Отиди на
Форум "Наука"

Чудото на J-Rock-a: GACKT!!!!!


Recommended Posts

  • Потребители

Ако не сте чули Гакт, то значи не само не сте живяли, но и бъдещите ви поне 4 прераждания са напразни (благодаря, Историк за готиното лафче!) А ако не сте виждали Гакто сама...вече съвсем!

Бих казала, че и филмите, в които участва са задължителни за гледане.

Вземете една силна доза Джи Рок!!!

gackt - redemption

Gackt: Last song

(PV) Gackt- Metamorphoze

Gackt- Mizerable

Gackt-Vanilla

Gackt-Rain

ff7docpatipatifeb06gackt1mahir.jpg

Gackt%20Rockstar%20Portrait%20croppe.jpg

737088386_l.jpg

gackt_wall7.jpg

gackt_top.jpg

gackt14dd0.png

1209709265866969_file.jpg

Gackt_bio.jpg

Биография из Уикипедия

Гакт Камуи (Gackt Camui, ガクト – по-често се изписва на латиница) е японски музикален изпълнител. Той е вокалист, пише текстове на песни и свири на много музикални инструменти. Роден е на 4 юли в Окинава, Япония.Гакт е роден на 4 юли (годината е неизвестна, но се предполага 1973). Има по-голяма сестра и по-малък брат. Не се знае каква е била по професия и интереси майка му, но често споменава, че баща му е джаз-музикант, който свири на тромпет.

Гакт е бил бунтар и е обичал да прави опасни неща. На 7-годишна възраст замалко не се удавил. Оттогава започнал да твърди, че вижда и чува мъртви роднини. Родителите не го взели на сериозно и се почувствал като аутсайдер.Когато бил на 3 години, родителите му го накарали да се учи да свири на пиано. Към 11-годишна възраст пианото вече не представлявало интерес за него, но родителите му не му позволявали да се откаже. Той се карал и бунтувал срещу учителите, докато най-накрая му прекратили уроците по пиано.

На 14 години се връща към пианото, когато вижда колко добре го владее негов приятел. Без чужда помощ, ден и нощ се упражнявал докато не надмине приятеля си. Заради това желание да бъде по-добър от другите, той се научава да свири на още няколко музикални изструмента, сред тях барабаните, бас китарата и тромпета.

По-широко разпронената версия за житието на Гакто сама е свързана с факта, че той е вампир и е на 400 години :)

Ще се радвам на вашите коментари, относно моята любима звезда :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Вторият и шестия линк не работят. Ето ги:

мисля, че ако пропее на английски и подходящ PR има голям потенциал да бъде голяма звезда и извън Япония.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
По-широко разпронената версия за житието на Гакто сама е свързана с факта, че той е вампир и е на 400 години

За японески ЕМО вампир добре се справя. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Вторият и шестия линк не работят. Ето ги:

мисля, че ако пропее на английски и подходящ PR има голям потенциал да бъде голяма звезда и извън Япония.

Той си има фенове и извън Япония - J - rock- а е нещо като Жълта вълна сред любителите на манга и разни игрици :bigwink: И няма нищо общо с Емо-културата, емотата се правят на J но са мноу зуе :) Гакт между другото е като герой току що излязъл от някое аниме - за това си има толкова много фенове :)

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е всеки си има предпочитания. Мен манга/анимето не ме привличат особено.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Под "рок"-музика аз разбирам малко по-остаряли неща, явно. Тая музика не можа да ме грабне. Понятието "J-rock" аз свързвам повече с групи, звучащи като Loudness (Raudonessu се произнася на японски) в периода от 80-те г. Мога да дам пример с далечната 1986 г., когато съм бил в 6-ти клас. Харесвам звученето на Loudness от '86, което ми напомня групи като Accept, Iron Maiden, Dio, Judas priest. Ето три примера:

http://www.youtube.com/watch?v=SNon8-hwvgo

http://www.youtube.com/watch?v=Jf_68fvrnp4...feature=related

Разбира се, съвременното им звучене е много по-различно - комерсиализирано и няма нищо общо с това от 80-те години на миналия век. Не харесвам новото звучене на Loudness, така, както не харесвам и новото звучене на Metallica, Razor, Venom, Songe.

Колкото до певеца Гакт - има хубав глас, ама не е уцелил музикалния стил. Иначе е симпатяга, прилича на аниме/манга герой, ама е доста женствен. Поне не е дебел като Азис - заради здравословната храна в Япония (риби, водорасли, и ориз; истинско! кисело мляко и др.)...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Еееее толкова е тъпо да бъде сравняван с Азис, че много се дразня! Гакт е несравним с който и да е запдняк, камо ли българин - щото в тия земи не може да се роди такова същество.

Гакт е сравним само с азиатци.

Гакт често се свързва със своя приятел и партньор от филми, предавания, клипове и концерти Хайд, Хайдо\Hyde, \. Той също е като излязъл от аниме герой :) Песните му също са много готини, макар че Гакт има повече фенове (по-скоро фенки) тъй като няма жена, която да не хареса Гакт - има два варианта - или да иска да е с Гакт или да иска да Е Гакт :coolp:

hyde3.jpg

180px-H666RRRPB_042.png

http://www.youtube.com/watch?v=pFPPhlmB1ZE...feature=related

ето израз на връзката между Гакт и Хайд - един от филмите, в които участват заедно - много яко японско филмче, тип аниме за вампири естествено

Когато Азис изкрещи тъй кат самурай като Гакто сама ми се обади :)

Иначе Гакто в Япония е както казах идол ъъъ за мъжественост в определени среди :) Поради това много хора го обвиняват че изневерява на Хайд, за който се подозира, че му е жена (или мъж)

http://www.youtube.com/watch?v=eReUgP0FmmE...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eReUgP0FmmE...feature=related

Бтв тези отношения в Япония са нормални, а и е нормално мъжът да е красив, изящен и същевременно да е силен и мъжествен - просто комбинацията трудно се възприема от влюбените в родните им космарлаци нашенски мъже =)

Много як филм с Хайд - Последна Четвърт! Яко филмче, целия саундрак е в изпълнение на Хайд

http://www.youtube.com/watch?v=3CQnO26EGZo

Иначе за по-добра представа за този тип музика и култура, както и за изпълнителите (които си приличат на Гакт и Хайд) можете да си извадите от този клип :crazy_pilot: :

http://www.youtube.com/watch?v=jxnPZE2SdkY...feature=related

П.П. Всички участници в последния клип се водят от мъжки пол, но това няма никакво значение :)

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Като J rokc-a, така и J pop-a макар да са повлияни от западната музика (в огромна степен) си имат своята специфика и изобщо в Азия музиката се адаптира много специфично (не само щото се пее примерно на японски, корейски или китйски)

http://www.youtube.com/watch?v=ljnnccKXXwQ...feature=related

В Корея също пеят рок - той е много як.

Пример - Moon Hee Jun, той е як като Гакт, има почти толкова фенове. МНОГО ФЕНКИ яко луди по него :)

http://www.youtube.com/watch?v=TngP0ex53Rk

http://vbox7.com/play:abea263e

http://vbox7.com/play:241c2cde&al=1&vid=1465504

http://vbox7.com/play:dda7fc09

А ето и малко китайски рап! :) Jay Chou RULLEZ!!!

http://vbox7.com/play:b5e78d44

http://vbox7.com/play:6c605ff6

http://vbox7.com/play:3812c46d

http://vbox7.com/play:50892ae3

Това по-горе е една от любимите ми песни, от един от любимите ми филми с почти най-любимия ми актьор :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
мисля, че ако пропее на английски и подходящ PR има голям потенциал да бъде голяма звезда и извън Япония.

В тоя ред на мисли Гакт снима филм в Холивуд заедно с Деми Мур и Джош Хартнет:

Musician Gackt will act in his first Hollywood film. The movie, titled "Bunraku," is an action film written and directed by Guy Moshe, starring Josh Hartnett and Demi Moore.The film is named after a type of traditional Japanese puppet theater, but the universe it is set in also draws inspiration from origami, video games, and other sources. Hartnett plays a drifter on a quest for revenge. Gackt will play his companion, a samurai named Yoshi.This is Gackt's first movie role since he starred with hyde in the 2003 film "Moon Child."

За японески ЕМО вампир добре се справя. :bigwink:
Тва че има готина прическа и спирала за очи не го прави ЕМО, защото подобни същества обитават тия земи и в опита си да привлекат внимание са взели Екстравагантния външен вид на про-аниме визията на повечето J-Rockeri.

Специално за Гакто нещо не виждам едното му око да е закрито от косата?! Една от най-важните характеристики за едно ЕМО. По този начин това символизира, че едното им око гледа към техния вътрешен свят скрит за околните.

Мноо ми е интересно що хората слагат етикети без да имат представа за кво говорят. ТИ сам го каза:

Е всеки си има предпочитания. Мен манга/анимето не ме привличат особено.
Еми като не си запознат не говори глупости.. Аз да съм си позволил да говоря нещо за Римската Империя?

Под "рок"-музика аз разбирам малко по-остаряли неща, явно. Тая музика не можа да ме грабне. Понятието "J-rock" аз свързвам повече с групи, звучащи като Loudness (Raudonessu се произнася на японски) в периода от 80-те г. Мога да дам пример с далечната 1986 г., когато съм бил в 6-ти клас. Харесвам звученето на Loudness от '86, което ми напомня групи като Accept, Iron Maiden, Dio, Judas priest.
Е нема начин човек, все пак стаа дума за разлика от 20 год, нема начин да звучи по един и същи начин както тогава. А и така се изказваш, се едно Рока умира и здишва вече за пример си дал Групи дето са супер древни, истината е че Рока какъвто беше няма да е същия днес. Ето за пример всеки следващ Албум на Iron Maiden e по-слаб.

И аз се зачудих що му викат J-Rоcк при положение, че звучи повече като Метал. Но от онова време до сега явно се е запазило това определение. И все пак слушайки Гакт се забелязват някой похвати на пеене, които напомнят този период на рок музиката, но разбира се примесене с по модерно звучене и слагай собствен почерк (за Разлика от Loudness, които са абсолютни копировачи и вероятно за товас ги харесваш) Гакт има свой стил и предоставя по различно звучене, което е уникално за него и именно заради това става звезда в Цял Свят от такъв калибър, защото ако беше копировач, щеше да е поредния добре пеещ певач, със груб и дълбок глас, а по този начин олицетворява Япония днес.

Колкото до певеца Гакт - има хубав глас, ама не е уцелил музикалния стил.
Това дали го е уцелил се вижда от многобройните му фенове. Трябва ли да ти казвам кво беше преди?! Разни момиченца бъркали в кофите на Японското посолство за да видят някоя новина свързана с Гакт и това в България, кво остаа за страни в които подобен образ се котира още повече. Супер мноо чужденки отиват в Япония за поне един негов концерт и припадат докато виждат как излиза от хотела и искат да са оженят за него (разбира се има и мъже с такива мераци)

Това че думата Рок е англииска, не значи че Гакт е объркал стилът си. Това че J-rock няма специфично японско име като Японската естрда, която се нарича "Enka", не значи че съвременните J-rock-ери се стремят към копиране западния рок.

Иначе е симпатяга, прилича на аниме/манга герой, ама е доста женствен.
Добро утро, говорим за далечна Азия, а не за Бай Ганьо от България дето не може да хване тен, защото космите му препречват пътя на светлината.

Също така знаеш (нема как да си историк и да не знаеш) че японския традиционен театър женските роли също са били изпълнявани от мъже. Това си е нещо в техния геном. За пореден път прайш сравнение между западния рок и японския. (само да отбележа че с тия клинчета през 80те рокерите не ми се струваха мноо мъжествени, въпреки че не бяха женствени)

Поне не е дебел като Азис - заради здравословната храна в Япония (риби, водорасли, и ориз; истинско! кисело мляко и др.)...
Не е заради това бе човек, кво не разбра от:
По-широко разпронената версия за житието на Гакто сама е свързана с факта, че той е вампир и е на 400 години :)
Да си виждал дебел Вампир :laugh:

заради здравословната храна в Япония (риби, водорасли, и ориз; истинско! кисело мляко и др.)...
Кое е истинско? Киселото Мляко ли имаш предвид? Аз чух че щели да създадат среда за виреенето на Булгарикуса, защото за сега взимат всичкото от България и за нас тука остават боклуци.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, щом снима филм значи правилно се е ориентирал човека. Историка беше дал една интересна статия за разни японски технологии, които колкото и да са напреднали ( или точно затова ) не успяват да навлязат на запад. Много добре беше сравнено с островите Галапагос - изолирани и уникални и точно затова трудно могат да наложат нещо изцяло японско на запад. Същото според мен се отнася и за музика, култура. Този стил ( няма нищо общо с ЕМО, разбира се) ми се струва, че отново е изпреварил запада, защото и в Европа има наченки на подобен, но това е далеч от Япония. Аз поне като ги гледам имам усещането, че това размиване на пола е едва ли не линията на еволюцията на бъдещите хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз поне като ги гледам имам усещането, че това размиване на пола е едва ли не линията на еволюцията на бъдещите хора.

В тая връзка гледах едно филмче за произхода на хората, в която една от теориите беше, че извънземни са дошли тука, опрашили са местните (които по онова време са били пещерняци) и по този начин дали на еволюцията голямо ускорение :laugh:

Другата теория беше, че монголоидната раса била много повече време на земята и за тва били най-многобройни :laugh: Това като го чух ти казвам направо се спуках от смях. Но имайки предвид напредъка в развитието им и по различния възглед за посоката на развитието си, може да се окаже вярно :happy:

Също така имайки предвид днешното общество, в което не се изисква толкова груба сила, гъста козина, то сякаш е нормално мъжките различия да отпаднат, тъй като вече не им се налага да ходят на лов, да защитават вида и поколението си по онзи праисторически начин. Също така повечето жени, си падат по метросексуални през по голяма част от цикъла си, така че след няколко хиляди години гена на косматите хора може и да изчезне :D и тука ще се напълни със женчовци.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Айде и аз да се добавя към дискусията, макар и с две години закъснение (привет на всички, между другото, специално заради тази тема се записах!) - наскоро открих Гакт, и се влюбих тотално във него - музика, имидж, филми, въобще във всичко, което прави. Само една лека критика имам - от това, което съм намерила като преводи на песните му, ми се струва, че повечето са вариации на една и съща тема, а именно, "Обичам те и ми липсваш, разкайвам се за грешката си." Може и да греша де, все пак не съм чела преводи на всички песни :unsure: Както и да е - надявам се да съживя дискусията :punk:

P.S. Откъде точно дойде сравнението на Гакт със Азис, така и не разбрах :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Goth Angel в песните на Гакто-чан мисля че се пее само за любов и такива, защото до колкото съм запозната с неговата история той е имал приятелка с която насила са ги разделили, защото не е била от неговата раса смисъл, че не са с еднакъв цвят на кожата тя е била много много много по-черна от него. ОМГ и аз се записах само за да отговоря на тази тема. И това, че някой сравнява музикален гений като Гакт с чалгаджийска мижитурка като Азис направо не мога да го повярвам. Естествено Джей-рока не се приема в България и не знам защо сигурно е заради визията имл Всеки ден като отида не училище двете с приятелката ми си говорим за новостите в Япония и в музиката им и един път едно от момчетата в класа ни ми казва " Пак ли за тия гейове говорите" (с извинение за думата)това за мен си е истинска простащина като не му харесва да не говори това се отнася и за всички на които не им допада този стил музика. На мен например не ми харесва чалгата и не говоря за нея.

А за Гакто-чан той е прекрасен. Той е истински феномен, ангел слезнал от небето.

П.С. Ако не можете да въсприемете Гакт то занчи не можете да възприемете никой от азиатския свят, защото за тях е характерно да са красиви.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...