Отиди на
Форум "Наука"

Забраниха чешкия скандален "художник" в Пловдив


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Каква памет само....

Ами защо първоначално приписа творбата на несъществуваща българска художничка? Сигур и тя бе видение от детството му :whistling:

"Боли" не е думата, нито пък царят е гол. Скандалността в едно общество трябва да има мярка. По стените и улиците в България висят невероятни простотии, и една от тях я докарАха и от Чехия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо, аз например си спомням също никак, ама никак не много добри неща от СССР. Ако трябваше да ги представя в инсталация, сигурно КГБ, пардон ФСБ наистина щеше да ме отвлече и затрие :biggrin:!

А че и чехът шикалкави, шикалкави, но пък и ние рипнахме, все едно ни заклаха! Де да имахме тази енергия за наистина важните неща!

Абе, точно гол си ни е царят, и то не Сакс-Кобург-Готски.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и едно интересно (за мен) мнение по темата. Солидаризирам се с него!

"Творбата на чеха Давид Черни имаше ясно формулирани от него цели и те бяха чисто артистични и художествени в рамките на неговия артистизъм и визуална култура. И нищо повече. Тези, които се намесиха и направиха въпроса политически като например агент Гоце и простака Димитър Стоянов, принудиха твореца да реагира творчески - покри държавата с черен плат, с което превърна творбата си от статичен експонат в силно динамизиран сюжет. В този сюжет до определен момент контурите на България му служеха за пластична и хроматична рамка на правилно, дори академично композирани утилитарни вещи, които, както всички вещи, предизвикват определени чувства. Това беше в началото творбата на Давид Черни. След като обаче агент Гоце - голям интелектуалец и световен изкуствовед под прикритие, изрисува недоволство и нежелание да гледа творбата, авторът реагира с уважение към интелекта на пернишкия критик и покри творбата с черен плат. АБСОЛЮТНО ГЕНИАЛНО! Защото Гоце е президент, тоест представляващ държавата...

Авторът страда от неуспеха си, той приема с прискърбие оценката на Гоце и за него тази творба е мъртвородена, тоест тя трябва да бъде погребана по очевидното и настойчиво настояване на президента на една европейска държава. Творбата вече е погребана, траурното покритие изразява по най-остроумен начин няколко неща - че не българите, а няколко простака в държавата се мислят за достатъчно големи, за да се отъждествят с България, поради което с България няма смисъл да се разговаря. Защото гледайки тези няколко простака, впечатлението е отчетливо - българите не умеят да работят, не умеят да се веселят, нямат чувство за самоирония, и за хумор изобщо. И човек неволно си спомня информациите на световните медии за България и еврофондовете,информациите за нейния президент, за състоянието на държавата. И му става мъчно за скрития експонат, за България, превърната в тоалетна. Но не от Давид Черни."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Михов, Михов.... Тъжна работа.

Горното мнение, с което се "солидаризираш" е написано от най-обикновен неграмотен простак. Който, при това, се гордее с простотията си!

Никъде в Европа или света не можете да срещнете подобни хора (като автора на горното мнение), които са истински уважавани, които са съзидатели на нещо.

В различните страни според обстановката и степента на суверенитета им - открито или прикрито ги смятат за измет.

В Турция, една държава, която наистина уважавам, заради нейната ДЪРЖАВНОСТ, на такива хора им казват открито, че са ИЗМЕТ и се държат с тях както заслужават - именно като измет. Евала комшулар!

В САЩ не им казват, че са измет, но ги третират като измет.

В Германия, която не преживява своите най-суверенни времена, не им казват, че са измет и не ги третират по никакъв начин, просто защото ги презират.

В България разни Миховци се "солидаризират" с измета............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Михов, Михов.... Тъжна работа.

Горното мнение, с което се "солидаризираш" е написано от най-обикновен неграмотен простак. Който, при това, се гордее с простотията си!

Никъде в Европа или света не можете да срещнете подобни хора (като автора на горното мнение), които са истински уважавани, които са съзидатели на нещо.

В различните страни според обстановката и степента на суверенитета им - открито или прикрито ги смятат за измет.

В Турция, една държава, която наистина уважавам, заради нейната ДЪРЖАВНОСТ, на такива хора им казват открито, че са ИЗМЕТ и се държат с тях както заслужават - именно като измет. Евала комшулар!

В САЩ не им казват, че са измет, но ги третират като измет.

В Германия, която не преживява своите най-суверенни времена, не им казват, че са измет и не ги третират по никакъв начин, просто защото ги презират.

В България разни Миховци се "солидаризират" с измета............

Кое е тъжно е много относително. Харесва ми менторския ти тон. Искаш ли да ти дам списък с неща, които да одобриш, дали мога да ги правя, за да не се излагам повече?

Сега сериозно. Това, че се радваш на Турция е доста показателно за теб. Радваш се на държава, където убиват журналисти, само за различно мнение. Като Хрант Динк например - да вземе да смята, че има арменски геноцид! Държава, където елементарните човешки права не се зачитат! Това вече наистина е тъжно! Че моделът за подражание и радост на нашите "националисти", "патриоти" или каквито и да са там, е ...Турция. Всъщност в България много рядко ще видиш и националисти като хората, повечето са си чисти комунисти, но да не се отклонявам.

В САЩ, Слава богу наистина има свобода на мненията. И там е пълно с промити мозъци, но има и нормални хора. Даже напоследък като че ли станаха повече.

Ако не разбрал, а явно не си разбрал, аз съм против ограничаването на свободата на словото.А художественото изразяване е част от тези свободи. На мен този човек нищо не ми е направил. Лошото е обаче, че с комплексарските и първосигнални реакции за пореден път си доказваме,че сме много близо до Турция, а и до Близкия изток.

И за да не влизам в ролята на национален нихилист и космополит, защитаващ враговете на Родината, ще трябва да поясня за теб и такива,като теб: инсталацията определено нарушава добрия тон, но само толкова. Просто имаше много по-адекватна реакция от страна на държавните органи,включително с ирония и дори сарказъм към Черни. Откъде акъл и чувство за хумор обаче у тези хора, питам аз? От АОНСУ и Симеоново, където са обучавани ли? Забраните не спомагат за положително развитие в такива случаи, само усилват рекламния ефект. Дори мълчанието е сто пъти по-добро.

Най-лошото е, че политици като Атанасов и Първанов трупат точки на гърба на бедния чех, по възможно най-евтиния начин, а малоумниците в България се радват...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Защо, аз например си спомням също никак, ама никак не много добри неща от СССР. Ако трябваше да ги представя в инсталация, сигурно КГБ, пардон ФСБ наистина щеше да ме отвлече и затрие :biggrin:!

А че и чехът шикалкави, шикалкави, но пък и ние рипнахме, все едно ни заклаха! Де да имахме тази енергия за наистина важните неща!

Абе, точно гол си ни е царят, и то не Сакс-Кобург-Готски.

Хммммм ..... Пък аз би представил Русия с едно огромно поле, река и небе и отзад някъде една голяма православна църква...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Михов, съвременна Турция е една голяма тема. Ако искаш можем да я дискутираме отделно, както и твоето мнение за нея. Можем да дискутираме и Гърция, където появата на изроди като Чорни или негови клакьори също е немислимо. Или и Гърция е "лоша"? Кои са "добрите", тогава?

Колкото до "инсталацията" на "чеха" Чорни....... Виж, Михов, ти си интелигентен човек, или поне такъв ми се струваш.

Проявата на този "творец" не е просто "нарушаване на добрия тон". Ще ти го илюстрирам със следния пример:

Виждаш паднал на земята безпомощен човек. Ама наистина безпомощен. Човек, който се мъчи, който страда. И "чехът" вместо да му помогне или просто да си отмине, отива да се изплюе в лицето му, да се изкикоти изродски, да го ритне. Това ти наричаш "нарушаване на добрия тон"?! :post-20645-1121105496:

Безпомощният човек е България. Защо този смръдльо не си направи творческа провокация с кенеф по отношение на Франция или Полша или Гърция, например?

Виж, България там, може.

Когато този безпомощен човек, все пак реагира на храчката в лицето си, Михов излиза и го осъжда, щот бил "простак" и не разбирал творческата провокация и тънкия хумор?!

Михов, ако бях на твое място щеше да ме е срам. Но не съм на твое място и се радвам за това.

Извинявай, ако си почувствал менторски нотки в моя тон. Нямам никакво желание да ти казвам как да се държиш и защо да го правиш. Предполагам, че си зрял човек, който може да отговаря за думите и делата си и да си носи резила.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Обижда тези,които явно не са достатъчно уверени в себе си като индивиди и нация.

А я обърни нещата - да ни представи нас с минаретата! Веднага всякакви псевдопатриотари щяха да реагират по същия начин. Знам си стоката - казва бай Ганьо и е много прав. Обратното - Холандия като кенеф. Знаеш ли, колко щеше да им пука на холандците? И я си представи кметът на втория им град - Ротердам, да издаде подобна забрана. Абсурд!

Aspandiat, надявам се, че последното не го мислиш искрено. Да се убиват хора заради такива неща е просто смешно. Нашите управляващи ги избрахме аз и ти, и отново аз и ти мълчахме и им гледахме безучастно безобразията. Ще им забраниш в България, но не можеш да им забраниш в чужбина, както и не можеш да отвлечеш всички. Дори и Сталин не е успял.

Лошото е, че хората така ни виждат.

Че то сега нашият кмет прави точно това - осигурява огромна публичност на изявата на Черни, на чието "творчество" иначе щяха да обърнат внимание 20-30 души в мухлясалата турска баня. А сега не само че разбра половин България, ами се дава и повод да се говори колко са прости и нетолерантни българите...

Тези два поста отговарят и на моето мнение. На подобни неща не бива да се обръща по-голямо внимание от колкото заслужават. В това пано всички държави са представени по подобен начин, но ние се обиждаме, а другите не.

Завършил съм училище в центъра на София, което преди се водеще сравнително елитно и до 1998 г. (когато завърших) тоалетните бяха точно такива. :) След това не съм влизал там и не знам дали са ги ремонтирали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
В това пано всички държави са представени по подобен начин, но ние се обиждаме, а другите не.

Това просто не е вярно.

Завършил съм училище в центъра на София, което преди се водеще сравнително елитно и до 1998 г. (когато завърших) тоалетните бяха точно такива. :) След това не съм влизал там и не знам дали са ги ремонтирали.
Тук не зацепвам.

Какво общо имат тоалетните в твоето училище с изстъпленията на един българомразец?! Ако ще да сте акали и в коридора..........

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В един вестник прочетох следния коментар по темата:

"Ако държавата ни е кенеф, защо за толкова години не се намери нито един български политик, който да пусне водата?!"

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...