Отиди на
Форум "Наука"

Еволюцията - невъзможна 1


Recommended Posts

  • Потребител
Нека сме по- толерантни. Всеки има право да пита. Това, че някой мисли различно не означава, че трябва да го заклеймяваме.

rockbul, това което искаш всъщност е много трудно поради няколко причини:

- това което можем да направим е да издирум цитати от трудове на хора, които се занимават с еволюционна биологи, а не на "светила" в разни други области. Това разбира се изисква много труд, а и все още много от нещата са само на теория

- вярно е че човек трябва да има някаква база от знания в областта и тогава да започне с разглеждане на теориите и доказателствата за преминаване от неорганично към органично та да се стигне до първите клетки и така нататък.

Истината обаче е че днес науката е стъпила на основта на еволюцията. Едно клониране или генното инжинерство, за да се появи първо на теория използва тези знания. В днешни дни дори има видове, при които се наблюдава диференциране на отделни видове, бърза изменчивост, което няма как да стане без лостовете на еволюцията.

Те креационистите могат да кажат "лостовете на Бога".

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен ми е ясно, че никой няма да убеди другия, но дискусиите са полезни като цяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хе, толкова много цитати, които ни занимават с личното мнение на някой относно що е то бог, какво има за коментиране. Науката не се вълнува от богове, не се занимава с тях, не се опровергава нито доказва съществуването им - те просто нямат значение.

"Не е нужно голямо въображение, за да си представим други възможни Вселени, които са подобни на нашата, но в които няма живот. Как в крайна сметка, при толкова много други възможности, ние сме се оказали именно във Вселената, която съдържа най-подходящите свойства, необходими за възникването на живота?"

Да си чувал за т. нар. антропен принцип?

И не на последно място - дори и големите учени грешат. Не са важни личните им убеждения относно има ли бог или не, а откритията, подкрепени с доказателства и факти.

Искаш да ти каже някой, че да, има неясноти около възникването на живота, на материята. Има, нали това е прекрасното - науката се нуждае от неизвестното, това я движи напред.

Аз пък не мога да разбера следното - като критикуваш еволюцията, какво доказваш? Засега друга по-убедителна и подкрепена с повече доказателства теория за възникването на живота няма. Колкото и слаби места да й намериш, с това няма да докажеш сътворението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Хе, толкова много цитати, които ни занимават с личното мнение на някой относно що е то бог, какво има за коментиране. Науката не се вълнува от богове, не се занимава с тях, не се опровергава нито доказва съществуването им - те просто нямат значение.

"Не е нужно голямо въображение, за да си представим други възможни Вселени, които са подобни на нашата, но в които няма живот. Как в крайна сметка, при толкова много други възможности, ние сме се оказали именно във Вселената, която съдържа най-подходящите свойства, необходими за възникването на живота?"

Да си чувал за т. нар. антропен принцип?

И не на последно място - дори и големите учени грешат. Не са важни личните им убеждения относно има ли бог или не, а откритията, подкрепени с доказателства и факти.

Искаш да ти каже някой, че да, има неясноти около възникването на живота, на материята. Има, нали това е прекрасното - науката се нуждае от неизвестното, това я движи напред.

Аз пък не мога да разбера следното - като критикуваш еволюцията, какво доказваш? Засега друга по-убедителна и подкрепена с повече доказателства теория за възникването на живота няма. Колкото и слаби места да й намериш, с това няма да докажеш сътворението.

Не подценявай Книгата!

Там също има познание!

Писали са я такива, които знаят, как е произлязъл човека.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не подценявай Книгата!

Там също има познание!

Писали са я такива, които знаят, как е произлязъл човека.

И от къде знаят? Книгата може да садържа много житейски мъдрости, но е далече от съвременната наука.

Какви са лостовете обаче?

естествен отбор, генетичен дрейф и миграция на гени

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И от къде знаят? Книгата може да садържа много житейски мъдрости, но е далече от съвременната наука.

...

Знаят от практиката.

Знаят и как да отклонят науката от някои щекотливи теми.

Брат Дарвин се оказал доста добър в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами браво, но за науката "познанието", което се съдържа в тази Книга няма никаква стойност.

"Писали са я такива, които знаят, как е произлязъл човека."

А в това пък може би очакваш да повярвам сляпо..? :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами браво, но за науката "познанието", което се съдържа в тази Книга няма никаква стойност.

"Писали са я такива, които знаят, как е произлязъл човека."

А в това пък може би очакваш да повярвам сляпо..? :bigwink:

Науката е наивна мома.

Ами опипвай тогава - доказателствата са наоколо!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има толкова много книги! Няма книга с главно "К" - историите на различните народи и тяхната мъдрост и опит са описани в различни книги. Какво е тази книга с главно "К" за индийците или китайците? Тя не разказва тяхната история!!! Те имат други митове, друга история за произхода, други богове и същества... Същото се отнася и за племената на "Новия" континент, за монголците и древните траки и гърци...

Мъдростта във всички митове и книги е несъмнена. Но именно в оная с главно "К" трудно ще се открие истина, защото тя не е създадена да дава познание за произхода на човека, нито е създадена да му разкаже цялата истина, до която са се докосвали многобройните й автори... Книгата с главно "К", като всяка религиозна книга има за цел да превърне знанието, практиката, мъдростта в тайнство, което е достъпно само за избрани - а написаното в нея било достъпното за хората, които трябвало тези избрани да манипулират. Но избраните тъй да се рече с времето забравили своето тайнство - сега остава само манипулацията.

Древните Шумеро-Вавилонски митове разказват как живота се зародил в тинята и после се разпространил по Земята. Преди някой да седне да напише Библията мъдростта на древните е била огромна, а те никак не са били прости - и са схванали еволюционния принцип още тогава. Този принцип е описан в много мъдри книги. Само в оная с главното "К" е прикрит. Но пак го има. Защото е толкова очевиден, че трябва наистина да си неук, да изпитваш чувство за вина или да си с промит мозък от малък, за да не схванеш очевидното :) Така, че нека не слагаме едни книги пред други! Защото хора всякакви, знанието е инструмент за оцеляване. Научните теории също са такъв инструмент и то глобален - принципите на еволюцията и тяхното разбиране и осъзнаване са от голямо значение за това как човек ще се отнася към природата около себе си и околната среда! Науката екология е тясно свързана с еволюционния принцип, а разбирането на значението на всяко същество на планетата за нейната жизненост е от голямо значение! В книгата с главно "К" има много малко от онова, което знае човечеството разпиляно по книгите писани и четени, хилядолетия наред. Според мен никой няма право да поставя една от книгите на първо място. Особено религиозна книга. Защото религиите са много и различни, както и хората, които ги изповядват. Историите за света също - науката обаче е инструмент за оцеляване и разбиране на света, който обслужва всеки човек, независимо религиозна принадлежност, вяра, пол, възраст и т.н. За това и науката не може да търси своите отговори в някаква религиозна книга, която е особено популярна по политически причини! Науката търси своите отговори в света. Така както са ги търсели първите популации от хора, които са осъзнали своята човечност преди хиляди столетия!

Родът на голокожата маймуна си е на около 6-7000 години.

Че ти, ако почнеш една къща в понеделник и я свършиш в събота, за 6 дена ли си я свършил?

Леле каква глупост каза... Не се излагай :head_hurts_kr: - че то има архитектурни паметници и прозведения на труда и изкуството на над 10000 години! а да не говорим, че четири хилядолетия преди новата ера на места по Земята вече е имало ЦИВИЛИЗАЦИИ...не просто голокожи маймуни...

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ейй, ще ми разбиете сърцето бе хора. Написах ви изрично, че не съм правил почти никакви модерации на постовете. В момента давате акъл и начуквате канчетата на Айнщайн, Планк, Шрьодингер и другите глави на човечеството.

Не се оправдавай. Тия текстове така са извадени от контекста (който е особено важен), че могат да се считат за модерирани! И то некоректно. Лично аз съм чела всичките публикации на споменатите автори и искам да ти кажа, че основната им идея като цяло Е ДРУГА! За това не се чете ей тъй извадено от контекста! Говорим за физици работили до средата на 20 вес активно! Преди 60 години, когато биологията и генитиката все още са на ъъ да кажем, на старта...

Все бях чувал, че ние Българите сме най- умната нация след Израел, ама чак такава смелост да застанете срещу най- титулуваните имена в световната наука и да обясните даже написвайки го черно на бяло, че са некомпетентни и не знаещи някак си не мога да го повярвам. Нали не съм груб в изказа си?

Ама наистина си груб. Тия титулованите не са титуловани по философия! Те са титуловани в области, които нямат общо с темата. Нека си припомним - Айнщайн за фотоефекта, Планк за излъчването на абсолютно черно тяло, Шрьодингер за вълновата функция и работата с нов математически апарат! Не са титуловани като безпогрешни мъдреци, нито като биолози! И това, че си фантазират на базата на трудно смилаемата квантова механика, за да разпуснат, не ти дава право да високомерничиш - ето цитирам ви Айнщайн, щом е Айнщайн начи е прав!

Приемам, че съм необразован, не знаещ и глупав любопитко и каквото се сетите там. Интересно нито един от вас знаещите не направи никакъв коментар по текстовете дето са постна ти ?

Какъв коментар? Тук си в сектор за биология! Коментарът може да е само философски, защото това, което си постнал е житейската гледна точка на група физици от миналия век! А има и някой биолог тук там? Пак от миналия век? Е що?

И знаете ли това не е само в този случай. Единствената ваша защита ( защо ли смятате че сте нападнати от някой не знам) е да хулите и да обвинявате в незнание. Приемам, че вие сте знаещите и тогава :... Хайде обяснете ми с думи прости, с думи сложни, ако щете дори и с математически или химични формули или както намерите за добре тези три въпроса:

1. Как се създаде материята ?

( подминете големият взрив, защото не можете да ми обясните и докажете какво е сингурлярност и как се пръкнаха първоначалните физични константи и от къде идва информацията за развитието на целият този сценарии ... Вселената)

2. Как от неживата материя, която все още не знаем как се е появила се създава органичният живот ?

3. Как органичният живот се завъжда със съзнание и само познаване ? Да питам ли от къде ДНК се е сдобила с информация да прави това което прави. Няма как тази информация да се е получила след нейното създаване, защото създаването и е благодарение на това инфо ? Имам много тъпи, лаически, не комунис...пардон еволюционни въпроси, но явно и тук няма да получа достатъчно убедителни отговори . Най - важното е някой да не се опита да провокира нашите убеждения и не дай боже да ни накара да мислим по някакъв различен начин. Любов, страдание, болка, завист, вяра, приятелство, упование, съпричастност... предполагам, че всички тези термини ви говорят много ! Ха обяснете ми с лостовете на науката поне един от тях как става и как се получава. За мен тези термини са най- важното в живота на хората. Науката ще обясни ли някога тези неща, които повярвайте никога не са се само създавали от сингурлярност . Интелекта ви няма нужда от повече обяснения от моя страна. Имайки пред вид моята незавидна неграмотност и не знание. Ама нали форума се казва "БГ- наука" ? Нека да е наука тогава, а не последната страница на вестника. За всички е ясно, че съм неук. Не ми го репликирайте постоянно. Дайте вашият коментар на изказванията на великите умове на човечеството с вашите компетентни знания и отговори ? Даже се чудя как още не сте ми сложили "банче" за такива неучтиви реплики от моя страна. В ABV форума ме отсвириха още миналата година. Там са коне с капаци е не всички де заради такива въпроси. Поне да бях напсувал някого, "... а то сух валог се случи !" Вапцаров. Хайде със здраве!

Виж сега, очевидно си имаш нещо наум. То обаче не е проблем на биологията. Къде си се заврял в полето на науките с метафизичен проблем??? Ти изобщо явно си имаш за цел да си самодокажеш, че Бог те е направил - не му е мястото тук. Философствай в сектора за философия. Очевидно не можеш да разбереш къде е границата на научната проблематика, къде е мистиката и къде е философията. И тънката червена линия между опита да разсъждаваш върху научен проблем и опита да превърнеш следствията от една научна теория в метафизичен проблем!

Ако си задаваш куп въпроси седни помедитирай! Ако ти харесва светът в твоите очи да е сътворение на някого хуу - така ще живееш по-добре. Сподели своята житейска философия в съответните форуми - имаме в БГ наука ресурс и по философия и по религиозна метафизика. Обаче тука не му е мястото и особено много се дразня от това, че си седнал да ми цитираш какво казал Айнщайн за тия неща...или ПЛАНК!!!!!!!????

Не може да караш биолози да ти отговарят на метафизични или безсмислени от научна гледна точка въпроси. Такива усилия нарушават научните правила и освен това отварят вратички за "лоша" т-е- спекулативна и некоректна наука!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По книгата на проф.д-р. Д.Свиленов и инж.П.Шудер

Еволюционната теория учи, че „животът е изява на материята и се различава от неживата материя с по-високата си сложност; той е форма на движение на материята, по-висша от физическата и химическата форми“. А Енгелс допълва: „Животът е начин на съществуване на белтъчните тела... “ . Възникването на живота и развитието на биологичните видове е комбинация от случайност, мутация, селекция (отбор), размножение, обмяна на веществата, изменчивост, наследственост. Животът е самоорганизиращ се и само възпроизвеждащ се биологичен феномен, който е възникнал случайно от неживата материя. Ламарк счита, че този процес се осъществява непрекъснато. В продължение на много дълъг период от време той се е развил в по-сложни форми – от първичната коацерватна капка и белтъчна молекула е достигнал до най-висшата си форма на изява – човека. Според еволюционния модел животът е съчетание от два чисто физико- химични процеси; на материя и енергия. Възникването и развитието на живота е само контролиращ се процес, а основен генератор и двигател за непрекъснатото му самоусъвършенстване са случайността, мутациите, естественият отбор и борбата за съществуване. При възникването и развитието на живота еволюционната теория изключва намесата на какъвто и да било нематериален източник. Еволюционната теория учи, че материята е единствена и вечна субстанция на битието. Енергията е форма на изява на материята.

Кое от всичките тези твърдения е установено и доказано от науката? Може и да не ми отговаряте. Вече съм чел отговора. Науката все още не е открила и установила, но това ще стане в другият живот....Бляяя, голямо бляяя ... вярвайте ! Хайде да си ходя у дома. Явно тук съм нежелан, а и някой тропа на вратата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Наистина едва ли някой има тук, точно в този форум, след толкова дълга и сериозна дискусия, която е проведена (ако я потърсиш ще я намериш) по темата да ти повтаря нещо, което вече е обсъждано! Аз лично нямам сили да повтарям едно и също на всеки, който не е доразбрал за какво става въпрос и чете избирателно и повърхностно както форуми, така и книги...

Не си нежелан. Не е желателно обаче да се говори преди да се прочете - поразрови се из форума? Или те мързи? Нима, за да не останеш с погрешното впечатление, че не си прав спрямо фактите примерно аз да съм длъжна да пиша едно и също десетки пъти, на всеки който му щукнало да пуска провокативни теми по въпросите свързани с произхода на организмите на Земята? То за това първо се чете...и се преценява каква да е посоката на дискусията. Науката е конвенционално знание спрямо фактите. Тя няма да ти даде някаква абсолютна истина, ако търсиш такава. Но не е коректно да размиваш метафизични и научни проблеми...да цитираш аконтекстуално и спекулативно.

И така - бидейки силно нахъсан, но ментално мързелив да прочетеш какво сме писали по тези проблеми, ти поне мен направо ме обиди... Аз вече нямам нито желание, нито сили да повтарям някому - написаното го има, то няма нужда да се повтаря!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има толкова много книги! Няма книга с главно "К" - историите на различните народи и тяхната мъдрост и опит са описани в различни книги. Какво е тази книга с главно "К" за индийците или китайците? Тя не разказва тяхната история!!! Те имат други митове, друга история за произхода, други богове и същества... Същото се отнася и за племената на "Новия" континент, за монголците и древните траки и гърци...

...

Книгата, с главно "К", не е предназначена за всички. Особено преди Непорочно Заченатият, от Който с право започва летоброенето. Тази Книга отблъсква външните.

Пазителите на тайната на Книгата са специални люде - самият Дарвин е от ТЯХ. При това - сред най-достойните.

Археологията не може да докаже по-стари цивилизации. Даже Ватикана се забавлява с това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Наистина едва ли някой има тук, точно в този форум, след толкова дълга и сериозна дискусия, която е проведена (ако я потърсиш ще я намериш) по темата да ти повтаря нещо, което вече е обсъждано! Аз лично нямам сили да повтарям едно и също на всеки, който не е доразбрал за какво става въпрос и чете избирателно и повърхностно както форуми, така и книги...

Не си нежелан. Не е желателно обаче да се говори преди да се прочете - поразрови се из форума? Или те мързи? Нима, за да не останеш с погрешното впечатление, че не си прав спрямо фактите примерно аз да съм длъжна да пиша едно и също десетки пъти, на всеки който му щукнало да пуска провокативни теми по въпросите свързани с произхода на организмите на Земята? То за това първо се чете...и се преценява каква да е посоката на дискусията. Науката е конвенционално знание спрямо фактите. Тя няма да ти даде някаква абсолютна истина, ако търсиш такава. Но не е коректно да размиваш метафизични и научни проблеми...да цитираш аконтекстуално и спекулативно.

И така - бидейки силно нахъсан, но ментално мързелив да прочетеш какво сме писали по тези проблеми, ти поне мен направо ме обиди... Аз вече нямам нито желание, нито сили да повтарям някому - написаното го има, то няма нужда да се повтаря!

Потърсих и прочетох мила преди да задам тези въпроси, но и там всичко е бля, бля ! Само приказки, а истински доказателства... няма! И по същият начин ( Аз лично нямам сили да повтарям едно и също на всеки, който не е доразбрал за какво става въпрос и чете избирателно и повърхностно както форуми, така и книги... ) не става въпрос за множество повърхностни книги, а за ясни доказателства. Нали сме приятели с теб ? Не ми се ядосвай и не си губи времето с такива идиотчета , като мен, а само ми дай линк за да прочета как се е само създала ДНК и ще мирясам. Само това искам, не да ми носете от девет дерета вода за да ми докажете нещо дето не може да бъде доказано. Хайде да се разберем. Тъп съм, глупав съм, необразован съм, чалгаджия и всичко гадно, което се сетите. Сега доволни ли сте? Оставете ме на мира, аз съм само един виртуален участник в дискусията. Сега дайте някакъв коментар по текстовете, който съм постнал ако можете, ако не можете не се напъвайте, това просто е форум. Аз мисля, че няма да успеете, защо ли ? Защото никой на Земята още не е успял да отговори, но вие може и да се напънете и да сътворите чудо. Когато някой е сигурен, че 2+ 2 е равно на 4 не му е неприятно да го каже и заяви пред всички много пъти. Ето аз заявявам , че имам най- готиният син и най- добрата майка в света ! Това няма да ми омръзне да го повтарям защото е така. Вие няма как да ми обясните само създаването на материята и на информацията и на първоначалните физически закони. Няма как и не само вие не знаете, но и никой още не се е досетил как се е натъкмил атома от нищото за да създаде всичко друго. Май си права...всичко е загуба на време и енергия ! Няма смисъл от въпроси, защото няма кой да отговори ! Поне някой да цитира аконтекстуално , а то .... да се чудиш и маеш...нищо, пълно нищо ! Само задължителното и научно бля, бля по въпроса за еволюцията. Очаквам само един линк и само едно 100 % научно доказателство ! Толкова ли много искам ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Линкове вече ти бяха дадени, но при положение, че не можеш да разбереш за какво иде реч в тях, не виждам защо продължаваш да се напъваш.

А сега е време да ни повеселиш и да дадеш линк с доказателство, че Земята е сътворена за 6 дни. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, има въпроси, на които все още не е даден отговор, прав си. Продължавам да се чудя - е и? Това доказва ли нещо?

И не може да очакваш едно едничко 100%-ово доказателство за еволюцията, нито пък някой в един линк да ти събере всички научни трудове по темата, трупани с толкова много години...

А по въпроса за ДНК. Ами има си учебници - четеш, проверяваш, оспорваш, доказваш, правиш опити... и така. То ако ставаше с линкове тая работа....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето тази проста схемичка е струвала много десетилетия усилена работа и е съставена благодарение на много открити фосили. Можеш да провериш инфото за всеки един вид и да разбереш защо е поставен на съответнот място в схемата. Или мислиш, че някой си нагласява всичко това? Палеонтологията не ти ли доставя някакви доказателства? По- лесно смилаеми доказателства не мога да се сетя. Струва ми се обаче, че каквото и да бъде преставено надали ще те убеди.

post-331-1245585130_thumb.png

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ето тази проста схемичка е струвала много десетилетия усилена работа и е съставена благодарение на много открити фосили. Можеш да провериш инфото за всеки един вид и да разбереш защо е поставен на съответнот място в схемата. Или мислиш, че някой си нагласява всичко това? Палеонтологията не ти ли доставя някакви доказателства? По- лесно смилаеми доказателства не мога да се сетя. Струва ми се обаче, че каквото и да бъде преставено надали ще те убеди.

post-331-1245585130_thumb.png

Между еволюцията/сътворението на софтуера и живота има доста сходства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Линкове вече ти бяха дадени, но при положение, че не можеш да разбереш за какво иде реч в тях, не виждам защо продължаваш да се напъваш.

А сега е време да ни повеселиш и да дадеш линк с доказателство, че Земята е сътворена за 6 дни. :smokeing:

Ми докторе ти достатъчно добре ни веселиш и забавляваш защо трябва да нарушавам твоето предимство във форума ? Да повторя ли като на .... ( да не обидя някого). Тези твои линкове си ги закачи на стената до дипломата за медицина и забавлявай гостите ти си с тях. Можеш да постнеш още мнооого линкчета от еволюционни сайтчета, ама не можеш да докажеш нищо...Н И Щ О ! Язък, че и двамата харесваме Рим. Не щеш да си поизтискаш главата за различното и за другото. Дарвин та Дарвин. Ами аз какво да направя? Да ти наливам безплатно... май не ми е забавно вече да дискутирам ! Защо ли реши, че съм религиозен и ми е ясно какво се е случило за 6 дни ? Ами явно това са симптомите, а не причините.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми докторе ти достатъчно добре ни веселиш и забавляваш защо трябва да нарушавам твоето предимство във форума ? Да повторя ли като на .... ( да не обидя някого). Тези твои линкове си ги закачи на стената до дипломата за медицина и забавлявай гостите ти си с тях. Можеш да постнеш още мнооого линкчета от еволюционни сайтчета, ама не можеш да докажеш нищо...Н И Щ О ! Язък, че и двамата харесваме Рим. Не щеш да си поизтискаш главата за различното и за другото. Дарвин та Дарвин. Ами аз какво да направя? Да ти наливам безплатно... май не ми е забавно вече да дискутирам ! Защо ли реши, че съм религиозен и ми е ясно какво се е случило за 6 дни ? Ами явно това са симптомите, а не причините.

Днес също се сътворяват видове, освен че много се и унищожават.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Да, има въпроси, на които все още не е даден отговор, прав си. Продължавам да се чудя - е и? Това доказва ли нещо?

И не може да очакваш едно едничко 100%-ово доказателство за еволюцията, нито пък някой в един линк да ти събере всички научни трудове по темата, трупани с толкова много години...

А по въпроса за ДНК. Ами има си учебници - четеш, проверяваш, оспорваш, доказваш, правиш опити... и така. То ако ставаше с линкове тая работа....

Като по умна и знаеща ми обясни на бързо за ДНК, че не можах да намеря нещо сериозно в учебника от 9 клас. Обясни ми с думи прости как ДНК се е снабдила с информация преди да се създаде. Нито можах да прочета, нито пък намерих някой дето да е направил сполучлив опит. Ако няма 100% доказателства за нещо за каква наука говорим въобще. На това му се вика религия. Вярвате в нещото защото брадатият Дарвин така бил казал и ви промиват мозъците от малки. Че вие сте по- религиозни и от креационистите.

Ето тази проста схемичка е струвала много десетилетия усилена работа и е съставена благодарение на много открити фосили. Можеш да провериш инфото за всеки един вид и да разбереш защо е поставен на съответнот място в схемата. Или мислиш, че някой си нагласява всичко това? Палеонтологията не ти ли доставя някакви доказателства? По- лесно смилаеми доказателства не мога да се сетя. Струва ми се обаче, че каквото и да бъде преставено надали ще те убеди.

post-331-1245585130_thumb.png

Фосилни отпечатъци на междинни форми ?! Къде, кога, как...интересува ме много ! След толкова години на търсене някой е открил междинна форма ? Да не забравяме, че според Дарвин Земята бъка в геоложките си слоеве с такива. Хиляди, милиони, милиарди...ама добре прикрити и не желаят да се представят на учените. Защо ли ? Поздрав !

Днес също се сътворяват видове, освен че много се и унищожават.

Не съм компетентен. Какви видове се сътворяват днес освен кръстоските на зоо-любителите и то забележете благодарение намесата и знанията на човека ! Ако имате примери ще съм любопитен да ги науча. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми докторе ти достатъчно добре ни веселиш и забавляваш защо трябва да нарушавам твоето предимство във форума ? Да повторя ли като на .... ( да не обидя някого). Тези твои линкове си ги закачи на стената до дипломата за медицина и забавлявай гостите ти си с тях. Можеш да постнеш още мнооого линкчета от еволюционни сайтчета, ама не можеш да докажеш нищо...Н И Щ О ! Язък, че и двамата харесваме Рим. Не щеш да си поизтискаш главата за различното и за другото. Дарвин та Дарвин. Ами аз какво да направя? Да ти наливам безплатно... май не ми е забавно вече да дискутирам ! Защо ли реши, че съм религиозен и ми е ясно какво се е случило за 6 дни ? Ами явно това са симптомите, а не причините.

Мдам, което ми напомня още веднъж, че е безсмислено да споря или да доказвам нещо на радиоточки. :smokeing:

И седни да прочетеш първо "Произход на Видовете". Иначе само се излагаш с невежеството си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не съм компетентен. Какви видове се сътворяват днес освен кръстоските на зоо-любителите и то забележете благодарение намесата и знанията на човека ! Ако имате примери ще съм любопитен да ги науча. Благодаря предварително.

Плодове, зеленчуци и домашни животни са изкуствено създадени.

Ако се избият всички породи кучета и се оставят само чистокръвни добермани, към кой вид би причислил добермана?

Ето - торбестите показват, че имат общо в корена си. При това те стигат огромно видово разнообразие, докато "патентът" им дори не е разкрит в други точки на света.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...