Отиди на
Форум "Наука"

Кълвач


инA97

Recommended Posts

  • Потребител

Извинявам се , ако тук не е уместен моя въпрос. Но в бързината ми излезна Вашия форум.

Имам проблем с кълвач , на 6 места ми е надупчил къщата- топлоизолацията, прави го през деня когато няма никой в къщи. Вечер като се стъмни ние удряме по дупките с прът , той изхвърча и мисля,че не идва за остатъка от ноща, защото през ноща , пак чукаме но той не изхвърча.

Моля, дайте съвет как да го прогоним. Моля, само не ми се подигравайте, найстина проблема е сериозен и спешен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Извинявам се , ако тук не е уместен моя въпрос. Но в бързината ми излезна Вашия форум.

Имам проблем с кълвач , на 6 места ми е надупчил къщата- топлоизолацията, прави го през деня когато няма никой в къщи. Вечер като се стъмни ние удряме по дупките с прът , той изхвърча и мисля,че не идва за остатъка от ноща, защото през ноща , пак чукаме но той не изхвърча.

Моля, дайте съвет как да го прогоним. Моля, само не ми се подигравайте, найстина проблема е сериозен и спешен.

Здрасти!

Ами, предлагат или засилване на двоен троен слой от мрежата в-у изолацията или поставяне на силуети на хищни птици в-у стената или повисяване.

На много места срещу врани заковават на кол една жива врана. Тя докато е жива крякя и с това изплашва другите. С кълвачат незнам, дали е позволено...

Проблемът е, че понеже му кънти на кухо той си върши работата. Кълве за да извади, червеите.

Ако може някак да се запълни.

При нова изолация затова е препочитано стъклен или каменен памук да се слага вместо стереопор.

:whistling::whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Ами, предлагат или засилване на двоен троен слой от мрежата в-у изолацията или поставяне на силуети на хищни птици в-у стената или повисяване.

На много места срещу врани заковават на кол една жива врана. Тя докато е жива крякя и с това изплашва другите. С кълвачат незнам, дали е позволено...

Проблемът е, че понеже му кънти на кухо той си върши работата. Кълве за да извади, червеите.

Ако може някак да се запълни.

При нова изолация затова е препочитано стъклен или каменен памук да се слага вместо стереопор.

:whistling::whistling::whistling:

Ами той копае там и там спи, защото няма от къщата какво да яде. Видях в старата къща която под обикновена мазилка имая ,мрежа "раб*ица ли се казваше, изчукал е мазилката и до там е бил, не е могъл мрежата да изкълве и затова ми кълве топлоизилацията. А нова изолация в/у старата то това си е безумни пари .Мале какво да правя? Сега обедната почивка отивам да го плаша ама само за 1 час, ще хвърлям бомбички, ама нямам човек който да стой там да го плаши. Моля давайте съветиииии,Моля

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами той копае там и там спи, защото няма от къщата какво да яде. Видях в старата къща която под обикновена мазилка имая ,мрежа "раб*ица ли се казваше, изчукал е мазилката и до там е бил, не е могъл мрежата да изкълве и затова ми кълве топлоизилацията. А нова изолация в/у старата то това си е безумни пари .Мале какво да правя? Сега обедната почивка отивам да го плаша ама само за 1 час, ще хвърлям бомбички, ама нямам човек който да стой там да го плаши. Моля давайте съветиииии,Моля

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами кълвача е симпатяга. Остави го! Знаеш ли колко пъти са ми падали на мерника? Не искам да ги убивам. В България се срещат 8 вида кълвачи! Това са Големият, Средният и Малкият пъсър кълвач, Сирийският пъстър кълвач, Сивият кълвач, Зеленият кълвач, Черният кълвач (Въгленар) и Трипръстият кълвач! Който и да е, не го убивай! Най-вероятно е от първите четири!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами кълвача е симпатяга. Остави го! Знаеш ли колко пъти са ми падали на мерника? Не искам да ги убивам. В България се срещат 8 вида кълвачи! Това са Големият, Средният и Малкият пъсър кълвач, Сирийският пъстър кълвач, Сивият кълвач, Зеленият кълвач, Черният кълвач (Въгленар) и Трипръстият кълвач! Който и да е, не го убивай! Най-вероятно е от първите четири!

Ами как да го оставя, къщата ми е хубава, с топлоизолация и той е пробил 6 дупки и на две места се е подготвил, как да го оставя . Аз не искам да го убивам, ама как да го прокудя? И накрая май ще наема стрелец, ама от къде да го намеря този ловджия, все пак там се живее.Сега ходих да му тропам и хвърлих една доста мощна бомбичка, ама него го няма. Дали едни устройства срещу вредители има дето се включват в контакта ще го прогони? Ама трябва да сложа на 4-те крайща на къщата на 2 рия етаж.А иначе доколкото го виждам излитайки след тропането ми, не е голям и е май сив,не е нубав като синигерчетата който летят там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не съм никакъв специалист, но не е ли по-лесно със запис от звуци на хищни птици?

Дай мнение от къде да го взема този запис със звуци?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Дай мнение от къде да го взема този запис със звуци?

Това не зная, по летищата мисля, че ги използват (ама май не и в България). Но тук има достатъчно зоолози и предполагам, че те ще знаят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не зная, по летищата мисля, че ги използват (ама май не и в България). Но тук има достатъчно зоолози и предполагам, че те ще знаят.

Ами зоолози включете се Моляяяяя.

Защо два поста не ми се побликуваха, тук съм нова и може би бъркам нещо при изпращането

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Това не зная, по летищата мисля, че ги използват (ама май не и в България). Но тук има достатъчно зоолози и предполагам, че те ще знаят.

Как може да не знаете най-посещаваната тема във форума?

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3007 - Звужи на животни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Как може да не знаете най-посещаваната тем във форума?

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3007 - Звужи на животни.

Аз я знам тази тема, но не знаех дали там има нещо дето ще помогне ;). Щото честно казано аз не я посещавам толкоз много.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурна ли си, че е калвач? Виждала ли си го?

Въпреки, че бях пиян правилно съм го написал! Ще се връщам в Бълария и с приятели снощи я направихме една - на вино и свински ребра. Не съм добре. Лягам да спя!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Щом проблема е сериозен го хвани! Вечер, когато спи с мрежа пред дупката му. След това го предай в някоя зоологическа градина или най- добре се свържи с някоя организация, за да му намерят местенце за живеене. Например се свържи с БДЗП или зелени балкани - ще ти помогнат, а и могат те да организират всичко. Но за убиване на животинката изобщо не трябва да се мисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Щом проблема е сериозен го хвани! Вечер, когато спи с мрежа пред дупката му. След това го предай в някоя зоологическа градина или най- добре се свържи с някоя организация, за да му намерят местенце за живеене. Например се свържи с БДЗП или зелени балкани - ще ти помогнат, а и могат те да организират всичко. Но за убиване на животинката изобщо не трябва да се мисли.

Благодаря, обадих се не могат да ми помогнат, имали и друг път такива запитвания. Е, тук не е като в САЩ и подобни страни, където тези организаций се занимават с подобни неща, гледали сте по Дискаварий и пр. с какви невероятни неща се занимават. Жалко , че няма никой който да измисли нещо ефективно.Толкова ли не могат да дойдат да го причакат , аз не мога , да го хвана. А пройзводителите на тези устройства, защо не са достатъчно гъвкави и да произведат и за хвъркати за мен "вредители".В Практикер търсили и с/у гълъби.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пишете ми личните си данни - т.е. къде живеете и къде е тая застрашена къща на ЛС ще намерим кой да го хване законно. Проблемът е, че уловът дори с мрежа - за да спасим къщата ви и кълвача едновременно - на тези птици е строго забранен и незаконен за това ни трябва оторизиран за подобна дейност човек, който има разрешително. Наемането на стрелец ще ви коства при евентуални обстоятелства глоба, защото тези птици са забранени за отстрел и изобщо защитени от лова, което означава че да убиете птичето е не само неморално но и престъпление. Чакам да ми пишете. По описанието ви дори май не става дума за кълвач а за горска зидарка - много мило птиче, също защитено!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моят метод за прогонване на птици е следният: Стари дискове (CD или DVD) се закачват на въже и мястото, което искаме да защитим се опасва с тях. Дисковете се закрепват така, че да могат да се люлеят и въртят свободно. За да върши работа методът, е необходимо времето да е слънчево и поне малко ветровито. Птиците се плашат от постоянните проблясъци на въртящите се дискове. По този начин си пазя лозето. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Аз вече дадох най-ефтиният (силует на хищна птица-вместо ДВД-та) и най-скъпото (допълнителни 2-3 слоя рабиш мрежа върху изолацията).

Но ако е война давайте с оръдия по птиците. Има газови или карбитни. Ще се шашанат всички комшии. Сутрин пускаш оръдието и то автоматично гърми чрез 5-10 минути.....

:whistling:

post-5590-1259152052_thumb.jpg

:new_shocked:

post-5590-1259152072_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Пишете ми личните си данни - т.е. къде живеете и къде е тая застрашена къща на ЛС ще намерим кой да го хване законно. Проблемът е, че уловът дори с мрежа - за да спасим къщата ви и кълвача едновременно - на тези птици е строго забранен и незаконен за това ни трябва оторизиран за подобна дейност човек, който има разрешително. Наемането на стрелец ще ви коства при евентуални обстоятелства глоба, защото тези птици са забранени за отстрел и изобщо защитени от лова, което означава че да убиете птичето е не само неморално но и престъпление. Чакам да ми пишете. По описанието ви дори май не става дума за кълвач а за горска зидарка - много мило птиче, също защитено!

Ще опитам с диск със звуци, утре ще го взема, ако не става с диска ще купя устройство за защита от птици,гризачи и дребни хищници. И ако не стане ще Ви се обадя, а как ще ме отървете,след като казвате,че и улова е забранен. Обаждах се в организацийте който тук ми ги предложиха, ама нищо, не могли да ми помогнат.Кой тогава е този оторизиран за подобна дейност човек,който има разрешително,след като те ми отказаха и не могат да се занимават.

Да не си навлеча само белята? А , може би е найстина горска зидарка, защото не е голямо, виждала съм калвач на дърво когато копае и сега се сещам,че е по голям и май по красив, а това е малко и сиво.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здрасти!

Аз вече дадох най-ефтиният (силует на хищна птица-вместо ДВД-та) и най-скъпото (допълнителни 2-3 слоя рабиш мрежа върху изолацията).

Но ако е война давайте с оръдия по птиците. Има газови или карбитни. Ще се шашанат всички комшии. Сутрин пускаш оръдието и то автоматично гърми чрез 5-10 минути.....

:whistling:

post-5590-1259152052_thumb.jpg

:new_shocked:

За сега съм на пиратки ,вършат работа преди да се стъмни,не му позволявам да влезне в ъв дупките, хвърчи тревожно само , но не му давам да влезне вечер, ама през моето работно време е и неговото работно време , работим по светло, само,че аз не вредя на никой, а той.... и трябва да се отървавам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ще опитам с диск със звуци, утре ще го взема, ако не става с диска ще купя устройство за защита от птици,гризачи и дребни хищници. И ако не стане ще Ви се обадя, а как ще ме отървете,след като казвате,че и улова е забранен. Обаждах се в организацийте който тук ми ги предложиха, ама нищо, не могли да ми помогнат.Кой тогава е този оторизиран за подобна дейност човек,който има разрешително,след като те ми отказаха и не могат да се занимават.

Да не си навлеча само белята? А , може би е найстина горска зидарка, защото не е голямо, виждала съм калвач на дърво когато копае и сега се сещам,че е по голям и май по красив, а това е малко и сиво.

Ще повикам оторизирани орнитолози с разрешителни за улов за опръстеняване, които ще хванат птичето, ще го опръстенят, ще го измерят и ще го пуснат някъде долече от вашето жилище в район, който е подходящ за живот на такъв вид птичка. Т.е. няма да си навлечем белята :) Инак ако успееш да защитиш изолацията е хубаво птичето да остане в района - така ще си имаш един симпатичен съсед :)

Така, че непременно се обади на мен ако продължаваш да имаш проблеми - птиченцето е красивичко и мило а и както вече казах е и защитено като част от неповторимото и чудно птиче биоразнообразие на нашата родина

BirdLi862.jpg

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...