Отиди на
Форум "Наука"

Расизъм и религия - ДНЕС


Recommended Posts

  • Потребители

http://religion.ng.ru/events/2009-11-11/3_news.html

Позволих си да дам този цитат, защото ме шокира и защото става дума за уважавани национални издания – ”Независимая газета” и „Маарив”, които не могат да бъдат обвинени в антисемитизъм:

"Глава израильской иешивы «Од Йосеф Хай» Ицхак Шапиро, раввин еврейского поселения Ицхар, издал скандальную книгу «Торат Мелех» («Законы Царя»). В ней, отвечая вопрос: «Когда еврею разрешается убивать неевреев?», он заявил следующее: «Когда мы убиваем гоя, который нарушил заповедь, на это нет никакого запрета».

Убийство нееврея, по мнению раввина, возможно также в том случае, если он «представляет угрозу для народа Израиля». Раввин говорит также о том, что нееврея можно убить, если он убил еврея. Наконец, Ицхак Шапиро рассматривает ситуацию, в которой разрешается убивать «детей злодеев». Он говорит, что это можно делать в том случае, если ясно – когда они вырастут, они не смогут укрепить еврейский народ.

Разрешается убивать детей нееврейских лидеров для того, чтобы усилить давление на родителей, говорится в его книге. При этом автор отвечает, что делать это можно практически всегда, даже если речь идет о совсем маленьких детях. Книги пока нет в продаже, однако она уже удостоилась рецензии на страницах газеты Maariv. Эта публикация, в свою очередь, вызвала бурную дискуссию на израильских интернет-форумах. Некоторые комментаторы обвиняют журналистов этого издания в разжигании ненависти по отношению к религиозным евреям. Другие говорят о том, что раввин Ицхак Шапиро выступает только от своего имени и очень немногие верующие евреи согласны с его выводами."

Вашето мнение за това? Какво ли ни чака още!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо ново. Расизмът във формите познати днес е въведен от Ездра - виж книга на Ездра от Стария завет. По късно в Талмуда идеята се развива, за да стигне дотук:

Every Jew, who spills the blood of the godless (non-Jews), is doing the same as making a sacrifice to God. --Talmud: Bamidbar Rabbah c 21 & Yalkut 772

Тези текстове се срещат в два от класическите еврйски мидраши (тълкувания на Закона), Bamidbar Rabbah и Yalkut и са обичайните аргументи на антисемитизма.

за повече информация:

http://www.revisionisthistory.org/talmudtruth.html

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко това от мнение номер 1, ако е вярно представлява класически есктремизъм на религиозна основа, какъвто по света има много и в много религии и е просто продукт на болната фантазия на автора си.

Преди време една шматка в Америка беше издала книга, в която доказваше, че няма проблем да се кара кола с алкохол. След като влезе за 5 г. в затвора за ПТП с нейно участие мъртво пияна, не знам дали ще продължи със становищата си.

Та и горното е същата работа. Ако католик го напише, шумът ще е по-голям, де. Но по същество във всички случаи, такива писания представляват налудничави идиотщини. Освен когато зад тях не застане някоя реална сила. В случая не е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
http://religion.ng.ru/events/2009-11-11/3_news.html

Позволих си да дам този цитат, защото ме шокира и защото става дума за уважавани национални издания – ”Независимая газета” и „Маарив”, които не могат да бъдат обвинени в антисемитизъм:

"Глава израильской иешивы «Од Йосеф Хай» Ицхак Шапиро, раввин еврейского поселения Ицхар, издал скандальную книгу «Торат Мелех» («Законы Царя»). В ней, отвечая вопрос: «Когда еврею разрешается убивать неевреев?», он заявил следующее: «Когда мы убиваем гоя, который нарушил заповедь, на это нет никакого запрета».

Убийство нееврея, по мнению раввина, возможно также в том случае, если он «представляет угрозу для народа Израиля». Раввин говорит также о том, что нееврея можно убить, если он убил еврея. Наконец, Ицхак Шапиро рассматривает ситуацию, в которой разрешается убивать «детей злодеев». Он говорит, что это можно делать в том случае, если ясно – когда они вырастут, они не смогут укрепить еврейский народ.

Разрешается убивать детей нееврейских лидеров для того, чтобы усилить давление на родителей, говорится в его книге. При этом автор отвечает, что делать это можно практически всегда, даже если речь идет о совсем маленьких детях. Книги пока нет в продаже, однако она уже удостоилась рецензии на страницах газеты Maariv. Эта публикация, в свою очередь, вызвала бурную дискуссию на израильских интернет-форумах. Некоторые комментаторы обвиняют журналистов этого издания в разжигании ненависти по отношению к религиозным евреям. Другие говорят о том, что раввин Ицхак Шапиро выступает только от своего имени и очень немногие верующие евреи согласны с его выводами."

Вашето мнение за това? Какво ли ни чака още!!!

А от друга страна в немалко страни, който оспори постулатите за Холокоста, го чака съдебно преследване.

Вече съжалявам, че Вермахтът не победи при Сталинград...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами глупост е да се преследва някой за изказано мнение. Иначе трябва да се преследват всички и то става едно....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
x_62672a8e.jpg

Малиииии, под знамето на Сталин и Христос....да строим социализъм!!! :)::) Отново!!! :):):) Ами де бяха църквите през социализма и поповете???

Нищо не остана в тоя 21 век, ей, всичко се омеша....

По едно време казаха, че Сталин си държал в Кремъл олтар и се молел там...... :crazy_pilot:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
По едно време казаха, че Сталин си държал в Кремъл олтар и се молел там...... :crazy_pilot:

Защо пък не, все пак е бивш семинарист.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами защото той има толкова общо с религията, колкото и Робеспиер :)))

Семинарист е по простата причина, че в Руската империя само на семинариите е било позволено да преподават на роден език. Съответно, националната интелигенция на арменци и грузинци е превърнала тези места в широкоспектърни национални образователни институции, където се преподава какво ли не на родния език и много младежи са отивали там, с тях и Йосиф Джугащвили.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами защото той има толкова общо с религията, колкото и Робеспиер :)))

Семинарист е по простата причина, че в Руската империя само на семинариите е било позволено да преподават на роден език. Съответно, националната интелигенция на арменци и грузинци е превърнала тези места в широкоспектърни национални образователни институции, където се преподава какво ли не на родния език и много младежи са отивали там, с тях и Йосиф Джугащвили.

Може, сигурно е така. Ама майката на Сталин е заявявала неведнъж: "Сосо е добро момче". :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Всичко това от мнение номер 1, ако е вярно представлява класически есктремизъм на религиозна основа, какъвто по света има много и в много религии и е просто продукт на болната фантазия на автора си.

Благодаря на уважамия КГ 125 за това мнение, което напълно споделям. Но....

Защо имам странното чувство, че някой го е страх дори да цитира пасажа от „Независимая газета”?

Вместо цитат имаме „мнение № 1”???!!!

Досега не бях виждал нещо подобно в този форум! Страх лозе пази.......

От друга страна разбирам много добре, уважаемия КГ125.

Къде - къде по-безопасно е да громиш Сталин и Робеспиер (дето се казва на умряло куче нож да вадиш), отколкото да коментираш религиозния фанатик Шапиро от селището Ицхар, който през 21 век открито проповядва убийство на деца, в съответствие с предписанията на собствената му мракобесна религия.

Каква е разликата между такива индивиди и Бен Ладен с неговия Джихад и афганистанските изверги?

Но спете спокойно, трайте си, смейте се на умрелото куче Сталин и току-виж, може и да пощадят децата Ви………

Не знам, но лично аз съм обезпокоен от самия факт, че такива „хора” ходят по земята и дишат въздух.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Може, сигурно е така. Ама майката на Сталин е заявявала неведнъж: "Сосо е добро момче". :biggrin:

Да ама също така е казала: "По-добре да беше станал свещенник" ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Къде - къде по-безопасно е да громиш Сталин и Робеспиер (дето се казва на умряло куче нож да вадиш), отколкото да коментираш религиозния фанатик Шапиро от селището Ицхар, който през 21 век открито проповядва убийство на деца, в съответствие с предписанията на собствената му мракобесна религия.

Каква е разликата между такива индивиди и Бен Ладен с неговия Джихад и афганистанските изверги?

Но спете спокойно, трайте си, смейте се на умрелото куче Сталин и току-виж, може и да пощадят децата Ви………

Не знам, но лично аз съм обезпокоен от самия факт, че такива „хора” ходят по земята и дишат въздух.

Тоз Шапиро много маца трябва да изяде за да стигне Робеспиер и Сталин. Че и Бен Ладен. И нека правим разлика, Сталин и Роспиер не са религиозни фанатици, а по-правило такива индивиди (фанатиците де, без значение какви са) нямат много "успехи" в пооооо- (хм)прагматичните дейности ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Благодаря на уважамия КГ 125 за това мнение, което напълно споделям. Но....

Защо имам странното чувство, че някой го е страх дори да цитира пасажа от „Независимая газета”?

Вместо цитат имаме „мнение № 1”???!!!

Досега не бях виждал нещо подобно в този форум! Страх лозе пази.......

От друга страна разбирам много добре, уважаемия КГ125.

Къде - къде по-безопасно е да громиш Сталин и Робеспиер (дето се казва на умряло куче нож да вадиш), отколкото да коментираш религиозния фанатик Шапиро от селището Ицхар, който през 21 век открито проповядва убийство на деца, в съответствие с предписанията на собствената му мракобесна религия.

Каква е разликата между такива индивиди и Бен Ладен с неговия Джихад и афганистанските изверги?

Но спете спокойно, трайте си, смейте се на умрелото куче Сталин и току-виж, може и да пощадят децата Ви………

Не знам, но лично аз съм обезпокоен от самия факт, че такива „хора” ходят по земята и дишат въздух.

Но какво да му цитирам на пасажа, след като ти си го направил в "мнение номер 1" :)) (тъй като мойто е номер 3, пише номер 1, за да се отличи от номер 2. Какъв е смисъла да се повтаря пак? .. ... ... )

А иначе очаквам голяма група леви организации да посреща тоя перко хахов на всяко летище в Европа с лозунги, транспаранти и макети на бебета :wavetowel2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да ама също така е казала: "По-добре да беше станал свещенник" ;).

Това даже мисля, че е продължението на "Сосо е добро момче" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това даже мисля, че е продължението на "Сосо е добро момче" :)

Сосо може и да е бил (ама май не е така според съвременниците му ;)), но Коба го "убива". А Сталин вече има много малко общо с Коба, камо ли със Сосо :).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...