Отиди на
Форум "Наука"

Инцидент с Т72


КГ125

Recommended Posts

  • Потребител

Не се обиждам,но.... Дали няма откат или има частичен .. къде остава подона и какво е състоянието на клина ?Ми като няма откат клинът е ЗАТВОРЕН подона е вътре,просто откатът отваря клина. Как работи презареждането? Кой го командва- някой подаде ли му команда за зареждане? Не е ли свързано подаването на снаряда към оръдието с авт. отваряне на клинаМи това ми беше идеята щот при затворен клин няма пушек вътре.Ако има презареждане обаче клинът се отваря автоматично и ПУШИЛКА.Кога се изхвърля подона през люкчето и къде се намира до момента на изхвърлянето Пак казвам няма откат няма отворен клин няма пушек,според теб при затворен клин откъде идва пушека,подонът се изхвърля при презареждане,е точно тогава се отваря клина АВТОМАТИЧНО и точно тогава има пушилка,това казвам.Последно без да се обиждаш,ще го кажа по простичко ИСТРЕЛ- само заряд НЯМА ОТКАТ-клина е ЗАТВОРЕН няма откъде да има ПУШЕК -НО има задействано ПРЕЗАРЕЖДАНЕ-КЛИНЪТ СЕ ОТВАРЯ и ето резултата за димилката.Дали еразделно пълнене и е вкаран само заряд цикълът е същия,ми естествено къде видя да казвам че има разлика.Въобще прочете ли това което казвам.А и сигурен ли си че ти си влизал в 72 /без да броиме военното обучение в училище/А и само да допълня нагнетателя се включва автоматично при натискане на който и да е от спусъците,ако няма дим вътре какво значение има дали е включен или не.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 52
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Е тук ме хванА.КЕМАФ по твое време като имаше пълнач в 55 за колко време пълнеше,какъв беше норматива.При 72 презареждането става за 5 сек целия цикъл,ма може ти да гледаш по бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За 6 сек. но го правеха по-бързо. Толкова, че снаряда се виждаше като ветрило ;) Костваше много обелени пръсти. Въпросът е точно, че димът бързо излезе секунда след изстрела я имаше, я нямаше.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Горе някой от колегите пишеше, че става въпрос за частен танк! Щом е така на частния танк едва ли някой ще му остави клина на затвора на оръдието. Не вярвам да се ограничат само ударника да извадят :biggrin:

Ако е частен танка следователно става въпрос не за инертен изстрел а за имитация на изстрел :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доста време не съм влизал в темата … командировка….!!!!! доста интересни мнения…

Никой предполагам не е бил вътре и не знае какво се е случило …………Всички участници в форума се опитваме да обясним правдоподобно …….. случилото се

Според познанията си ………. Това че „solo” през цялото време е настроен негативно към всичко… а не дава /не се опитва поне/ някакво правдоподобно обяснение ?!?! …. :lightbulb::lightbulb::lightbulb::lightbulb::lightbulb::head_hurts_kr:

1. Със сигурност можем да спорим доста кой е бил (влизал) по вече в Т72 „?! Другия вариант е да сме били заедно по полигоните ?!” …….. практика брат,

Колкото до споменаването на НВУ от теб … поне трябваше да запомниш че нагнетателя за да се включи автоматично преди това трябва нещо да се включи, иначе береш ядове на „щатния” ако си „стрелял” ако щеш да натиснеш който си искаш ел. спусък :post-70473-1124971712:

2.По отношение на пушека вътре – излиза едновременно с този от оръдието => значи е свързано с изтрела …….. ти през цялото време твърдиш че клина е затворен (макар да има някаква логика) ОК – обясни пушека ..???… (да неби да са запалили някоя димка) => колкото до твърдението ти, дали има значение дали е включен нагнетателя – повярвай има-а-а-а-а-а, ……… пък и кога видя оръдието да застава на ъгъл за зареждане след като казваш че е задействан цикъл за зареждане и дали може да се задейства ако клина е затворен……… :post-20645-1121105496: . Или само си чешем езиците

3.колкото до подона влез в една машина някаде или тренажор за да си изясниш в кой момент какво се извършва (за да няма интерпретации ….. на тема цикъл зареждане = виж това - http://tank.start.bg/play.php?lid=484884&tv=yt)

4. За скорострелността подкрепям „КГ125” Т55 се зарежда по бързо (5 сек целия цикъл Т72 =„solo” = това вероятно е някой по-нов вариант Т72) => до 8 изтр/мин = 75-80сек за изтрел :doh:

5. ……. Няма танкове в Горна баня камо ли частни !!! :crazy_pilot:

П.П.

Никога не съм претендирал че зная всичко, винаги може да се научи нещо ново –

а и никога не съм се вземал на сериозно!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като пълнач на Т-55 преди близо 30г. на едно батальонно на Ново Село заредих пет снаряда за ..не си спомнам колко беше, около минута сигурно, бяхме изкарани на предния край за стрелба с право мерене, докато другите танкове се изнасяха от дълбочина. Хем от място бая зор беше. Твърдо за съм да има танкове с АЗ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Пълначите заслужават особено уважение... От нищо незнащ новобранец, последната дупка на кавала, върху когото се стоварва всяка тежест на службата, която можете да си представите, пренебрегван че и тормозен за всичко от всички, за няколко месеца става човек, който (с очите си съм го виждал) зарежда така, че 40 кг. снаряд се вижда в ръцете му "като ветрило", знаете, когато нещо се ускори много как се размножава пред погледа.

С АЗ, ама като засече нещо почва едно пълнене... . Абрамса и Леото колко време вече ги държат без, навярно не е случайно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно, за трудното е трудно на пълнача на T55

но за обучения пълнач като абсюлютно време е по бързо, а на Т72 е лесно, но времето общо взето е постоянно /маханизма за извършване на цикъла зареждане изисква определено време/ :unsure:

" С АЗ, ама като засече нещо почва едно пълнене... . Абрамса и Леото колко време вече ги държат без, навярно не е случайно. "

има начини и за ръчно или полуавтоматично пълнене............. а колкото до Абрамса и Леото със сигурност не е това причината :doh:

:))::))::))::)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав си... в реални условия винаги това време се увеличава ,,,ннеобходимо е време за изтрела което пък зависи от мерача,..т.н.!!!... аз говоря средно статистически защото сигурно си съгласен че същото важи и за Т72.......... направи една засечка как ще направиш 8 изтрела за минута(дори при безпроблемна работа на автоматиката) ??? никога,,, дори половината! :post-70473-1124971712: не ми се получава сметката

Инъче Т72 е с доказани качества и е много добра за нашите условия :good:

:punk: а инъче съм правил какви ли не глупости :Oo:;) ... за да скъся времето за зареждане и да се осигури по-вече време на мерача :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На писта е ставало редовно с Т55 6 с. за изстрел при нас, те наш`те пълначи, да не ся хваля, ама бяха чудовища. :v:

(Пък като напълнеха предварително :w00t: изстрелът е ставал и на втората секунда от тръгването )))) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

:mad:а четох в една тема .............. не знаят кеде е десантния люк , а камо ли да са излизали през него :doh::doh::doh::doh::doh::doh:

(явно е малко бойната мотивация) изнежена работа :lac::lac::lac:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...