Отиди на
Форум "Наука"

Защо българинът не си е измазал къщата, а в същото време пие, пуши и има по 2 сателитни антени на фасадата?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
КГшка,

Недей пак да местиш темата.

Първо, всички каменинови и железни тръби повсеместно трябва да бъдат сменени къде с полипропиленови къде с медни по очевдини за всеки нормален човек причини.

Второ, аз не съм фен на спестовните застраховки, но поне рискови година за година както и имуществена нищо не ти пречи да си правиш, разбира се след внимателно прочитане на договорите и консулатция с брокер.

Трето, ел. инсталациите също трябва да бъдат подменени и то по начин, че да се сервизират лесно, например в гофрирани тръби - технология известна от над 80г., но по неясни причини отсъстваща в голяма част от БГ къщите и сградите.

Това са елементарни работи и те зависят от хората, а не от държавата, който иска каквото иска да прави, ама като е непредвидлив да духа супата. В БГ обаче, вместо лична отговорност, цари колективна безотговорност.

И още нещо. Вече живеем в ЕС. Кат не ти харесват БГ застрахователите застраховай се при ирландски например. Никой копче не може да ти каже. Поне за животозастраховането това си е един добър вариант.

Айде стига оправдания за безхаберието.

То си е просто безхаберие.

Е да, Невски, и всеки трябва да живее в къща с басейн и 2 декара двор. Ама има реалности, а те са такива. Частично си прав. Частично.

ПП

Махнал съм част от оригиналния ти текст и за целта съм скрил цялото мнение. Все пак в тъкъв ден по- добре да не е така.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я гледай ти мрачните истории продължават.Сега само за портокола,в толкова коментираната Германия от какъв материал са тръбите/ВИК/ да кажем 70%.Какво общо има ,,сервизирането,,с гофрираните тръби за полагане на инсталация.Как си представя звездният принц ,,българските,,ел инсталации.Въобще ако искаш да оакаш нещо мсе пак не става с общи приказки.Една молба към португалеца,съдействие един вид,колко са кабелите като брой в панелките на Панков.В Гръцко да не говорим още дървени стълбове имат,е не навсякъде но съм го видял лично,ся какъв извод правим за гърците,според мен пълно безхаберие.И последно че взеха да ми стават смешни някои доводи в загубената България според принца колко от населените места като процент имат централно водоснабдяване и колко в Англия например пак като процент,може и в Германия. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Я гледай ти мрачните истории продължават.Сега само за портокола,в толкова коментираната Германия от какъв материал са тръбите/ВИК/ да кажем 70%.Какво общо има ,,сервизирането,,с гофрираните тръби за полагане на инсталация.Как си представя звездният принц ,,българските,,ел инсталации.Въобще ако искаш да оакаш нещо мсе пак не става с общи приказки.Една молба към португалеца,съдействие един вид,колко са кабелите като брой в панелките на Панков.В Гръцко да не говорим още дървени стълбове имат,е не навсякъде но съм го видял лично,ся какъв извод правим за гърците,според мен пълно безхаберие.И последно че взеха да ми стават смешни някои доводи в загубената България според принца колко от населените места като процент имат централно водоснабдяване и колко в Англия например пак като процент,може и в Германия. :post-70473-1124971712:

С човек, който явно не е подменял изгорял кабел, вкопан в мазилка или вкаран в панела и такъв в дебела гофрирана тръба, през която просто дърпаш нов, няма какво да обсъждам.

За твоя информация в Гърция в сградата, в която се намирам в момента има хоризонтална разводка на щранговете с изнесени водомери и спирателни кранчета на улицата, а цялата сградна инсталация е от нови медни тръби. Стълбове изобщо не съществуват на километри около мен всичко е под земята с нови кабели и нови тръби, водопроводните са полимерни и има вкарана газ по цялата улица за да може да се върже всяка сграда. Никъде не висят кабели от сградите. Няма кабеларки, няма ЛАН доставчик, всичко е под земята.

Централното водоснабдяване както и централното топлоподаване за мен нямат предимства и са по-лоши от децентрализираните мрежи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми не ти знам възможностите но в ,,панелките още от 1970 година ел инсталацията се полага в ГОФРЕТА.Струва ми се че пак минаваме в сферата на глупостите,или просто искаш да демонстрираш знания във всяка област.Преди гофрираните тръби по стандарт в България са поставяни,,бергманови тръби,,ама айде че по-по-най не ми е по вкуса.По тия години византийците праскат дървени стълбове и ,,външно окабеляване,,та ушите им пукат.След като имаш самочувсвието на специалист по всичко,това с кабелите под земята за теб е предимство ли.Дали си сигурен че в цяла Гърция е така както го описваш,щото вече ми става интересно,може би говорим за различни държави. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ми не ти знам възможностите но в ,,панелките още от 1970 година ел инсталацията се полага в ГОФРЕТА.Струва ми се че пак минаваме в сферата на глупостите,или просто искаш да демонстрираш знания във всяка област.Преди гофрираните тръби по стандарт в България са поставяни,,бергманови тръби,,ама айде че по-по-най не ми е по вкуса.По тия години византийците праскат дървени стълбове и ,,външно окабеляване,,та ушите им пукат.След като имаш самочувсвието на специалист по всичко,това с кабелите под земята за теб е предимство ли.Дали си сигурен че в цяла Гърция е така както го описваш,щото вече ми става интересно,може би говорим за различни държави. :post-70473-1124971712:

Да де, наскоро ми се наложи да се занимавам с една такава "ГОФРЕТА" тънка и притисната с бетон от всякъде, най-накрая си пуснах изцяло нова инсталация в цялата кухня, за да не се занимавам с глупости, да не говорим, че като видях какви КАБЕЛЧЕТА са слагали великите строители на социализма и се хванах за главата.

Аз живея там където живее ПОЛОВИН Гърция. И тук е така. Още 10-20% живеят в Солун където положението е подобно. По много от островите преди 30-40г. изобщо не е имало ток, добре, че поне до стълбове са го докарали. Ако искаш мога да ти разкажа как се електрифицират стотици острови до 5-10г. и там и по планините и селата ще разкарат стълбовете или ще ги подменят. Това да не ти е БГ? На магистралата към Солун за по-малко от месец се преасфалтираха над 50км на 3-4 ленти във всяка една посока. Тук да не седят да се чешат по носа и по други места по цял ден?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама, то във всяка нова сграда е така и във всяка стара не е. Старите трябва се подновяват, когато има пари....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ама, то във всяка нова сграда е така и във всяка стара не е. Старите трябва се подновяват, когато има пари....

Сградата ми е на 40г. Старите инсталации се подновяват като има желание, съвпаднало с нужда, пари винаги се намират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е не примерът е страшен,ама прав си щом ТИ си имал такъв проблем значи нищо не става от,,инсталациите, в България,чудно па аз като не съм имал проблем как ще го архивираме ама твойто е по-по-най. Ми да ти кажа незнам къде живее половин гърция ама ако е на едно място лошо.Само пак за портокола когато баба Гица в Горно Камънище е палила лампа византийчите са били на свещи.В изграждането на тяхната електропреносна мрежа взимат участие .........познай кой.Дали знаеш електропреносната мрежа в България какво място заема като надежност.Въобще от два притиснати кабела в кухнята/велик довод/правиш извод за състоянието на снабдяването ни с електроенергия ли.И една молба ,,селтаци като масовия византиец просто не вървят за пример.Това с островите беше добър опит ама както ти казах не съм фен на ПО-ПО-НАЙ.Поздрави. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Е не примерът е страшен,ама прав си щом ТИ си имал такъв проблем значи нищо не става от,,инсталациите, в България,чудно па аз като не съм имал проблем как ще го архивираме ама твойто е по-по-най. Ми да ти кажа незнам къде живее половин гърция ама ако е на едно място лошо.Само пак за портокола когато баба Гица в Горно Камънище е палила лампа византийчите са били на свещи.В изграждането на тяхната електропреносна мрежа взимат участие .........познай кой.Дали знаеш електропреносната мрежа в България какво място заема като надежност.Въобще от два притиснати кабела в кухнята/велик довод/правиш извод за състоянието на снабдяването ни с електроенергия ли.И една молба ,,селтаци като масовия византиец просто не вървят за пример.Това с островите беше добър опит ама както ти казах не съм фен на ПО-ПО-НАЙ.Поздрави. :post-70473-1124971712:

Ти сега електропреносната мрежа изградена от "мръсните комунисти, върнали БГ 50г. назад" ли ще ми даваш за пример, докато аз пиша за вътрешните сградни инсталации, при които отговорността за поддръжката е на населението? Ми никой не спори, че е добра, точно защото е изграждана по план и със замах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак бързаш въобще не ми пука за ,,мръсните комунисти,,и въобще не ти давам пример с тях.Би трябвало да ти е ясно че тази електропреносна мрежа е строена от българи и толкова,нали досега плюваше по всичко българско сега пък излезе че имало и добри неща ама нали трябва да го оакаме и хубавото сега па комунистите намеси,абе гръцка му работа.Последно не стана ясно кво праим с качеството на гръцката мрежа дори и ,,сградната,,инсталация,до преди 4-5 години ДТЗ за тях беше нещо за ядене. Гръцката национална електрическа компания ДЕИ среща сериозни проблеми с енергийните си доставки от чужбина, пише днес гръцкият вестник “Имерисия”, цитиран от агенция „Фокус”. От общо петте уговорени енергийни връзки в момента е на разположение единствено линията за внос на електричеството от България с капацитет 600 мегавата. Подводният електропровод с Италия с капацитет 500 мегавата не работи, тъй като все още не е ремонтиран, извън строя е и връзката с Турция (200 мегавата) защото още не е подписано търговското споразумение между ДЕИ и органа за управление на електроснабдяването (ДЕСМИЕ) и съответните турски служби. Много по-ограничените връзки с Албания и Бившата югославска република Македония също имат проблеми. Междувременно търсенето на електроенергия в Гърция нараства с всеки изминал ден, вчера достигна 9 821 мегавата, посочва вестникът

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пак бързаш въобще не ми пука за ,,мръсните комунисти,,и въобще не ти давам пример с тях.Би трябвало да ти е ясно че тази електропреносна мрежа е строена от българи и толкова,нали досега плюваше по всичко българско сега пък излезе че имало и добри неща ама нали трябва да го оакаме и хубавото сега па комунистите намеси,абе гръцка му работа.Последно не стана ясно кво праим с качеството на гръцката мрежа дори и ,,сградната,,инсталация,до преди 4-5 години ДТЗ за тях беше нещо за ядене. Гръцката национална електрическа компания ДЕИ среща сериозни проблеми с енергийните си доставки от чужбина, пише днес гръцкият вестник ”Имерисия”, цитиран от агенция „Фокус”. От общо петте уговорени енергийни връзки в момента е на разположение единствено линията за внос на електричеството от България с капацитет 600 мегавата. Подводният електропровод с Италия с капацитет 500 мегавата не работи, тъй като все още не е ремонтиран, извън строя е и връзката с Турция (200 мегавата) защото още не е подписано търговското споразумение между ДЕИ и органа за управление на електроснабдяването (ДЕСМИЕ) и съответните турски служби. Много по-ограничените връзки с Албания и Бившата югославска република Македония също имат проблеми. Междувременно търсенето на електроенергия в Гърция нараства с всеки изминал ден, вчера достигна 9 821 мегавата, посочва вестникът

Аз съм противник на гръцката енергийна политика и никога не съм твърдял обратното.

Също така няма как да не призная, че електропреносната мрежа градена преди 1989г. е на ниво, като пак не съм твърдял обратното.

Ако можеш да четеш внимателно, ще забележиш, че пиша за отношението на нормалния човек към това, което зависи от него - сградата му, колата му, фасадата му и застраховките му, а не за ПАВЕЦ Чаира или високоволтовите линии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Законът отдавна е разделил това, за което говориш, на необходими и полезни ремонти и на луксозни подобрения. Първите се правят при необходимост, вторите - когато има пари.

Какво толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак ми изчева постинг без лични нападки със съвсем реален случай с проблем с етажната собственост.

Не съм съгласен с КГ, че законът е разделил отдавна всичко и действа.

На противното мнение съм и давам пример, а освен това самите хора смятам, че не зачитат закона.

Не виждам какво страшно има в това, че сме водили 4г. дело и сме направили окачен таван със специализирана цел - събиране на фекални води от горния етаж.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Като гледам колко страници сте написали (аз виждам 18 страници с по 40 мнения във всяка) и колко безсмислен спор водите...

Темата причинява само лоши спомени и караници сред потребителите.

Сещате ли се, че скоро може да спрат да изчезват нечии мнения, а да започнат да "изчезват" цели теми или части от темите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Като гледам колко страници сте написали (аз виждам 18 страници с по 40 мнения във всяка) и колко безсмислен спор водите...

Темата причинява само лоши спомени и караници сред потребителите.

Сещате ли се, че скоро може да спрат да изчезват нечии мнения, а да започнат да "изчезват" цели теми или части от темите.

Здрасти!

Ами то си е така. Като в селска кръчма. Едни оспорват, други се закачват, трети се упитват да предадат информация, други са цинични, пети са надменни....Но когато кръчмарят каже- Хайде стига с тези филосовски! Плащайте и сбогом!- и затваря кръчмата.

Па защо не са си измазват хората къщите все още не знам.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
А защо не си измазват хората къщите, аз все още не знам.

Тяхна си работа... Има ли значение?! Особено - ако нашите собствени къщи са измазани. Още повече - ако нашите собствени къщи имат топлоизолация.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тяхна си работа... Има ли значение?! Особено - ако нашите собствени къщи са измазани. Още повече - ако нашите собствени къщи имат топлоизолация.

Здрасти!

Майче има. Употребяват значително повече енергия да отопляват домовете си. Това се отразява не само на портфейла им ами и на глобалното затопляне.

Знаеш:

Разсъждавай глобално,

Действай локално....

:post-70473-1124971712::lightbulb::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Па защо не са си измазват хората къщите все още не знам.

:whistling::whistling::whistling:

Най - вече защото нямат пари. Нали ти казах :)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребители

Искам да кажа нещо, в духа на дискусията. Хитлер се възползва от типични особености на немската култура, за да дойде на власт. Една от тях е традиционната тревожност на германеца, която трябва да бъде избегната със ред, закони, силна ръка. Другата, за съжаление, е сляпото доверие, което традиционно германците имат в правителството си, управниците и шефа. А приори се приема, че всичко, което държавата и президентът прави, е правилно, добро, и те са длъжни да изпълняват. Това явление се наблюдава и в северните народи, нарича се обществен институционален колективизъм. Просто обществото има пълно доверие на властимащите и недоверието и скептицизмът са сведени до минимум. На никой не му хрямва да се замисли дали това, което се разпорежда от Берлин или Стокхолм, е грешно. Щом идва от властта, е добро.

Така описаното явление се вписва в духа на културното измерение равновластие. И наистина, диктатурата на Хитлер изглежда равновластна. Той винаги е сред народа. Заобиколен от тълпи. Говори на живо, прави паради, вождът е сред народа, не по телевизията, както всяка сутрин в продължение на 50 години правеше Франко.

навярно това е основната разлика между диктатурите, ако изобщо ги има, при равновластните народи, и тези при неравновластните. При последните народът е свикнал да го мачкат, да му диктуват какво да прави, и той ще изпълнява - ще недоволства, ще мрази вътрешно властта, ще я плюе в лични разговори, ще гледа да я измами, но винаги ще изпълнява по принуда.

Немците са на другия полюс. Там почти всичко по времето на Хитлер бе направено по убеждение. Хората са убедени, че това е правилно, че така трябва, и го правят не по принуда, а от гражданска съвест, защото имат слюпо доверие в правителството си. А никак трудно не е на правителството да ги убеди, че е право. Защото немците традиционно вярват на властимащите.

Подкрепям на 100 процента мнението..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Най - вече защото нямат пари. Нали ти казах :)

Имат пари за да вдигнат къща, а нямат за да я измажат???!!!

няма регламент по този проблем - в някои държави са си оплели кошницата - строиш, измазваш, боядисваш и чак тогава обитаваш- в противен случай подлежиш на наказателна отговорност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имат пари за да вдигнат къща, а нямат за да я измажат???!!!

няма регламент по този проблем - в някои държави са си оплели кошницата - строиш, измазваш, боядисваш и чак тогава обитаваш- в противен случай подлежиш на наказателна отговорност.

хаха, наказателна отговорност в БГ за това, че някой не си е измалзал къщата или си ръси пепелника на улицата от 7мия етаж ...

хахахахахахахахаха ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

хаха, наказателна отговорност в БГ за това, че някой не си е измалзал къщата или си ръси пепелника на улицата от 7мия етаж ...

хахахахахахахахаха ...

Предложение има за закон. Тези които не си поддържат ред около къщата и стопанският дом няма да получават пълната сума на социалната осигуровка....

Но около блоковете жилища кой и как ще държи ред?

Тези които трайно са безработни общината ще има право да ги назначава на работа, независимо от професията им...от 2012 година.

:read: :read: :read:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имат пари за да вдигнат къща, а нямат за да я измажат???!!!

няма регламент по този проблем - в някои държави са си оплели кошницата - строиш, измазваш, боядисваш и чак тогава обитаваш- в противен случай подлежиш на наказателна отговорност.

Никъде в Европа няма такова изикване. Ако са естетичо фугирани тухлите са идеална фасада.

Я иди в Англия и накарай местните да си измажат шпакловат тухлените стени и да видиш какво ще ти кажат.

Или в Германия и Холандия. :biggrin:

England_London_GardenBrickwork.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никъде в Европа няма такова изикване. Ако са естетичо фугирани тухлите са идеална фасада.

Я иди в Англия и накарай местните да си измажат шпакловат тухлените стени и да видиш какво ще ти кажат.

Или в Германия и Холандия. :biggrin:

England_London_GardenBrickwork.jpg

М, да. Или Русия. Но това се казва клинкер облицовка, и обикновено са такива по силно изпечени тухли и хоросан които издържат на влага, студ, слънце....post-5590-026090400 1308885989_thumb.jpg

post-5590-091024300 1308887050_thumb.jpg или от добре почистени и избрани стари тухли, но и тази облицовка трябва на по 4-5 години да се намаже със специална течност (питъл сам майстор казва чисто слънчогледово олио) за да останат красиви.

Знаем, че става дума за онези изцапани от вар тухли, м-у които дъждът е измил хоросана, даже и ръбовете са се закръглили вече бай....post-5590-099846100 1308887333_thumb.jpg

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имат пари за да вдигнат къща, а нямат за да я измажат???!!!

няма регламент по този проблем - в някои държави са си оплели кошницата - строиш, измазваш, боядисваш и чак тогава обитаваш- в противен случай подлежиш на наказателна отговорност.

Наказателна? В затвора, защото не са си измазали къщата? Ами като наистина нямат пари? Трябва да се живее, но да се измаже - няма.

ПП

Впрочем това е силно социалистически феномен, с неизмазването. Даже имаше и реплика в един филм - "Къща на три етажа си направил! Нарочно не я измазваш!"

За несоциалистическата генерация това няма да значи нищо, защото няма да знаят контекста - как е опасно да покажеш, че имаш повече пари, затова стоиш нарочно маскиран в мизерия.

Сега вече който строи го прави като хората ;)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...