз да пиша.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми посочих по-горе. Мисля, че дефинирахме ясно позициите. Вече всеки ще прочете и ще реши за себе си. Не мога да се съглася с това, което казваш, по изложените по-горе съображения.

:)

ПП

Аз все пак не съм толкова умен, че да формулирам сам всико това, което изписах.

Хайде, хайде, не на нас тия :)):)):))

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Еми посочих по-горе. Мисля, че дефинирахме ясно позициите. Вече всеки ще прочете и ще реши за себе си.

Твоята не ми стана ясна, малко отгоре мина май, с малко писане, ама нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ясно е, че днес у нас в България липсва култивирана национална гордост и патриотизъм.

Защо това е така? Ами просто липсват условия и среда, както и интегриращи механизми в самото общество. На първо място няма схващане за народностната общност, тоест съзнанието, че всяка личност е нищо без общността и, че общността, това е жизненото пространство за изява на личността.

"Общата полза пред личната полза" е основата на патриотизма. Затънали сме в егоизъм: мислим като "аз"‚ а не като "ние".

Могат ли 50 партии да култивират национална гордост и патриотизъм? Не, гордият народ трябва да има една политическа воля, но у нас липсват лидери, които могат да я наложат.

Това дето го пишеш са глупости , подобни на пропонираните от малоумния и безпросветен Хитлер от началото на 20 век. Поне да беше изкарал оригиналния текст, вместо да го плагиатстваш..

Патриотизмът, Панци, не се възпитава с насилствени, колективистични и тоталитарни мерки и методи, защото той най-първо значи любов към родината, което чувство: 1) е лично; 2) любовта, колкото и дълготърпелива да е, все пак може да изиска взаимност..

И много правилно е разбирането и идеята че хората като егоисти могат да направят повече за Родината си (защото могат да направят повече за себе си, и оттук за обществото си и за Родината си!) , ама това явно малоумния Хитлер не го е знаел, та докара най-културната и най-развивата нация до пълен фалит, а германското национално землище - до свиване с повече от 50 процента!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Знам кой какво обича защото ползвам статистика. В Европа германците са на едно от последните места по национализъм и гордост - само 8%. в България процентът е 27%. Това са данни от три последователни проучвания, в българската част на БАН. Тук говорим за сериозни неща, не за някакви измишльотини и фантизии.

Абе ти на ударен ли се правиш или си си "ударен" по природа? Хората ти за 25-ти път те питат защо собствените ти сатистически данни те опровергават? Защо България не е по-напред в икономическото си развитие от Франция и Гърция, където според статистиката, която привеждаш, патриотите са доста повече от у нас?

Вместо това ти продължаваш да повтаряш нещо, досущ като пациент на известната софийска клиника "Свети Наум", който иска да убеди сам себе си, че екскрементите стават за ядене (с извинение), а помията за пиене.

Няма проблем! Яж и пий на воля каквото ти душа сака (ако щеш екскременти, ако щеш помия), но остави другите на мира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе ти на ударен ли се правиш или си си "ударен" по природа? Хората ти за 25-ти път те питат защо собствените ти сатистически данни те опровергават? Защо България не е по-напред в икономическото си развитие от Франция и Гърция, където според статистиката, която привеждаш, патриотите са доста повече от у нас?

Вместо това ти продължаваш да повтаряш нещо, досущ като пациент на известната софийска клиника "Свети Наум", който иска да убеди сам себе си, че екскрементите стават за ядене (с извинение), а помията за пиене.

Няма проблем! Яж и пий на воля каквото ти душа сака (ако щеш екскременти, ако щеш помия), но остави другите на мира.

Напротив, България преди кризата имаше икономически ръст, по-висок от Франция и Гърция, всъщност, един от най-високите в Европа. Все пак развитието та Франция и Гърция е почнало много по-отдавна. Освен това, както казах вече сто пъти, корелацията ниско самочувствие-висок икономически ръст важи само за бедните държави, при богатите е точно обратното, това което спира бедните е лост за богатите.

Всъщност, Гърция и Португалия са добър пример за това - традиционни са доста горди и патриотично настроени, затова от 20 години не са мръднали и си стоят на дъното на класациите по бедност в ЕВропа, преди да влезем ние де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Знаене и незнаене няма нищо общо със щастието. щастието се дължи на нещо други. Знаете ли кой са най-образованите в Европа - Швеция. А кой са най-щастливите в Европа - Швеция. Нямам каво повече да кажа.

..С примерът си явно се опитваш да се самоопровергавеш в мнението си, че в бедната и нискообразована Нигерия, Бантуа, или там където - хората са щастливи!!? :) Е ако ти няма какво повече да кажеш, то и аз няма какво повече да кажа..

Ето ти тук един извод от изследване!:

"Щастието расте с дохода, но до задоволяване на основните потребности, а после започват сравненията с околните. Ето защо глобализацията стимулира растежа и намалява бедността..

Graham, C. (2005). ‘The economics of happiness’, World Economics, 6 (3), стр. 41-55.

Kahneman, D., Krueger, A.B. (2006). ‘Developments in the measurement of subjective well-being’, J ournal of Economic Perspectives, 20 (1), стр. 3-24.

Ивайло Николов е аспирант в Loughborough University, Великобритания, и бивш програмен директор в Центъра за икономическо развитие."

http://www.capital.bg/show.php?storyid=284727

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

..С примерът си явно се опитваш да се самоопровергавеш в мнението си, че в бедната и нискообразована Нигерия, Бантуа, или там където - хората са щастливи!!? :) Е ако ти няма какво повече да кажеш, то и аз няма какво повече да кажа..

Ето ти тук един извод от изследване!:

"Щастието расте с дохода, но до задоволяване на основните потребности, а после започват сравненията с околните. Ето защо глобализацията стимулира растежа и намалява бедността..

Graham, C. (2005). 'The economics of happiness', World Economics, 6 (3), стр. 41-55.

Kahneman, D., Krueger, A.B. (2006). 'Developments in the measurement of subjective well-being', J ournal of Economic Perspectives, 20 (1), стр. 3-24.

Ивайло Николов е аспирант в Loughborough University, Великобритания, и бивш програмен директор в Центъра за икономическо развитие."

http://www.capital.bg/show.php?storyid=284727

Нищо подобно...Между щастие и доход няма нищо общо. Най-щастливи от живота са Нигерия, Бразилия, Куба, гана, того, Бенин и тн...виж класациите. Най-нещастите са в Гърция, Португалия, България, страни неизмарно по-богати. Всъщност, връзка между щастие и пари няма. Изкушавам се да кажа, че връзката е обратна - по-богатите са по-нещастни, но и това не е вярно, поне няма данни.

Но връзка между пари и щастие категорично няма. Има връзка между пари и задоволство от живота. Задоволството расте успоредно с покачване на дохода, когато той стигне 10 000 долара годишно на човек, вече на преден план излизат културни особености. Защото щастието е преди всичко културен феномен. Иначе няма как да обясним, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни.

Тук цитирам изводи от световни изследователски проекти, ангажирали учени от цял свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съществува частична връзка между доход и задоволство от живота, което няма нищо общо със щастието. например Танзания е на едно от първите места по щастие в света и на последно по задоволство от живота. Както споменах, задоволството от живота расте успоредно със забогатяването, но когато доходът достигне 10 000 долара год. на глава от населението, по-нататъчното нарастване на дохода не влияе върху задоволството.

Но връзка между доход и щастие категорично няма. Най-щастливи са Танзания, Гана, Того, Нигерия, Бразилия, Куба, Кот д`Ивоар, наред с Холандия, Швеция и Дания, Исландия.

Задоволството от живота се мери в ЕС от тридесет години. Но през тези 30 години значителни изменения не се регистрират. Португалия и Гърция, наред с Испания, са все на дъното на класациите, въпреки икономическия растеж който преживяха през последните десетилетия. Скандинавците пък все са си на върха. Не се регистират и знаничетлни промени в абсолютните стойности на държавите. Скандиванците не стават по-доволни, но и гърците не си променят мястото по нещастие. Общо взето, и едните и другите си седят все там, където са били преди 30 години, въпреки икономическия ръст.

Извен Европа, един от първенците по нещастие е Япония, където хората се оплакват от всичко и постоянно, освен че са и едни от най-субективно болните хора на света.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нищо подобно...Между щастие и доход няма нищо общо. Най-щастливи от живота са Нигерия, Бразилия, Куба, гана, того, Бенин и тн...виж класациите. Най-нещастите са в Гърция, Португалия, България, страни неизмарно по-богати. Всъщност, връзка между щастие и пари няма. Изкушавам се да кажа, че връзката е обратна - по-богатите са по-нещастни, но и това не е вярно, поне няма данни.

Но връзка между пари и щастие категорично няма. Има връзка между пари и задоволство от живота. Задоволството расте успоредно с покачване на дохода, когато той стигне 10 000 долара годишно на човек, вече на преден план излизат културни особености. Защото щастието е преди всичко културен феномен. Иначе няма как да обясним, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни.

Тук цитирам изводи от световни изследователски проекти, ангажирали учени от цял свят.

Нищо подобно...Между щастие и доход няма нищо общо.

Данните са ясни, връзките и корелациите са ясни, а това че някой, който явно не става за пожарникар (защото главата му е дървена) - казва пред клетката на камилата "такова животно няма" - на мен лично мен не ми клати х....! Иначе за интересуващите се - мога да покажа и други изследвания в тази насока.

"Най-щастливи от живота са Нигерия, Бразилия, Куба, гана, того, Бенин и тн...виж класациите."

Ти първо виж какво ти пиша, и за какво е частния, конктретния спор (дето чакам отговора ти) - и после ми казвай какво да правя..

"Има връзка между пари и задоволство от живота."

Тъй, тъй.. Хайде тогава да престанем тогава с шопизмите, натвърдяването на мнения,.. и извъртанията при задаване на въпроси - защото иначе стигаме до ужасяващи гротестки... Искам да ми отговориш директно на въпроса: Задоволството от живота не е ли едно от няколкото най-важни неща /основни/ за формиране на усещането за щастие?! Аз ще ти отговоря - ТО Е и вярвам че няма да ме опровергаеш /защото ще ти покажа изследванията в тази насока - ако искаш, или ако ми противочериш/ !! Еее, сам си отговори на въпроса има ли някаква връзка между доходи и щастие?! /Щото ти твърдеше по-горе "че няма никаква връзка" между доходи и щастие"/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо подобно...Между щастие и доход няма нищо общо.

Данните са ясни, казаното е ясно, връзките и корелациите са ясни, а това че някой, който явно не става за пожарникар (защото главата му е дървена) - казва пред клетката на камилата "такова животно няма" - на мен лично мен не ми клати х....! Иначе за интересуващите се - мога да покажа и други изследвания в тази насока.

"Най-щастливи от живота са Нигерия, Бразилия, Куба, гана, того, Бенин и тн...виж класациите."

Ти първо виж какво ти пиша, и за какво е частния, конктретния спор (дето чакам отговора ти) - и после ми казвай какво да правя..

"Има връзка между пари и задоволство от живота."

Тъй, тъй.. Хайде тогава да престанем тогава с тарикатлъците, шопизмите, демагогията, натвърдяването на мнения,.. и извъртанията при задаване на въпроси - защото иначе стигаме до ужасяващи гротестки... Искам да ми отговориш директно на въпроса: Задоволството от живота не е ли едно от няколкото най-важни неща /основни/ за формиране на усещането за щастие?! Аз ще ти отговоря - ТО Е и вярвам че няма да ме опровегаеш /защото ще ти покажа изследванията в тази насока- ако искаш, или ако ми противочериш/ !! Еее сам си отговори на въпроса има ли някаква връзка между доходи и щастие?! /Щото то твърдеше по-горе "че няма никаква връзка" между доходи и щастие"/.

Щастие и задоволство от живота са две различни неща. Затова обикновено щастливите могат да са на последно място по задоволство от живота. Задоволството от живота е свързано предимно с материални придобивки - пари, коли, жилища и тн. Това не значи че си щастлив. Щастието е много по-сложна категория, която зависи от психохогически, т.е иманентни и вътрешни фактори. А задоволството зависи от външни. Затова пак да кажа- връзка между щастие и доходи няма. Обикновено най-бедните са най-щастливи. А страни като Япония, Корея, Гърция, португалия, Испания - очевидно доста богати, са несравнимо по-нещастни от Нигерия или Того или Куба.

Това са изводи от световните изследвания на WVS проведени между 1995-2004 г., в българската част от БАН.

Как иначе ще обясниш, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни?

Разбира се, има и щастливи, които са богати - например Исландия. Следователно връзка между щастие и пари не можем да търсим, това поне е извод за всеки учен.

Нека дам пак пример - едни от най-доволните от живота в Азия са японците. Но те са същевременно и най-нещастните хора там. Доволни са, защото имат пари, здравеопазване, но са и нещастни, защото яко подтискат чувствата си, и се оплакват страшно много

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние сме възпитани в патриотична култура, но и унгарците например са възпитавани в патриотична култура. Българите избраха за свой любим роман най-патриотичния роман "Под игото". Там умиращите произнасяха култовата реплика "Прощавайте, братя! Свободата е близо!", а също и "Варвари! България ще бъде свободна!"

Нито едното, нито другото се сбъдва, поради което "Под игото" е все още любим роман на българите!

Като малък, докато гледах "Под игото" ревах, та се съдрах от реване...

Унгарците обаче, макар и да имат еквивалент на нашето под иго - "Звездите над Егер", си избраха за любим роман "Момчетата от улица Пал". Когато бях малък, докато гледах "Момчетата от улица Пал" ревах, та се съдрах от реване. Вероятно Унгария се е освободила и затова проблемът на унгарците е индивидуалната свобода, а не публичната... поради което и патриотичните тенденции там не са намерили израз във всеобщите въжделения на народа към свободата изобщо, а само към индивидуалната свобода...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Щастие и задоволство от живота са две различни неща. Затова обикновено щастливите могат да са на последно място по задоволство от живота. Задоволството от живота е свързано предимно с материални придобивки - пари, коли, жилища и тн. Това не значи че си щастлив. Щастието е много по-сложна категория, която зависи от психохогически, т.е иманентни и вътрешни фактори. А задоволството зависи от външни. Затова пак да кажа- връзка между щастие и доходи няма. Обикновено най-бедните са най-щастливи. А страни като Япония, Корея, Гърция, португалия, Испания - очевидно доста богати, са несравнимо по-нещастни от Нигерия или Того или Куба.

Това са изводи от световните изследвания на WVS проведени между 1995-2004 г., в българската част от БАН.

Как иначе ще обясниш, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни?

Разбира се, има и щастливи, които са богати - например Исландия. Следователно връзка между щастие и пари не можем да търсим, това поне е извод за всеки учен.

Нека дам пак пример - едни от най-доволните от живота в Азия са японците. Но те са същевременно и най-нещастните хора там. Доволни са, защото имат пари, здравеопазване, но са и нещастни, защото яко подтискат чувствата си, и се оплакват страшно много

Да, пак продължаваш в същия дух.

"Следователно връзка между щастие и пари не можем да търсим, това поне е извод за всеки учен.

Това не е вярно - виж по-горе.

Щастието е много по-сложна категория, която зависи от психохогически, т.е иманентни и вътрешни фактори

Аха, чувството за задоволството също е психологически фактор.

Как иначе ще обясниш, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни?

Със това че са доволни от живота си; Ясно е какви са изследванията и корелациите в тази насока (само дето на теб ти се иска да представиш някаква друга постановка) :Ако за постигане на задоволство от живота при най-бедните нации от Африка или Полинезия - нямат значение тези "10 000 долара годишно", (които са границата на "задоволеността" за средноразвитите и равитите икономически народи), не значи че тази граница не съществува изобщо (защото тя същствува при средноразвитете и развитите икономически народи)!.. Ясно е корелирано също че един и същ евроепеец нямаше да е толкова щастлив ако му липсваха тези 10 000 долара - т.е. същия човек би бил по-малко щастлив и по-малко доволен от живота си - ако имаше по-ниски доходи.. . Кое не разбра от тази корелация?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, пак продължаваш в същия дух.

"Следователно връзка между щастие и пари не можем да търсим, това поне е извод за всеки учен.

Това не е вярно - виж по-горе.

Щастието е много по-сложна категория, която зависи от психохогически, т.е иманентни и вътрешни фактори

Аха, чувството за задоволството също е психологически фактор.

Как иначе ще обясниш, че едни от най-щастливите са едновременно и най-бедни?

Със това че са доволни от живота си; Ясно е какви са изследванията и корелациите в тази насока (само дето на теб ти се иска да представиш някаква друга постановка) :Ако за постигане на задоволство от живота при най-бедните нации от Африка или Полинезия - нямат значение тези "10 000 долара годишно", (които са границата на задоволеността за средноразвитите и равитите икономически народи),не значи че тази граница не съществува изобщо (защото тя същствува при средноразвитете и развитите икономически народи)!.. Ясно е корелирано също че един и същ евроепеец нямаше да е толкова щастлив ако му липсваха тези 10 000 долара - т.е. същия човек би бил по-малко щастлив и по-малко доволен от живота си - ако имаше по-ниски доходи.. Кое не разбра от тази корелация?

Не, най-щастливите са най-недоволни от живота - пример коефициентите за щастие и задоволство на Танзания и Нигерия. Както и да го извърташ, защото не мога да разбера какво точно ни казваш, да кажа пак ясно - връзка между щастие и доход няма. Има, и то само частична, връзка между задоволство от живота и дохода. Връзка между щастие и задоволство от живота също няма. Това казва статистиката, която мери щастие, задоволство и доход

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не, най-щастливите са най-недоволни от живота - пример коефициентите за щастие и задоволство на Танзания и Нигерия. Както и да го извърташ, защото не мога да разбера какво точно ни казваш, да кажа пак ясно - връзка между щастие и доход няма. Има, и то само частична, връзка между задоволство от живота и дохода. Връзка между щастие и задоволство от живота също няма. Това казва статистиката, която мери щастие, задоволство и доход

Не мога да разбера защо спориш за неща, които не разбираш - след като аз първи тук започнах да говоря за World Values Survey - и ги цитираш после за да ме обориш....Аз от история не разбирам, затова не пиша за нея. Просто цитирам резултати от изследвания, това не са мои разработки.

Виж сега , има връзка между задоволство и щастие, а това че ти не можеш да я намериш - не значи че я няма.

Има връзка между задоволството и щастие - тя е показана в изследването което ти цитирах.

Що се отнася до това, което ти се опитваш да предпоставиш "- то звучи така: "щастливият човек е недоволен, изпитва недоволство" (по-точно щастливия човек може да е недоволен, но може и да е доволен , "защото между задоволството и щастието няма връзка").. Щом мислиш така - предлагам всички да вървим на майната си! ..Аз лично нямам намерение да се продължавам "дискусията", обяснявайки и аргументирайки нещо си на хора които наричам "кон с капаци", и които с лека ръка казват на черното бяло или обратното.

/а е очевидно за мен че ти си от този калъп хора, защото въпреки ясните данни,за щастието подредба и класация в изследването което ти додох че в Нигерия не са щастливи - ти напук на всички каза "че според двете класациии в Нигерия са щастливи"!/ .

Общата дефиниция за щастието "е проява на радост и задоволство, изразени в поведението на човека." Така че може би не е зле да започеш да четеш и история, защото ще се научиш да четеш повече източници и да ги анализираш, сравнително! Ясно е това в което си се вкопчил може да ти докара идиотия! Вече си близко до нея (ако не те овзела) , след като твърдиш че щастливите хора са недоволни и щастието е израз на недоволство!! Иначе наистина съжалявам, че не си изпитвал чувство на щастие и не можеш да гои разбереш и анализираш!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега , има връзка между задоволство и щастие, а това че ти не можеш да я намериш - не значи че я няма.

Има връзка между задоволството и щастие - тя е показана в изследването което ти цитирах.

Що се отнася до това, което ти се опитваш да предпоставиш "- то звучи така: "щастливият човек е недоволен, изпитва недоволство" (по-точно щастливия човек може да е недоволен, но може и да е доволен , "защото между задоволството и щастието няма връзка").. Щом мислиш така - предлагам всички да вървим на майната си! ..Аз лично нямам намерение да се продължавам "дискусията", обяснявайки и аргументирайки нещо си на хора които наричам "кон с капаци", и които с лека ръка казват на черното бяло или обратното.

/а е очевидно за мен че ти си от този калъп хора, защото въпреки ясните данни,за щастието подредба и класация в изследването което ти додох че в Нигерия не са щастливи - ти напук на всички каза "че според двете класациии в Нигерия са щастливи"!/ .

Общата дефиниция за щастието "е проява на радост и задоволство, изразени в поведението на човека." Така че може би не е зле да започеш да четеш и история, защото ще се научиш да четеш повече източници и да ги анализираш, сравнително! Ясно е това в което си се вкопчил може да ти докара идиотия! Вече си близко до нея (ако не те овзела) , след като твърдиш че щастливите хора са недоволни и щастието е израз на недоволство!! Иначе наистина съжалявам, че не си изпитвал чувство на щастие и не можеш да гои разбереш и анализираш!

Ами докажи го - дай данни за да видим, че високото задоволство от живота води до високи нива на щастие....Изследването, което цитираш, казва - защо задоволство и ръст на доходите не вървят ръка за ръка. Там става ясно, че най-щастливи са в Нигерия и Танзания, но там са и най-недоволни от живота. Значи щастие и задоволство не са едно и също. В Португалия също задоволството от живота е високо, но са най-нещастните европейци.

Значи всяко твърдение се потвърждава от статистика. Ако имаш - няма проблем. Но само спориш за неща които не разбираш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"а класацията на "щастливците" се оглави от Нигерия, следвана от Танзания. "

Ето това пише в статията, която цитира. Въпреки това претендираш, че не били щастливи. Ами точно обратното се казва в това, с което доказваш противното....Чети внимателно какво пускаш. Това го пише именно в изследването, което ни представи. Явно нещо пак не си разбрал.

http://www.capital.bg/show.php?storyid=284727

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...