Отиди на
Форум "Наука"

Цар Футбол


emilia_n

Recommended Posts

  • Потребители

Днес се открива 18 световно футболно първенство. От днес 9. VІ светът ще бъде подчинен на цар футбол. За съжаление нашия отбор не се класира. Дано се класират за европейското и следващото световно. Дай боже не само да постигнат това, но и да повторят прочутото американско лято на 1994г. :079::bg::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 116
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Изобщо, ама изобщо не ме влече. Приятелите ми ще ходят на мачовете в Кайзерслаутерн, Франкфурт и Щутгарт, пък аз ще си стоя в нас най-вероятно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Изобщо, ама изобщо не ме влече. Приятелите ми ще ходят на мачовете в Кайзерслаутерн, Франкфурт и Щутгарт, пък аз ще си стоя в нас най-вероятно.

Днес това се обсъждаше в даскалото...и мен като теб изобщо не ме влече този спорт...Не намирам нищо интересно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Днес това се обсъждаше в даскалото...и мен като теб изобщо не ме влече този спорт...Не намирам нищо интересно...

Спрях да гледам футбол преди няколко години, когато разбрах че повечето неща са нагласени и нечестни. Да не говорим че повечето футболни фенове са диваци и няма феър плей. Предпочитам да си гледам формулата и другите автомобилни състезания.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Аз ако имах възможност и бих отишла да гледам мачовете в Германия. :v:

Ако имах възможност да отида в германия едва ли щях да се забутам в стадиона…

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако имах възможност да отида в германия едва ли щях да се забутам в стадиона…

Хахаха, правилно! Можеше да отидеш примерно в техническите музеи в Зинсхайм и Шпайер. Та къде другаде ще се качиш на истински Конкорд, Ту 144, немска бойна подводница, изтребител, совалка... танкове, оръдия, ракетни установки, всякакви самолети и хеликоптери, даже и един БГ самолет :)

И какво ли още не и ще ти излезне много, много по-евтино, отколкото да ходиш на некав глупав мач, дето го дават и по телевизията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Що се отнаяся до бълг. самолет-каква марка е?

Не помня :( Не знам дали е българско пройзводство или е купен от България, ама на него имаше огромно БГ знаме. На големина беше малко по-малък от Боинг 737 и беше товарен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Доколкото помня Асен Йорданов-известен на света като Джорданоф е работил именно за Боинг. Ако следваме пътя на логиката може да кажем, че тази марка е българска, но за голямо наше съжаленее не е. :plane:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребители

Докъде стигна светът? Първо природата си отмъщава. А сега и нов трагичен случай в най-популярната игра. Днес почина Антонио Пуерта. Жалко за него и за всички, които са намерили смърта си на зеления килим. Не би трябвало това да се случва. :cray::cardY::cardR:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Глобален Модератор

мдам, братушките отвяха чехите като съветски танк пражки демонстрант:)))

А гърците бяха порязани неоснователно. А и нямаха късмет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Футболните мафиоти от ФИФА и УЕФА отдавна упорстват и не желаят да въвеждат модерни технологии, с които да се обективизира повече съдийството, за да могат да се манипулират мачовете.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма начин да се въведът модерни технологии. Футбол се играе и в Германия и Япония и в Занзибар и Гвинея Бисау. Няма начин да задължиш всички да сложат дузина камери на всеки стадион за всяка среща. Футбола не е хокей, а и там има трима съдии и съдийска комисия, която гледа видеозаписите. А 'манипулациите' са в рамките на нормалното, когато има човешки фактор. А за европейското то поляците и украинците са си слабички. Но ще видим 'братушките' ли са толкоз силни (все пак биха Италия с 3-0) или чехите слаби ;). Тук в Чехия много се радваха, че групата им е най-слаба, но сега ще имат проблем. С/у гърците ще е сложно, че играят антигутбол, а на никого не е лесно с/у домакините. Ще взема да скоча до Вроцлав ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма начин да се въведът модерни технологии. Футбол се играе и в Германия и Япония и в Занзибар и Гвинея Бисау. Няма начин да задължиш всички да сложат дузина камери на всеки стадион за всяка среща. Футбола не е хокей, а и там има трима съдии и съдийска комисия, която гледа видеозаписите. А 'манипулациите' са в рамките на нормалното, когато има човешки фактор. А за европейското то поляците и украинците са си слабички. Но ще видим 'братушките' ли са толкоз силни (все пак биха Италия с 3-0) или чехите слаби ;). Тук в Чехия много се радваха, че групата им е най-слаба, но сега ще имат проблем. С/у гърците ще е сложно, че играят антигутбол, а на никого не е лесно с/у домакините. Ще взема да скоча до Вроцлав ;).

Камери в Занизбар не са нужни защото там залогът е малък, но да няма начин това да стане на световно и европейско първенство - това е простно несериозно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ха, а камерите какво ще променят? Ако следиш световните и европейските там има грешки, а не ...залози. Е може и да има 'дирижирани' но са в рамките на разума. Т.е. на човешката грешка де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

първенството незабавно трябва да се забрани, както и футболът. ненужна, скучна, безполезна и затъпяваща игра. Развъдник на простоятия, хулиганщина и пералня за пари. И съд за отговорните!

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Футболните първенства незабавно трябва да се забранят, както - и футболът. Това е никому ненужна, скучна, безполезна и затъпяваща игра.

Развъдник на простоятия, хулиганщина и пералня за пари.

И съд за отговорните!

Подкрепям най-горещо!

С уговорката, че конфискуваните пари трябва да се пренасочат към шахмата - тази толкова велика наука и игра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дейност, при която 80% от приходите отиват за заплати, е непродуктивна. Визирам петцифрените хонорари на хора, които преследват топки.

А от въпросното първенство ние само губим. Не ми се говори колко туристи ще загубим тази година поради тази причина.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Туристи заради европейското няма да загубим, заради олимпиадата може, ама малко. Просто тези туристи дето идват в БГ не могат да си позволят цените в Лондон, а европейското и то не е евтино, а е и сравнително рано). По отношение на доходите, колко трябва да отиват? А за шаха, ако станме толкоз популярен и гледаем (не дай, Боже а и няма да стане), рано или късно пак ще има черно тото и там. Просто сега никой не си дава труда да включва такива срещи в залозите. Шаха не е наука, но ако стане ще стане както с всички науки - минимум финансиране ;). Аз ксто почитател и на двата спорта, поне съм обективен.

А за Европейското, чехите се мобилизираха, то тук тръбят навсякъде, че това е мача на Истината. Всъщност не е точно така, щото, ако загубят наистина си отиват, но и да спечелят не е ясно, с/у домакините няма да е лесно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напротив, губим туристи. казвам го от опит. Целият пазар на културен туризъм в България за май и юни, и не дай си Боже за юли и август търпи огромни загуби в момента.

Доходите трябва да отиват в инвестиции, инфраструктура, просперитет и тн. Не в безбожно високи скандални заплати на шепа народ, чиято единствена заслуга е да рита топка, както се сещаш едно занимание с НУЛА принос към цивилизацията, обществото и просперитета.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз доколкото слушам коментарите мачовете на това първенство са с рекордно ниска посещаемост, дори на Франция-Англия трибуните са били полупразни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз доколкото слушам коментарите мачовете на това първенство са с рекордно ниска посещаемост, дори на Франция-Англия трибуните са били полупразни.

затова пък качеството на предлагания футбол е на висота. Слаб мач няма.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...